SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
mik
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 10. Okt 2008 ob 09:49
T-2: Že imam

SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a mik » 29. Dec 2009 ob 08:42

Pozdravljeni!

Večkrat se mi je že zgodilo, da nisem prejel SMS-jev, ko sem bil v tujini (Francija, Hrvaška) in da naslovniki niso prejeli mojih SMS sporočil, poslanih v času gostovanja v tujini. V preteklem vikendu se mi je to ponovno zgodilo, in sicer na Hrvaškem.

Gostoval sem v omrežju T-mobile (HR) in nekateri naslovniki v slovenskih omrežjih ter tudi nekateri naslovniki v hrvaških omrežjih niso prejeli SMS sporočil, ki sem jih poslal. Bilo je tudi obratno: v času gostovanja v hrvaškem omrežju nisem prejel SMS-ja, poslanega iz hrvaškega omrežja in tudi ne SMS-ja, poslanega iz slovenskega omrežja.

Obstaja rešitev za ta problem?
Mik

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a obi » 29. Dec 2009 ob 10:53

Kontaktiraj uporabnika po imenu NoName, bi ti znal pomagat.
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

hatronik
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 12. Mar 2010 ob 15:51
T-2: Že imam
Paket: mobilni telefon

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a hatronik » 12. Mar 2010 ob 16:28

Pozdravljeni,

pr men je pa težava z SMS-i, ki prihajajo iz tujine oz. NE prihajajo. Jaz lahko pošiljam sms-e v tujino, konkretno v Makedoniji, iz tujine pa jih ne dobim. In me zanima kje je problem, če ste vi sploh v kontaktu z operaterji v Makedoniji??? Napako sem prijavil že nekajkrat, vendar še zmeraj isto. Pravijo, da naj oni pokličejo svoje operaterje in preverjajo kam usmerjajo sms-e. Ni logično in mislim, da bi bilo prav, da se vi kot operater, ki storitev ponujate pokličite in se dogovorite o tehnični zadevah enkrat za vselej in rešite težavo.

Upam, da bodo uredili v kratekem.

LP

Uporabniški avatar
riki
Faca
Prispevkov: 188
Pridružen: 4. Dec 2008 ob 22:44
T-2: Že imam
Kraj: Limassol

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a riki » 16. Mar 2010 ob 10:27

obi napisal/-a:Kontaktiraj uporabnika po imenu NoName, bi ti znal pomagat.
na tem omrežju, samo lahko dragi bog (če si vernik) pomaga in noben drug.

Uporabniški avatar
turist
Model
Prispevkov: 301
Pridružen: 7. Sep 2007 ob 10:58
T-2: Že imam
Paket: T4 optika(100/10) +2x tel +fax
Kraj: Kranj

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a turist » 2. Apr 2010 ob 22:48

Do pred en mesec nazaj so SMSi, poslani iz Googlovega koledarja normalno prihajali na telefon, sedaj pa nič več.
Sem poizkusil spremeniti številko na Mobitel in Simobil in zadeva normalno dela. Sporočilo pride takoj.
Na prenešeno številko iz Mobitela na T-2 ne pride nič, nekaj časa pa je delalo ! :grr:
Slika
Slika - Mobilno

Uporabniški avatar
riki
Faca
Prispevkov: 188
Pridružen: 4. Dec 2008 ob 22:44
T-2: Že imam
Kraj: Limassol

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a riki » 3. Apr 2010 ob 13:17

Ja , meni je tudi prej sms z googla deloval na prenešeno mobitel številko .

Uporabniški avatar
turist
Model
Prispevkov: 301
Pridružen: 7. Sep 2007 ob 10:58
T-2: Že imam
Paket: T4 optika(100/10) +2x tel +fax
Kraj: Kranj

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a turist » 3. Apr 2010 ob 13:55

Ene pol leta je delalo normalno, potem pa naenkrat stop. Sem najprej mislil, da je Google ukinil pošiljanje SMS opozoril, ko pa sem vnesel številko Mobitela ali Simobila, pa vidim da zadeva funkcionira! :hudicek:
Slika
Slika - Mobilno

Uporabniški avatar
frojnd
Model
Prispevkov: 243
Pridružen: 25. Nov 2008 ob 10:23
T-2: Še nimam

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a frojnd » 3. Apr 2010 ob 17:13

Se mi zda da je kar se mobilne tice cedalje vec govora 'je delal'. Torej bi se lahko na uradni strani napisalo kaj sploh dela. V smislu: SMS d elajo korektno SAMO v t-2-t-2. 90% t-2-drugSloOperater, t-2-tujina dela v 2%. Nekaj takega. Saj bo potencialni narocnik prej nabavil se kako rezervno simko in pa seveda na HD ju povedal da ce mu senkajo telefon sms ji z drugo simko v vseh smereh, tudi tujina delajo.

Uporabniški avatar
riki
Faca
Prispevkov: 188
Pridružen: 4. Dec 2008 ob 22:44
T-2: Že imam
Kraj: Limassol

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a riki » 3. Apr 2010 ob 22:12

Primer:

Recimo da preneseš telefonsko številko 040 123 456 iz Simobil v Mobitel.

SMS poslan recimo iz tujine na 040 123 456 ( katero je zdaj v omrežju Mobitel ), SMS se prvo dostavlja na SMS center SIMobil-a in se ta dalje posreduje na SMS center Mobitel-a pri katerem je stevilka 040 123 456 zdaj.

Enako je tu problem, telefonske stevilke katere so prenesen iz Mobitel-a v T-2, sms iz tujine prvo pride na Mobitelov SMS center in ta bi ga moral posredovati na T-2 sms center, zdaj zakaj tu ta zadeva ne deluje meni ni znano.

Vprasanje je, zakaj recimo brez tezav deluje simobilova v mobitel omrezju, ne pa mobitelova v t-2.



Recimo, zanimiva je sledeča ugotovitev, katero je ugotovil en frend ki mi je pošiljal sms iz tujine na 064 in 051 (obe telefonski v t-2)

ko bi poslal na 051 (prenesena v t-2 omrezje) bi mu pisalo da je SMS poslan ampak ni dostavljen.
ko bi poslal na 064 bi mu pisalo , da ne gre na to stevilko poslat sms-a (kot recimo da poskusis poslat sms na stacionarno stevilko, enako napako javi).

hatronik
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 12. Mar 2010 ob 15:51
T-2: Že imam
Paket: mobilni telefon

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a hatronik » 6. Apr 2010 ob 11:00

V nobenem primeru ne deluje. Jaz nimam prenešeno številko, ampak je direkt od T2 in ne dobim sms-e iz Makedonije. Do konca meseca še počakam, da bodo popravili in če ne bodo grem nazaj k mobitelu.

LP

Uporabniški avatar
turist
Model
Prispevkov: 301
Pridružen: 7. Sep 2007 ob 10:58
T-2: Že imam
Paket: T4 optika(100/10) +2x tel +fax
Kraj: Kranj

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a turist » 7. Apr 2010 ob 10:51

turist napisal/-a:Do pred en mesec nazaj so SMSi, poslani iz Googlovega koledarja normalno prihajali na telefon, sedaj pa nič več.
Sem poizkusil spremeniti številko na Mobitel in Simobil in zadeva normalno dela. Sporočilo pride takoj.
Na prenešeno številko iz Mobitela na T-2 ne pride nič, nekaj časa pa je delalo ! :grr:

A se da na temu kaj narest ? :nevem:
Slika
Slika - Mobilno

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a Cobane » 7. Apr 2010 ob 11:10

Ne! Gugl bo tako ali tako zapustil podalpsko deželico, ker ni demokratična in filtrira vsebine!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
riki
Faca
Prispevkov: 188
Pridružen: 4. Dec 2008 ob 22:44
T-2: Že imam
Kraj: Limassol

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a riki » 7. Apr 2010 ob 11:19

no idea...

ne morem se otresti občutka, da je t-2 mobilno telefonijo zapostavil, od njenega štarta --> razvoj tega omrežja kar se tiče funkcionalnosti in storitev stoji na neki točki in se ne premakne niti za milimeter.
(zdaj se bodo nekateri forumaši, ki so na t-2 zaposleni počitili napadene, ampak jaz nikogar od njih ne napadam)

meni ni normalnoda v letu 2010:

- ne dostavljajo se SMS-i iz tujih omrežij
- ne deluje pošiljanje mms-ov v tujino
- pošiljanje mms iz tujine (ko si v roamingu).
- ni preverjanja porabe (recimo *123# )
- ni nekega "near real time" vpogleda v odhodne klice preko web-a ampak so z 12 urnim zamikom.
- pri zgrešenih klicih SMS sporočilu - piše 06:20 in je mišljeno 18:20



Edini VELIKI PLUS je cena govornih storitev ter obračunska enoa 1 sekunda.

Zdaj zakaj je toliko amaterizma in improvizacije nasplošno v T-2 , ali pomanjkuje izkušenega in educiranega kadra, nekaj definitivno ne štima.

Uporabniški avatar
turist
Model
Prispevkov: 301
Pridružen: 7. Sep 2007 ob 10:58
T-2: Že imam
Paket: T4 optika(100/10) +2x tel +fax
Kraj: Kranj

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a turist » 19. Apr 2010 ob 11:45

turist napisal/-a:
turist napisal/-a:Do pred en mesec nazaj so SMSi, poslani iz Googlovega koledarja normalno prihajali na telefon, sedaj pa nič več.
Sem poizkusil spremeniti številko na Mobitel in Simobil in zadeva normalno dela. Sporočilo pride takoj.
Na prenešeno številko iz Mobitela na T-2 ne pride nič, nekaj časa pa je delalo ! :grr:

A se da na temu kaj narest ? :nevem:

A bi mogoče od T-2jevcev kdo odgovoril, ali se kaj dela na tem!? :beri:
Slika
Slika - Mobilno

astras
T-2jevec
Prispevkov: 458
Pridružen: 8. Feb 2009 ob 20:03
T-2: Že imam
Paket: T-2 Optika
Kraj: Maribor

Re: SMS niso dostavljeni in ne prihajajo

Odgovor Napisal/-a astras » 19. Apr 2010 ob 14:08

dela se na mednarodnem operaterju, ki je "kriv" da do tega prihaja.. bo....
Ce bil bi vedez...

ne bil bi...

revez...
Slika

Odgovori