Nacionalni roaming za podatke in MMS

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Nacionalni roaming za podatke in MMS

Odgovor Napisal/-a Anubis » 7. Mar 2010 ob 12:04

Ker ne vidim kaksne dedicirane teme za predloge za mobilno telefonijo, bom tu napisal mojo pobozno zeljo, s katero se verjetno marsikdo strinja:
Zelo zelo uporabno bi bilo za uporabnike, ce bi T2 uredil nacionalni roaming tudi za prenos podatkov in MMSje. Me ne bi cisto nic motilo, ce v primeru roaminga ne bi veljalo brezplacnih 50 MB in bi bila cena za prenesen kB 2x drazja (oz. enaka npr. ceni prenosa podatkov Mobitelovih uporabnikov znotraj svojega omrezja) od obmocij, kjer si lahko na T2 UMTS omrezju.
Jaz bi lahko koncno poslal "rezervno" Mobi kartico v vecna lovisca, T2 pa bi konec koncev tudi s tega naslova pokasiral za prenos podatkov namesto da sedaj to dobi konkurenca. ;)

matjazc
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Avg 2007 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: FTTH+IPTEL+HDTV
Kraj: Ljubljana

Re: Nacionalni roaming za podatke in MMS

Odgovor Napisal/-a matjazc » 7. Mar 2010 ob 12:27

V primeru roaminga ne velja brezplacnih 50 MB.
vir (T-2): Paket vsebuje tudi 50 MB podatkovnega prenosa. Podatkovni prenos je možen le z UMTS telefoni v T-2 UMTS omrežju na ozemlju Slovenije. Neporabljene količine niso prenosljive v naslednji mesec.

Se pa strinjam, da bi lahko že enkrat se dogovorili z Mobitelom, da se lahko v njihovem omrežju pošilja in sprejema MMS sporočila ter da se omogoči prenos podatkov.
MMS-i se bi v vsakem primeru obračunavali in mi je čisto vseeno tudi, če so dražji kot pri T-2, samo, da je mogoče pošiljanje in sprejemanje, tudi ko si v Mobitelovem omrežju.
Kar pa se prenosa podatkov tiče pa bi bil tudi pripravljen plačati za uporabo v Mobitelovem omrežju. Bi tudi doplačal 5 Eur, da bi imel neomejen prenos podatkov tudi v omrežju Mobitela.
Sicer pa ne vem zakaj se tega ne uredi. Sploh nekateri, ki imamo neomejen prenos podatkov je prov neprijetno, ko si v nedosegljivosti T-2 UMTS baznih postaj in ostaneš na hladnem s prenosom podatkov, da ne omenjam tud prejemanja in pošiljanja MMS-ov.

Tole bi res lahko že enkrat uredil. Dejte tole naprej odgovornim in naj se T-2 že enkrat dogovori z Mobitelom in naj dorečejo cene.

Sem za in navijam, da se tole čimprej uredi! :namrec:

Hvala za odgovor. :)

Uporabniški avatar
Deky_
Faca
Prispevkov: 191
Pridružen: 12. Jul 2008 ob 10:27
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20+IPTV T1
Kraj: Postojna

Re: Nacionalni roaming za podatke in MMS

Odgovor Napisal/-a Deky_ » 7. Mar 2010 ob 12:32

Verjemte da tega ne boste dočakali ..t-2 če bi htel to naredit bi že ob štartu omogoču tut v roming pri mobitelu prenos podatkov in MMS sporočila.... Če bi jim blo interesu bi že naredili tko pa dvomim da bo kaj.. :roll:
Neuradni forum http://forum070.net

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: Nacionalni roaming za podatke in MMS

Odgovor Napisal/-a nemo » 7. Mar 2010 ob 13:15

Jaz sem sicer le občasni uporabnik prenosa podatkov, ampak izredno dobra pokritost Slovenije je ključni razlog, da ostajam na mobitelu. Ker takrat, ko prenos podatkov res rabim, sem ponavadi kje, ker t2 še naslednjih 10-15 let ne bo imel svoje bazne postaje. Zato bi me možnost gostovanja zelo razveselila.
Plačaš 100, dobiš 90.

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Re: Nacionalni roaming za podatke in MMS

Odgovor Napisal/-a Anubis » 7. Mar 2010 ob 13:45

Deky_ napisal/-a:Verjemte da tega ne boste dočakali ..t-2 če bi htel to naredit bi že ob štartu omogoču tut v roming pri mobitelu prenos podatkov in MMS sporočila.... Če bi jim blo interesu bi že naredili tko pa dvomim da bo kaj.. :roll:
Ni nujno, mogoce zadeva takrat se ni bila prioritetna, pa bo pocasi ratala. Tudi optike ni bilo ob startu... :owned:
To bi bila ja win-win situacija za vse vpletene strani. Lahko pa da bi se ornk na*ebali z ureditvijo billinga za ta namen, pa se se niso spuscali v to.
To pa je tudi edina stvar, ki jo pogresam na T2 mobilnem... :mrgreen:

Uporabniški avatar
Deky_
Faca
Prispevkov: 191
Pridružen: 12. Jul 2008 ob 10:27
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20+IPTV T1
Kraj: Postojna

Re: Nacionalni roaming za podatke in MMS

Odgovor Napisal/-a Deky_ » 7. Mar 2010 ob 13:50

ne zdej mešat hrušk z jabolki ker optika in MMS sporočila so čist različne stvari oz storitve... :hudicek:
Neuradni forum http://forum070.net

matjazc
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Avg 2007 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: FTTH+IPTEL+HDTV
Kraj: Ljubljana

Re: Nacionalni roaming za podatke in MMS

Odgovor Napisal/-a matjazc » 7. Mar 2010 ob 15:08

Vsekakor bi s tem pridobili veliko novih uporabnikov. Tudi večini sedanjim T-2 uporabnikom bi olajšal uporabo in s tem frustracije, ki se poraja pri uporabi dveh mobilnih telefonov ali pa stalni menjavi sim kartic.
Vse je možno urediti samo vprašanje koliko je interesa na strani T-2 in pa tudi s strani Mobitela.

skymaniak
T-2jevec
Prispevkov: 561
Pridružen: 14. Dec 2007 ob 11:37
T-2: Že imam
Paket: T-2 Mobile

Re: Nacionalni roaming za podatke in MMS

Odgovor Napisal/-a skymaniak » 7. Mar 2010 ob 17:29

na koncu pride do vprašanja koliko bi to vse stalo nažalost :nevem:

matjazc
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Avg 2007 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: FTTH+IPTEL+HDTV
Kraj: Ljubljana

Re: Nacionalni roaming za podatke in MMS

Odgovor Napisal/-a matjazc » 8. Mar 2010 ob 09:40

Ni važno koliko bo stalo. Dejte zrihtat, da bo delalo tudi to. Skymaniak prosim, če posreduješ naprej predlog odgovornim.
Lahko naredite obe omenjeni storitvi kot dodatno storitev, ki jo lahko posamezni uporabnik naroči ob doplačilu ali pa še en pogovorni ali tudi podatkovni mobilni paket. Skratka karkoli. Jaz in verjetno še kar nekaj se nas bo odločilo za to takoj, ker to tudi potrebujemo.
Za to sem jaz navijal že pred časom (ko je bil še NN), samo takrat ni bilo posluha, niti kontretnega odgovora.

Hvala.

skymaniak
T-2jevec
Prispevkov: 561
Pridružen: 14. Dec 2007 ob 11:37
T-2: Že imam
Paket: T-2 Mobile

Re: Nacionalni roaming za podatke in MMS

Odgovor Napisal/-a skymaniak » 8. Mar 2010 ob 12:56

posredujem lahko, samo koliko se bo pa to uresničilo pa ti težko rečem.

matjazc
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Avg 2007 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: FTTH+IPTEL+HDTV
Kraj: Ljubljana

Re: Nacionalni roaming za podatke in MMS

Odgovor Napisal/-a matjazc » 8. Mar 2010 ob 13:03

Bo že to nekaj. Vsaj začetek, če ne drugega. Če se bo pa uresničilo je pa od vodilnih odvisno seveda, saj oni odločajo o usodni podjetja T-2. Sicer pa jim toplo priporočam, da naredijo kaj v tej smeri, če želijo narediti kakšen večji in predvsem opaznejši premik na področju UMTS-a pri T-2, sicer bo potrebnih še kar nekaj let, da bo T-2 lahko primerljiv ostali konkurenci.

Ko smo že pri temu naj omenim še enkrat možnost za odprtje vseh portov tako navznoter kot navzven pri UMTS podatkovnem prenosu podatkov.

Vse to bi lahko bile nove dodatne storitve, ki bi bile možne kot doplačilo. S tem bi v blagajno T-2 prišel nov dodaten sedaj zelo potreben priliv denarja.

Dejte nam vsaj z novimi storitvami polepšat podražitev, ki smo jo bili deležni. :mrgreen:


P.S.: Upam, da se bo še kdo oglasil v tej temi, ki ima UMTS pri T-2 in bi rad omenjene storitve.

:rtmT2:

Uporabniški avatar
frojnd
Model
Prispevkov: 243
Pridružen: 25. Nov 2008 ob 10:23
T-2: Še nimam

Re: Nacionalni roaming za podatke in MMS

Odgovor Napisal/-a frojnd » 9. Mar 2010 ob 00:23

Porte odprte all teh way itk sm za!

fopi
Faca
Prispevkov: 111
Pridružen: 8. Jan 2007 ob 14:07
T-2: Že imam
Paket: T-4 Mega Optika

Re: Nacionalni roaming za podatke in MMS

Odgovor Napisal/-a fopi » 16. Mar 2010 ob 23:05

Podpiram idejo, da pri gostovanju v mobitelu dobivaš MMS-e, tudi če plačaš. Ker drugače je malo težko, da če maš UMTS telefon ampak se giblješ kjer ni T-2 signala in potem nikoli ne moreš dobiti MMS-a, če ti ga kdo pošlje. Malo butasto se mi to zdi.

Uporabniški avatar
mahi
Legenda
Prispevkov: 1217
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 10:38
T-2: Že imam
Paket: T-4 FTTH 10/10 + 1SDTV
Kraj: Portorož

Re: Nacionalni roaming za podatke in MMS

Odgovor Napisal/-a mahi » 17. Mar 2010 ob 08:29

To bi vsekakor moralo biti urejeno. Danes ko vsak operater in ponudnik nudi pošiljanje in prejemanje MMSov, prenos podatkov, lahko uporabniki T-2 to zadevo koristijo le v maloštevilnih krajih, kjer ima T-2 svojo pokritost.
In glede na trenutno stanje v T-2 bo tako verjetno še nekaj let, če ne bo že prej odšel po poteh Vege.
Slika

Uporabniški avatar
riki
Faca
Prispevkov: 188
Pridružen: 4. Dec 2008 ob 22:44
T-2: Že imam
Kraj: Limassol

Re: Nacionalni roaming za podatke in MMS

Odgovor Napisal/-a riki » 17. Mar 2010 ob 13:20

Se strinjam, prevelik zalogaj je to vse za njih in se lahko zgodi da bodo sli po poteh Vege -:)

Odgovori