Prehod na T-2 mobilno telefonijo

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
astras
T-2jevec
Prispevkov: 458
Pridružen: 8. Feb 2009 ob 20:03
T-2: Že imam
Paket: T-2 Optika
Kraj: Maribor

Re: Prehod na T-2 mobilno telefonijo

Odgovor Napisal/-a astras » 7. Apr 2010 ob 13:15

ce mu ne bo slo bo že povedal in se bo takrat uredilo
Ce bil bi vedez...

ne bil bi...

revez...
Slika

infecti
Znanec
Prispevkov: 77
Pridružen: 15. Mar 2008 ob 11:36
T-2: Že imam
Paket: 40/15

Re: Prehod na T-2 mobilno telefonijo

Odgovor Napisal/-a infecti » 18. Apr 2010 ob 14:24

Ko je T-2 zalaufal mobilno telefonijo, mislim da poleti 2008, je bilo na papirju vse super lepo in krasno, vendar so prve izkušnje pokazale, da storitev še ni zrela, tako da sem se spet vezal za dve leti pri Simobilu. Letos se mi vezava izteče in sem prišel sem pogledat, če so začetne težave rešene, da bi prenesel številko na T-2, vendar vidim da ni bilo od štarta UMTS-a odpravljeno še nič, SMS-i so še vedno loterija, gostovanje v tujini tudi, ...
Škoda. Res bi si želel znižati telefonski račun vendar potrebujem 100% delujočo storitev.

Uporabniški avatar
riki
Faca
Prispevkov: 188
Pridružen: 4. Dec 2008 ob 22:44
T-2: Že imam
Kraj: Limassol

Re: Prehod na T-2 mobilno telefonijo

Odgovor Napisal/-a riki » 19. Apr 2010 ob 20:44

Ti bi plačal jugeca imel pa kvaliteto in udobje mercedesa :)

to pa je no go

peterp
Model
Prispevkov: 202
Pridružen: 4. Maj 2007 ob 09:35
T-2: Že imam
Paket: T4 optika giga 100/10
Kraj: KR

Re: Prehod na T-2 mobilno telefonijo

Odgovor Napisal/-a peterp » 28. Maj 2010 ob 09:21

Pri T-2 imam 2x UMTS. V praksi je tako, da mi baterija zdrži na obeh telefonih na UMTS omrežju 2,5 dni, na GSM omrežju pa 8 dni. V roku enega polnjenja baterije imam max. 2 minuti pogovorov, vse na relaciji KR-LJ, kjer je max. signal (za zaslonu izpisane vse črtice za jakost signala (enako stanje je tudi, če sem samo v KR in LJ,in še to kjer je zelo dober T-2 UMTS signal - LJ: BTC in KR: blizu planeta Tuš). Telefona sta Nokia 5610 Xpress Music in Nokia 6555. Razumel bi, če bi bila standby poraba cca. 10-15% nižja pri UMTS-u, glede na to da so to višje frekvence, ampak ne razumem pa, da je standby poraba na UMTS omrežju celih 70% nižja od standy porabe na GSM omrežju :( Ali je to problem samo na teh dveh telefonih (pa morda še kakšnem), ali je to splošen pojav na UMTS omrežju? Jaz sicer na mesec nimam niti za 5 minut pogovorov... zato pri mobilni telefoniji ne delam izgube svojemu opretaterju. Tako da jaz ne morem biti na UMTS omrežju iz enostavnega razloga, ker bi to pomenilo, da moram polniti telefon vsaj 3x na teden, če sem pa na GSM omrežju pa ga lahko polnim manj kot 1x na teden. Tako da meni trajanje baterije odtehta možnost UMTS-a. Kot rečeno me pa zanima, ali je to pojav samo na omenjenih nokiah, ali je pri kakšnih drugih UMTS telefonih to razmerje pri standy porabi med GSM in UMTS bistveno boljše? Sicer sem tole testiral vsaj kakšne dva meseca, enkrat pred kakšnim letom in drugič pred nekaj meseci, in so bili rezultati praktično enaki...
Zadnjič spremenil peterp, dne 28. Maj 2010 ob 09:30, skupaj popravljeno 1 krat.

white
Nadebudnež
Prispevkov: 356
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 20:20
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant

Re: Prehod na T-2 mobilno telefonijo

Odgovor Napisal/-a white » 28. Maj 2010 ob 09:26

Vse je odvisno kolk je močen signal. Men nokia tudi zdrži na mobitelovem signalu par dni, sem mel pa eno noč nastavljeno izbiro omrežja na avtomatsko in je očitno preklapljal med T-2 in mobitel in se mi je čez noč baterij spraznila :) Če je močen T-2 signal mislim da ne bi smelo bit problemov, če pa dosti niha, se ti bo pa baterija tudi prej spraznila.

peterp
Model
Prispevkov: 202
Pridružen: 4. Maj 2007 ob 09:35
T-2: Že imam
Paket: T4 optika giga 100/10
Kraj: KR

Re: Prehod na T-2 mobilno telefonijo

Odgovor Napisal/-a peterp » 28. Maj 2010 ob 09:37

Pri meni je tako - ali sem doma (KR) ali pa v službi (LJ-BTC). Tako doma kot v službi imam poln UMTS signal (vsaj glede na prikaz na displayu). V službo hodim po avtocesti, kjer se blizu Vodic sicer signal UMTS malo zmanjša (vsaj mislim da je tako), ampak tam mimo sem v petih minutah... torej imam praktično povsod poln signal, signal nič ne niha (razen morda pri Vodicah). Ampak v praksi mi UMTS vedno zdrži več kot 3x manj kot pri GSM. Kakšne izkušnje imate pa ostali s trajanjem baterije na UMTS?

The Menace
Model
Prispevkov: 310
Pridružen: 24. Jul 2009 ob 21:00
T-2: Že imam
Paket: Bakreno brezčasen

Re: Prehod na T-2 mobilno telefonijo

Odgovor Napisal/-a The Menace » 28. Maj 2010 ob 10:29

Sicer nisem natanko gledal točno koliko mi zdrži nokia na UMTS omrežju, se mi pa zdi da je nekako 3-4 dni ... sem pa preverjal koliko časa zdrži baterija če konstantno dostopaš do interneta, in se mi je spraznila v nekaj urah :)
"Kako je lepo biti glup "

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Prehod na T-2 mobilno telefonijo

Odgovor Napisal/-a kekoke » 28. Maj 2010 ob 15:09

jaz sem se navadu na stalno polnjenje, pač korak nazaja od prejšnjega telefona ampak ko se navadiš, da je vsako drugo noč telefon na elektriki je ok. Telefoniram mal, je pa to da loh počeiram na telefonu v trenutkvu zakva je gužva na cest in kako se ji izognt in al bom še pred nevihto prišel suh doma tok vreden, da odtehta. Preden bi vklopil WCDMA kot se na mojem telefonu reče temu kar danes poznamo kot UMTS, bi me že strela trešla.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
robida
Faca
Prispevkov: 128
Pridružen: 27. Jun 2007 ob 12:55
T-2: Že imam
Paket: T2 NET + MOBIL
Kraj: Koper

Re: Prehod na T-2 mobilno telefonijo

Odgovor Napisal/-a robida » 26. Jun 2010 ob 21:24

sini napisal/-a:Ta set na 172 sem jaz vsaj 5x probal na različnih aparatih, pa mi nikoli ni sprejelo gesla. Ko so mi pa potem iz HD poslali je pa sprejelo !?! :grrpc:
Tudi jaz sem moral na poslovalnico, da so mi poslali nastavitve. Imam pa problem :(
Pogovori, SMS ter internet deluje, samo MMS pa ne. Ko skušam poslati MMS mi javi, da ni uspelo in ali naj poizkusim znova. Če pa kdo drugi pošlje MMS na moj telefon mu javi, da je sporočilo uspešno poslano, a jaz ne dobim nič. Pa še telefon, ki ga posedujem je Sonyericsson C 510.
Ali mi lahko kdo pomaga :?:

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2090
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Prehod na T-2 mobilno telefonijo

Odgovor Napisal/-a NoName » 26. Jun 2010 ob 21:35

umm... si na t-2 omrezju ali gostujes v mobitelu? imas nastavitve pravilne?
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
robida
Faca
Prispevkov: 128
Pridružen: 27. Jun 2007 ob 12:55
T-2: Že imam
Paket: T2 NET + MOBIL
Kraj: Koper

Re: Prehod na T-2 mobilno telefonijo

Odgovor Napisal/-a robida » 26. Jun 2010 ob 21:50

Ja, sem na T-2 omrežju, nastavitve so pa tudi.

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2090
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Prehod na T-2 mobilno telefonijo

Odgovor Napisal/-a NoName » 26. Jun 2010 ob 22:39

skoraj ne morem verjeti.. ker sem zdle naredil par testov, pa posiljanje kot tudi prejemanje mms sporocil deluje... proxy imas pravilno vpisan? dej mi privat sporoci svojo stevilko, da vidim, v katerem zajcu tici grm...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
robida
Faca
Prispevkov: 128
Pridružen: 27. Jun 2007 ob 12:55
T-2: Že imam
Paket: T2 NET + MOBIL
Kraj: Koper

Re: Prehod na T-2 mobilno telefonijo

Odgovor Napisal/-a robida » 28. Jun 2010 ob 09:01

NoName, imaš na ZS.

rambslo
Uporabnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 25. Jul 2007 ob 19:28
T-2: Še nimam

Re: Prehod na T-2 mobilno telefonijo

Odgovor Napisal/-a rambslo » 6. Apr 2011 ob 04:10

Eno hitro vprašanje, da vidim, če prav razumem...

Če dam t2 sim kartico v GSM telefon (ne podpira UMTS) bo ta vedno gostoval v Mobitelovem omrežju, kar pomeni, da ne bo deloval prenos podatkov in (posledično) MMSi?

astras
T-2jevec
Prispevkov: 458
Pridružen: 8. Feb 2009 ob 20:03
T-2: Že imam
Paket: T-2 Optika
Kraj: Maribor

Re: Prehod na T-2 mobilno telefonijo

Odgovor Napisal/-a astras » 6. Apr 2011 ob 08:06

tako!
Ce bil bi vedez...

ne bil bi...

revez...
Slika

Odgovori