SMSi - Delujoča TUJA omrežja in predlogi držav in omrežij

Vse o T-2 mobilni telefoniji
branco
Faca
Prispevkov: 132
Pridružen: 2. Apr 2010 ob 09:34
T-2: Že imam
Paket: FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: SMSi - Delujoča TUJA omrežja in predlogi držav in omreži

Odgovor Napisal/-a branco » 11. Apr 2011 ob 23:31

Šli so zidat bajto na slabem temelju, katero se jim vsake toliko časa poruši in potem improvizacijsko popravljajo vse to, in tako to gre v nedogled.
Vprašljive so tudi kompetence, znanje in sposobnost določenih zaposlenih ki tam delajo.

Od začetka so res lahko prodajali uporabnikom svojih storitev finto, da je za nedelovanje nekaterih storitev kriv telekom, zdaj ko vidiš koliko je ura vse skupaj, ti je ta poštevanka nekoliko bolj jasna.
Do svojih uporabnikov se obnašajo kot da so idioti, v stilu "bomo sporočili tehnikom napako", potem se niti noben ne opogumi poklicat uporabnika kateremu ta storitev ne deluje, ker ne vedo kaj bi vse lagali, zakaj neka stvar ne deluje.


Pojmovanje SMS-ov pri podjetju T-2 je enako kot pri RTV SLO ki ne uporabljajo EPG ker bojda je teletext dovolj, tako tudi pri T-2 SMS-i niso pomembni.
:rtmT2:
Slika

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: SMSi - Delujoča TUJA omrežja in predlogi držav in omreži

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 14. Apr 2011 ob 08:46

Branco, res je da stvari še niso 100%, kar si uporabniki zaslužijo!! Kje je razlog se v bistvu ve, partnerji so v bistvu sredi projekta prenehali s podporo (jasno zaradi neplačil, tut to je treba priznat); ampak situacija se popravlja, recimo pošiljanje SMSov v tujini je zdj porihtano kot mora bit. Gremo naprej...
:rtmT2:

branco
Faca
Prispevkov: 132
Pridružen: 2. Apr 2010 ob 09:34
T-2: Že imam
Paket: FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: SMSi - Delujoča TUJA omrežja in predlogi držav in omreži

Odgovor Napisal/-a branco » 14. Apr 2011 ob 14:34

zelo zanimivo kar je napisal Heividi danes in kar se je pisalo 2010
Napisal/-a riki » 25. mar 2010 ob 21:36

zacelo se je susljati, da bi naj mednarodno podjetje katero je urejalo SMS hubbing za T-2 ustavilo to storitev, ker bojda T-2 ni poravnal dolgov, zato vsi sms-i iz tujine ne prihajo vec v omrezje
Napisal/-a NoName » 26. mar 2010 ob 09:38

riki, bos navedel kak verodostojen vir? bolj tezko... ker je tole laz.. prosil bi te pa, da ne siris dezinformacij na forumu. kakor je meni znano, je imel SMS hubbing, ki ga uporablja T-2 pred kaksnim tednom ali dvema vzdrzevalna dela.
Slika

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: SMSi - Delujoča TUJA omrežja in predlogi držav in omreži

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 14. Apr 2011 ob 14:51

No, zgornje še vedno drži, ker nisem ciljal na to... NoName pa tut ne zavaja, ker je blo tisto res :)
:rtmT2:

antjest
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 14. Avg 2006 ob 21:46
T-2: Že imam
Paket: Čas je relativen
Kraj: Ljubljana - Brod

Re: SMSi - Delujoča TUJA omrežja in predlogi držav in omreži

Odgovor Napisal/-a antjest » 14. Maj 2011 ob 11:48

Kaj je sedaj na to temo. Ali naj bi pošiljanje/prejemanje SMS-ov v/iz tujine delovalo ali ne ?

Meni konkretno ni delovalo pošiljanje in prejem v/iz omrežja CH - Sunrise včeraj zvečer 2x.
Pošiljanje pa je seveda zaračunano.
Če sem natančen v/iz Sunrise še NIKOLI ni delovalo, ko sem poskušal, odkar imam brezčasni VDSL (sept/08)

Če ne deluje, zakaj hudiča ne napišete to na uradno stran, da ljudje vsaj vedo pri čem so.

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: SMSi - Delujoča TUJA omrežja in predlogi držav in omreži

Odgovor Napisal/-a Mark » 14. Maj 2011 ob 13:39

Za v Švici ne vem, meni je cca 14 dni nazaj iz Nemčije O2 delovalo brez problema. Prejemanje in pošiljanje. Si probal z nastavitvami Roaming 2?

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: SMSi - Delujoča TUJA omrežja in predlogi držav in omreži

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 18. Maj 2011 ob 10:10

Odhodni/dohodni SMSi in odhodni/dohodni klici špilali brez problemov v Avstriji, Nemčiji in na Češkem... (komuniciral predvsem s simobilom in mobitelom)
Kkšnih 14 dni nazaj pa stestiral tut Bosno in Hrvaško, vse delalo.
:rtmT2:

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: SMSi - Delujoča TUJA omrežja in predlogi držav in omreži

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 18. Maj 2011 ob 10:18

Kakor razumem, tema ni namenjena roamingu, ampak mednarodnemu prometu SMS iz tujih omrežij v T-2.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
martis
Nadebudnež
Prispevkov: 493
Pridružen: 18. Nov 2010 ob 11:17
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA optika
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: SMSi - Delujoča TUJA omrežja in predlogi držav in omreži

Odgovor Napisal/-a martis » 18. Maj 2011 ob 12:13

Dajte še malo v sloveniji stestirat - 1x sploh nisem dobil SMS-a, 1x pa po dvajsetih minutah (sobota dopoldne).

antjest
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 14. Avg 2006 ob 21:46
T-2: Že imam
Paket: Čas je relativen
Kraj: Ljubljana - Brod

Re: SMSi - Delujoča TUJA omrežja in predlogi držav in omreži

Odgovor Napisal/-a antjest » 4. Jun 2011 ob 18:59

Mark napisal/-a:Za v Švici ne vem, meni je cca 14 dni nazaj iz Nemčije O2 delovalo brez problema. Prejemanje in pošiljanje. Si probal z nastavitvami Roaming 2?
Ni problem v gostovanju, ker sem se nahajal v Sloveniji. SMS-i v/iz CH-sunrise, ko sem doma še nikoli niso delovali, ne v t-2 ne v mobitel omrežju.

Glede roaminga v tujini sem se pa navadil, da ugasnem (iskanje omrežja na avto) in prižgem telefon in zadeva za klice v večini primerov deluje .
SMSe sem pa nehal pošiljat, ker se mi ne ljubi več eksperimentirat, če dela ali ne.

Odgovori