Sramoten odnos do bivših strank

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Zaklenjeno
bivsiuporabnik
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 5. Dec 2011 ob 10:50
T-2: Že imam

Sramoten odnos do bivših strank

Odgovor Napisal/-a bivsiuporabnik » 5. Dec 2011 ob 10:59

V podjetju smo s T2 sodelovali na področju interneta, telefonije, nekaj časa tudi mobilne telefonije, kar se je izkazalo za veliko napako. Eden izmed telefonov v tujini sploh ni deloval, prodajalec telefona in T2 pa sta se izgovarjala drug na drugega. Ko smo zamenjali operaterja, je telefon čudežno začel delovati brez problema.
Delamo s tujino, kamor smo pošiljali tudi sms-e. Ljudje pa so dobivali tudi po 20 in več enakih sporočil. Enkrat se je zgodilo, da sem prišla na dogodek, ki se je zgodil pred pol leta - šele takrat sem namreč prejela obvestilo.
Skratka T2 mobilne storitve ne delujejo in svetujem da se jih izogibate. Vendar POZOR! T2 je odločen, da vam zaračuna kar se le da predno vas izpusti. Med drugim boste morali vrniti sim kartice, kar je seveda popoln nesmisel, ker so neuporabne. V nasprotnem primeru vam zaračunajo.
Ker smo menjali operaterja poleti, v času dopustov, seveda nismo mogli vrniti vseh kartic. Nesli smo jih v poslovalnico, kjer pa jih niso mogli sprejeti, ker je rok že potekel. Prijazni uslužbenec mi je dal njihovo kuverto in svetoval, naj kartice pošljem po pošti. Dva meseca za tem smo dobili račun, kjer nas terjajo za nevračilo kartic. Zahtevajo dokazilo o poštni pošiljki, ki pa je seveda ni, saj so mi posebej svetovali, naj pošljem z navadno pošto ker je tako ali tako njihova kuverta.
Nad poslovanjem T2 sem osebno izredno razočarana in svetujem veliko previdnost, posebej pri mobilni telefoniji, ki ne dela.

Uporabniški avatar
erbi
Navdušenec
Prispevkov: 648
Pridružen: 13. Sep 2008 ob 16:03
T-2: Že imam
Paket: 300M/100M+2*TV+5*telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Sramoten odnos do bivših strank

Odgovor Napisal/-a erbi » 5. Dec 2011 ob 17:12

... saj so mi posebej svetovali, naj pošljem z navadno pošto ker je tako ali tako njihova kuverta ...
Ja, se vidi, da se je pričel veseli december. SIM-ke z navadno pošto? :plosk:

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: Sramoten odnos do bivših strank

Odgovor Napisal/-a dal » 5. Dec 2011 ob 19:35

bivsiuporabnik napisal/-a:Skratka T2 mobilne storitve ne delujejo in svetujem da se jih izogibate. Vendar POZOR! T2 je odločen, da vam zaračuna kar se le da predno vas izpusti. Med drugim boste morali vrniti sim kartice, kar je seveda popoln nesmisel, ker so neuporabne. V nasprotnem primeru vam zaračunajo.
To sicer piše v pogodbi, ki jo podpišeš ob sklenitvi razmerja.

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: Sramoten odnos do bivših strank

Odgovor Napisal/-a obi » 5. Dec 2011 ob 23:09

No nevem kakšne je bila narava vaših težav a kot tak moram spoštovati vašo odločitev. Na nekaj stvar bi pa opomnil
kratka T2 mobilne storitve ne delujejo in svetujem da se jih izogibate.
posebej pri mobilni telefoniji, ki ne dela.
Glede na to da ima T2 kar nekaj več kot 10000 (popravljeno ker je bila cifra več kot premajhna) uporabnikov tudi na mobilni bi rekel da T2 mobilne storitve delujejo. NE rečem pa da ni tu pa tam kakšnega problema. Recimo en se je pokazal pri vas. Zatorej preostali del ljudstva napeljevati na nekaj je nesmiselno oz. zmotno seveda pa imate pravico da izrazite svoje menenje.

Vendar POZOR! T2 je odločen, da vam zaračuna kar se le da predno vas izpusti. Med drugim boste morali vrniti sim kartice, kar je seveda popoln nesmisel, ker so neuporabne.
Tule bi prosil samo za razlago zakaj so ne uporabne? Karica je v bistvu neke vrste integrirano vezje na katerem je zapisana IMSI, ne pa mobilna številka uporabnka..... Za bolj podrobno razlago lahko preberete tukaj
http://en.wikipedia.org/wiki/Subscriber_Identity_Module
odsek data
Data
citiram
SIM cards store network-specific information used to authenticate and identify subscribers on the network. The most important of these are the ICCID, IMSI, Authentication Key (Ki), Local Area Identity (LAI) and Operator-Specific Emergency Number. The SIM also stores other carrier-specific data such as the SMSC (Short Message Service Center) number, Service Provider Name (SPN), Service Dialing Numbers (SDN), Advice-Of-Charge parameters and Value Added Service (VAS) applications. (look to GSM 11.11)
Konec citata
Da povzamem na kartici ni številke uporabnika, katero ve uporabnik

Torej še enkrat vprašam zakaj bi bile omenjene sim kartice popolnoma neuporabne.

Kar se pošiljanja po pošti tiče pa mi nekako deluje, zrdrava kmečka logika, če gre nekaj na pošto kar tehnično ni moje in se lahko vmes zgubi (poznamo pošto dan danes), pošlji priporočeno, pa čeprav gre iz tvojega žepa (tiste par € ni nič v nasprotju z problemi, ki lahko nastanejo kasneje). V tem primeru ne držim z svojo firmo ampak govorim iz izkušenj. Tudi meni so prijazni svetovalci govorili lahko pošljete navadno sej bo prišlo. Čez nekaj časa pa račun o ne vrnjenem blagu. In čeprav mi je bilo naročeno iz strani posrednika naj pošljem navadno, sem naredil po svoje in zaščitil samega sebe z potrdilom o pošiljki, katerega sem priložil kot dokazilo in prijazno zaključil z stavkom. Mora biti pri vas pri meni ni.

Tako, nekaj pisanja. Čutim pa da se bo izlilo kar nekaj hude krvi, .... in NE nebom stalinističen oz. nevem kak vse ne (tako so me označili v eni od tem katero sem zaklenil oz . zbrisal post) in bom pustil temo odklenjeno in ne bom brisal postov ki bodo v neposredi povezavi z omenjenim primerom.
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

GregecSLO
Navdušenec
Prispevkov: 638
Pridružen: 29. Sep 2009 ob 18:29
T-2: Že imam
Paket: 20/10

Re: Sramoten odnos do bivših strank

Odgovor Napisal/-a GregecSLO » 6. Dec 2011 ob 13:55

@obi: super obrazloženo.

@JEZNATETA
bivsiuporabnik napisal/-a:Enkrat se je zgodilo, da sem prišla na dogodek, ki se je zgodil pred pol leta - šele takrat sem namreč prejela obvestilo.
Tole me je pa nasmejalo do solz. Ponavadi preverimo na spletu oz. se pozanimamo o dogodku kamor gremo kajne? Ne pa da kar gremo. Ta izjava malo meji na
nesposobnost...

Lej, tudi mi imamo vse na T-2, razen mobitelov pa skret papirja... Že kar ene par let. So problemi, vendar jih rešijo in te obveščajo. Prej na TS so jih rešili kasneje in brez obvestil.
Da se pa na tak način posplošuje, pa ne gre nikamor, ker potem bo 90% storitev ne samo telekomunikacijskih zanič...

LP,G

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: Sramoten odnos do bivših strank

Odgovor Napisal/-a dal » 6. Dec 2011 ob 18:02

No, bodimo realni: pri drugih ponudnikih je bilo delovanje SMS sporočil v tujini vedno samoumevno.

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Sramoten odnos do bivših strank

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 6. Dec 2011 ob 18:23

Meni so vedno delovala SMS sporočila v tujini. Ne spet mešat različnih napak.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: Sramoten odnos do bivših strank

Odgovor Napisal/-a dal » 6. Dec 2011 ob 23:00

V katerih nesosednjih državah so ti delovala?

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: Sramoten odnos do bivših strank

Odgovor Napisal/-a obi » 6. Dec 2011 ob 23:39

Amm fanta a to se še navezuje na temo al se išče vzrok za prepir. Ja imeli smo in imamo še tu pa tam probleme z tujino priznam ampak zadeve se rešujejo koliko hitro se pač le dajo oz. je možno hitro reševati. Včasih ni dovolj samo znanje ampak tudi kaj drugega. Za primer pa lahko povem so recimo kolegu iz Indije v Slo normalno delali SMSi že cca 2 leti nazaj, meni pa dva vikenda komot delalo iz AU v Slo torej. Lahko je čisto specifično, kot je bilo pri omenjeni uporabnici, za kar pa ne morem z zagotovostjo trditi.
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: Sramoten odnos do bivših strank

Odgovor Napisal/-a KoMar » 7. Dec 2011 ob 00:06

Pridružen: 5. dec 2011 ob 10:50
Zadnjič prijavljen: 5. dec 2011 ob 10:59
Vprašanje, če bomo avtorja teme še kdaj videli. Po moje ga ne zanima argumentirana debata, ampak je zgolj želel malo spljuvat T-2... :P

voyager2
Guru
Prispevkov: 999
Pridružen: 9. Mar 2007 ob 17:59
T-2: Že imam
Paket: T4 300/100 Telekom GPON
Kraj: Ljubljana

Re: Sramoten odnos do bivših strank

Odgovor Napisal/-a voyager2 » 7. Dec 2011 ob 09:17

Še en razlog da se temo kar konča. Niti ne gre za splošno temo, da bi ostali lahko kaj dodali pač pa za opis baje dogodkov enega bivšega uporabnika. Odgovor je bivši uporabnik dobil, kaj veliko drugih pa se tudi ni javilo, da bi naleteli na nek sramoten odnos. En minus izmed xyz tisoč uporabnikov, hmm ni slabo T-2.

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: Sramoten odnos do bivših strank

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 7. Dec 2011 ob 13:37

obi napisal/-a: Glede na to da ima T2 kar nekaj več kot 10000 .
vsaj x3 :)
:rtmT2:

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: Sramoten odnos do bivših strank

Odgovor Napisal/-a obi » 7. Dec 2011 ob 14:55

Glede na zgoraj omenjena dejstva temo zaklepam. Če želi tisti k ije temo kreriral dodati kaj konstruktivnega naj me kontaktira na ZS pa jo odklenem.
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

Zaklenjeno