Kaj se dogaja s T2 mobilnim internetom?

Vse o T-2 mobilni telefoniji
DushanSilni
Uporabnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 16. Mar 2009 ob 16:52
T-2: Že imam

Kaj se dogaja s T2 mobilnim internetom?

Odgovor Napisal/-a DushanSilni » 15. Okt 2010 ob 09:18

Evo jaz imam pa s tem mobilnim internetom probleme ki se on/off ponavljajo že let pa pol...Imam usb dongl (sierra wireless compass).
Na začetku je vse delalo ok (signala štiri črtice)ampak to je trajalo dva mesca,potem pa nikol več ni delalo tako kot mora.Al se jim DNS ruš,al jim BP crkne,oziroma ji velikokrat zelo niha moč oddajanja.

Zunanji vplivi mislm da ne morjo bit tolk velk razlog,ker živim v Ljubljani,35 metrov stran od bazne postaje.Vmes ni gozda,pleha,itd...je samo luft.Kolikor je meni znano imajo BP tukaj na pošti v Črnučah(razen če se motm),in jaz živim v prvi stolpnici zraven in obrnjen sem točno proti pošti.
Dogajal se je da signala ni blo tut po sedem,osem dni skupaj(oziroma je biu zelo nestalen..5 minut je,pa ga potem 2 ure ni...pa pol je pol ure,pa ga spet zmanjka za 6 ur).
V idealnih razmerah je signala 4 črtice,ampak v tem cajtu kolkr mam ta umts net,sm imel za štiri mesece štirih črtic,sedem mesecev treh črtic,tri mesece ene do dveh črtic,pa dva mesca ko na net sploh nism mogu,ker jim je signal crknu al pa so imel težave z DNS serverjem,al je blo pa kej druzga.
In evo zdej mam spet že cel teden samo s****e s tem signalom.Modem deluje tako kot mora,lokacije modema in računalnika nikol ne spreminjam,nobenih nastavitev ne spreminjam,enkrat dela,drugič ne...Kaj je zdaj to??

Zdej me pa nekaj zanima...A bi lahko že končno zvedu če pr T2-ju imajo princip pravične uporabe ali ne??Če ga imajo-pri koliko podatkih se konča ''full speed'' in na kakšno hitrost se zmanjša pretok podatkov?Če ga pa slučajno nimajo,naj mi pa že nekdo pove kje hudiča so tiste opevane brzine ker js mam en k***c od tega.
Razen če je to,da internet dela samo polovico časa,njihov ''princip pravične uporabe''.

Ne cuzam nekih torrentov dol,samo če pa rabim za nek špil preko neta,256 kbps povezavo(gre za star špil),ne razumem kako mi lahko špil tko grdo šteka,da ne omenjam velike nestabilnosti omrežja/signala in disconnectanja.V backgroundu vedno vse izklopm(razne avtoupdate kšnih programov in druge stvari,k bi mi bandwidth odžirale)pa se nč ne spremeni-je še vedno ornk porazno...Razumem da jih velik vleče dol stvari,samo potem bi moral to predvideti,pa ne prodat preveč teh ključkov in naročnin naročnikom,ki potem nimajo neta,račun je pa valda vedno točen............Kar oglašuješ,prodajaš ter na koncu prodaš mora bit to kar si oglaševal.

Peesda se opravičujem......zdej vidm,da bi mogoče to temo moral uvrstit v mobilno telefonijo..no upam da pridem do kakšnega odgovora tudi tukaj..
Zadnjič spremenil DushanSilni, dne 15. Okt 2010 ob 12:03, skupaj popravljeno 1 krat.

DushanSilni
Uporabnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 16. Mar 2009 ob 16:52
T-2: Že imam

Re: Kaj se dogaja z T2 mobilnim internetom?

Odgovor Napisal/-a DushanSilni » 15. Okt 2010 ob 20:23

No a kdo kaj ve kako je pol s fair usage-om??Malkec?Obi???.....Anyone???

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: Kaj se dogaja z T2 mobilnim internetom?

Odgovor Napisal/-a obi » 15. Okt 2010 ob 21:14

Tolk napisanega da si bom cajt vzel pa preveru še enkrat BP. Glede na to pa da je petek, da sm delu cel tedn in da delam še jutri ter v ned. po 12 ur si bom dans vzel 4 zre zase :P jutr pa kaj več povem. Na hitro pa BP ima prioriteto klice in če manjka začne nižat data. glede uporabnikov.... ste pa vsi enaki pred vsako bp. več pa jutr.
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Kaj se dogaja z T2 mobilnim internetom?

Odgovor Napisal/-a RobertM » 15. Okt 2010 ob 21:28

L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

DushanSilni
Uporabnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 16. Mar 2009 ob 16:52
T-2: Že imam

Re: Kaj se dogaja z T2 mobilnim internetom?

Odgovor Napisal/-a DushanSilni » 16. Okt 2010 ob 09:06

@ RobertM

Ja je in ni...Takrat sem prvič doživel,da se je DNS zrušu in da je signal začel nihat,kar me je zmedl in ker sem se glih dva dni pred tem nekaj s tistim anonimizerjem zajebavu,sem mislu da sem nekako jaz kriv in sem šel neki settingse spreminjat tko da sem pol naredu iz dreka drisko :neutral:
Če impliciraš da, imam še danes probleme zarad zarad tistih mojih ''grehov'',pa težko verjamem,ker sem takrat vse uštimal.Klicu sm na HD in pridobil potrebne podatke,formatiral sem komp,vnesu prave vrednosti,pustu vse na default/auto settingsih in si nikol več nisem drznu česarkol spreminjat.Ampak zdej sem na izpad DNS-ja al pa BP že navajen,ker vem kako to izgleda...V letu pa pol sm se pa ja že neki novega nauču :D.Ampak zadeva deluje skoraj vedno nestabilno in se nič ne spremeni.


@ obi

Hvala legenda da si boš cajt uzeu.......

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Kaj se dogaja z T2 mobilnim internetom?

Odgovor Napisal/-a Malkec » 16. Okt 2010 ob 10:16

O kakšnem izpadu dns-a ti govoriš? Se ne spomnim kdaj bi nazadnje dns-i padli... :shock:

Drugače ti je pa obi povedal. Voice ima prioriteto čez data, upoštevat je treba število celic na razpolago. Če so celice zasedene, ima voice prednost, data avtomatsko izgubi pasovno širino, s številom data userjev se pa tole še potencira.

T-2 pa nič ne znižuje bandwitha al kaj podobnega.

DushanSilni
Uporabnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 16. Mar 2009 ob 16:52
T-2: Že imam

Re: Kaj se dogaja z T2 mobilnim internetom?

Odgovor Napisal/-a DushanSilni » 16. Okt 2010 ob 12:24

Malkec jaz potem res ne vem kaj je blo,mislm pa da mi je tm u diagnose repairu napisal da dns ne responda.Pa nisem govoril samo o teh izpadih.Kaj je pa z izpadi signala?Pa če bi mi lahko kdo razložu zakaj signal tok niha oziroma je zelo šibek zadnji tedn?

BTW se mi zdi,da je avtomatska izguba pasovne širine isti šmorn kot zniževanje bandwidtha.Mislm da je posledica obeh nižji bandwith al ni? ;-)
OK zdej razumem to za voice over data priority,ampak če bi mi lahko kdo povedu na kakšne brzine pa lahko vse skup to pada??Ali je možno da ravno ta avtomatika k preklapla med višjim in nižjim bandwidthom povzroča to nestabilnost in nihanje?Ker mam jaz feeling da mam konstantno nizek bandwidth.Se pravi tako kot si ti rekel izgleda da so celice zasedene-in to VEDNO....Se pravi da jaz plačujem za povečini časa prezasedene celice??

Če je tuki tolk zelo preobremenjeno pa vprašte če zgradijo več teh celic al kaj jaz vem kaj.
Al pa predlagam sode in lihe dni k v jugi :D -en dan ma voice prednost nasledn pa data......hehe

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: Kaj se dogaja z T2 mobilnim internetom?

Odgovor Napisal/-a obi » 16. Okt 2010 ob 18:14

No pa sem si le vzel neki cajta da pregledam celotno zadevo. Hja kr nekaj nesmisla je napisanega v nekaterih postih tako da tiso ne bom komentiral. Lokacijo BP si kiksnu če gledaš driekt proti pošti potem se najde nekaj pleha pa betona vmes in razdalja 35 metrov potem še zdaleč ni pravilna. Glede nihanja signala vidim da nisi podučen o GSM oz UMTS radijologiji (jao meni :D) vse te zadeve so celična omrežja se pravi sestavljena iz celic. Lahko pa rečemo da vsaka celica DIHA (ja diha), kaj to pomeni? Da se domet celic in pa jakost oddaje manjša ali veča glede na obremenjenost BP. Kar na grobo pomeni več je uporabnikov bolj bo celica majhna (domet - presek celice).... Dost pisanja o tem wikipedia bi še znala kaj več povedat. Po pregledu BP sem res ugotovil da se bliža maksimumu kar bi znalo biti razlog za tvoje težave. V prihajajočem tednu torej bo potrebno neki glede tega narest :D.
Glede nižanja bandwitha pa niste čist razumeli. Če ima voice prednost pred data pomeni če je na določeni BP x HSDPA uporabnikov + x aktivnih voice zvez in ti zasedajo preveč prostora za dodatni klic oz dodatnega HSDPA uporabnika bo BP naredila sledeče (vse delujejo po istem principu ni samo T2 tak), če je voice bo prestavila zadostno število HSDPA uporabnokov v normal speed(se pravi brez High sped) da se vzpostavi klic. Če še to vedno ni zadosti bo začela prekinjati aktivne zveze podatkovnih prenosov.... Če pa je naslednji uporabnik data orientiran pa bo bazna najprej pogledala koliko je HSDPA uporabnikov, če je število teh že maksimalno na BP potem bo tega uporabnika sprejela kot normal bandwith uporabnika, če pa je na BP že preve uporabnikov z HSDPA in normal speed potem ga bo (uporabnika) BP zavrnila.
Vem da bo še na moj odgovor mali miljon vprašanj. Prosim počakaj da uredim BP, v mislih sem mel ta teden itak pregledati vse in preveriti porabo bandwith na vseh in po potebi tudi ukrepati.
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

DushanSilni
Uporabnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 16. Mar 2009 ob 16:52
T-2: Že imam

Re: Kaj se dogaja z T2 mobilnim internetom?

Odgovor Napisal/-a DushanSilni » 16. Okt 2010 ob 23:24

@ obi:

:car:

Zakon...Temu se za moje pojme reče odgovor... :D Zdej mi je velik bol jasn.Namreč ni mi šlo v glavo,kako lahko preobremenjenost vpliva na jakost signala,sm mislu da je to nemogoče... :oops:
Verjameš al pa ne nimam nobenga vprašanja več :D .Sam poštimite to plizz ker je nevzdržno.
Ej a mi potem lahko zaupaš kje se nahaja BP da se prestavim v tisto smer?

kravca
Model
Prispevkov: 214
Pridružen: 22. Sep 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: Totaltv in T-2 UMTS
Kraj: bogu za hrbtom nekje med KP in MB (Ihan)

Re: Kaj se dogaja z T2 mobilnim internetom?

Odgovor Napisal/-a kravca » 17. Okt 2010 ob 03:40

LP
Hvala obi
Zdaj je tudi meni malo bolj jasno tole: viewtopic.php?f=18&t=6385&start=15

(ps:Nisem pa vedel,da ljudje toliko telefonarijo tudi med 00 in 05 uro zjutraj.)
Sedaj lahko odlašate dve leti.

DushanSilni
Uporabnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 16. Mar 2009 ob 16:52
T-2: Že imam

Re: Kaj se dogaja z T2 mobilnim internetom?

Odgovor Napisal/-a DushanSilni » 20. Okt 2010 ob 11:46

Sorry k se spet morim,ampak odkar sem nazadnje pisal je signal padel zlo na slabše.Imam eno črtico........evo meritve hitrosti:

Slika

Slika


0.21 DL?!WTF?!

Še nekaj- malkec točno danes se mi je zgodila tisto z dns-om al karkol je že bilo to..Gre se za to da je signal (sicer slab) bil in tudi omrežje je normalno zaznaval od T2-ja,samo na net pa nism mogu.Tm mi je napisal,da mogoče dns nastavitve niso pravilno nastavljene.Tko da nimam pojma kaj bi to lahk bilo.In ta connectivity se randomly vklaplja in izklaplja.Kot da bi bla napaka nekje med BP in placa od katerega ta BP molze dato...Al spet brcam u temo in to deluje spet čist drugač?? :D Druga varianta k se mi dogaja in sm jo pa že u zgornih postih opisu je pa da signala čist zmanka,al pa da sploh T2 omrežja ne zazna.Ampak pred dvema tednoma je delal normalno,vmes pa nism spreminju nobenih nastavitev.

Aja pa res me zanima tut to kar je kravca napisal...Od 00.00 pa do .5.00 zjutri je vedno čist isto slab signal,al pa celo še slabši kot tokom dneva(no zdej mam že šter dni ponoč in podnev enako katastrofalno stanje).Kr mal težko verjamem da je ponoč isto gost promet....

Dej mi reč še kje se nahaja naša (črnuška) BP obi :neutral:

Dons je že sreda jaz sem pa takorekoč brez neta že 12 dni.. :(
Kje se zabunim za ''refund''??

Prosm zrihtite ROTIM VAS......

kravca
Model
Prispevkov: 214
Pridružen: 22. Sep 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: Totaltv in T-2 UMTS
Kraj: bogu za hrbtom nekje med KP in MB (Ihan)

Re: Kaj se dogaja z T2 mobilnim internetom?

Odgovor Napisal/-a kravca » 20. Okt 2010 ob 13:24

LP
Glede na tvoj signal,predvidevam,da si lociran nad rudečo črto.Če pa si še v modrem,potem ti je skrit tudi Mengeš
Slika
Imam prav?
Sedaj lahko odlašate dve leti.

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: Kaj se dogaja z T2 mobilnim internetom?

Odgovor Napisal/-a obi » 20. Okt 2010 ob 22:30

Kravca motiš se, tvoja slikca je čist wrong. Mengeš niti pod razno ne pride preko hriba. Glede lokacije BP pa tako kot se povedal, ne smem ti povedat kje je lokacija zarad že prej navedenih razlogov. Samo namig - obrni zadevo proti T-2 ju na Brnčičevi.
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

DushanSilni
Uporabnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 16. Mar 2009 ob 16:52
T-2: Že imam

Re: Kaj se dogaja z T2 mobilnim internetom?

Odgovor Napisal/-a DushanSilni » 21. Okt 2010 ob 00:06

@obi:

Evo sem obrnu proti brnčičevi...zdej mam dve črtice ....A ste pol že kej ukrenil glede tistga maximuma na BP?

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: Kaj se dogaja z T2 mobilnim internetom?

Odgovor Napisal/-a obi » 21. Okt 2010 ob 00:26

Nop ne še. Se dela na tem. Stvar je taka da ni iz danes na jutri. Mal počakat ampak res čist mal, do pondelka recimo. :D Aja pa ne morem obljubit 100% izboljšanja, tako kot sem povedu v uvodu.
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

Odgovori