Roaming

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
rockytmin
Faca
Prispevkov: 131
Pridružen: 31. Jul 2006 ob 15:48
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant FTTH
Kraj: Tolmin

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a rockytmin » 7. Jan 2017 ob 09:38

Sam nimam nobenih težav, ne z roamingom v Telekomu, ne z gostovanji po Avstriji, Italiji in Hrvaški. Vse super dela!

davorg
Znanec
Prispevkov: 76
Pridružen: 16. Mar 2008 ob 15:22
T-2: Že imam
Paket: Optika Diamant
Kraj: Laibach

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a davorg » 9. Jan 2017 ob 18:31

Moja izkušnja:

Z eno številko v podjetju sem na T-2 cca. 1 leto. Drugi dve številki, cca. 4 mesece. Vsi trije sodelavci smo v zadnjem letu delali v ZDA, Nemčija, Avstrija, Španija, Tajska, Združeni Arabski Emirati, Nizozemska, Velika Britanija in Irska. Telefoni, ki so v uporabi so iPhone 5s, OnePlus 3, iPhone 6. Ni bilo nobenih težav, razen v Španiji, ko mi je po pristanku na letališču omrežje iskalo 30 minut, preden se je povezal. Očitno so včasih pri kateremu od uporabnikov težave, ampak z nobenim od operaterjev v SLO, ki sem jih uporabljal (SiMobil, Mobitel in T-2), težav nisem imel nikoli. Nisem pa nikoli uporabljal Telemach, TUŠ Mobil, Debitel in ostalih. Vsi operaterji, ki sem jih imel so vedno imeli profesionalen odnos do mene in posluh za kakršnekoli težave.

Uporabniški avatar
velis
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 7. Jul 2007 ob 08:02
T-2: Že imam
Paket: kvajestvemker
Kraj: Radovljica

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a velis » 10. Jan 2017 ob 15:07

V mojem primeru se telefon avtomatsko sploh ne poveže: za vsak repetitor, mimo katerega grem, moram sprožiti ročno izbiro ter se nanj povezati. Moj telefon je LG G3. Morda ne najnovejša zadeva, je pa na njem Android 6.0. Je pa res blesavo tole: med tremi uporabniki imam samo jaz težave. Hčerkama obema dela BP...

No, da se vrnem k vzroku za tale post: v mojem primeru T-2 podpora ni niti odgovorila na moj mail v zvezi s tem problemom, ko sem prišel iz Nemčije. Za Avstrijo se nisem niti trudil več. Zanimivo, da na Hrvaškem mi pa dela... Kakor koli: nedelovanje ne nesprejemljivo. Menjava roaming profila bi bila (recimo ultra pogojno) še kul, menjava vsakega repetitorja posebej pač ne.

sondey
Znanec
Prispevkov: 57
Pridružen: 7. Jan 2009 ob 08:29
T-2: Že imam

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a sondey » 7. Feb 2017 ob 14:47

Zdravo! sedaj, ko so dodali meni zanimivo opcijo 1000 enot za 6€ (na HDju so mi rekli, da lahko naročim to opcijo šele od 1.3. dalje..), me mika, da bi naročil tudi mobilno telefonijo. Vendar glede na izkušnje uporabnikov, ki jih berem tukaj na forumu, ne zgleda nič kaj obetavno, zato me zanima, a so te težave z povezovanjem v omrežje bolj osamljeni primeri ali je to kar za pričakovati? Zdej z nekimi ročnimi nastavitvami se mi ne da ukvarjati..

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8477
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a kitl » 7. Feb 2017 ob 16:06

Se ne rabiš nič ukvarjati. Ročno nastaviš na omrežje Telekom in to je to. Jaz v pol leta nisem imel še niti ene težave.
Slika


Lp, Kitl

PatrikK
Model
Prispevkov: 295
Pridružen: 13. Nov 2016 ob 08:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Tolmin

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a PatrikK » 7. Feb 2017 ob 16:21

Enako, tudi jaz nisem imel še težave pa imam 2 številki pri T-2, plus starša in žena ima.
Slika

sondey
Znanec
Prispevkov: 57
Pridružen: 7. Jan 2009 ob 08:29
T-2: Že imam

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a sondey » 7. Feb 2017 ob 16:33

Ja, samo potem moram vsakic ko grem v tujino spreminjati nastavitve, da bom imel signal.. grem pa nekje 2x mesecno in s tem se mi glih ne bi dalo ukvarjat.

PatrikK
Model
Prispevkov: 295
Pridružen: 13. Nov 2016 ob 08:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Tolmin

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a PatrikK » 7. Feb 2017 ob 16:36

Nevem, zakaj sprašuješ, če si že odločen da ne rabiš.
Slika

sondey
Znanec
Prispevkov: 57
Pridružen: 7. Jan 2009 ob 08:29
T-2: Že imam

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a sondey » 7. Feb 2017 ob 16:53

Sej zato pa sprašujem, če je v "auto" načinu omrežja res toliko problemov ali so ti zanemarljivi. Ker nisem nek heavy user in me občasne motnje verjetno ne bi motile, drugo pa je, če ti preveč živcev pojejo.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8477
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a kitl » 7. Feb 2017 ob 17:19

Odvisno kje se nahajaš. Če je T-2 signal prisoten in je šibek zna biti problem, ker med preklopi si kakih par sekund ne dosegljiv, kar v mojem primeru ko sem ravno na meji je bolj moteče kot pa dobro.
Slika


Lp, Kitl

PatrikK
Model
Prispevkov: 295
Pridružen: 13. Nov 2016 ob 08:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Tolmin

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a PatrikK » 7. Feb 2017 ob 17:43

Jaz imam službeno, vklopljen roaming, vendar meni vseeno preklopi na mestih kjer je T-2 3G prisoten in načeloma ni moteče. Mene osebno ne moti.
Slika

sondey
Znanec
Prispevkov: 57
Pridružen: 7. Jan 2009 ob 08:29
T-2: Že imam

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a sondey » 7. Feb 2017 ob 18:26

kaj pa lte, je vklopljen na vseh paketih? Enote se pa verjetno lahko koristijo tudi na telekomovem omrežju?

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8477
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a kitl » 7. Feb 2017 ob 18:39

Da.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a Mark » 7. Feb 2017 ob 18:40

sondey napisal/-a:kaj pa lte, je vklopljen na vseh paketih?
LTE je na Brezčasnem M,L,XL

Uporabniški avatar
ervins
Model
Prispevkov: 223
Pridružen: 17. Nov 2006 ob 15:36
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant, FTTH
Kraj: Kranj/Primskovo

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a ervins » 22. Feb 2017 ob 21:55

V petek sem potoval v Nemčijo, natančneje v Erlangen. Med vožnjo skozi Avstrijo se je telefon lepo povezal z lokalnim operaterjem, v Nemčiji pa na telefonu obvestilo "samo klici v sili". Nato sem prestavil na roaming1 in telefon takoj najde operaterja, vendar samo za par kilometrov . Seveda sem bil skoraj celo pot po Nemčiji brez signala. Ko sem prišel na cilj sem zopet preklopil na roaming1, kar sem moral ponoviti vsakih par ur oziroma odvisno koliko sem se premikal po mestu. Med potjo nazaj v Slo pa brez problema.
Zanimivo pa je, da je imel ženin telefon signal celo pot in ves prvi dan, naslednje jutro pa ne več. Po prestavitvi na roaming1 pa je deloval še naslednji dan in celo pot domov brez problemov.

Moj telefon Huawei P9, ženin LG X Screen
LpE
Slika

Odgovori