Prehod na T-2 mobilno telefonijo

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
Uporabniški avatar
Pizzicato
Nadebudnež
Prispevkov: 356
Pridružen: 25. Avg 2006 ob 16:13
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Prehod na T-2 mobilno telefonijo

Odgovor Napisal/-a Pizzicato » 8. Mar 2010 ob 10:22

Pravkar sem odklenil GSM (naročniško razmerje mi je poteklo) in ker imam brezčasni VDSL, s tem pa tudi mobilno telefonijo, razmišljam da bi odpovedal naročnino na Simobilu in začel uporabljati T-2 mobilno telefonijo. Vendar mi po pregledu spletne strani T-2 nekako ni povsem jasna politika zaračunavanja storitev.

Verjetno T-2 še nima takšne pokritosti kot ostali mobilni operaterji, posledično pa ne razumem kako koliko in kaj plačam, če sem na območju, kjer ima npr. signal samo Mobitel? Verjetno v takem primeru plačam tudi če kličem v t-2 omrežje, ali pač? In kaj se zgodi če kličem nekoga ki ima T-2, vendar je na območju kjer je signal samo Simobilov?

Ko gledam shemo UMTS na t-2 spletni strani, vidim da sem doma na območju kjer so svetlo oranžne pike. A to pomeni, da tu ni omrežja T-2 in gostujem v drugem omrežju?
Slika

Uporabniški avatar
Tosho
Guru
Prispevkov: 766
Pridružen: 12. Jan 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: Optično oranžen
Kraj: Idrija

Re: Prehod na T-2 mobilno telefonijo

Odgovor Napisal/-a Tosho » 8. Mar 2010 ob 10:31

Če gostuješ v mobitelu (gsm) imaš cene iste, kot če si v t-2 (umts) omrežju. Razlika je le ta, da nimaš podatkovnega prenosa in mms-ov. Pokritost omrežja pa je taka, kot je mobitelova s prej omenjeno razliko.
Slika

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Prehod na T-2 mobilno telefonijo

Odgovor Napisal/-a kekoke » 8. Mar 2010 ob 12:23

In kaj se zgodi če kličem nekoga ki ima T-2, vendar je na območju kjer je signal samo Simobilov?
Kot vedno v takem primeru, se ti javijo na 113 in sprožijo iskalno akcijo za klicanim.

Ne, sej je uredu iskati informacije na forumu, sam ne vem zakaj bi moralo to pomeniti, popoln izklop razumskih funkcij možganov.

Kot uporabnik povem: Pri govornih storitvah (odhodnih in dohodnih) ne čutiš nobene razlike če si v T-2 omrežju ali v t.i. domačem gostovanju pri mobitelu. Pri podatkih so do 50MB zastonj v T-2, v Mobitelu pa so onemogočeni.

Še enkrat, verjetno si že kdaj klical koga, ki ni bil dosegljiv v lastnem omrežju?
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
Pizzicato
Nadebudnež
Prispevkov: 356
Pridružen: 25. Avg 2006 ob 16:13
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Prehod na T-2 mobilno telefonijo

Odgovor Napisal/-a Pizzicato » 8. Mar 2010 ob 14:01

kekoke: Oprosti, ker sem si drznil postavit nekaj "telebanskih" vprašanj, preden zamenjam mobilnega operaterja.
Slika

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Prehod na T-2 mobilno telefonijo

Odgovor Napisal/-a kekoke » 8. Mar 2010 ob 14:49

Nič opravičevat, kr hiter vprašat kar te zanima. Odgovori bodo pač toliko kvalitetni kot je bilo vprašajne.

Sem še enkrat prebral tvoje prvo vprašanje in mogoče je tole pravi odgovor:
Naročniki T-2 na območju Slovenije gostujejo z govornimi storitvami (v primeru da ni T-2 signala) le v omrežju Mobitela, pri čemer pogoji ostajajo povsem enaki kot če bi storitev opravljali znotraj T-2 omrežja.

Ampak po drugi strani pa je tak odgovor že tolikokrat zapisan povsod, da kar malo dvomim, da si to želel vprašat.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

ZLLL
Znanec
Prispevkov: 51
Pridružen: 12. Sep 2009 ob 08:52
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: Prehod na T-2 mobilno telefonijo

Odgovor Napisal/-a ZLLL » 9. Mar 2010 ob 08:52

Sem uporabnik T-2 mobilne telefonije in priporočam. Zadeva deluje. Zagotovo ceneje, kot konkurenca, le en UMTS telefonček si nabavi. Nič ne oklevaj, kar pogumno.

Uporabniški avatar
Pizzicato
Nadebudnež
Prispevkov: 356
Pridružen: 25. Avg 2006 ob 16:13
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Prehod na T-2 mobilno telefonijo

Odgovor Napisal/-a Pizzicato » 9. Mar 2010 ob 11:38

Imam Nokia N95 8G, žal pa stanujem na območju kjer ni UMTS-a (Slovenske Konjice).
Slika

Uporabniški avatar
Tosho
Guru
Prispevkov: 766
Pridružen: 12. Jan 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: Optično oranžen
Kraj: Idrija

Re: Prehod na T-2 mobilno telefonijo

Odgovor Napisal/-a Tosho » 9. Mar 2010 ob 11:41

Boš pa v mobitelu gostoval...
Slika

bojc 33
Uporabnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 18. Nov 2009 ob 20:10
T-2: Že imam
Paket: 4-1

Re: Prehod na T-2 mobilno telefonijo

Odgovor Napisal/-a bojc 33 » 10. Mar 2010 ob 19:46

kar korajžno boš več kot zadovoljen.

gost
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:42
T-2: Še nimam

Re: Prehod na T-2 mobilno telefonijo

Odgovor Napisal/-a gost » 10. Mar 2010 ob 20:23

1,5 let sem naročnik in sem brez pripomb. Krepko najnižji račun.
Slika

Vadba curlinga vsak ponedeljek od 21.ure dalje...

levcek
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 21. Sep 2009 ob 21:50
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: Prehod na T-2 mobilno telefonijo

Odgovor Napisal/-a levcek » 19. Mar 2010 ob 20:38

Tudi jaz sem že kar lep čas naročnik T2 mobilne telefonije in moram priznati, da sem zelo zadovoljen z storitvijo kot tudi z računom :) Pozna se sekundni interval in pa seveda ugodne cene.
Priporočam.

fopi
Faca
Prispevkov: 111
Pridružen: 8. Jan 2007 ob 14:07
T-2: Že imam
Paket: T-4 Mega Optika

Re: Prehod na T-2 mobilno telefonijo

Odgovor Napisal/-a fopi » 22. Mar 2010 ob 16:26

Pa ste vsi zadovoljni uporabniki na področju kjer je T-2 UMTS signal ali ste zadovoljni tudi brez njega (se pravi nikoli ne morete poslati/dobiti MMS in ni prenosa podatkov)?

joel
Model
Prispevkov: 217
Pridružen: 8. Nov 2007 ob 18:40
T-2: Že imam
Paket: T3 OPTIKA 10/10-MOBILE

Re: Prehod na T-2 mobilno telefonijo

Odgovor Napisal/-a joel » 22. Mar 2010 ob 17:07

Dodam še jaz malo reklame za T2 mobilno: tu sem že od začetka (mislim da junij 2008), imamo 3 naročnine v familiji. Po tem času uporabe lahko rečem, da je neumen vsak, ki ne gre v to - ali pa ima denarja preveč... UMTS dela tudi super, čeprav ga bolj mal uporabljam, bi bil naročnik tudi, če bi živel tam kjer ni UMTS signala. V glavnem, noben drug operater še zdaleč ni konkurenčen, tudi z najbolj pompoznimi "poceni" paketi.
Problemi so bili nekaj časa le SMS v tujini, pa sedaj tudi to funkcionira, vsaj po zahodni Evropi, kjer sem večkrat.

fopi
Faca
Prispevkov: 111
Pridružen: 8. Jan 2007 ob 14:07
T-2: Že imam
Paket: T-4 Mega Optika

Re: Prehod na T-2 mobilno telefonijo

Odgovor Napisal/-a fopi » 23. Mar 2010 ob 14:36

Kaj res ni nobenega, ki nima nikoli UMTS signala in ste vsi iz mesta? :)

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Prehod na T-2 mobilno telefonijo

Odgovor Napisal/-a Krypto » 23. Mar 2010 ob 14:42

Jaz imam enega od telefonov stalno v nacionalnem gostovanju in me ne moti. Evo ti.

Odgovori