SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9105
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 15. Sep 2010 ob 22:34

Vstrajati mora tisti ki pošilja
Primer: pošlješ paket po pošti, prejemnik se jezi, a paket lahko izslediš samo če imaš njegovo številko (ID paketa), ni tako ?

podobno je tukaj, v tem primeru S!mobil lahko ugotovi kje se je ustavilo sporočilo in zakaj, nato S!mobil kontaktira T-2 in mu posreduje podatke... tako se ugotovi kje je napaka

če tega podsopka ni, pač ne gre...

Jaz bi vstrajal toliko časa, da uredi, pisal bi mail na Simobil da imas pismeno napisano da je napaka na T-2, ker samo prelagajo odgovornost drug na dugega.

unimatrix
Znanec
Prispevkov: 71
Pridružen: 24. Jan 2007 ob 19:15
T-2: Že imam
Paket: 50/50 (FTTH)
Kraj: Ljubljana

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a unimatrix » 16. Sep 2010 ob 02:19

To že drži da je treba izsledit poslano sporočilo iz strani pošiljatelja. Ampak kaj a zdej bojo uporabniki moral rešvat interne tehnične težave? To je naloga tehnika, da zadevo stestira iz drugih omrežij, pa nima veze a gre za Simobil ali pa za nek neznan ponudnik iz Tadžikistana. Vsako podjetje, ki bi mu bilo kaj mar do uporabnikov bi to že zdavno uredilo, ali pa vsaj priznalo da ponuja nedelujoče storitve.
Slika
Slika

Uporabniški avatar
turist
Model
Prispevkov: 301
Pridružen: 7. Sep 2007 ob 10:58
T-2: Že imam
Paket: T4 optika(100/10) +2x tel +fax
Kraj: Kranj

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a turist » 16. Sep 2010 ob 08:16

Pa dajte že enkrat razumet! Za uporabnika sploh ni važno, kje je problem, to rešite operaterji med seboj ! :hudicek:
Zadeva, kjer stvari ne funkcionirajo kot bi morale je za en kurc! :(

Iz tega sledi: T-2 mobilna telefonija, pri kateri ne delajo SMS-i je v kurcu ! :owned:
Slika
Slika - Mobilno

branco
Faca
Prispevkov: 132
Pridružen: 2. Apr 2010 ob 09:34
T-2: Že imam
Paket: FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a branco » 16. Sep 2010 ob 08:46

MrTwelveTrees napisal/-a:Vstrajati mora tisti ki pošilja
Primer: pošlješ paket po pošti, prejemnik se jezi, a paket lahko izslediš samo če imaš njegovo številko (ID paketa), ni tako ?

podobno je tukaj, v tem primeru S!mobil lahko ugotovi kje se je ustavilo sporočilo in zakaj, nato S!mobil kontaktira T-2 in mu posreduje podatke... tako se ugotovi kje je napaka

če tega podsopka ni, pač ne gre...

Jaz bi vstrajal toliko časa, da uredi, pisal bi mail na Simobil da imas pismeno napisano da je napaka na T-2, ker samo prelagajo odgovornost drug na dugega.

Meni je jasno da :rtmT2: ker tam delas, ampak glej včasih je potrebno biti realen.

In po tej logiki, ker noben SMS iz tujine ne pride od tujih operaterjev, bi vsak ki meni poslje sms iz tujine in ga jaz v t-2 ne prejmem morala obestiti svoejga operaterja?
Pa daj lepo te prosim, se ti zavedas kaj gooris?
Napaka je pri T-2 in to dobro vsi vedo.

Glej enostavno to je loterija, danes deluje SMS normalno iz simobil, vceraj ni, potem pa spet tako kot na lotu, enkrat zadanejo sedmico, drugic gre denar v naslednje kolo...
In kdo ima zdaj cas da se bo sel detektiva, da ni dobil sms? Tebi ce nekdo poslje sms "pridi jutri na fuzbal ob 19h" in ti sms dobis 4 dni kasneje ?
In taksno storitev ne ponujajo v tadzikistanu, v99,99% operaterjev na zemeljski obli ima osnovno funkcionalnost sms storitve urejeno da deluje 100%.
In zdaj komu kaj pomaga neka tam mobilna tv katero T-2 razvija, ce pa niso sposobni urediti basic functions....

In pazi ne bos verjel, govorimo v letu 2010 in ne v letu 1999.
Slika

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a Cobane » 16. Sep 2010 ob 09:25

@Branco: Narobe razmišljaš!

Naslednjič, ko pošlješ SMS, pokliči še dotično osebo in se prepričaj, če ga je dejansko tudi dobila!
Evo, pa je zadeva rešena brez nepotrebnega jamranja tukaj po forumu! :blbl:
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Forenzik
Faca
Prispevkov: 150
Pridružen: 26. Avg 2006 ob 21:25
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL
Kraj: Ljubljana

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a Forenzik » 17. Sep 2010 ob 11:22

Iz T2 na SI.mobil je danes ob 11.00 uri prišel SMS v dveh sekundah. Sem testiral zadevo. Bil pa sem v roamingu na Mobitelu.

branco
Faca
Prispevkov: 132
Pridružen: 2. Apr 2010 ob 09:34
T-2: Že imam
Paket: FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a branco » 18. Sep 2010 ob 18:31

@Forenzik:

noben ni govoril, da je to konstanten problem glede simobil-a. ampak dosti krat se zgodi da sms-i ne pridejo po par dni, posebej ko so v igri prenešene številke na simobil omrezje
Slika

marceto
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 7. Nov 2010 ob 21:13
T-2: Že imam

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a marceto » 7. Nov 2010 ob 21:33

živjo!
se oglašam prvič, sem čisto besen na T2. moja zgodba, da ne bom predolg... sem ugotovil, da ne dobivam sms od prijateljev iz tujine, ki uporabljajo tuje operaterje (z našimi operaterji nimam težav) in sem klical danes na T2 in mi prijazna gospodična pove, da mora pošiljatelj sms, katerega nisem dobil, dati pri svojem operaterju prijavo, da jaz nisem dobil sms. ker nisem najbolj tehnično podkovan, sem nekako sprejel razlago. potem, po razmisleku, da pa je to stvar mojega operaterja, to je T2, in ne operaterjev iz Belgije, Francije in Švedske. in kličem drugič in mi na drugi strani prijazen gospodič razlaga zelo podobno zadevo kot prva gospodična. no, meni je to vse skupaj zelo čudno in še vedno menim, da je stvar mojega operaterja....

Uporabniški avatar
turist
Model
Prispevkov: 301
Pridružen: 7. Sep 2007 ob 10:58
T-2: Že imam
Paket: T4 optika(100/10) +2x tel +fax
Kraj: Kranj

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a turist » 7. Nov 2010 ob 22:09

Najbolje, da tole temo prebereš od začetka in boš prišel do zaključka, da nam to, kar so tebi rekli na helpdesku, razlagajo že ves čas! :D
In zapomni si nekaj: T-2 ni nič kriv, krivi so ostali operaterji, da zadeva ne špila ! :mrgreen:

In očitno bo tako ostalo, vse do konca T-2jevih dni! (Srečno sta živela ...) :blbl:
Slika
Slika - Mobilno

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 8. Nov 2010 ob 08:29

Za SMS routing je žal res tako, da mora pošiljateljev operater poskrbeti, da SMS pride do našega SMS centra.
:rtmT2:

zdenka17
Uporabnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 24. Mar 2010 ob 16:10
T-2: Že imam

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a zdenka17 » 8. Nov 2010 ob 10:28

Saj se šalite. Zakaj pri mobitelu/simobilu/... s tem ni težav?
Kaj ko bi vi mal poklicali operaterje, pa jih prosili da poskrbijo za tole? Je že kdo pomislil na kaj takega?

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 8. Nov 2010 ob 16:03

Zato ker pošiljateljev operater poskrbi, da SMS pride do Mobitela/Simobila. Če se ne motim je bilo z naše strani večkrat urgirano... je podobna scena, kot nek nemški operater klic na 059 številko obravnava in obračunava kot klic na mobilno lastni stranki. Marsikdo bi s prstom pokazal na T-2, dejansko pa je "kriv" operater, ki obračuna to storitev končnemu uporabniku.
:rtmT2:

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a Cobane » 9. Nov 2010 ob 07:00

Bom zadevo povzel bolj splošno:
1. Dvomim, da so se vsi (tuji in domači) operaterji zarotili proti T-2ju!
2. T-2 ni naredil dovolj za promocijo pri tujih operaterjih!
3. Kaj se T-2 rine z nekim tretjerazrednim roaming partnerjem, ki ima očitno same težave! Zakaj ne podpišejo direktnih roaming pogodb z ostalimi tujimi operaterji in jim ob podpisu pogodb objasnijo (T-2), kako naj obravnavajo posamezne številke. Le v takem primeru bodo zadeve špilale. Prelaganje odgovornosti na tuje operaterje in njihove naročnike je neodgovorno in nedopustno!

Meni pri Mobitelu ni bilo potrebno nikoli posredovat zaradi napačnega obračuna. Tudi nihče se mi ni še nikoli pritožil, da bi mu klic na moj telefon napačno obračunali. Pač, sprijaznit se bo treba, da ima T-2 veliko posrednega kot neposrednega masla na glavi! V tretji točki sem dal namig, kako se T-2 lahko izkobaca iz tega dreka. V treh letih je bore malo naredil! Najlažje je šimfat druge operaterje!

Utrujen sem že stalnega ponavljanja: "Pri nas vse deluje! Napaka je pri ostalih operaterjih!" Uporabniku dol visi, kje je napaka... rešite to medoperatersko... in to že enkrat za vselej!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 9. Nov 2010 ob 09:33

1. Tudi jaz.
2. Kot mi je znano smo naredili max, če pa ima kakšen večmiljonski operater interes popravljati svoje baze za 20k potenciala je vprašanje...
3. Če se ne motim je roaming partner bil zamenjan...

V principu imaš prav Cobane, to ni strankin problem, ampak hočem samo pokazat, da morda ni res krivda v celoti T-2jeva, zato tut stresanje jeze samo na enem mestu ne daje učinka. PEACE!
:rtmT2:

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a Cobane » 9. Nov 2010 ob 10:09

Nisem stresal nobene jeze...

Samo svoj pogled sem predstavil.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Odgovori