Nizke cene: klicanje na Balkan iz mobilnih številk

Vse o T-2 mobilni telefoniji
T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Nizke cene: klicanje na Balkan iz mobilnih številk

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 26. Maj 2009 ob 13:11

Zadnjič sem gledal cenike in so klici v Balkanske države, tudi v bivšo Yugo res precej ugodni. Vse cene so z DDV, veljajo pa seveda tako za klice in fiksnega kot mobilnega T-2 omrežja (cene so enotne, čemur rečemo "konvergenca"):

Bosnia in Hercegovina: 0,1081 je večinski BHT. Ostale cene so večinoma 0,11 največja je pa 0,2317 v nekatera mobilna omrežja

Črna gora: 0,1168 je večinski nacionalni operater. Ostale cene so za mobilne operaterje in so od 0,1859 do 0,2416

Hrvaška: 0,0400 je večinski nacionalni operater. Ostale cene so za mobilne operaterje 0,1724.

Makedonija: fiksna omrežja 0,0445. Mobilna omrežja 0,2183.

Srbija: fiksna omrežja 0,0745. Mobilna omrežja od 0,1822 do 0,2110.
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Nizke cene: klicanje na Balkan iz mobilnih številk

Odgovor Napisal/-a Cobane » 26. Maj 2009 ob 13:47

Zaradi mene če je zastonj, ne bom na jug klical nič več... manj pa tudi ne morem!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Nizke cene: klicanje na Balkan iz mobilnih številk

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 26. Maj 2009 ob 13:51

Poglej svetlo plat: državni organi ti nič ne "počrpajo" prek DDV, kar jih sicer neznansko žalosti, ampak zaenkrat si krasti še ne upajo. :D
Optika 100/10

Vazl
Uporabnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 21. Mar 2006 ob 06:40
T-2: Že imam
Kraj: Ljubljana

Re: Nizke cene: klicanje na Balkan iz mobilnih številk

Odgovor Napisal/-a Vazl » 28. Maj 2009 ob 00:22

no, in sedaj primerjajte te cene s cenami klicev v nekatera SLO omrežja....., :beri:
bo kmalu ceneje da se v avto vsedem in grem na dom povedat, kot pa da ga v Inlife ali Tuš kličem....
Slika

Uporabniški avatar
gjural
Nadebudnež
Prispevkov: 425
Pridružen: 15. Okt 2008 ob 02:46
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: Nizke cene: klicanje na Balkan iz mobilnih številk

Odgovor Napisal/-a gjural » 28. Maj 2009 ob 08:06

t-2 in klici v tujino so res prava izbira.
Zadnjič spremenil gjural, dne 2. Jun 2009 ob 08:40, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
Slika
Slika

Vazl
Uporabnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 21. Mar 2006 ob 06:40
T-2: Že imam
Kraj: Ljubljana

Re: Nizke cene: klicanje na Balkan iz mobilnih številk

Odgovor Napisal/-a Vazl » 28. Maj 2009 ob 10:47

Tudi mene zanima kdo je kriv za taka nesorazmerja, da je v SLO ( krog malo več kot 100km....) takšna razlika v ceni med ponudniki telefonije. Ok, nekateri se šlepajo po drugih omrežjih in živijo na večjem ali manjšem RVCju, vse skupaj bi pa lahko nekdo kontroliral in določil eno mejo. Če ne veš pri katerem ponudniku je sogovornik, je lahko strošek tudi 20 krat višji za isti čas pogovora.


LPZ
Slika

Uporabniški avatar
frojnd
Model
Prispevkov: 243
Pridružen: 25. Nov 2008 ob 10:23
T-2: Še nimam

Re: Nizke cene: klicanje na Balkan iz mobilnih številk

Odgovor Napisal/-a frojnd » 28. Maj 2009 ob 12:49

Eni zagovarjajo neko anonimnost, ko pokličeš nekoga, da ni več unga strica k reče da je uporabnik prešaltal na drugeaga operaterja. Men bi blo zlo kul, če bi mi na telefonu izpisalo uporabnika v katerem omrežju je in nebi "pomotoma" klical nekam kamor bi plačval velik keša.

ango
Nadebudnež
Prispevkov: 408
Pridružen: 5. Dec 2008 ob 20:38
T-2: Še nimam
Kraj: Izola

Re: Nizke cene: klicanje na Balkan iz mobilnih številk

Odgovor Napisal/-a ango » 28. Maj 2009 ob 12:57

fant bo pa mal sam pogledal kje se nahaja številka http://www.npch.si/scripts/find_number.php :beri:
čaki bo tudi to enkrat v prihodnosti v planu :mrgreen: :mrgreen:
_____________________________
Kot v US, zgleda da bomo meli hitrejši mobilni internet kot pa žične povezave

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Nizke cene: klicanje na Balkan iz mobilnih številk

Odgovor Napisal/-a Mark » 28. Maj 2009 ob 20:18

Tisti odzivnik se da z dopisom vklopiti, vendar privzeto ni vklopljen, ker je precej moteče.

zizitop
Faca
Prispevkov: 194
Pridružen: 27. Feb 2007 ob 21:58
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Ljubljana

Re: Nizke cene: klicanje na Balkan iz mobilnih številk

Odgovor Napisal/-a zizitop » 29. Maj 2009 ob 12:17

Tistega strica ki reče da je uporabnik prešaltal na drugega operaterja, ti po zakonu mora omogočiti VSAK operater.

Razlika je, da je prej bil avtomatično vklopljen, in si ga po želji lahko izklopil. Sedaj pa je avtomatično izklopljen in ga po želji lahko vklopiš in to PO ZAKONU pri vseh operaterjih. Če si to funkcijo pri operaterju vklopil, potem moraš zaslišati "strica", kadar kličeš uporabnika, ki je prešaltal operaterja in je sedaj klic dražji, kot bi bil v njegovo prvotno omrežje.

Stvar je zelo uporabna, seveda če v redu deluje, saj takoj veš, da bo klic dražji in da je uporabnik najbrž pri Tušmobilu. Če strica ne zaslišiš, potem veš, da ni panike in da klic ne bo dražji, kvečjemu cenejši. Ali celo brezplačen če je uporabnik prešaltal na T2. :D

Pravilo o tem "stricu":
http://www.apek.si/sl/prenosljivost_ste ... ot_uspesna

Tudi sam sem želel ta odzivnik. Vendar pa sem imel ogromno dela, da sem T2-ju sploh razložil, kaj želim. O tem sem takrat tudi pisal:
viewtopic.php?f=18&t=4210

Vendar sedaj po 7 mesecih užaljeno ugotavljam, da je bil ves trud zaman in da stvar še vedno ne deluje. Težko verjeti, vendar je res! Tudi sam težko verjamem. Sicer deluje, kadar sem v T2 omrežju, kadar pa gostujem v mobitelovem, ne deluje. Čeprav je jasno, da mora delovati vedno. In to bi moral T2 rešiti z mobitelom. Tako da je to T2 problem. Če to mobitel onemogoča, mora T2 od njega zahtevati spoštovanje pravil!


Sicer pa pravilo o tem piše v SPLOŠNEM AKTU o prenosljivosti številk v 7. členu:
http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp? ... vilka=3368

ki je spremenjen tukaj v 1. členu:
http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp? ... vilka=1034

in tukaj v 2. členu:
http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp? ... evilka=740


Vse to piše že v tej povezavi, ki sem jo podal zgoraj:
http://www.apek.si/sl/prenosljivost_ste ... ot_uspesna


Splošni akt o prenosljivosti številk sem podal samo kot dokaz, kako T2 ne spoštuje zakonov!
Očitno po tolikem času ne gre drugače, kot da stvar vzamem v svoje roke. Zato sem o tem že obvestil APEK. Svetovali so, naj ne plačam računa in naj priporočeno s povratnico po pošti pošljem reklamacijo računa na službo T2. Sedaj se zaradi povratnice ne bodo mogli zgovarjati, da niso prejeli pisma, kot so se pred 7 meseci, kljub temu, da sem dvakrat pošiljal priporočeno. T2 je dolžen odgovoriti v roku 15 dni. In ko dobim odgovor, se s tem obrnem na APEK in bodo oni posredovali.
O nadaljnjih dogodkih vas bom vse obveščal tu na forumu.

Sicer mi ta papirnata vojna ne diši in imam tudi slab občutek T2-ju težiti na tak način. Po drugi strani si pa mislim, zakaj, saj mi tudi oni samo obljubljajo, obljube pa žal ne držijo. In spoštovanje zakonov je njihova obveznost. Na lep način nič ne dosežem. Res NIČ! Ko jih pokličem na HD, pravijo, da bodo prijavili napako. To napako so že nekajkrat prijavili po njihovih besedah, vendar nobenega obvestila, da bi karkoli rešili. Nobenega obvestila, kdaj bodo rešili. Ko spet pokličem, in povem, da to ni za nikamor, pravi oseba, s katero govorim, da ona za to ni odgovorna! Ja, madona, kdo pa je potem odgovoren, če ne ona, saj je iz T2 ekipe! Če rečem, naj mi pač pove oz. da nekoga, ki je odgovoren, pravi, da to pa ne more in ne sme.
In jaz naj glede na vse to in po vsem tem času še kar kličem in pošiljam priporočene dopise, ki jih sploh ne prejmejo!? Ali naj raje napišem reklamacijo in se obrnem na APEK? Žalostno je, da je sploh treba kaj od tega, vendar mislim, da je odgovor na dlani, kaj mi je treba narediti.



LP

chips
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 2. Jul 2008 ob 13:45
T-2: Že imam

Re: Nizke cene: klicanje na Balkan iz mobilnih številk

Odgovor Napisal/-a chips » 2. Jun 2009 ob 08:34

zizitop, mislim, ja, da bo tvoje življenje popoln(o)ejše, ko bo ta storitev delovala. Nekateri so pač presrečni, ko najdejo kamen spotike.

flajr
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 20. Sep 2008 ob 10:54
T-2: Še nimam

Re: Nizke cene: klicanje na Balkan iz mobilnih številk

Odgovor Napisal/-a flajr » 9. Jun 2009 ob 00:10

Je že res, da ti morajo omogočiti ta odzivnik, če želiš, nikjer pa ne piše, da ti ga ne smejo tudi zaračunati! Simobil naprimer ta odzivnik zaračuna kot klic v drugo omrežje, zato se ti klic začne zaračunavati od trenutka, ko se oglasi ta odzivnik, ves čas zvonjenja, dokler ne prekineš pogovora s sogovornikom. To je šele nateg! :grr:

Enter4
Model
Prispevkov: 242
Pridružen: 23. Avg 2008 ob 15:16
T-2: Že imam
Paket: 1*/1*

Re: Nizke cene: klicanje na Balkan iz mobilnih številk

Odgovor Napisal/-a Enter4 » 11. Jun 2009 ob 09:48

Pri S! sem bil 6 let... bil in nikoli več... Ne samo to, da imajo svoje fore pri pogodbah(blablabla) še dvojne račune so mi pošiljali in da ne govorimo kakšne so bile kaj obresti... četudi sem plačal z 2 dnevnim zamikom

Žalost...
Če pa bo T-2 naredil kakšen (džabest paket)... bo pa to zakon :D
Zadnjič spremenil Enter4, dne 14. Jun 2009 ob 15:41, skupaj popravljeno 1 krat.

zizitop
Faca
Prispevkov: 194
Pridružen: 27. Feb 2007 ob 21:58
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Ljubljana

Re: Nizke cene: klicanje na Balkan iz mobilnih številk

Odgovor Napisal/-a zizitop » 13. Jun 2009 ob 23:55

flajr, to kar trdiš o simobilovem obračunavanju pri odzivniku, ne drži. Tudi sam imam naročnino pri Simobilu, in potrjeno tistih sekund ne računajo.



LP

hatronik
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 12. Mar 2010 ob 15:51
T-2: Že imam
Paket: mobilni telefon

Re: Nizke cene: klicanje na Balkan iz mobilnih številk

Odgovor Napisal/-a hatronik » 12. Mar 2010 ob 17:22

Ja za Simobil sem pa ena dobra slišal: Prijatel je sklenil naročnino z vezavo za 24mesecev samo zaradi cenejšega mobitela. Sim kartico sploh ni vstavil oz jo je pustil zapakirano in naslednji mesec dobi presenečenje - položnico za 17€. Gre vprašat na Simobil oni mu odgovorijo, da je toliko klical in da mora plačat. Potem jim pokaže zapakirano SIM kartico in se vsi pogledajo med sabo. Prekine naročnino in obdrži mobitel - seveda mu ni bilo treba doplačati razliko, ampak so mu ga podarili hehe.

LP

Odgovori