SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a Malkec » 5. Avg 2010 ob 21:35

Pol pa mi naj nekdo razloži, kak je meni vse delalo? Nisem nobenega roaminga stiskal al karkoli, lepo na hrvaški strani pogledal na mobitel in bilo prijavljeno v VIP.

031 prenešena v T-2, gostoval v VIP HR, delali smsi t-2-simobil in obratno, t-2-mobitel in obratno, klici sem ter tja.

Zanimivo da je vse delovalo, medtem ko vedno enim in istim nekaj ne dela.... :rtmT2:

mascoba
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 15. Jul 2008 ob 10:28
T-2: Že imam
Paket: 10/10 in 2×tv čakam optiko
Kraj: Maribor

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a mascoba » 5. Avg 2010 ob 23:31

Nekaj malega se ukvarjam s telefonijo, imam mali SMS servis (neka beta faza) in sem prisel do enakih tezav. Preko tujih partnerjev SMS sporocila prihajajo OK na MObitel in Simobil, ampak ne prihajajo na T-2 prikljucke.
ZAkaj ?
Operater mi je sporocil, da pri posiljanju na preneseno stevilko (38651) od Mobitela dobi sporocilo: "neobstojeca stevilka" - zavrnjeno !
ZAkaj ?
Sumim da T-2 nima direktne pogodbe in zadeva gre ali preko mobitela/Telekoma (stevilka 386). V tem primeru lahko da Mobitel "nagaja" (lahko ve kje je tezava, ampak ce T2jevci ne reagirajo - raje so tiho - take smo ze doziveli) ali prek nekih poceni tujih grosistov, kateri spet nimajo povezave z vsemi (so pa verjetno poceni).

Ne vem ce ste doziveli, ampak se je dogajalo, da nismo bili telefonsko dosegljivi recimo iz USA in pozneje iz recimo SIrije na stevilko 38659. Lokalni operater tam ni imel pojma da obstaja stevilka 38659 ali 38664...Zato ni te stevilke vnesel v svojo centralo in je bil klic TAKOJ zavrnjen s "stevilka ne obstaja". ce si pa klical 38651 (stevilka prenesena na T-2) je to poslal na Telekom in je klic prisel. Verjetno gre za nekaj takega.
Pri SMSih je zadeva se bolj zapletena. SMS (enako kot klic) ne gre na lokalnem operaterju neznane stevilke (ker ga nima na seznamu - posledicno nima cenika....ne gre naprej), a 386/prenesene stevilke Mobitel zavrne kot NEOBSTOJEČE ! Iz razloga nagajanja uporabniku "zakaj si sel drugam"....
Ni vse crno/belo in verjetno ni samo T2 kriv, ampak bi T-2jevci mogli to preverjati, vedeti in ukrepati.

ZAkaj je iz Googla prej slo ? Recimo da je prej uporabljal VIP (T-2jevec je prej omenil da to dela) in je zaradi cene pred kratkim Google presedlal na drugega operaterja in od takrat ne deluje. Sam G se verjetno ne sekira, ce dela vecina, sam tam neki T2 ne deluje s 20k narocnikov...

Mora pa delat od vsepovsod ! KAk lahko nekdo tukaj rece da deluje iz tujine, ce dela iz VIPa ? VIP ni edini operater, tudi na HR ne. Pred enim tednom se iz HR posiljal od Tele2 in NIC ni prislo. Tele2 ima nek TURIST paket ki omogova SMSe v tujino za NULA €, gre normalno na Mobitel in Simobil, ampak na T2 ne. Enak razlog, jasno.
Zadnjič spremenil mascoba, dne 6. Avg 2010 ob 09:59, skupaj popravljeno 6 krat.

mascoba
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 15. Jul 2008 ob 10:28
T-2: Že imam
Paket: 10/10 in 2×tv čakam optiko
Kraj: Maribor

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a mascoba » 5. Avg 2010 ob 23:39

Malkec napisal/-a:Pol pa mi naj nekdo razloži, kak je meni vse delalo? Nisem nobenega roaminga stiskal al karkoli, lepo na hrvaški strani pogledal na mobitel in bilo prijavljeno v VIP.

031 prenešena v T-2, gostoval v VIP HR, delali smsi t-2-simobil in obratno, t-2-mobitel in obratno, klici sem ter tja.

Zanimivo da je vse delovalo, medtem ko vedno enim in istim nekaj ne dela.... :rtmT2:

Stari, imam pri sebi SIM od VIPa, TELE2 in T-mobila. A ti posljem kak SMS, da preveriva ? :pivo:
Meni ne deluje na T2, a sprejemajo MObitel in Simobil. Imam vse SIME pri sebi. Delam kaj narobe? :grrpc: :hmm: :nevem:

Oprosti, ampak mi rahlo gre na zivce :jao: iz HR morja posiljati SMSe iz Mobitela po mislim nekih 30 centov, ce imam Tele2 SIM pri sebi, kateri mi omogoca 0 ceno, ampak jih prijatelji na T2 ne sprejemejo . Upam da me razumes da sem lahko rahlo nejevoljen . :grr:

Ce hoces testirati gres na HR, kupis vse SIMe na crpalki, imas zraven SIMe od T2, MObitela, SImobila, TUSa.... Probas na 2G in 3G omrezju.
Probas iz par GSMov. NAredis si Exell file in lepo vneses ugotovitve, jih obdelas in, in si vzames pol ure, uro za razmislek in potem se oglasis na forum s svojim mnenjem in ugotovitvami. ... Drugace je mal neresno....

Pred nekaj meseci sem gnjavu z DTMF toni... je to zdaj urejeno ?
Zadnjič spremenil mascoba, dne 6. Avg 2010 ob 02:53, skupaj popravljeno 2 krat.

mascoba
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 15. Jul 2008 ob 10:28
T-2: Že imam
Paket: 10/10 in 2×tv čakam optiko
Kraj: Maribor

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a mascoba » 6. Avg 2010 ob 00:07

Zdaj sem verjetno ze tecen, ampak ravno sem probal se enkrat. Ne deluje !

TEST: LAhko se registrirate na nas servis - http://www.smsx.me
z referentnim linkom : http://www.smsx.me/register.php?ref=3070317911


Imas moznost posiljanja brezplacnega SMSXa (to ni klasicni SMS, ampak dobis signalni klic, da imas sporocilo in s klikom na eno tipko-bliznjico na mobilcu (JAVA program je na sajtu.. je tudi za android,,,,) preberes sporocilo. Poraba glede prenosa podatkov je skoraj nic, ker je minimiziran design (recimo IZI prepaid mi vzame cent za vsakih 3-4 sporocila, ce pa imam na T2 50M, ali na Mobitelu 100 v nekem paketu je itak zastojn)... tudi v tujini skoraj zastojn....Ja , free SMSX lahko posljes samo registriranim clanom - registracija je brezplacna. V glavnem bla, bla bla... neomejena dolzina sporocil....dober history... chat - multiuser chat tudi z neregistriranim uporabnikom - samo pohodi bliznjico na SMSu in je v chatu...(vse dela enako na PCu in na mobilniku)

Interesanten pa je classic SMS . Preko tega lahko posljes SMS komur koli (ampak ne T2 uporabniku, ker ne deluje, oziroma, delalo je, pa spet ne...nikoli ne ves). Cena SMSa je 3,9 centa. Mislim da se pri registraciji se vedno dobi nekaj brezplacnega kredita....Ce ne, se javite, vam nafilam.
Pri poslanem SMSu se vidi normalno tvoja stevilka, vse super.
Probajte zdaj poslat na MObitel, Simobil, VIP....Ameriko...Kitajsko... vse dela... ...................... T-2 ... :-((((( ne dela..... ZAKAJ ? Ker mi tuj operater- grosist (preko katerega gre SMS promet) javlja da stevilka ne obstaja. Naj mu jaz kot uporabnik razlagam da neke stevilke/operaterji obstajajo, ali je to naloga koga drugega ? APEK, Telekom ali T-2 ? MIslim da mora T-2 to sproziti in urediti.


I love T-2, :rtmT2: ,,, ampak zrihtajte ze ( ali me najamite :namrec: :-)))))) ) :owned:

PS: itak iscemo beta testerje : http://www.modaco.com/content/pocket-pc ... rs-needed/

Uporabniški avatar
turist
Model
Prispevkov: 301
Pridružen: 7. Sep 2007 ob 10:58
T-2: Že imam
Paket: T4 optika(100/10) +2x tel +fax
Kraj: Kranj

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a turist » 6. Avg 2010 ob 08:52

Bravo mascoba, lepo obrazloženo! :plosk:

Upamo lahko, da bo kdo od T-2jevcev to prebral in končno nekako ukrepal ! :rtmT2:
Slika
Slika - Mobilno

branco
Faca
Prispevkov: 132
Pridružen: 2. Apr 2010 ob 09:34
T-2: Že imam
Paket: FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a branco » 6. Avg 2010 ob 08:55

Malkec napisal/-a:Pol pa mi naj nekdo razloži, kak je meni vse delalo? Nisem nobenega roaminga stiskal al karkoli, lepo na hrvaški strani pogledal na mobitel in bilo prijavljeno v VIP.

031 prenešena v T-2, gostoval v VIP HR, delali smsi t-2-simobil in obratno, t-2-mobitel in obratno, klici sem ter tja.

Zanimivo da je vse delovalo, medtem ko vedno enim in istim nekaj ne dela.... :rtmT2:


Malkec, zadeva ne deluje in ne zmišljuj si.
Nobeni SMS-i iz tujih omrežij ko pravi mascoba ne delujejo.
Ti ocitno nisi razumel kaj je problem, da od tujih operaterjev ne prhajajo sporocila, razen Vip in T-mobile HR, ostalo ne dela.
Tele2 HR sploh ne dostavlja sms-ov v T-2 in tudi obratno je tezava obcasno.
Zdaj zakaj so na T-2 taksni amaterji, to nobenemu vec ni jasno, ce je firma res tako zglajzala ali kaj se tu dogaja... v glavnem to so neresne stvari katere si neko resno podjetje ne sme privosciti.
Ma glej meni nie jasno zakaj potem delujejo SMS-i prenesenih stevilk 051 v Tus ? Na enak nacin bi moralo delaovati tudi v T-2.
Slika

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a kekoke » 6. Avg 2010 ob 12:13

Malkec napisal/-a:Pol pa mi naj nekdo razloži, kak je meni vse delalo? Nisem nobenega roaminga stiskal al karkoli, lepo na hrvaški strani pogledal na mobitel in bilo prijavljeno v VIP.

031 prenešena v T-2, gostoval v VIP HR, delali smsi t-2-simobil in obratno, t-2-mobitel in obratno, klici sem ter tja.

Zanimivo da je vse delovalo, medtem ko vedno enim in istim nekaj ne dela.... :rtmT2:
spet tako aroganten prispevek, da me je zmrazilo.
Ne vem katera razdelitev uporabnikov foruma je bolj korekta, tvoja "vedno eni in isti" V "ostali" ali moja "nekateri T-2jevci + white" V "ostali"
Dejmo raje ostat pri argumentiranih dejstvih, kot pa da se takole popolnoma nekulturno diskreditiramo.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 6. Avg 2010 ob 12:21

@branco @kekoke, vidva bi lahko (pa nista!) opozorila @gulikoza, ki je omenil da ne deluje Simobil/gostovanje -> T2. To je seveda nekaj povsem drugega kot sms neposredno iz tujega mobilnega omrežja. To o čemer je govoril @Malkec da deluje normalno in to je seveda res.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

mascoba
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 15. Jul 2008 ob 10:28
T-2: Že imam
Paket: 10/10 in 2×tv čakam optiko
Kraj: Maribor

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a mascoba » 6. Avg 2010 ob 16:37

Ce dela iz enega operaterja v tujini, to ne pomeni da DELA. LAhko recemo, da dela, ce dela iz vseh v sosednjih (najboljobiskanih drzavah) in vecine (velike vecine) ostalih operaterjev po svetu..... Zdaj ravno mi kolega posala iz Srbije - TELENOR. Ni prislo. Iz Tele2 HR.. Ni prislo.... KAj naj se ?

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a dal » 6. Avg 2010 ob 17:48

Nekaj takega napiši:

- datum in ura pošiljanja
- pošiljatelj: ponudnik __________, začetek telefonske številke ________, telefon v omrežju ___________
- prejemnik: ponudnik ___________, začetek telefonske številke _________, telefon v omrežju _________

mascoba
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 15. Jul 2008 ob 10:28
T-2: Že imam
Paket: 10/10 in 2×tv čakam optiko
Kraj: Maribor

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a mascoba » 7. Avg 2010 ob 00:29

Glej, ce nimajo tolko interesa, da prosijo kakega znanca na HR, sigurno koga poznajo, da jim poslje SMS, ali da skocijo do prve crpalke na HR strani in si kupijo npr. eno Tele2 kartico, potem itak brezveze. Valjda je T-2ju v interesu da dela ?
PAr postov nazaj sem dal naslov od SMS (smsx.me) servisa, lahko si lepo iz racunalnika posiljas sporocila in preverjas kolko ces. Cist enaka fora kot Google. Preko enega grostista poslani SMSi.

Drugace Imam 20 stevilk T2, vse prenesene iz Debitela - blok stevilk (od 60 do 79), tak da zacetek stevilke nic ne pomeni.

Kaj bi pa lahko videli na svojem sistemu, ce operaterji v tujini zavrnejo SMS - stevilka ne obstaja ? Sploh ne pride do T2.

Ce kdo rabi pomoc pri testiranju, klicih ali kaj drugega mi lahko poslje email direktno, pa bova naredila kolko treba testov in poslala sporocil.

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a dal » 7. Avg 2010 ob 09:01

Mogoče pa je v tem problem, da s prenesenimi številkami iz Debitela ne dela? Zato sem napisal, da napiši čimveč podatkov in začetek številke (+386 40 ...). V katerem omrežju se telefon pošiljatelja nahaja pa je pri Tele2 pomembno zato, ker (so)uporabljajo tudi omrežje T-Mobile HR.

mascoba
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 15. Jul 2008 ob 10:28
T-2: Že imam
Paket: 10/10 in 2×tv čakam optiko
Kraj: Maribor

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a mascoba » 7. Avg 2010 ob 23:40

Ne dela iz Tele2 HR niti na prenesono stevilko 051, niti na 064. Ne dela niti iz Teleraja Srbija, ne dela niti iz SMSX servisa, ne dela niti iz Googla....... To zdaj ni nakljucje in posledica nekaterih omrezjih, kje gostuje posiljatelj (prejemnik je vedno v SLO), ampak je problem GENERALNI s povezavami med T-2 opremo in tujimi operaterji. Ali je prpoblem v pogodbah, ali kaksnih protokolih, napacno nastavljenih (kot je recimo z DTMF toni, katere tudi iz tujine nisi mogel posiljati, ce si klical T-2 stevilko in vemo da je problem v protokolih na T2 opremi).......
Verjemi da so posamezni detalji odveč, ker sploh nič ne pride do T-2 opreme.
Če koga zanima na T-2 in nima možnost generirati SMS (gor sem dal link, s katerega si lahko pošiljajo, kak jim paše), potem me naj kontaktirajo, pa bom lahko takoj sprožil kolege iz D, A, UK, HR, SR in MAK da jim pošljejo SMS (če ne morejo to sami testirati ??? )
Eto iz Googla ne dela , recimo - vsakdo lahko sam poskusi....

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2761
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a Jaka » 8. Avg 2010 ob 01:35

Vsi vemo, da ima T-2 roaming gosotavnje pri drugemu operaterju. Ko prideš z telefonom v tujino preskoči na Roaming2, ki je izključno namenjen za tujino. In spremeni se tudi številka za pošiljanje sms-ov. Tako, da T-2 bi moral pritisniti na opereterja, ki mu zagotavlja roaming storitve. To pa vsi vemo katero podjetje to je. Vsi uporabniki mobilne telefonije pri T-2 imajo Dual IMSI.

mascoba
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 15. Jul 2008 ob 10:28
T-2: Že imam
Paket: 10/10 in 2×tv čakam optiko
Kraj: Maribor

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a mascoba » 8. Avg 2010 ob 02:05

ravno prav nekaj ugotovil. Iz SMSX.ME (to je dejansko SMS iz tujine) SMS ne pride na 051 (preneseno tevilko), pride pa na 064.
Poskusil sem sprejemati na T-2 omrezju in na mobitelevem omrezju (ce bi mogoce bila kaksna razlike - pa ni).
Men je problem, da sem sredi MAribora in imam na oknu eno do dve crtici signala, a not v sobi NULA. Tak moram biti nenehno na Mobitelovem oddajniku, ker se drugace ne morem pogovarjati iz fotelje, ampak samo stoje pri oknu :-)
Se pravi operater pri odpisiljanju SMSa na stevilko 051 dobi odgovor - stevilka ne obstaja ! Zakaj ?
Zadnjič spremenil mascoba, dne 8. Avg 2010 ob 02:59, skupaj popravljeno 1 krat.

Odgovori