SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
branco
Faca
Prispevkov: 132
Pridružen: 2. Apr 2010 ob 09:34
T-2: Že imam
Paket: FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a branco » 6. Sep 2010 ob 12:56

Danes ko sem se prijavil v T-2 3G omrezje, sem dobil 5 SMS-ov iz 040 SIMOBIL in TELE2 HR omrezja.
TO res ni normalno...

Zakaj jebeni sms-i zamujajo in ne prihajajo v MVNO omrezje ?!
Slika

ally12
Nadebudnež
Prispevkov: 414
Pridružen: 15. Okt 2006 ob 20:29
T-2: Že imam
Paket: T4 Mega
Kraj: Kranj

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a ally12 » 6. Sep 2010 ob 14:33

Včeraj smo pošiljali MMS-e (dvakrat, najprej na dve številki in potem še isti MMS na eno številko) in ne samo, da niso dostavljeni, tudi na servisnih straneh jih nimamo zavedenih. Ta, drugi del je vsaj pošten, ampak v celoti pa nedelujoč.
Slika

branco
Faca
Prispevkov: 132
Pridružen: 2. Apr 2010 ob 09:34
T-2: Že imam
Paket: FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a branco » 6. Sep 2010 ob 20:41

Mene edino zanima kakša smo mi banana država da nas en APEK in tržni inšektor ne zaščitijo pred takimi skropucali od storitev?
Kako lahko neka firma na trgu nudi svoje storitve, katere delujejo kot je zunaj vreme. Pa to več ni smešno,da sms-i iz simobila zamudijo 4 dni , mms 8 dni in podobne oslarije.
Po vrh vsega pa še iz tujine sploh ne pridejo smsi!
Mislim, v vsaki normalni EU državi bi v 3pm poslali tako firmo in ji dali ukrep, da če ne mislijo urediti zadeve, da potem naj zaprejo firmo in ne oglašujejo nekaj kar niso sposobni urediti.



Ker T-2 dobesedno zavaja javnost in laže in takšnim prevarantom bi morala država stopiti na prste.
Slika

ally12
Nadebudnež
Prispevkov: 414
Pridružen: 15. Okt 2006 ob 20:29
T-2: Že imam
Paket: T4 Mega
Kraj: Kranj

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a ally12 » 9. Sep 2010 ob 22:37

Ker tukaj na forumu ni več možno dobiti pomoči, sem danes klical na tehnično pomoč in sem bil presenečen, saj smo rešili zadevo, tip na drugi strani pa si je res zavzel, me je celo 2krat klical nazaj in sva našla ter rešila problem. Res profesionalno od njega (nisem mogel napisat pohvalno, saj je to njegov posel).
Slika

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a KoMar » 9. Sep 2010 ob 22:40

Pohvala za proaktivnost.

branco
Faca
Prispevkov: 132
Pridružen: 2. Apr 2010 ob 09:34
T-2: Že imam
Paket: FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a branco » 11. Sep 2010 ob 14:21

ally12 napisal/-a:Ker tukaj na forumu ni več možno dobiti pomoči, sem danes klical na tehnično pomoč in sem bil presenečen, saj smo rešili zadevo, tip na drugi strani pa si je res zavzel, me je celo 2krat klical nazaj in sva našla ter rešila problem. Res profesionalno od njega (nisem mogel napisat pohvalno, saj je to njegov posel).
Pa ja to je normalna zadeva, nic presenetljivega :)
Slika

unimatrix
Znanec
Prispevkov: 71
Pridružen: 24. Jan 2007 ob 19:15
T-2: Že imam
Paket: 50/50 (FTTH)
Kraj: Ljubljana

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a unimatrix » 14. Sep 2010 ob 11:52

O ker FAIL je ta T-2. Zdej se celo dogaja da tud V tujino ne pride več SMS. (včeraj testiral južno korejo). Danes je delal, ampak what the fuck no... a je lahko zadeva še bol nezanesljiva??
Prejemanje iz tujine pa seveda še vedno ne deluje.

PS: branco mi je dal dobro idejo. Bom klical na APEK in malo povprašal kako je glede takšne nemarnosti podjetij.
Slika
Slika

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2761
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a Jaka » 14. Sep 2010 ob 13:47

Če ti v tujini ne delujejo storitve APEK ne more ukrepati.

branco
Faca
Prispevkov: 132
Pridružen: 2. Apr 2010 ob 09:34
T-2: Že imam
Paket: FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a branco » 15. Sep 2010 ob 18:57

Smo danes sedeli na kavi eno štirje, en ima Tušmobil, jaz imam Mobitel ta tretji ima Simobil (prenešena cifra z mobitela).
In vsi trije mu pošljemo SMS na T-2 mobilnik, dobil je od mobitela takoj SMS , simobil pa tušmobil ni prišel.
Potem čez eno 15 minut je prišel SMS od tušmobila, od simobila pa še danes ko je minilo cca 12 ur še ni dostavljeno sms sporočilo.

Tako da zaposleni na T-2 ko trdijo da v Sloveniji delujejo brezhibno SMS sporočila, lažejo. Na svoje oči sem videl da to ne deluje 100% zanesljivo :)
Je pa tudi zanimivo, da je poskusil tako v T-2 3G omrezju kot v Mobitel gostovanju, in kaj potem kdo lahko še reče ?
Jaz ne grem k takemu podnu od operaterja, tudi če mi dajo zastonj svojo storitev,hkrati pa me čudi da nekateri dalje vztrajajo pri takem operaterju.. če sploh lahko rečemo T-2 da je operater :)?

Tisti direktor T-2 Rožić se petelini v Financah in ostalih medijih, naj raje pomete pred svojim pragom podjetja v katerem je direkor in naj končno uredijo.
T-2 se non stop pritožuje in neke kvazi tožbe po sodiščih zganja, po drugi strani pa je*e svoje uporabnike na takšen primitiven način.
Kakšno pravico imajo uporabniki do T-2 ? Naj plačujejo račune , storitev pa je loterija, danes boš prejel sms, jutri pa ga ne boš.


Če bi bila ta država normalna, bi T-2 odvzeli koncesijo za mobilnega operaterja, ker ne izpolnjuje nekega normalnega minimuma glede storitev.
Slika

The Menace
Model
Prispevkov: 310
Pridružen: 24. Jul 2009 ob 21:00
T-2: Že imam
Paket: Bakreno brezčasen

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a The Menace » 15. Sep 2010 ob 19:25

Rajši se ti nehaj peteliniti, meni sms sporočila iz simobila ne samo da prihajajo, ampak pridejo hitreje kot iz tušmobila pri tvojem "testiranju" :twisted:
"Kako je lepo biti glup "

branco
Faca
Prispevkov: 132
Pridružen: 2. Apr 2010 ob 09:34
T-2: Že imam
Paket: FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a branco » 15. Sep 2010 ob 20:06

Jah, očitno imaš srečo :)
Eni nimajo :grrpc:
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9105
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 15. Sep 2010 ob 20:21

se ti ne zdi logično da bo prej napaka na strani pošiljatelja?
naj kolega ki ima simobil pokliče na simobil in pove da ne more poslati sms v omrezje t-2.

unimatrix
Znanec
Prispevkov: 71
Pridružen: 24. Jan 2007 ob 19:15
T-2: Že imam
Paket: 50/50 (FTTH)
Kraj: Ljubljana

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a unimatrix » 15. Sep 2010 ob 20:45

Good ol' "pri nas vse deluje" argument.
Seveda, pri nas ni nič narobe, težava je brez dvoma pri vseh ostalih ponudnikih po svetu.

Stay classy.
Slika
Slika

ally12
Nadebudnež
Prispevkov: 414
Pridružen: 15. Okt 2006 ob 20:29
T-2: Že imam
Paket: T4 Mega
Kraj: Kranj

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a ally12 » 15. Sep 2010 ob 20:48

MrTwelveTrees napisal/-a:se ti ne zdi logično da bo prej napaka na strani pošiljatelja?
naj kolega ki ima simobil pokliče na simobil in pove da ne more poslati sms v omrezje t-2.
Morem priznat, da se strinjam s tabo, ampak če pa pogledaš realno - zakaj bi se si.mobilovc pritoževal, da mu SMS v T2 ne delajo, če mu pa delajo v vsa druga omrežja?
Slika

branco
Faca
Prispevkov: 132
Pridružen: 2. Apr 2010 ob 09:34
T-2: Že imam
Paket: FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a branco » 15. Sep 2010 ob 20:50

MrTwelveTrees napisal/-a:se ti ne zdi logično da bo prej napaka na strani pošiljatelja?
naj kolega ki ima simobil pokliče na simobil in pove da ne more poslati sms v omrezje t-2.

:aa:

Pa potem vsi operaterji imajo napake pri sebi ko se pošilja sms v T-2 omrežje ?
Daj lepo te prosim, jasno mi je da delaš v T-2 ampak bodi malo objektiven in kot praviš logičen :)
Slika

Odgovori