Klic iz T-2 (mobilno) v T-2 (stacionarno)

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
drejko78
Znanec
Prispevkov: 62
Pridružen: 4. Jan 2008 ob 13:38
T-2: Že imam
Paket: FTTH: 10 sinhrono
Kraj: Ljubljana

Klic iz T-2 (mobilno) v T-2 (stacionarno)

Odgovor Napisal/-a drejko78 » 27. Apr 2009 ob 11:56

A se še komu dogaja, da klicatelj iz GSM omrežja T-2 pri klicu v fiksno omrežje slabše sliši sogovonika? Ko pa pokliče na Mobitel pa sliši normalno. A bi bila lahko to težava, da je GSM na območju kjer se gostuje pri Mobitelu?
Slika

zizitop
Faca
Prispevkov: 194
Pridružen: 27. Feb 2007 ob 21:58
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Ljubljana

Re: Klic iz T-2 (mobilno) v T-2 (stacionarno)

Odgovor Napisal/-a zizitop » 27. Apr 2009 ob 13:59

V kakšnem smislu slabše? Manjša jakost zvoka (tišje) ali manj razločno s šumenjem?

Če je pretiho, je lahko odvisno od sogovornikovega telefonskega aparata oz. mikrofona na tem aparatu. Ravno tako je lahko to vzrok za šumenje.
Razlog za tišji zvok je lahko tudi način držanja slušalke med pogovorom. Lahko da sogovornik drži slušalko nerodno v roki, da je mikrofon precej oddaljen od ust ali pa ga celo pokrije z roko ali prstom. Pojav, ki se dogaja. Možno je tudi, da je mikrofon zamašen s kakšno smetjo.

Torej, mislim, da je vzrok v njegovem aparatu/mikrofonu ali pa načinu uporabe/držanja slušalke.


Jaz tudi uporabljam t2 GSM in kadar kličem na T2 stacionarno, ni teh problemov. Edino kadar kličem strica na T2 stacionarni, je sledeč problem:
Kadar jaz kaj rečem, slišim v svojem telefonu svoj odmev. Kar gotovo ni problem mojega aparata (N95), ker se mi to dogaja le pri njemu.
Ta težava se je pojavljala tudi pri drugem T2 stacionarnem sogovorniku, vendar ko je ta sogovornik znižal glasnost svojega telefona, je težava izginila. Ugotovila sva, da glasnost ne sme biti najvišja, ampak je v redu kakih 80 %.
Stric pa na svojem telefonu ne zna znižati glasnosti, tako da ta problem ostaja. Verjetno pa bi znižanje rešilo težavo.


LP

Odgovori