SMS zamuja

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
Uporabniški avatar
frojnd
Model
Prispevkov: 243
Pridružen: 25. Nov 2008 ob 10:23
T-2: Še nimam

Re: SMS zamuja

Odgovor Napisal/-a frojnd » 22. Mar 2010 ob 15:25

Lucky u ane :) Men še vedno ne prihajajo SMSi iz tele2 na preneseno iz predplačniškega mobitel.
Forenzik napisal/-a:Danes sem se na Nokijini strani prijavljal številke (brezplačni OVI zemljevidi). Za potrditev moraš dobiti SMS in v njemu "kliknt" na povezavo. Na Mobitelovo predplačniško številko sem ga dobil v parih sekundah, na T2jevo, ki je prenešena pa SMS ni prišel. SMSji pa zgleda, da hodijo iz tujine in zato ga ni bilo. Odločil sem se, da bom občasno na okoli nosil dva GSM aparata. Zaradi SMSjev...
Vidiš meni pa gre tak odnos od t-2 jevcev pošteno v nos. Kaj naj naredim? Kupim simko za 15eur Od simobila predplačniškega oz mobitela? T-2 jevci povejte mi kako naj reagiram sedaj v stanju, ko ne dobivam SMS ov iz tele2? Plačevat zato, da vam ne dela ne mislim ravno...

Uporabniški avatar
riki
Faca
Prispevkov: 188
Pridružen: 4. Dec 2008 ob 22:44
T-2: Že imam
Kraj: Limassol

Re: SMS zamuja

Odgovor Napisal/-a riki » 22. Mar 2010 ob 18:37

mene edino moti to da delajo idiote iz svojih naročnikov.

10x sem prijavil napako, noben mi ni nikoli odgovoril, zakaj meni sms-i v t-2 omrezje iz tuijne ne prihajajo.
na prijavi napak, recejo "ja nasi tehniki odpravljajo napako", pa to ni normalno da nekdo ni v stanju odpravit napako v 2 j*** letih, lepo vas prosim :)
tam ko imajo na svoji strani Stanje omrezja, naj nappisejo da sms-i iz tujine ne prihajajo ne pa da zavajajo svoje uporabnike ter potencialne uporabnike.

frojnd, to je drugo, ta ko omenja da mu je nekdo posiljal sms iz bruslja in so mu sms-i prisli, to je dejansko bilo poslano s slovenskega mobilca ki je na gostovanju v bruslju :)
problem je da ne pridejo sms-i iz tujih stevilk :) , in zdaj potem eni mešajo jabolka in hruške.

astras
T-2jevec
Prispevkov: 458
Pridružen: 8. Feb 2009 ob 20:03
T-2: Že imam
Paket: T-2 Optika
Kraj: Maribor

Re: SMS zamuja

Odgovor Napisal/-a astras » 23. Mar 2010 ob 07:18

ce kdo mesa jabolke in hruske je to nekdo ki ne razume protokola prijave napak za mednarodno odpravo le teh...

frojnd daj mi za vsak slucaj prosim stevilko A (iz katere posiljajo, se pravi tuja telefonska stevilka) in B (t-2, verjetno tvoja stevilka)

lp
Ce bil bi vedez...

ne bil bi...

revez...
Slika

Uporabniški avatar
riki
Faca
Prispevkov: 188
Pridružen: 4. Dec 2008 ob 22:44
T-2: Že imam
Kraj: Limassol

Re: SMS zamuja

Odgovor Napisal/-a riki » 25. Mar 2010 ob 21:36

zacelo se je susljati, da bi naj mednarodno podjetje katero je urejalo SMS hubbing za T-2 ustavilo to storitev, ker bojda T-2 ni poravnal dolgov, zato vsi sms-i iz tujine ne prihajo vec v omrezje

Uporabniški avatar
gandi66
Uporabnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 28. Nov 2008 ob 15:16
T-2: Že imam

Re: SMS zamuja

Odgovor Napisal/-a gandi66 » 26. Mar 2010 ob 00:37

In vrli t-2jevi tehniki odpravljajo napako in vas bodo o tem obvestili, poklicali... My ass! Ali pa: napisi mi stevilki telefona s katerega je bil sms poslan in cas na ZS, da preverim. In kaj pol, ko preveris? Ugotovis, da je napaka na konkurencnem ponudniku in da se ne da pomagati! Kok je svet lepsi odkar sem vas skinu ;-) dragi t-2 umts!

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2090
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: SMS zamuja

Odgovor Napisal/-a NoName » 26. Mar 2010 ob 09:38

riki napisal/-a:zacelo se je susljati, da bi naj mednarodno podjetje katero je urejalo SMS hubbing za T-2 ustavilo to storitev, ker bojda T-2 ni poravnal dolgov, zato vsi sms-i iz tujine ne prihajo vec v omrezje
riki, bos navedel kak verodostojen vir? bolj tezko... ker je tole laz.. prosil bi te pa, da ne siris dezinformacij na forumu. kakor je meni znano, je imel SMS hubbing, ki ga uporablja T-2 pred kaksnim tednom ali dvema vzdrzevalna dela.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Re: SMS zamuja

Odgovor Napisal/-a Bine » 26. Mar 2010 ob 10:05

Kaj češ, govori se marsikaj in tudi neuradniki ali kako se že imenujete, k temu prispevate, ker ne podate ažurnih ali konkretnih odgovorov.
Tudi sam sem že sporočil svoje podatke, pa nikoli ni bilo povratne informacije. Zato sedaj pač zamahnem z roko in čakam, da se nabere toliko minusev, da bom(o) šel nazaj na Mobitel.
Slika

Uporabniški avatar
riki
Faca
Prispevkov: 188
Pridružen: 4. Dec 2008 ob 22:44
T-2: Že imam
Kraj: Limassol

Re: SMS zamuja

Odgovor Napisal/-a riki » 26. Mar 2010 ob 15:30

NoName napisal/-a:
riki napisal/-a:zacelo se je susljati, da bi naj mednarodno podjetje katero je urejalo SMS hubbing za T-2 ustavilo to storitev, ker bojda T-2 ni poravnal dolgov, zato vsi sms-i iz tujine ne prihajo vec v omrezje
riki, bos navedel kak verodostojen vir? bolj tezko... ker je tole laz.. prosil bi te pa, da ne siris dezinformacij na forumu. kakor je meni znano, je imel SMS hubbing, ki ga uporablja T-2 pred kaksnim tednom ali dvema vzdrzevalna dela.
Are you sure :)?
Ta vzdrzevalna dela se nekako dolgo vlecejo, ne mislis ?
glede na to da je to neuradni t-2 forum ,je to neuradna novica. vec pa na zs.

peterp
Model
Prispevkov: 202
Pridružen: 4. Maj 2007 ob 09:35
T-2: Že imam
Paket: T4 optika giga 100/10
Kraj: KR

Re: SMS zamuja

Odgovor Napisal/-a peterp » 11. Maj 2010 ob 10:13

Glede na gornje informacije domnevam, da je sprejem SMS-jem v tujini problematično predvsem v primerih, ko se sms pošilja iz telefona tujega operaterja. Ali ima mogoče kdo od T-2-jevcev kakšen podatek o tem, koliko procentov sms-ov se "izgubi"? Oziroma, je kdo na T-2 že kdaj preverjal te podatke? Pa če mogoče ni skrivnost, kakšni razlogi so bili doslej za nedostavo sms-ov (razen seveda v primeru vzdrževalnih del v omrežju - SMS hubbing, ki ga uporablja T-2 v začetku marca 2010)?

Uporabniški avatar
riki
Faca
Prispevkov: 188
Pridružen: 4. Dec 2008 ob 22:44
T-2: Že imam
Kraj: Limassol

Re: SMS zamuja

Odgovor Napisal/-a riki » 11. Maj 2010 ob 10:20

izguba sms-ov poslanih iz tujine je 100%, ker noben ne pride v t-2 omrezje, razen izjema so T-mobile HR, VIP HR in slovenski domaci operaterji (iz njihovih omrezij so sms 100% dostavljeni).

Uporabniški avatar
turist
Model
Prispevkov: 301
Pridružen: 7. Sep 2007 ob 10:58
T-2: Že imam
Paket: T4 optika(100/10) +2x tel +fax
Kraj: Kranj

Re: SMS zamuja

Odgovor Napisal/-a turist » 11. Maj 2010 ob 11:29

Počasi bo tu treba spremeniti naslov teme v SMS-ov sploh ni !, saj razen od domačih operaterjev SMS sporočil sploh ni več! :hmm:
Slika
Slika - Mobilno

Uporabniški avatar
riki
Faca
Prispevkov: 188
Pridružen: 4. Dec 2008 ob 22:44
T-2: Že imam
Kraj: Limassol

Re: SMS zamuja

Odgovor Napisal/-a riki » 11. Maj 2010 ob 13:38

tisti, ki jim sms-i iz tujine ne delujejo naj posljejo uradno pritozbo direktorju t-2 :) ker helpdesk in neuradni forum je bolj tko...
vsaj bos dobil uradni odgovor, zakaj ne deluje storitev, in ce mislijo kdaj urediti....

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: SMS zamuja

Odgovor Napisal/-a KoMar » 11. Maj 2010 ob 15:11

Ni slaba ideja ;)

Uporabniški avatar
turist
Model
Prispevkov: 301
Pridružen: 7. Sep 2007 ob 10:58
T-2: Že imam
Paket: T4 optika(100/10) +2x tel +fax
Kraj: Kranj

Re: SMS zamuja

Odgovor Napisal/-a turist » 11. Maj 2010 ob 16:47

riki napisal/-a:tisti, ki jim sms-i iz tujine ne delujejo naj posljejo uradno pritozbo direktorju t-2 :) ker helpdesk in neuradni forum je bolj tko...
vsaj bos dobil uradni odgovor, zakaj ne deluje storitev, in ce mislijo kdaj urediti....
Kakšen pa je naslov, da bomo vsi pošiljali na isti naslov in bo direktor morda te pritožbe res dobil ? :nevem:
Bo pa to kar precej pošte ! :mrgreen:
Slika
Slika - Mobilno

ip3
Znanec
Prispevkov: 70
Pridružen: 16. Okt 2008 ob 00:46
T-2: Že imam
Paket: UMTS

Re: SMS zamuja

Odgovor Napisal/-a ip3 » 11. Maj 2010 ob 17:36

riki napisal/-a:tisti, ki jim sms-i iz tujine ne delujejo naj posljejo uradno pritozbo direktorju t-2 :) ker helpdesk in neuradni forum je bolj tko...
vsaj bos dobil uradni odgovor, zakaj ne deluje storitev, in ce mislijo kdaj urediti....
Ali SMS-ji iz tujih omrežij sploh komu delujejo? Očitno je napakica pri Špancih res nekaj, kar presega moči tehnikov.
Dva meseca in pol je v današnjih časih hudo dolga doba.

Odgovori