Preklic/izklop SIM v primeru kraje

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Re: Preklic/izklop SIM v primeru kraje

Odgovor Napisal/-a Bine » 31. Jul 2009 ob 11:36

Po tvoji logiki je treba torej prekiniti dopust in se vrniti v roku 24 ur :roll: :jao:
Slika

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Preklic/izklop SIM v primeru kraje

Odgovor Napisal/-a kekoke » 31. Jul 2009 ob 11:43

T-2 bo v roku 24 ur po prejemu obvestila izvedel začasno blokado SIM kartice na podlagi ustnega obvestila naročnika
iz tega ni jasno ali kartico blokirate takoj za 24 ur ali jo blokirate v roku 24 ur

V splošnih pogojih zadostuje pisno potrdilo, ti praviš osebno v poslovalnici.

Kaj narediš v primeru da v roku 24 ur nikakor ne moreš poslati faxa?
A bi bilo tako zelo težko narest sistem identifikacije po telefonu?
Ker verjetno tud nimate tam grafologa, da vam sprot podpise preverja, kajneda. Isto stopnjo varnosti bi dosegl tudi z maminim dekliškim priimkov, srednjo šolo, pinom....
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Preklic/izklop SIM v primeru kraje

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 31. Jul 2009 ob 11:56

@bine Seveda lahko vedno stranka pošlje dopis o izgubljeni SIM po faksu ali po pošti ali skeniran podpisan dopis ali e-podpisano e-pošto na naslov narocniska-sluzba@t-2.net.
Vendar le v poslovalnici dobi novo SIM kartico. Tako da je to po mojem mnenju bolj enostavna rešitev, da oboje opraviš v poslovalnici. Se opravičujem za nejasnost.

@kekoke: če že bereš, potem beri člene do konca.
Napisano je enkrat v roku 24 ur ampak sem pojasnil, da je v klicnem centru možno kartico deaktivirati takoj. V času 24 ur od deaktivacije pa se mora poslati še pisni dopis.

Za veljavnost predpisov o podpisu se obrni na kakšnega pravnika.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Preklic/izklop SIM v primeru kraje

Odgovor Napisal/-a kekoke » 31. Jul 2009 ob 12:11

Če me že nekdo jebe s pravnimi akti želim vsaj da so napisani jasno in razumljivo.
S temle podpisoslovjem me mal spominjate na čase, ko je bil edini način plačila s kreditno kartico, da so ti jo odtisnl in si mogu tist papir podpisat.
Danes lahko zagoniš cel mesečni limit z nekaj številkami.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
gjural
Nadebudnež
Prispevkov: 425
Pridružen: 15. Okt 2008 ob 02:46
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: Preklic/izklop SIM v primeru kraje

Odgovor Napisal/-a gjural » 31. Jul 2009 ob 21:08

kekoke, zgleda da ne razumeš... če bi lahko se vse brez podpisa naredil pol bi lahko za tebe sosed poklical, da želi imeti internet 1gb/1gb, tebi bi se to vključilo, potem pa bi tudi prišel ustrezen račun... tebi pa se o tem niti nič ne bi sanjalo, le račun bi imel za 1000€ višji... če se ti to zdi normalno potem ne vem...

če bi šel v tujino npr, bi te "kolega" lahko preprosto izklopil, bi poklical, odjavil tvojo številko, in ti bi bil celoten čas v tujini na potovanju brez storitev... recimo da še imaš prenešeno telefonsko bi ta bila celo vrnjena prvotnemu operaterju....

sem pa 100% da bi takrat se na trpalnice postavljal kako je to lahko mogoče, in da ti nisi nič podpisal.
Slika
Slika
Slika

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: Preklic/izklop SIM v primeru kraje

Odgovor Napisal/-a dule17 » 31. Jul 2009 ob 21:40

Zato pa se te stvari rešujejo tako, da vsak ENKRAT podpiše papir, na podlagi katerga ti dajo al kodo, al dostop do servisnih strani, kjer to urejaš al ne vem kaj še. Ne pa da za vsako malenkost neki podpisuješ pa ne vem kam pošiljaš.

Ok, stari mački prisegajo na podpis itd, pa naj tako imajo. Ostali pa nej imajo opcijo, da izbirajo pač "manj" varne rešitve v smislu pin kod itd. Osnovna ekonomska zakonitost pravi da "več je bolje kot manj". Več možnosti, več veselja uporabnikov. In nimam nič proti če se take stvari plačujejo zarad mene, sam da je možnost. Itak dons ni nič zastonj.

Osebno bi šel z veseljem v poslovalnico, tam bi mi dal papir s splošnimi pogoji (da sem sam kriv če mi pin ukradejo,najdejo, če ga povem sosedu, ..) in potem podpišem da sprejemam pogoje in mam hkrati možnost stvari reševat telefonsko, na spletu, po faksu...Lahko mi dajo certifikat, identifikacijsko kartico,..karkol.

In če je na eni še govora o najnaprednejši tehnologiji....

Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Re: Preklic/izklop SIM v primeru kraje

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 31. Jul 2009 ob 21:58

Mislim pa, da bi vseeno moral T2 začet razmišljati v tej smeri, da dodeli uporabnikom mobilne felefonije nekakšna gesla s katerimi bi dokazovali identiteto in bi s pomočjo tega gesla, lahko urejali podobne zaplete preko telefona.
Simobil ima to lepo urejeno in je ta opcija ponujena vsem njihovim uporabnikom in seveda s tem geslom lahko praktično urediš vse stavari povezane z naročniškim razmerjem.
Dokler T2 ni začel ponujat mobilne telefonije so takšni dogodki bili skoraj nemogoči in ni bilo potrebe po hitrem posredovanju. Izgubiti internet ali IPTv je nemogoče, ter da bi s tem imel dodatne stroške.
Fiksna telefonija je že bolj vrjetna, če uporabljaš prenosni telefon in zasejaš slušalko nekje na dvorišču pred hišo (blokom) ali da ti jo kdo odtuji. Vendar v tem primeru bi moral biti nepridiprav v dometu telefona, pa ti lahko takoj, ko ugotoviš ga onemogočiš z fizičnim izklopom aparata, da bi ti s klicanjem povzročal škodo.
Popolnoma druga zgodba pa je mobilna telefonija. Sploh, če se še nahajaš kje v tujini in ti lahko nepridiprav, oziorma tvoja nesreča zaradi izgube, naredi velike stroške in si sam osebno pri tej stvari ne moreš pomagat.

Tako, da T2jevci posredujte problem in predloge odgovornim in poskrbite, da ostanemo uporabniki zadovoljni tako kot smo do zdaj! :rtmT2:

lp,Ika13
lp, Ika13

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Preklic/izklop SIM v primeru kraje

Odgovor Napisal/-a BOBI » 1. Avg 2009 ob 00:19

Kaj pa če bi se malo tudi vsak sam malo potrudil in če imaš občutek da ti ga lahko nekdo ukrade, kar sam zakleneš sim ;-)

Uporabniški avatar
maxus
Guru
Prispevkov: 770
Pridružen: 17. Nov 2006 ob 20:16
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant hbo
Kraj: Izola

Re: Preklic/izklop SIM v primeru kraje

Odgovor Napisal/-a maxus » 1. Avg 2009 ob 08:33

Še bolj varno pa je, če ob odhodu z doma svoj T-2 mobilec spravite v hišni trezor, če pa se odpravite na dopust, ga vakumsko zapakirajte v polivinilasto vrečko in ga potunkajte na dno WC kotlička, s seboj pa vzemite Simobilca, za katerega imate "geslo" spravljeno v svojem podstrešju.
Slika

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Re: Preklic/izklop SIM v primeru kraje

Odgovor Napisal/-a Anubis » 2. Avg 2009 ob 10:15

Ko gres na dopust, gres na dopust. Ni nikakrsne potrebe, da bi imel s seboj telefon. :mrgreen:

Odgovori