SMS zamuja

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
Uporabniški avatar
gandi66
Uporabnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 28. Nov 2008 ob 15:16
T-2: Že imam

SMS zamuja

Odgovor Napisal/-a gandi66 » 2. Dec 2009 ob 07:01

Glede na to, da je tema Ne dobim SMS-ja zaklenjena, sem si drznil odpreti novo.
  Problem je sledeč, ko imam mobilca prižganega, smsji prihajajo redno in v realnem času, problem pa nastane, ko ga zvečer ugasnem in če mi v tem času kdo pošlje sms, ga zjutraj ko ga prižgem enostavno ne dobim. Sms ki je bil poslan zvečer, prileti šele enkrat popoldan, ali proti večeru. Prijavil sem napako na 02, vendar še vedno isto. Se je pa to začelo dogajat pred približno enim mesecem, prej nikoli nisem imel teh problemov pa sem mobilca vedno ugašal.
Vnaprej hvala!

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2084
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: SMS zamuja

Odgovor Napisal/-a NoName » 2. Dec 2009 ob 08:28

gandi, privat mi sporoci posiljateljeve stevilke (oz. njihove operaterje) ter datume in case posiljanja ter dostav.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
gandi66
Uporabnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 28. Nov 2008 ob 15:16
T-2: Že imam

Re: SMS zamuja

Odgovor Napisal/-a gandi66 » 2. Dec 2009 ob 10:30

Evo zdej sem dobil sinočnji sms, ampak zato ker ga je zgleda današnji potisnil naprej in sem dobil oba hkrati.

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2084
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: SMS zamuja

Odgovor Napisal/-a NoName » 2. Dec 2009 ob 12:07

vse je odvisno od konfiguracije pošiljateljevega SMSC. le-ta namreč v primeru nedosegljivosti in morebitne visoke utilizacije strežnika ponovno poskuša dostaviti sporočilo v večjem časovnem obdobju (vse do poteka veljavnosti sporočila), retry interval je po privzetem nastavljen od začetka na nekaj sekundne vrednosti, nato nekaj minutne, nekaj urne, ... vse odvisno od konfiguracije... glede na to, da pošiljatelj ni pri t-2, ne morem kaj dosti narediti na to temo...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
gandi66
Uporabnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 28. Nov 2008 ob 15:16
T-2: Že imam

Re: SMS zamuja

Odgovor Napisal/-a gandi66 » 2. Dec 2009 ob 15:50

Se mi je zdelo, vseeno hvala za trud! Je pa zanimivo, da mi je do pred mesecem dni vse normalno delovalo, ko sem zjutraj prižgal mobilca, so me smsji že čakali, sedaj pa tko kot sem zgoraj opisal pa nisem ničesar spreminjal...

prvi
Znanec
Prispevkov: 56
Pridružen: 5. Nov 2008 ob 09:46
T-2: Že imam
Paket: T-2 umts

Re: SMS zamuja

Odgovor Napisal/-a prvi » 23. Dec 2009 ob 13:18

Čeprev sem zadnič hvalil kako sem zadovoljen z T-2 umts pa se mi je včeraj zgodil neprijeten dogodek. SMS ki sem ga poslal iz T-2 v TUŠ mobil je tja "priletel" takoj, nazaj pa je prišel po dobre pol ure. (preveril kdaj je bil poslan iz TUŠ mobila) Še številke (TUŠ sms poslan ob 13:47 => v T-2 pride ob 14:22). Obisk je pač počakal pred vrati, da sem prišel domov. :?

P.s. prijatlu sem potem predlagu da pride na T-2 in da nam ne bo potrebno pošiljat sms-u ampak bomo govorili za 0,00 evra (oz. 4 eure naročnene). Pa se mi je nasmehnil in dejal da on veliko govoril in pač plača tušu 30 evrov na mesec. No jaz pa plačam med 8-10 evrov (vklučena naročnina).Vmesecu novembru sem govoril 550 min za prej omenjejeno ceno. Možnost sem imel klicati 4 uporabnike ki so na T-2 umts.

Uporabniški avatar
Deky_
Faca
Prispevkov: 191
Pridružen: 12. Jul 2008 ob 10:27
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20+IPTV T1
Kraj: Postojna

Re: SMS zamuja

Odgovor Napisal/-a Deky_ » 23. Dec 2009 ob 13:28

edit: prvi

ja za to omenjeno ceno pri tušu za 30 € ne dobiš samo 500 minut pogovorov ampak še zrave 300 sms in 30 MMS-ov tko da kok bi tebe to vse skupaj pršlo aaa :hudicek:
Neuradni forum http://forum070.net

prvi
Znanec
Prispevkov: 56
Pridružen: 5. Nov 2008 ob 09:46
T-2: Že imam
Paket: T-2 umts

Re: SMS zamuja

Odgovor Napisal/-a prvi » 23. Dec 2009 ob 13:56

Deky_ se strinjam s tistim kar si napisal. Vendar kaj mi bo 300 sms-ov in 30 mms če jih ne porabim. Prihranim pa 20 evrov na mesec. Jaz nobenega ne silim, da pride na T-2. Vrjetno pa kakšen dijak ki ogromno pošilja sms-e nebi bil preč zadovoljen s T-2 ponudbo (sms in mms stane 0,05 evra). Tako pač je.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: SMS zamuja

Odgovor Napisal/-a Cobane » 23. Dec 2009 ob 14:35

Deky_ napisal/-a:edit: prvi

ja za to omenjeno ceno pri tušu za 30 € ne dobiš samo 500 minut pogovorov ampak še zrave 300 sms in 30 MMS-ov tko da kok bi tebe to vse skupaj pršlo aaa :hudicek:
In če ne porabiš vsega, ali ti vrnejo denar v sorazmerju s porabljenim? Ali če se kakšen mesec malo preveč zaesemesaš (> 300) in premalo govoriš (< 500), ali se to dvoje skompenzira in ti ni potrebno doplačati? Ne potrebuješ odgovarjat, ker poznam odgovor! Taki paketi so zame bullshit! Plačaj raje toliko, kolikor lahko poješ! To so akcije v stilu pojejte in popijte kolikor želite, samo za 50 €. Več kot toliko tudi ne moreš požreti! Zakaj ni akcije namesto 50€ raje za 10 €?
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2084
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: SMS zamuja

Odgovor Napisal/-a NoName » 23. Dec 2009 ob 14:43

prvi napisal/-a:Čeprev sem zadnič hvalil kako sem zadovoljen z T-2 umts pa se mi je včeraj zgodil neprijeten dogodek. SMS ki sem ga poslal iz T-2 v TUŠ mobil je tja "priletel" takoj, nazaj pa je prišel po dobre pol ure. (preveril kdaj je bil poslan iz TUŠ mobila) Še številke (TUŠ sms poslan ob 13:47 => v T-2 pride ob 14:22). Obisk je pač počakal pred vrati, da sem prišel domov. :?
privat mi sporoci tvojo in posiljateljevo stevilko, datum in cas posiljasnja (in prejetja) sporocila, pa bomo ugotovili, v katerem zajcu tici grm... oz.. kje je problem...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
frojnd
Model
Prispevkov: 243
Pridružen: 25. Nov 2008 ob 10:23
T-2: Še nimam

Re: SMS zamuja

Odgovor Napisal/-a frojnd » 25. Feb 2010 ob 14:14

Včeraj ob 22:53 tam nekje sm poslal SMS. Na hrvaški mobilni št je prispel danes krog četrte zjutraj šele :grr:

Uporabniški avatar
gandi66
Uporabnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 28. Nov 2008 ob 15:16
T-2: Že imam

Re: SMS zamuja

Odgovor Napisal/-a gandi66 » 27. Feb 2010 ob 07:46

Cobane napisal/-a:
Deky_ napisal/-a:edit: prvi

ja za to omenjeno ceno pri tušu za 30 € ne dobiš samo 500 minut pogovorov ampak še zrave 300 sms in 30 MMS-ov tko da kok bi tebe to vse skupaj pršlo aaa :hudicek:
In če ne porabiš vsega, ali ti vrnejo denar v sorazmerju s porabljenim? Ali če se kakšen mesec malo preveč zaesemesaš (> 300) in premalo govoriš (< 500), ali se to dvoje skompenzira in ti ni potrebno doplačati? Ne potrebuješ odgovarjat, ker poznam odgovor! Taki paketi so zame bullshit! Plačaj raje toliko, kolikor lahko poješ! To so akcije v stilu pojejte in popijte kolikor želite, samo za 50 €. Več kot toliko tudi ne moreš požreti! Zakaj ni akcije namesto 50€ raje za 10 €?
Placal sem prevec, ker pojedel se zdalec nisem toliko! Bil pri t-2 in ne grem vec nazaj, hvala lepa za tako ponudbo, kjer placujes za storitev, ki ne dela! T-2 SMS/MMS loterija, pride, ali ne pride, je poslano, a ni prispelo, da o resevanju tega problema sploh ne govorim. Pocasi bo treba trgovino dol zapret, ali pa mocno spremeniti odnos do strank! Lp Ales!

Uporabniški avatar
riki
Faca
Prispevkov: 188
Pridružen: 4. Dec 2008 ob 22:44
T-2: Že imam
Kraj: Limassol

Re: SMS zamuja

Odgovor Napisal/-a riki » 3. Mar 2010 ob 11:26

verjemi mi, da nisi edini ki je IZREDNO nezadovoljen z njihovimi experimenti :)

imel sem t-2 umts s preneseno cifro in so bile same tezave ter sem prekinil narocnisko razmerje in odsel na Mobitel.

v t-2 imam dve sim kartici, katere sem dobil pri tistem paketu brezcasni vdsl, telefon uporabljam samo se za klice v tujino ker je izredno nizka cena, SMS-ov ne posiljam se manj pa sprejemam, ker so dobesedno loterija, predolgo se ta problem vlece, da bi se še enkrat spuščal v to sranje.

samouki admini,ki se tudi oglašajo na tem forumu pa so kot tista dva v A JE TO risanki...

MMS pa so itak komedija, posljes ga in ti seveda to obracunajo, ni pa nikoli dostavljen ali pa rabi 5-6 da se dostavi, ko pa to javis na njihovo tehnicno pomoc 0590 00 002 , tam pa edini odgovor dobis "bomo posredovali tehnikom napako".
napako pa ubogi tehniki, admini niso v stanju odpraviti 2 leti, ce pa jo ze odpravijo je to temporary, ker se napaka spet ponovi v zelo kratkem casu in se vrtis v enem zacaranem krogu v katerem kot uporabnik trpis ker ti nekatere stortive ne delujejo kot bi morale.

Uporabniški avatar
gandi66
Uporabnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 28. Nov 2008 ob 15:16
T-2: Že imam

Re: SMS zamuja

Odgovor Napisal/-a gandi66 » 7. Mar 2010 ob 23:35

In po vsem tem si mi drznejo na email poslat reklamo za najnovejso pogruntavscino T-4!!!

Uporabniški avatar
frojnd
Model
Prispevkov: 243
Pridružen: 25. Nov 2008 ob 10:23
T-2: Še nimam

Re: SMS zamuja

Odgovor Napisal/-a frojnd » 8. Mar 2010 ob 07:42

:D hahahaha LOLOL,.. od cetrtka zvecer pa do nedelje nism mogu prejemat klicu ne sprejemat SMSjov iz tujine, ko sm jaz biu v tujini... Na HD so rekli, da se to dogaja večini prenesenim številkam. Ker so mednarodno bazo posodabljal, in so zgleda tam neki zasral. Sam mi ni jasno kako je to lahko stalna praksa? Ker če se bo to še dogajalo nevem čemu opcija prenosa številke, če je to neko skropucalo od doma? Nebi blo bolje, da te opcije ni pa da deluje tk k more, pa se par živcev pršpara. Zaj pa me zanima kje so navodila, da napišem reklamacijo?!

Odgovori