Dinamični IP

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
Uporabniški avatar
armatron
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 6. Jun 2008 ob 12:52
T-2: Že imam

Dinamični IP

Odgovor Napisal/-a armatron » 11. Sep 2009 ob 13:01

pozdravljeni!

Na ruter (ASUS WL 500W) imam preko USB povezan modem HUAWEI E220. Stvar deluje. Na dyndns.com sem si določil domeno ter nastavil moj trenutni IP. V nastavitvah ruterja sem omogočil Dynamic DNS, vnesel podatke o domeni (domena, user, pass), ampak če domeno vpišem v browser ni odziva. Odziva ni tudi, če vpišem moj trenutni IP.

Ali T2 UMTS to sploh omogoča oziroma, ali moram še kaj dodatno na ruterju nastavit.

Hvala.

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2090
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Dinamični IP

Odgovor Napisal/-a NoName » 11. Sep 2009 ob 13:43

na umts omrezju imas navznoter zaprte vse porte (srednja varnost).
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
armatron
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 6. Jun 2008 ob 12:52
T-2: Že imam

Re: Dinamični IP

Odgovor Napisal/-a armatron » 11. Sep 2009 ob 14:08

Če prav razumem imajo na T2 zaprte porte, da ne pridem do svojega ruterja? A se da z njimi zmenit da ti odprejo vse ali vsaj določene porte, recimo 80 in 21?

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: Dinamični IP

Odgovor Napisal/-a KoMar » 12. Sep 2009 ob 16:08

Routerjeva admin konzola privzeto ni dostopna prek interneta. Na svojem računalniku moraš laufat npr. HTTP strežnik in forwardirat port 80, če hočeš sploh imet šanso, da bo delalo ;)

Uporabniški avatar
armatron
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 6. Jun 2008 ob 12:52
T-2: Že imam

Re: Dinamični IP

Odgovor Napisal/-a armatron » 13. Sep 2009 ob 09:05

Ne vem, zakaj bi moral postavit web server in forwardirat port če pa bi rad prišel samo do administracije ruterja?
Na ruterju sem onemogočil firewall pa še vedno ne pridem do administracije. A je potrebno še kaj drugega nastavit na ruterju?

Fuzzy
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 15. Sep 2009 ob 17:39
T-2: Še nimam

Re: Dinamični IP

Odgovor Napisal/-a Fuzzy » 15. Sep 2009 ob 17:52

jst mam podoben problem, sam da hocem met dejansko server (ki je znotraj mreže).
vem, da je treba met 'nizko varnost', vem, da je treba demiliterizirat serverjev IP, ampak š kr ne dela (razen znotraj mreže). Kva sm še pozabu?
Ma kdo kko idejo?

---------------------------------zate:-----------------------------

sigurno ti ni treba postavlat web serverja, router zna servirat svoj admin page. res pa je, da ma večina routerjev to serviranje omogočeno sam za interno omrežje (pa običajno tud sam za wired, če maš wireless ruter).
verjetno boš moral tud zmanjšat varnost s strani t2-ja (kot omenjeno zgoraj), poklič jih al pa maili.

aid!

Uporabniški avatar
armatron
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 6. Jun 2008 ob 12:52
T-2: Že imam

Re: Dinamični IP

Odgovor Napisal/-a armatron » 15. Sep 2009 ob 19:35

hvala fuzzy. ja, sm poklical na T2 in so rekli da imajo navznoter zaprte porte.

Odgovori