Prejemanje sporočil

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Uporabniški avatar
Vragec
Znanec
Prispevkov: 89
Pridružen: 5. Mar 2009 ob 18:31
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL
Kraj: Benedikt

Prejemanje sporočil

Odgovor Napisal/-a Vragec » 2. Maj 2009 ob 20:02

Pozdravljeni,

imam problem in sicer na mobitel prejemam SMS sporočila z vsebino: "Napolni moj mobi račun ali me pokliči, ...." od neznanih telefonskih številk.
Kdo ima tu pooblastila, da lahko karkoli urgira v smeri blokade te telefonske številke ali česarkoli drugega ??

lep pozdrav,
Simon
Slika

Uporabniški avatar
gjural
Nadebudnež
Prispevkov: 425
Pridružen: 15. Okt 2008 ob 02:46
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: Prejemanje sporočil

Odgovor Napisal/-a gjural » 4. Maj 2009 ob 07:56

http://www.mobitel.si/Storitve/sms-poklici-me.aspx

Želite koga poklicati, vaš Mobiračun pa je prazen? Uporabite SMS pokliči me.
Pošljite brezplačni SMS mami, očetu, vnukinji, prijatelju - naj vas pokliče ali napolni vaš Mobiračun.

To storite tako, da v svoj mobitel vtipkate *128*telefonska številka# in pritisnete tipko za klicanje.

Želena oseba bo prejela SMS z vaše številke.
Želite sporočiti prijatelju, da ga zaradi praznega Mobiračuna ne morete poklicati – njegova številka je 041700700.
V svoj mobitel vtipkajte: *128*041700700# in pritisnite tipko za klic.
Prijatelj bo prejel SMS z vaše številke: "Prosim, poklici me na moj mobitel ali mi napolni Mobiracun. Za polnjenje lahko uporabis Mobitelovo Moneto ali Mobikartico."
SMS je poslan tudi v primeru, če vam je potekel 90-dnevni rok od zadnje polnitve. Pošljete ga lahko na mobilno številko kateregakoli slovenskega operaterja.



to je iz mobitelove strani.

torej če te prav razumem želiš ti blokirati celotno mobitel omrežje?
Slika
Slika
Slika

Uporabniški avatar
frojnd
Model
Prispevkov: 243
Pridružen: 25. Nov 2008 ob 10:23
T-2: Še nimam

Re: Prejemanje sporočil

Odgovor Napisal/-a frojnd » 4. Maj 2009 ob 20:39

LOL :) Ti sam na block daj cufro, če ti fon to podpira :P

ango
Nadebudnež
Prispevkov: 408
Pridružen: 5. Dec 2008 ob 20:38
T-2: Še nimam
Kraj: Izola

Re: Prejemanje sporočil

Odgovor Napisal/-a ango » 4. Maj 2009 ob 21:11

Vragec napisal/-a:Pozdravljeni,

imam problem in sicer na mobitel prejemam SMS sporočila z vsebino: "Napolni moj mobi račun ali me pokliči, ...." od neznanih telefonskih številk.
Kdo ima tu pooblastila, da lahko karkoli urgira v smeri blokade te telefonske številke ali česarkoli drugega ??

lep pozdrav,
Simon
sej napiše številko če ne, kako boš vedu komu napomnit mobi račun :mrgreen: :mrgreen:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Uporabite storitev SMS pokliči me. Vtipkajte ukazni niz *128*telefonska številka# in pritisnite tipko za klicanje. Prijatelj prejme SMS, naj vas pokliče ali vam napolni Mobiračun.

http://www.mobitel.si/pomoc-in-nastavit ... bniki.aspx
_____________________________
Kot v US, zgleda da bomo meli hitrejši mobilni internet kot pa žične povezave

Uporabniški avatar
Vragec
Znanec
Prispevkov: 89
Pridružen: 5. Mar 2009 ob 18:31
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL
Kraj: Benedikt

Re: Prejemanje sporočil

Odgovor Napisal/-a Vragec » 4. Maj 2009 ob 21:57

Ja mi napiše številko kdo mi je poslal...samo meni te cifre niso znane ... jih ne poznam ... tako da, predvidevam, da mi to ne pošiljajo znanci ali kdorkoli ki bi jih poznal. In to je precej moteče, ker jih včasih dobim tudi po 10 v parih sekundah ....
Zato me zanima, če obstaja kdo, kateremu se lahko to pritoži ali posreduje, da se pogleda ali karkoli kdo je za cifro in se mu sporoči. ...

Kaj sedaj bomo prišli že na mobitelovo spamanje ... ni dovolj po e-mailu in po navadni pošti ... pismo ...kam gre to vse skupaj ....
Slika

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2084
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Prejemanje sporočil

Odgovor Napisal/-a NoName » 4. Maj 2009 ob 22:53

kakor je meni znano, teh sporočil ne gre blokirati. kar pa se tiče pošiljanja sporočil z mobitelovega v druga omrežja pa nekako ne vidim smisla, saj uporabniki z drugih omrežij s tisto kombinacijo *128*...# ne morejo polniti mobiračunov.

malce offtopic... js bi odpisal sms z vsebino: Plačaj mi naročnino za T-2, pa te pokličem :)
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
asgard
Nadebudnež
Prispevkov: 492
Pridružen: 13. Mar 2009 ob 14:23
T-2: Že imam
Paket: GPON ORAŽNI KAMEN 1000/100
Kraj: Idrija

Re: Prejemanje sporočil

Odgovor Napisal/-a asgard » 4. Maj 2009 ob 23:39

:owned:

Uporabniški avatar
frojnd
Model
Prispevkov: 243
Pridružen: 25. Nov 2008 ob 10:23
T-2: Še nimam

Re: Prejemanje sporočil

Odgovor Napisal/-a frojnd » 5. Maj 2009 ob 02:06

Ok, ne moreš blokirati, pol pa če maš kokr tok uredu fon postav filter, da ko dobiš od določene cifre ta sms oziroma kar vsebino tega sms ja, da ti ga zbrise...

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Prejemanje sporočil

Odgovor Napisal/-a Cobane » 5. Maj 2009 ob 06:31

Vragec napisal/-a:Ja mi napiše številko kdo mi je poslal...samo meni te cifre niso znane ... jih ne poznam ... tako da, predvidevam, da mi to ne pošiljajo znanci ali kdorkoli ki bi jih poznal. In to je precej moteče, ker jih včasih dobim tudi po 10 v parih sekundah ....
Zato me zanima, če obstaja kdo, kateremu se lahko to pritoži ali posreduje, da se pogleda ali karkoli kdo je za cifro in se mu sporoči. ...

Kaj sedaj bomo prišli že na mobitelovo spamanje ... ni dovolj po e-mailu in po navadni pošti ... pismo ...kam gre to vse skupaj ....
Kaj si tako pasiven!?

Pritoži se na Mobitelov HD (031/041/051) 700-700. Mogoče te bodo preusmerili na katero drugo cifro ali pa boš moral napisati kratek dopis kdo (številka) in kdaj (datum + ura) te je nadlegoval in ga poslati po fax-u ali navadni pošti!

Mobitel takšne prijave jemlje zelo resno in bodo ukrepali!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
Vragec
Znanec
Prispevkov: 89
Pridružen: 5. Mar 2009 ob 18:31
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL
Kraj: Benedikt

Re: Prejemanje sporočil

Odgovor Napisal/-a Vragec » 5. Maj 2009 ob 08:36

frojnd napisal/-a:Ok, ne moreš blokirati, pol pa če maš kokr tok uredu fon postav filter, da ko dobiš od določene cifre ta sms oziroma kar vsebino tega sms ja, da ti ga zbrise...
ne ge za vredu telefon, ampak za "star" telefon ki ga uporabljam za s.p. ... poanta je v tem, da je cifra nova cca. 1 mesec jo imam, nisem jo obešal na velik zvon, da bi kdorkoli lahko zvedel cifro ...tako da kje hudiča so dobli mojo cifro .....
NoName napisal/-a:kakor je meni znano, teh sporočil ne gre blokirati. kar pa se tiče pošiljanja sporočil z mobitelovega v druga omrežja pa nekako ne vidim smisla, saj uporabniki z drugih omrežij s tisto kombinacijo *128*...# ne morejo polniti mobiračunov.

malce offtopic... js bi odpisal sms z vsebino: Plačaj mi naročnino za T-2, pa te pokličem :)
potem takem sem isti ko ti ko mi sms-e pošiljajo ....
frojnd napisal/-a:Ok, ne moreš blokirati, pol pa če maš kokr tok uredu fon postav filter, da ko dobiš od določene cifre ta sms oziroma kar vsebino tega sms ja, da ti ga zbrise...
bom poskusil pa bomo vidli kaj bodo storili ....

lp
:rtmT2: :rtmT2: :rtmT2:
Slika

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Re: Prejemanje sporočil

Odgovor Napisal/-a Bine » 19. Maj 2009 ob 08:32

Ima še kdo probleme s prejemanjem SMS sporočil od Debitel-a in Mobitel-a?

Prav tako me zanima, kako poslati SMS na 3355 ???
Slika

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2084
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Prejemanje sporočil

Odgovor Napisal/-a NoName » 19. Maj 2009 ob 11:28

z mobitela in debitela nebi smelo bit težav... kar se pa tiče pošiljanja na 3355, pa zaenkrat še nič znanega... žal... bi blo pa fajn, da bi kakim vesoljčkom pomagal domov :blbl:
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Re: Prejemanje sporočil

Odgovor Napisal/-a Bine » 19. Maj 2009 ob 16:54

Bom tožil T-2, če ne dobim nagrade :hudicek:
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Prejemanje sporočil

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 19. Maj 2009 ob 17:10

Bine, kaj je spet narobe? :mrgreen:
Optika 100/10

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Re: Prejemanje sporočil

Odgovor Napisal/-a Bine » 19. Maj 2009 ob 17:15

Na T-2 je seveda vse v najlepšem redu :hudicek:

Imam pa dokaz, da nisem mogel poslati zmagovitega gesla na 3355 :grr:
In se poigravam z mislijo, da sprožim tožbo, ker v splošnih pogojih ne piše, da ne omogočate pošiljanje sporočil na 3355 :beri:


Drugače pa sem danes reklamiral, da že od petka ne dobivam SMS sporočil (danes jih tudi od T-2 uporabnika nisem) in po oddani pritožbi, se je vsul plaz nekih 20 komadov odjednom :grrpc:
Slika

Odgovori