Neprejemanja SMS-jev preko francoskih operaterjev

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
Uporabniški avatar
taca
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 2. Dec 2010 ob 14:22
T-2: Že imam
Paket: T4-FTTH
Kraj: Ljubljana

Neprejemanja SMS-jev preko francoskih operaterjev

Odgovor Napisal/-a taca » 2. Dec 2010 ob 15:03

Živjo!
Že od septembra dalje imam prijavljeno napako na tehnični pomoči T-2, a je še vedno v postopku reševanja, torej ostaja nerešena 3 mesece.
Imam problem z mobilno telefonijo, saj ne prejmem SMS-jev od prijateljev iz Francije, ki koristijo mobilne storitve operaterjev Orange in SFR. Moj SMS je njim dostavljen, njihov (v obratni smeri) pa meni ne.
Na T-2 tehnični pomoči so mi dejali, da je problem pri Orange in SFR, zato sem prosila francoske prijatelje, da kontaktirajo s SFR in Orange, vendar so dobili odgovor, da je pri Orange in SFR vse v redu. Vsi trdijo, da je vse OK, a SMS-ji iz francoske smeri v T-2 ne prispejo. Kaj se lahko še stori za rešitev problema?
Zakaj v takem primeru T-2 ni pripravljen kontaktirati s SFR in Orange ter raziskati problem?
Hvala za prijazno pomoč in odgovor!

Uporabniški avatar
turist
Model
Prispevkov: 301
Pridružen: 7. Sep 2007 ob 10:58
T-2: Že imam
Paket: T4 optika(100/10) +2x tel +fax
Kraj: Kranj

Re: Neprejemanja SMS-jev preko francoskih operaterjev

Odgovor Napisal/-a turist » 2. Dec 2010 ob 16:08

Zakaj bi bilo s francoskimi operaterji kaj drugače, kot z ostalimi evropskimi. Če pogledaš pod neko drugo temo o SMSih iz tujine, prideš do zaključka, da je pri T-2ju vse v redu in je problem pri vseh tujih operaterjih. Torej naj ti bo jasen zaključek: Ne se razburjat, saj pri T-2ju vse dela! Naj se sekirajo tvoji francoski prijatelji, ker njim ne dela! :jao:
Slika
Slika - Mobilno

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Neprejemanja SMS-jev preko francoskih operaterjev

Odgovor Napisal/-a Cobane » 2. Dec 2010 ob 16:40

Jaz ti bom dal samo en nasvet: pozabi na te SMS-e in boš lažje shajal z vsem skupaj!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
taca
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 2. Dec 2010 ob 14:22
T-2: Že imam
Paket: T4-FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: Neprejemanja SMS-jev preko francoskih operaterjev

Odgovor Napisal/-a taca » 2. Dec 2010 ob 16:41

Žal nisem prejela argumentov, da bi bilo pri T-2 vse OK (npr., kako je zadeva obravnavana administrativno-pogodbeno in ne samo tehnološko). Ni poanta v tem, da naj se sekirajo moji moji francoski prijatelji, temveč v tem, da dvosmerna komunikacija ni možna (jaz ne dobim od njih informacij).

Uporabniški avatar
turist
Model
Prispevkov: 301
Pridružen: 7. Sep 2007 ob 10:58
T-2: Že imam
Paket: T4 optika(100/10) +2x tel +fax
Kraj: Kranj

Re: Neprejemanja SMS-jev preko francoskih operaterjev

Odgovor Napisal/-a turist » 3. Dec 2010 ob 16:52

Vse to je problem, ki se vleče že zeeelo dooolgo časa in nič ne kaže, da se bo zadeva uredila! Zato tako kot pravi Cobane, pozabi na SMSe.
Če ne moreš brez njih, bo treba menjati operaterja!
Žal, taka je kruta realnost! :nevem:
Slika
Slika - Mobilno

branco
Faca
Prispevkov: 132
Pridružen: 2. Apr 2010 ob 09:34
T-2: Že imam
Paket: FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: Neprejemanja SMS-jev preko francoskih operaterjev

Odgovor Napisal/-a branco » 3. Dec 2010 ob 21:47

taca napisal/-a:Žal nisem prejela argumentov, da bi bilo pri T-2 vse OK (npr., kako je zadeva obravnavana administrativno-pogodbeno in ne samo tehnološko). Ni poanta v tem, da naj se sekirajo moji moji francoski prijatelji, temveč v tem, da dvosmerna komunikacija ni možna (jaz ne dobim od njih informacij).

Pa to mi ki smo naročniki t-2 mobilne telefonije imamo od samega začetka težave, tudi na razne dopise ki so jih pošiljali uporabniki so diplomatsko na T-2 odgovarjali v imenu direktorja Rožića da se zadeva preverja in da bo v kratkem roku urejeno, od tega je menilo skoraj 1 leto , sms-i od nobenega tujega operaterja niso dostavljeni in T-2-ju je vseeno.
Zato pa pravim,da bi bilo dobro da nekdo tuji prevzame to omrezje ker to životarjenje in improvizacija katero prakticira T-2 nista odlika poslovnosti in neke kvalitete katera se v letu 2010 oz. v 2011 pričakuje.
:beri: :beri: :namrec: :namrec: :owned: :rtmT2: :rtmT2:

Jaz sem tudi šel v to skrajnost in so kontaktirali moji priajtelji v Nemčiji operaterja O2 in slučajno je en od mojega prijatelja imel nekega znanca zaposlenega v O2 in so preverili ter so rekli da za T-2 operaterja iz Slovenije nikoli niso slišali in da niso sigurni če ta operater obstaja, imajo poslovne odnose samo z Mobitel Slovenijo, Si.Mobil Vodafone in Tušmobil.

Zakaj T-2 laže in zavaja uporabnike je druga stvar.

Nudijo fantomsko mobilno omrežje (ker po 2 letih kolikor je v uporabi drugače kot FANTOMSKO ne moreš se izraziti) katero je več ali manj funkcionalno v sloveniji, ko pa prideš v tujino pa greš v roaming preko Špancev (če se uspeš prijaviti) ker se je tudi dogajalo da te v roamingu ni sprejelo.
Slika

The Menace
Model
Prispevkov: 310
Pridružen: 24. Jul 2009 ob 21:00
T-2: Že imam
Paket: Bakreno brezčasen

Re: Neprejemanja SMS-jev preko francoskih operaterjev

Odgovor Napisal/-a The Menace » 3. Dec 2010 ob 23:35

Ti dejansko serješ bučke z takšnimi izjavami, dejstvo da sem 1x (da dejansko samo 1x, možno da večkrat a tega z zagotovostjo ne bom trdil) dobil sms od tega operateja pomeni da očitno poznajo t-2, mar ne? Dobro razumem da imate nekateri težave, tudi jaz sem imel kdaj težave z klici v tujini, ampak z takšnimi izjavami pa res....


Pa lepo vas prosim, ko sem nazadnje v podobnem kontekstu napisal da jaz na srečo nimam takšnih težav kot ostali uporabniki ki pišejo tukaj in da se to kar se piše naj ne obravnava kot nekaj splošnega na T-2, se mi je post izbrisal, če se to ponovi Vas prosim da mi račun na forumu preprosto izbrišete...
"Kako je lepo biti glup "

branco
Faca
Prispevkov: 132
Pridružen: 2. Apr 2010 ob 09:34
T-2: Že imam
Paket: FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: Neprejemanja SMS-jev preko francoskih operaterjev

Odgovor Napisal/-a branco » 4. Dec 2010 ob 13:02

The Manace, jaz mislim da če kdo serje bučke si to ti, ker nimaš pojma o čem govoriš.
Preber si kaj je bilo napisano pa ti bo jasno, če pa 1x prebereš in ne razumeš pa pojdi in preberi več krat.
Cobane pa turist ti lahko kolikor sem bral ta forum napišeta knjigo o T-2 mobilni telefoniji in težavah katere imata kot uporabnika.
Ti pa če je tvoja domena uporabe mobilca, pošiljanju/sprejemanju sms-ov iz slovenskih omrežij nimaš pa potrebe se sms-at z nekom iz tujine, še ne pomeni da ostali nimajo težav.
Kakšne so to zdaj izjave?
Pa to je vse resnica, poznam par ljudi ki je osebno poslalo dopis na T-2 priporočeno in napisalo da ne dobivajo s Tele2 HR sms-ov in so jim na T-2 odovorili da napako odpravljajo in da se opravičujejo, bla bla in da bodo v najkrajšem času to odpravili.
Nekdo se iz svojih uporabnikov norčuje, ne glede na dumping cen katere izvaja T-2 , neka kakvost pa ja mora biti.

Naj se oglasi tisti ki misli da v letu 2010 je normalno da ne dobiš SMS-ov iz tujine?
Slika

Uporabniški avatar
frojnd
Model
Prispevkov: 243
Pridružen: 25. Nov 2008 ob 10:23
T-2: Še nimam

Re: Neprejemanja SMS-jev preko francoskih operaterjev

Odgovor Napisal/-a frojnd » 4. Dec 2010 ob 17:21

No jaz sem dobil uraden odgovor od t-2 po pošti, da je bila napaka odpravljena, da sedaj lahko dobivam sms -e iz tele2 omrežja. Pred približno 4 meseci... SMS -ov nisem dobil :) Lahko uraden dokument tudi poslikam in ga prilimam tu, če kdo želi (najhitreje po 20.12.2010, ko bom prišel do lista). Tak da,... smešno je že vse skupaj hehe.

jakala
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 7. Dec 2010 ob 21:42
T-2: Že imam

Re: Neprejemanja SMS-jev preko francoskih operaterjev

Odgovor Napisal/-a jakala » 7. Dec 2010 ob 21:54

Še moja zgodba: Tudi jaz ne prejemam SMS-ov od uporabnikov tujih operaterjev (Nemčija, Italija, Malta, ZDA, je samo nekaj držav).
T2 ima na svojih straneh objavljeno to bedarijo:
"Kakovost izvajanja storitev v tujini"
Obseg, vsebina, kakovost, pogoji in skladnost izvajanja storitev v omrežjih pogodbenih operaterjev v tujini je odvisna od tujega operaterja. Obveščamo vas, da lahko pri sprejemanju SMS-ov iz tujine prihaja do motenj zaradi razlogov na strani tujih operaterjev. Prenos SMS sporočil je namreč odvisen od večstranskih pogodb med operaterji, zato T-2 ne more z gotovostjo jamčiti za sprejem oz. oddajo SMS-ov v tujini.
Dodam samo to - na žalost moram ravno zaradi tujih partnerjev še vedno za sprejemanje SMS-ov uporabljati Mobitel. Očitno Mobitel lahko z gotovostjo jamči za sprejem.
T2 je kul, dokler ti vse dela brez problemov, ko pa nastopijo težave pa žal odpovejo na celi črti.

branco
Faca
Prispevkov: 132
Pridružen: 2. Apr 2010 ob 09:34
T-2: Že imam
Paket: FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: Neprejemanja SMS-jev preko francoskih operaterjev

Odgovor Napisal/-a branco » 8. Dec 2010 ob 11:18

HAHAHAHAHAH
zdaj sem pa skoraj padel s stola ko sem to diplomatsko noto od T-2 prebral
Svaka jim cast, diplomati par exelance!!!

Prihaja lahko do motenj pri sprejemanju SMS-ov iz tujine ker je prenos odvisen od večstranskih pogodb med operaterji ?!
S kom pa je T-2 naredil pogodbo da bi mu SMS iz tujine deloval ?
Je**** dečki , vi bi je*** a da vam ne uđe...
Vprašajte s kom ima Tuš bilatelarne in multilatelarne pogodbe glede MMS/SMS ,ker izgleda da niti z Vatikanom ne gre si več pošiljat SMS-ov :P
Slika

Odgovori