SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
mascoba
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 15. Jul 2008 ob 10:28
T-2: Že imam
Paket: 10/10 in 2×tv čakam optiko
Kraj: Maribor

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a mascoba » 8. Avg 2010 ob 02:56

Jaka napisal/-a:Vsi vemo, da ima T-2 roaming gosotavnje pri drugemu operaterju. Ko prideš z telefonom v tujino preskoči na Roaming2, ki je izključno namenjen za tujino. In spremeni se tudi številka za pošiljanje sms-ov. Tako, da T-2 bi moral pritisniti na opereterja, ki mu zagotavlja roaming storitve. To pa vsi vemo katero podjetje to je. Vsi uporabniki mobilne telefonije pri T-2 imajo Dual IMSI.
Ne razumem kaj hoces tukaj povedati? Mislis na nacionalni roaming ali roaming v tujini ? mani ne dela sprejemanje SMSov iz tujine v SLoveniji. tako na T2 kot na mobitelovem omrezju.

V vsakem roamingu v tujini dobis zacasno stevilko. Recimo tujci v SLO , v mobitelovem omrezju imajo zacasno stevilko 041000xxx.

Pred casom smo vzpostavili en testni GSM streznik (kateri se vedno testno deluje) v sodelovanju z enim tujim GSM operaterjem iz anglije. Omogocili so nam, da lahko direktno klicemo njihove stevilke v tujini - ne preko njih, ampak sami (kar nam omogoca da nasim uporabnikom damo nase - SLO fiksne stevilke, ceprav imajo mobilni telefon in v njem Anglesko SIM. V bivstvu sploh ni pomembno da je Angleska SIM not).
Zadeva poteka nekak tak:

Jaz ti dam SIM od tega opetarja in recimo ti povem da imas T2 stevilko 0590 (recimo fiksna stevilka registrirana na nekem Asterisku).
Nekdo te klice na to 0590 stevilko. Klic pride na ta Asterisk. Jaz vem da si to ti in vem tvojo anglesko stevilko. Vprasam angleskega operaterja za info, kje je ta stevilka. Oni preverijo in mi javijo da je na stevilki 38641000xxx. V tem jaz poklicem to stevilko (vem da je v SLO na mobiteleovem omrezju) direktno (po lokalni ceni) in tebi zvoni mobilnik.
Obratno - ce ti klices - Mobitel, v katerem omrezju gostujes preusmeri klic v anglijo (on vidi da si uporabnik tega operaterja)... Tamkasnji operater to stevilko preusmeri na moj Asterisk streznik (direktno preko SIPa - ta stevilka mu je tukaj registrirana), od kod dalje jaz klicem stevilko ki si jo izbral, ter klicanemu prikazem tvojo stevilko recimo 0590.....on se javi in vidva se pogovarjata.
V prvem primeru placam anglezu samo informacijo o zacasni stevilki in lokalni klic (na t2 je to lahko recimo nula - HA, KAJ PA ZDAJ PASIVNI ROAMING ???), v drugem pa je potrebno placati za aktivni roaming Mobitelu (kateri da del temu operaterju v Anglijo za klic v njegovo omrezje (tu se gre za par centov))...
Ves kaj je najbolj smesno ?

Da smo trije v enem tednu za ceno recimo 3k€ (delo in strezniki) vzpostavili GSM sistem, kateri bi nesel z lahkoto zdajsnjih 20k uporabnikov T2 UMTSa, in je vse delalo (seveda, brez lastnega omrezja, ampak vse v roamingu). A kaksne miljone so ovi porabili, in kolko jih je, da zdaj en SMS ne morem dobiti iz tujine.

branco
Faca
Prispevkov: 132
Pridružen: 2. Apr 2010 ob 09:34
T-2: Že imam
Paket: FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a branco » 8. Avg 2010 ob 21:49

@mascoba

Edini tuji operaterji od katerih prihajajo SMS sporocila so VIPnet, T-mobile HR, BH Mobile, EroNet (T-mobile HR v bih).
Avstrija - tema
Madžarska - tema
Italija - tema
Srbija - tema
(...)

Če že nimajo z vsemi bilateralne pogodbe to tudi ni takšen problem, lahko bi podpisali pogobo s kakim mednarodnim podjetjem ki se ukvarja z SMS hubbing storitvijo in bi verjetno bil problem v večini rešen.


Od vsega mi recimo pika v oči Tušmobil, da je uspel zadevo urediti in mu normalno se dostavljajo sporočila iz tujih omrežij, tako bi lahko T-2 uredil.
Nekako imam občutek da je nekaj hudo narobe na tem podjetju, in da se bo situacija spremenila z "warp 9" hitrostjo, ko bo neki tuji partner prevzel in malo premešal kader. Meni osebno ni normalno, da se zadeva ne premakne z mrtve točke, kot da smo v kameni dobi. Jaz se sprašujem, komu lahko kdo konkurira s svojimi storitvami, če mu sms-i iz tujine ne delujejo ?
Slika

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2760
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a Jaka » 8. Avg 2010 ob 23:44

mascoba napisal/-a:
Jaka napisal/-a:Vsi vemo, da ima T-2 roaming gosotavnje pri drugemu operaterju. Ko prideš z telefonom v tujino preskoči na Roaming2, ki je izključno namenjen za tujino. In spremeni se tudi številka za pošiljanje sms-ov. Tako, da T-2 bi moral pritisniti na opereterja, ki mu zagotavlja roaming storitve. To pa vsi vemo katero podjetje to je. Vsi uporabniki mobilne telefonije pri T-2 imajo Dual IMSI.
Ne razumem kaj hoces tukaj povedati? Mislis na nacionalni roaming ali roaming v tujini ? mani ne dela sprejemanje SMSov iz tujine v SLoveniji. tako na T2 kot na mobitelovem omrezju.

V vsakem roamingu v tujini dobis zacasno stevilko. Recimo tujci v SLO , v mobitelovem omrezju imajo zacasno stevilko 041000xxx.

Pred casom smo vzpostavili en testni GSM streznik (kateri se vedno testno deluje) v sodelovanju z enim tujim GSM operaterjem iz anglije. Omogocili so nam, da lahko direktno klicemo njihove stevilke v tujini - ne preko njih, ampak sami (kar nam omogoca da nasim uporabnikom damo nase - SLO fiksne stevilke, ceprav imajo mobilni telefon in v njem Anglesko SIM. V bivstvu sploh ni pomembno da je Angleska SIM not).
Zadeva poteka nekak tak:

Jaz ti dam SIM od tega opetarja in recimo ti povem da imas T2 stevilko 0590 (recimo fiksna stevilka registrirana na nekem Asterisku).
Nekdo te klice na to 0590 stevilko. Klic pride na ta Asterisk. Jaz vem da si to ti in vem tvojo anglesko stevilko. Vprasam angleskega operaterja za info, kje je ta stevilka. Oni preverijo in mi javijo da je na stevilki 38641000xxx. V tem jaz poklicem to stevilko (vem da je v SLO na mobiteleovem omrezju) direktno (po lokalni ceni) in tebi zvoni mobilnik.
Obratno - ce ti klices - Mobitel, v katerem omrezju gostujes preusmeri klic v anglijo (on vidi da si uporabnik tega operaterja)... Tamkasnji operater to stevilko preusmeri na moj Asterisk streznik (direktno preko SIPa - ta stevilka mu je tukaj registrirana), od kod dalje jaz klicem stevilko ki si jo izbral, ter klicanemu prikazem tvojo stevilko recimo 0590.....on se javi in vidva se pogovarjata.
V prvem primeru placam anglezu samo informacijo o zacasni stevilki in lokalni klic (na t2 je to lahko recimo nula - HA, KAJ PA ZDAJ PASIVNI ROAMING ???), v drugem pa je potrebno placati za aktivni roaming Mobitelu (kateri da del temu operaterju v Anglijo za klic v njegovo omrezje (tu se gre za par centov))...
Ves kaj je najbolj smesno ?

Da smo trije v enem tednu za ceno recimo 3k€ (delo in strezniki) vzpostavili GSM sistem, kateri bi nesel z lahkoto zdajsnjih 20k uporabnikov T2 UMTSa, in je vse delalo (seveda, brez lastnega omrezja, ampak vse v roamingu). A kaksne miljone so ovi porabili, in kolko jih je, da zdaj en SMS ne morem dobiti iz tujine.
Roaming v tujini T-2-ju zagotavlja podjetje Mach - Telefonica preko tega sistema http://www.mach.com/en/Solutions/Roamin ... oaming-Hub

T-2 direktne pogodbe:

Albania
Orascom Telecom Algerie Spa (Djezzy)
GSM 900/1800 - Live

Bosna Herzegovina
BH Telecom, Joint Stock Company, Sarajevo (BH Mobile)
GSM 900/1800 - Live

Public Enterprise Croatian Telecom Ltd. (ERONET)
GSM 900 - Live

Croatian
Croatian Telecom Inc. (T-Mobile Croatia)
3G 2100 - Live

Croatian Telecom Inc. (T-Mobile HR)
GSM 900 - Live

VIPnet d.o.o. (VIP-NET)
GSM 900 - Live

Spain
Telefonica Moviles Espana S.A. (Movistar)
3G 2100 - Live

Telefonica Moviles Espana S.A. (movistar)
GSM 900/1800 - Live

Turkey
Avea Iletisim Hizmetleri A.S. (AVEA)
GSM 1800 - Live

Ostali roaming gre preko tujega operaterja.

(Arhiv)
http://t-2.net/?AUID=94368010911712020B4A
http://t-2.net/?AUID=0436801083690B0211C3
(Arhiv)

branco
Faca
Prispevkov: 132
Pridružen: 2. Apr 2010 ob 09:34
T-2: Že imam
Paket: FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a branco » 9. Avg 2010 ob 11:07

Ce bi ta MACH SMS hub bil v funkciji s T-2, potem bi verjetno sms-i iz tujine normalno prihajali. tako pa imam obcutek da ta zadeva vec ne deluje,ker ko je delovala do Februarja , do tedaj so sms-i normalno prihajali z google-a in od drugih operaterjev iz tujine
Slika

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a dal » 27. Avg 2010 ob 20:20

mascoba napisal/-a:Glej, ce nimajo tolko interesa, da prosijo kakega znanca na HR, sigurno koga poznajo, da jim poslje SMS, ali da skocijo do prve crpalke na HR strani in si kupijo npr. eno Tele2 kartico, potem itak brezveze.
Evo, sem nabavil Tele2 kartico (385 95 ...) in je dejansko tako - sporočila se uspešno odpošljejo (na številko 386 64 ...), vendar niso dostavljena.

Uporabniški avatar
frojnd
Model
Prispevkov: 243
Pridružen: 25. Nov 2008 ob 10:23
T-2: Še nimam

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a frojnd » 28. Avg 2010 ob 12:59

11.8.2010 sem prejel Odgovor na dopis, kjer me t-2 obvešča, da je po njihovih podatkih napaka odpravljena. Napake JE BILA in JE ŠE. Sedaj bom ponovno poslal dopis, da napako še vedno niso odpravili, če prav me t-2 v odgovoru na dopis obvešča, da je napaka odpravljena. Mislim, če mi odpišejo, da je napaka odpravljena "po njihovih podatkih" človek pričakuje da je odpravljeno. Ne pa, da se bojo sedaj sklicevali na to, da so dobili napačne podatke, ko jim bom nazaj odpisal :( za nikamor tole.

branco
Faca
Prispevkov: 132
Pridružen: 2. Apr 2010 ob 09:34
T-2: Že imam
Paket: FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a branco » 28. Avg 2010 ob 17:12

@dal skoda dnarja da si kupoval Tele2, to bi ti lahko frojnd povedal :) da sprejemanje iz Tele2 omrezja ne deluje :)
tist dnar ko si dal za tele2 karto da bos testiral bi raje kupil kaksno pivo,bi imel vec od tega :)

Pa tako ko malo sumiras forum ugotovis, da T2 ima v svojih storitvah katere ponudja zelo dosti anomalij ki se konstantno pojavljajo, in na njih zaposleni nimajo resitve oziroma edina resitev je da uporabniki klicejo kot mutavi na tehnicno pomoc in prijavljajo napako, potem pa en tam zaposlen zdr*** nekaj in deluje spet nekaj dni in tako to v nedogled :)

To raje nobenemu ne govorit, da skoraj v letu 2011 SMS-i iz tujine ne delujejo.
To je zadosten pokazatelj, kaksno skropucalo od podjetja je T-2, dokler jih neko tuje podjetje ne kupi in napodi večino nesposobnega kadra in uredi zadeve pod svojo taktirko, do tedaj bo T-2 obsojen na full throttle improviziranje.
Slika

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a dal » 28. Avg 2010 ob 23:53

Tele2 SIM sem kupil zato, da lahko na hrvaškem brezplačno pošiljam SMS sporočila in nimam stroškov z roamingom.

Forenzik
Faca
Prispevkov: 150
Pridružen: 26. Avg 2006 ob 21:25
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL
Kraj: Ljubljana

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a Forenzik » 29. Avg 2010 ob 10:43

Dobro leto sem čakal, da bodo zadeve "poštimali" (nekaj so jih a ne vseh), zato sem prestopil k drugemu mobilnemu operaterju. Res, da je nekoliko dražje, a dela. Zaradi paketa sem obdržal mobilno številko, ki pa jo uporabljam kot stacionarni telefon zaradi ugodnega VDSL paketa. Če bi brezhibno delovalo, bi dal tudi kakšen € več in bi imel vse T2 storitve. Avgustu sem bil na Hrvaškem. Telefon sem ugasnil, ko pa sem ga prižgal ni bilo SMSja o klicatelju. Zvedel sem šele zvečer, da sem bi klican. Na srečo ni bil nujen klic... Drugi primer glede storitve rominga pa je bila naslednja: Bil sem v Avstriji, telefon je bil "naštelan" na samodejno izbiro omrežja, a ni "prešaltalo". Včasih preklopi, včasih pa ne. Ko grem v tujino pri moji Nokiji 5230 zgine imenik v kartici sim (pri novem operaterju ne), tako, da sem imel še to težavico, ko sem dobival dohodne klice. Nehal sem klicat na tehnično pomoč, ker ni bilo pravega efekta glede odprave napak. V Kopru ob obremenitvah med vikendih UMTS internet zelo mečka (stran se odpira po cca. 30 sekund), sredi Zelene jame v drugem nadstropju bloka, pa UMTS internet ne dela. Zaradi vsega navedenega klestim storitve T2. Če potrebuješ le telefonijo za opravljanje klicev v SLO njihov nivo delovanja zadostuje..... Upam, da bodo zadeve poštimali in takrat bodo imeli več naročnikov namobilni telefoniji. Moram pa pohvaliti, da VDSL 10/2 in IP TV v Ljubljani na moji lokavciji odlično deluje in nimam pripomb.

Uporabniški avatar
frojnd
Model
Prispevkov: 243
Pridružen: 25. Nov 2008 ob 10:23
T-2: Še nimam

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a frojnd » 29. Avg 2010 ob 22:00

Včeraj sem bil v t-2 omrežju in sem prejel 2 sms -a iz tele2. Mogoče pa delajo smsi tele2 -> T-2 (MVNO). Se pravi, da je napaka še vedno nekje...

ip3
Znanec
Prispevkov: 70
Pridružen: 16. Okt 2008 ob 00:46
T-2: Že imam
Paket: UMTS

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a ip3 » 30. Avg 2010 ob 09:49

Mogoče pa reševanje napake pri prejemanju SMS-ov iz tujih omrežij le malo napreduje?
Če naročnik T2 pošlje sporočilo v tuje omrežje, odgovor na to sporočilo pride.
Še vedno pa ne pride sporočilo iz tujega omrežja "na lastno pobudo".
Marec, april, maj, junij, julij, avgust... - pa to bo čez nekaj dni že pol leta!!!

branco
Faca
Prispevkov: 132
Pridružen: 2. Apr 2010 ob 09:34
T-2: Že imam
Paket: FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a branco » 30. Avg 2010 ob 13:39

frojnd,pravkar probal, in ne dela iz tele2 :)
Slika

ally12
Nadebudnež
Prispevkov: 414
Pridružen: 15. Okt 2006 ob 20:29
T-2: Že imam
Paket: T4 Mega
Kraj: Kranj

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a ally12 » 31. Avg 2010 ob 14:15

Danes sem klical iz T-2 številke (Mobitel gostovanje) na Tušmobil (prenesena številka iz Mobitela). Dvakrat ali trikrat je normalno zvonilo, v nadaljevanju pa sem dobil signal, kot da je zasedeno, zato se nisem več obremenjeval. Ja pa zadeva postala zanimiva, ko me je klicani poklical nazaj čez pol ure in me vprašal, če sem ga klical in zakaj sem odložil. Namreč - klic je normalno sprejel. V čem je težava?

P.S. Nisem odpiral nove teme, ker po moji oceni, lahko v tej pišemo o napakah.
Slika

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 31. Avg 2010 ob 14:16

Podobno težavo sem imel sam,
zanimivo je da mi je pomagalo ko sem telefon izklopil in na novo vklopil.

ally12
Nadebudnež
Prispevkov: 414
Pridružen: 15. Okt 2006 ob 20:29
T-2: Že imam
Paket: T4 Mega
Kraj: Kranj

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a ally12 » 3. Sep 2010 ob 14:08

Zanimivo je tudi to, da ostale klice zaenkrat opravljam normalno.
Slika

Odgovori