skrita številka - klici iz hrvaškega omrežja

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
Uporabniški avatar
riki
Faca
Prispevkov: 188
Pridružen: 4. Dec 2008 ob 22:44
T-2: Že imam
Kraj: Limassol

skrita številka - klici iz hrvaškega omrežja

Odgovor Napisal/-a riki » 18. Jun 2010 ob 10:44

zanima me zakaj ko prejmem klic iz hrvaškega stacionarnega omrežja na t-2 mobilnik se prikazuje številka kot SKRITA?

to meni ni normalno :)

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: skrita številka - klici iz hrvaškega omrežja

Odgovor Napisal/-a obi » 18. Jun 2010 ob 13:17

zanimivo. Si ziher da klicatelj nima vklopljene funkcije skrij številko oz kaj podobnega. Namreč tudi jaz dobim klic iz kake še bolj oddaljene države pa ni bila številka skrita.
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: skrita številka - klici iz hrvaškega omrežja

Odgovor Napisal/-a BOBI » 18. Jun 2010 ob 13:39

To je vedno na strani ponudnika v tujini. Nekateri samo svojim naročnikom odklenejo številke da so vidne, vsem v romingu ki kličejo ali sprejemajo klice pa zaklenejo. To je praksa že odGSM-a naprej. Res pa je da to prvič slišim za Hrvaškega ponudnika, pa še štacionarni telefon.

Uporabniški avatar
riki
Faca
Prispevkov: 188
Pridružen: 4. Dec 2008 ob 22:44
T-2: Že imam
Kraj: Limassol

Re: skrita številka - klici iz hrvaškega omrežja

Odgovor Napisal/-a riki » 18. Jun 2010 ob 14:36

ziher, klicatelj nima vklopljenega nobene funkcije na svojem telefonu.
ko kličem na mobitelovo številko se cifra normalno izpisuje, ko pa kličem na T-2 mobilca pa je številka skrita.

BOBI: kdo govori o roamingih? pa jaz nisem na roamingu. moja t-2 mobilna je v sloveniji, klic pa prihaja uz T-HT (hrvaski telekom) stacionarne stevilke.

Uporabniški avatar
frojnd
Model
Prispevkov: 243
Pridružen: 25. Nov 2008 ob 10:23
T-2: Še nimam

Re: skrita številka - klici iz hrvaškega omrežja

Odgovor Napisal/-a frojnd » 18. Jun 2010 ob 20:27

Hehehe... jaz mam tut zanimivo stanje. Ko me kliče nekdo iz hrvaškega omrežja STACIONARNA mi napačno izpiše števliko 0385 namesto 00385, seveda na t-2 HD pravjo, da je napaka na hrvaški strani :) oziroma, na mojem telefonu. No imam 2 telefona na obeh enako. Sm pa ziher, da je napaka na t-2 strani, ker v druga omrežja se izpiše 00385.... zavajanje na ^3

Uporabniški avatar
riki
Faca
Prispevkov: 188
Pridružen: 4. Dec 2008 ob 22:44
T-2: Že imam
Kraj: Limassol

Re: skrita številka - klici iz hrvaškega omrežja

Odgovor Napisal/-a riki » 19. Jun 2010 ob 16:57

frojnd, ma ni napaka na hrvaški strani, ker če te kdo kliče iz hrvaškega stacionarca na mobitel, simobil,tuš, potem bi tudi tam izpisovalo napačnop

to je spet ena od laži t-2 podjetja katero ves čas prelaga krivdo na druge faktorje, vsepovsod so zarote naspram t-2, če je govora o domačih operaterjih ali tujih, zelo zanimivo :)

kaj se pa tiče tega izpisovanja 000385, to oni dobro vejo da se dogaja, pa ne samo pri hrvaških številkah ampak tudi pri avstrijskih in ostalih.
dejansko imajo srečo da je večina njihovih uporabnikov takih ko se kličejo t-2 - t-2 zaradi 0€/min in potem ostalih storitev noben ni niti poskusil.
ko se pa začnejo cirkusi z roamingi, potem pa mi verjemi da dobiš voljo da bi tisti svoj telefon vrgel v morje od jeze, ampak spet njihov odgovor bo "pokliči help desk in prijavi napako" :)
dejstvo pa je da ko so dobili dopise od nekolicine uporabnikov v katerih so bile naštete napake, so odgovorili z dopisom da njihova tehnična služba preiskuje težavo in da se bodo v najkrajšem času oglasili in pojasnili ter odpravili napako :) zdaj je že več kot 4 mesece :) ne duha ne sluha od nikogar :)
napake so več ali manj konstantne :)

v glavnem frojnd kot si zapisal , zavajanje na ^3

Odgovori