Preklic/izklop SIM v primeru kraje

Vse o T-2 mobilni telefoniji
astras
T-2jevec
Prispevkov: 458
Pridružen: 8. Feb 2009 ob 20:03
T-2: Že imam
Paket: T-2 Optika
Kraj: Maribor

Re: Preklic/izklop SIM v primeru kraje

Odgovor Napisal/-a astras » 9. Jul 2009 ob 12:58

ce ne drugace povej tistemu ki si ga dobil da mora vodja to izklopit...
Ce bil bi vedez...

ne bil bi...

revez...
Slika

Uporabniški avatar
gjural
Nadebudnež
Prispevkov: 425
Pridružen: 15. Okt 2008 ob 02:46
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: Preklic/izklop SIM v primeru kraje

Odgovor Napisal/-a gjural » 9. Jul 2009 ob 13:51

izklop za 24h ti operater na helpdesku mora narediti. če ti tega ni storil, si zapomniš njegovo ime, delovno mesto in čas klica. predlagam tudi, da temu ki ti trdi drugače, predlagaš naj se pozanima pri vodji.
Slika
Slika
Slika

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: Preklic/izklop SIM v primeru kraje

Odgovor Napisal/-a dule17 » 9. Jul 2009 ob 13:59

hvala za bolj kokretne odgovor. se prav če se to zgodi ga ne smem spustit s telefona dokler ne reš zadeve.

Edin ne vem kaj mi pomaga če vem ime, kaj nej ga pol tožarm na po mailu enmu na t2? mi nč ne pomaga če ne izklop konc koncev.

no zdej vem, hvala

astras
T-2jevec
Prispevkov: 458
Pridružen: 8. Feb 2009 ob 20:03
T-2: Že imam
Paket: T-2 Optika
Kraj: Maribor

Re: Preklic/izklop SIM v primeru kraje

Odgovor Napisal/-a astras » 9. Jul 2009 ob 14:18

zaradi tega, ker moramo zagotovit da se to naslednjic ne bo zgodilo komu drugemu... hvala, lp
Ce bil bi vedez...

ne bil bi...

revez...
Slika

shorto
T-2jevec
Prispevkov: 395
Pridružen: 16. Feb 2007 ob 01:15
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Preklic/izklop SIM v primeru kraje

Odgovor Napisal/-a shorto » 11. Jul 2009 ob 02:49

No me res zanima kakšne so to neke informacije, SIMka se blokira takoj, cca. 5sec. Za 24ur seveda za končno blokado se oglasiš v poslovalnici konec in pika. Zato pa obstaja začasna deaktivacija...

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: Preklic/izklop SIM v primeru kraje

Odgovor Napisal/-a dule17 » 11. Jul 2009 ob 08:53

:hmm:

kajtočno si ti zdaj hotel povedat?

letherhosen
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 5. Avg 2006 ob 10:29
T-2: Že imam
Paket: Terra T4 na optiki TS
Kraj: Erde

Re: Preklic/izklop SIM v primeru kraje

Odgovor Napisal/-a letherhosen » 29. Jul 2009 ob 22:10

Zdravo,

Ravno sem dvakrat klical helpdesk - 29.07.2009 nazadnje ob 21:50, zaradi začasne blokade SIM kartice. Prvič me je operater odpikal - naj se jutri oglasim osebno v poslovalnici, drugič se mu ni sem pustil - 43. člen. Zahteval sem, da zabeleži zahtevo in začasno blokira SIM kartico. Operater je obljubil, da bo poskrbel za začasno blokado, vendar ne ve ali bodo to storili takoj, ker naj nebi bil prisoten tehnik, ki ima ta pooblastila. :jao:

Ob 22:05 me je operater poklical in me seznanil, da danes 29.07.2009 ob 22:00 ni več mogoče narediti začasnega izklopa številke, da naj jutri takoj pokličem ob 7:00 na help desk, ko bo "človek", ki to zna in ima pooblastila, naredil začasni izklop ...
Na moje vprašanje, kdo krije stroške v primeru zlorabe od 21:50 zvečer do 7:00 zjutraj, je logično ostal brez odgovora ...

Več jutri, ko se oglasim v poslovalnici ...

Lep pozdrav,
LetherHosen
Kapetan Von LetherHosen

Slika>> Doma
Slika >> Služba

sword
Nadebudnež
Prispevkov: 379
Pridružen: 2. Dec 2007 ob 21:16
T-2: Že imam

Re: Preklic/izklop SIM v primeru kraje

Odgovor Napisal/-a sword » 29. Jul 2009 ob 23:41

To, da ni pooblastil, ni res. Vsak tehnik na T-2 naj bi to lahko naredil. Če si govoril z informacijami, naj te prevežejo na tehniko. Pa tudi če zdajle pokličš, bi moral naredit.

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: Preklic/izklop SIM v primeru kraje

Odgovor Napisal/-a dule17 » 30. Jul 2009 ob 07:30

lahko je govort kaj MORA narest model na HD. Verjamem da je redko kdo od vas imel priložnosti sprobat to - prepričat enga na HDju da ti naredi začasen izklop.

Men ni uspel, pa sem klical 3x, in verjamem da še komu ne. Oglasite se zjutraj v poslovalnici, ne morem vedeti kdo ste (pa tut če kličeš iz domačga telefona) lahko vam ga je kdo ukradel (ja en je vlomil v bajto, vzel stacionaren telefon in začasno preklical mobilno številko :jao: :jao: ).

Tko da prosm, ne samo predavat kaj mora narest, nej se že izdela ena procedura po kateri bo to dejansko možno narest.

Js še zmer čakam račun za julij in se bojim, da bo en velik surprise. Pa čeprav sem klical enih 5 minut po kraji.

astras
T-2jevec
Prispevkov: 458
Pridružen: 8. Feb 2009 ob 20:03
T-2: Že imam
Paket: T-2 Optika
Kraj: Maribor

Re: Preklic/izklop SIM v primeru kraje

Odgovor Napisal/-a astras » 30. Jul 2009 ob 07:44

daj mi prosim podatke na zs da preverim...
lp
Ce bil bi vedez...

ne bil bi...

revez...
Slika

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Preklic/izklop SIM v primeru kraje

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 30. Jul 2009 ob 07:58

Začasno blokado SIM kartice za 24 ur je možno aktivirati s klicem v klicni center. V tem primeru se mora stranka jasno identificirati. Pred pretekom 24ur pa se mora stranka oglasiti v poslovalnici s dokumentom, ki dokazuje prijavo kraje policiji. Potem se naredi trajen izklop in zamenja SIM kartico.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: Preklic/izklop SIM v primeru kraje

Odgovor Napisal/-a dule17 » 30. Jul 2009 ob 08:32

No, lej, lahko napišete kar hočte.

Točno kot naj bi stvar potekala sem sam povedal na HD, klical z domačega telefona, povedal za katero številko gre,... No na HDju niso nardil nič, čeprav je model obljubil da bo izklopljena številka takoj. Sem moral zjutraj sam osebno lepo na Celovško. In nisem potreboval policijskega zapisnika. Še ena boljših izjav je bla - ne skrbite gospod, če bojo klical z vašega telefona v tem času do preklica, ki ga morate narediti osebno v poslovalnici ( v petek ob 22.00 verjetno bolj težko?) vam itak mi povrnemo denar. :jao:

Še enkrat, vse verjamem kako mora bit, jaz pa samo povem kako je blo v mojem primeru. In ne se stalno sprenevedat da to je tako in tako al pa rečte da je začasno blokado SIM kartice MOŽNO aktivirati s klicem v klicni center, ni pa NUJNO da to uspe.

Uporabniški avatar
nathanhund
Guru
Prispevkov: 854
Pridružen: 4. Dec 2007 ob 13:34
T-2: Še nimam
Paket: migriral na A1
Kraj: Poljčane

Re: Preklic/izklop SIM v primeru kraje

Odgovor Napisal/-a nathanhund » 30. Jul 2009 ob 09:37

mitja_i napisal/-a:Začasno blokado SIM kartice za 24 ur je možno aktivirati s klicem v klicni center. V tem primeru se mora stranka jasno identificirati. Pred pretekom 24ur pa se mora stranka oglasiti v poslovalnici s dokumentom, ki dokazuje prijavo kraje policiji. Potem se naredi trajen izklop in zamenja SIM kartico.
ja sam pol pa razložite kako naj se uporabnik ki je na križarjejnju ali pa v neki oddaljeni deželi v 24 urah javi v slovenski poslovalnici z policijskim zapisnikom o kraji telefona, vi to razlagate tako kat da imate pokrit cel svet z svojimi poslovalnicami, edin logičen postopek je da uporabnik pokliče na tehnično pomoč o začasnem izklopu, ki traja dokler se pač ne vrne z dopusta, ter takrat vse uredi v poslovalnici :namrec:
LP Robert

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Preklic/izklop SIM v primeru kraje

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 30. Jul 2009 ob 10:40

Ne! Začasni izklop traja največ 24ur skupaj.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Preklic/izklop SIM v primeru kraje

Odgovor Napisal/-a kekoke » 30. Jul 2009 ob 10:46

Edina pametna varianta je, da človek že pred dopustom trajno prekliče T-2 sim. :jao:
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Odgovori