Mobilni Internet Da, Ne?

Vse o T-2 mobilni telefoniji
bierbauch
Znanec
Prispevkov: 69
Pridružen: 11. Apr 2007 ob 17:41
T-2: Že imam
Paket: 20/20 FTTH, 2xVoIP, 2xUMTS+1D
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Mobilni Internet Da, Ne?

Odgovor Napisal/-a bierbauch » 9. Feb 2011 ob 16:41

matjaz1 napisal/-a:Ključek bi moral omgočiti priklop antene, simobilov pa ne. Potem so mi predlagal kabel za USB (do okna cca 3 m) pa so mi v Big bangu razložili, da se podatki oz, prenos ne poboljša, ker se v kablu zgubi moč signala. Kakšna pomoč, predlog
Uh, buča tale BigBangova. Lahko sicer pride do težav, ker je USB 2.0 kar občutljiv na dolžino kabla, samo ni finta v oslabitvi signala (no, je, samo v malo drugačni luči, kot je bilo to mišljeno tukaj, vsaj mislim).
Za hitrost načeloma rabiš dober signal tam, kjer je ključek! Naprej gre pa tako ali tako digitalno.
Zadnjič mi je spletna kamera delala BP na USB 2.0 z 8 metrskim kablom.

--bb
Slika FTTH 20/20
Slika > UMTS

matjaz1
Legenda
Prispevkov: 1328
Pridružen: 27. Jul 2007 ob 12:28
T-2: Že imam
Paket: HBO oranžni optimum
Kraj: Novo mesto

Re: Mobilni Internet Da, Ne?

Odgovor Napisal/-a matjaz1 » 29. Jul 2011 ob 12:17

A je sedaj mogoče kaj bolj pokrita Slovenija z mobilnim internetom preko T-2 (mislim usb ključek v prenosniku, da ne bo pomote), ker Simobil je dejansko en nateg. So mi takrat na poslovalnici preverili hitrost, kjer ga bom uporabljal in naj bi bila ok - seveda ni bila, sem probal s kablom in mi na cca 30 sek meče net ven, pa še prenos je cca 5-10kb, če je :grr:

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Mobilni Internet Da, Ne?

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 29. Jul 2011 ob 12:46

Že dolgo časa se ni postavljalo T-2 anten. Tam pa kjer so, pa deluje odlično.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Re: Mobilni Internet Da, Ne?

Odgovor Napisal/-a Anubis » 16. Sep 2011 ob 23:13

So pri mobilnem internetu od T2 za 14.90 EUR zdaj kakšne omejitve glede količine prometa in morebitnega nižanja hitrosti? Kakšne pa se po izkušnjah dosegajo v Ljubljani realne hitrosti prenosa?
In še.... katera bi bila najcenejša varianta (USB) modema za ta namen (samo internet, brez voice storitev v tem primeru)? (Imam trenutno na voljo za "backup" še en star telefon, ki podpira UMTS, ampak verjetno ne bi dosegal hitrosti, ki so danes na voljo? Nokia N70...)

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2083
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Mobilni Internet Da, Ne?

Odgovor Napisal/-a NoName » 17. Sep 2011 ob 09:26

1. ni omejitev ter nižanja hitrosti.
2. zadnjič sem v lj v neki ulici imel 2/4 črtic, vleklo je pa s hitrostjo 2-3mbps, v mb pa mi je prejšnji teden pri 1/4 črtic 1mbps, vsekakor je vse odvisno od tega, kolk uporabnikov je na bazni, kak dober signal imaš, ...
3. najceneje lahko usb umts/hsdpa modeme nabaviš rabljene iz tujine preko ebaya... poišči jih tudi na bolhi... cene se gibljejo nekako od $20 naprej... priporočam pa, da v primeru nakupa iz ebaya preveriš origin, torej državo pošiljatelja... če je iz EU, pol ni carine, pa dost hitr dostavijo, ravno zadnjič so mi ene RAMe iz UK dostavili v 14 urah od naročila preko spleta.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Re: Mobilni Internet Da, Ne?

Odgovor Napisal/-a Anubis » 17. Sep 2011 ob 10:24

Kaj pa kakšen Huawei od Tuša, a to bi delovalo (tudi z vidika podpiranja vseh razpoložljivih protokolov) ali je treba prej odkleniti?

Odgovori