T-2 roaming odslej preko Simobila

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Zaklenjeno
sammy73
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 10. Maj 2010 ob 11:46
T-2: Že imam
Paket: brezčasni VDSL

Re: T-2 roaming odslej preko Simobila

Odgovor Napisal/-a sammy73 » 6. Apr 2012 ob 11:13

Že iščem ustrezen paket pri Mobitelu. Simobilova pokritost v naših koncih je porazna. Poznam precej ljudi, ki so prešli na Simobil in se nato takoj vrnili na Mobitel. Znanec je na Simobilu zaradi firme in mora hoditi telefonirati na balkon v zgornjem nadstropju hiše! Mobilna telefonija pri T-2 je bila zame dobra, dokler je trajala. Adijo T-2.

Uporabniški avatar
toni
Guru
Prispevkov: 775
Pridružen: 29. Dec 2006 ob 15:22
T-2: Že imam
Paket: T4 Optika
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Re: T-2 roaming odslej preko Simobila

Odgovor Napisal/-a toni » 6. Apr 2012 ob 12:12

Mene tudi muči signal, ravno zaradi njega sem se odpovedal Simobilu :jao:
Tistim, ki se radi za(je)bavate na moj račun, sporočam, da je ta blokiran!!!
Sporočilo je v skladu s 45a. členom Zakona o varstvu forumašev. Vaša vprašanja, predloge in komentarje pošljite v tri krasne.

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: T-2 roaming odslej preko Simobila

Odgovor Napisal/-a roCkY » 6. Apr 2012 ob 12:37

Če imaš doma/firma T2 boljši signal razlike kdo daje roaming itak ni. Vsaj zase nekako tole gledam na tak način. Imamo tudi S! slabši kot T2 in Mobitel.
Se pa od objave tele novice sprašujem glede podatkov. Ali ostati na T2 neomejenem ali vzeti S! 15M za 18€ za eno naročnino, ki se več giblje. Sem pričakoval večjo količino podatkov v neomejenem paketu v roamingu. Nekako je viselo v zraku, da zadeva več dolgo ne bi mogla biti zaprta na T2 omrežje. Dobili smo zelo malo.

Kvedr
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 6. Apr 2012 ob 12:39
T-2: Že imam
Paket: Mobilni internet

Re: T-2 roaming odslej preko Simobila

Odgovor Napisal/-a Kvedr » 6. Apr 2012 ob 12:43

Atoll napisal/-a:
shorto napisal/-a:Ja tudi uporabniki boste profitirali.

MMSji bodo sedaj delovali povsod, in 10% zakupljene porabe prenosa podatkov boste lahko uporabili v Simobilovemu omrežju, torej če imate 100MB prenosa je to 100MB v T-2 omrežju in 10MB v Simobilovemu, ni veliko za kakšno hitro nujo pa je dovolj dobro :).
Koliko je 10 % od neomejenega paketa? :)
Po informacijah naročniške službe je to 100 MB. 100 MB v Simobilu potem plačuješ MB po 20 centov! :shock: Velja samo za paket neomejenega prenosa podatkov!

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: T-2 roaming odslej preko Simobila

Odgovor Napisal/-a roCkY » 6. Apr 2012 ob 12:59

Zato je pa vkolikor rabiš širšo pokritost vprašanje ali ostati na T2 neomejenem ali je bolje v skupni količini mal zadrgnit in bolj striktno preklapljat na WiFi. Kot opcija kar sem v prejšnjem postu omenil S! 15M.
Sam bom par mesev še sigurno počakal, da vidim kakšne bodo povprečne porabe po karticah.

humaxboy
Uporabnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 12:25
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10 Mb

Re: T-2 roaming odslej preko Simobila

Odgovor Napisal/-a humaxboy » 6. Apr 2012 ob 15:09

webmaher napisal/-a:NIsem vrač, ampak vseeeno napovedujem združitev T-2 in SImobila do konca leta potem bo pa vse kot v pravljici :mrgreen:
Nekateri ptički že to govorijo :mrgreen: ...

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: T-2 roaming odslej preko Simobila

Odgovor Napisal/-a andrejs » 6. Apr 2012 ob 17:08

Se da na telefonih kako blokirati prenos podatkov ko se bo gostovalo v S1 omrežju. Ker ne bi rad vsakih 5min čekiral ali sem na t2 ali SI omrežju.

Čeprav pohvalno da omogočate prenos v Si omrežju vendar sedaj sem imel vedno vklopljen prenos podatkov ko sem prišel na območje kjer ni bilo signal T2 pač ni nič prenašalo ko sem prišel nazaj na T2 signal pa je spet delovalo.

Ali funkcija na Android telefonih "omogiči prenos podatkov v gostovanju" deluje tudi v primeru ko bomo gostovali v S! omrežju ?? Ker tako si izklopiš prenos podatkov v gostovanju in ko potrebuješ le tega zavestno vklopiš.
Slika

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: T-2 roaming odslej preko Simobila

Odgovor Napisal/-a Mark » 6. Apr 2012 ob 21:29

Tole z Androidi nevem, če bo delovalo na tak način. Treba sprobat, nekako sem mnenja, da je opcija data roaming (on/off) mišljena za tujino. Morda pa se najde kak app na android marketu, ki to omogoča. Itak, pa boš dobil opozorilni sms, ko se boš približeval kritični meji.

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: T-2 roaming odslej preko Simobila

Odgovor Napisal/-a Mark » 6. Apr 2012 ob 21:33

roCkY napisal/-a:Sem pričakoval večjo količino podatkov v neomejenem paketu v roamingu.
Kaj pa sedaj, ko v roamingu sploh ni blo možno surfat. Zadeva se v vsakem primeru premika na boljše! 100MB pa tudi ni tako malo.

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: T-2 roaming odslej preko Simobila

Odgovor Napisal/-a roCkY » 6. Apr 2012 ob 22:20

100M malo. Par nadgradenj ti nardi, mal vremenskih podatkov pobere pa si obnje brez da bi uspel vsaj pošto pogledat...

Upam da se se bo Simobil smatrl kot roaming in bo zgoraj omenjeni način blokiral prenos podatkov na androidih. Več kot 14€ zaenkrat nimam namena plačevat po podatkovni kartici; dodatnih MB po trenutni ceni. Naslednja stopnja je Simobilovih 18€ za 15M. Podrobnosti trenutnih ponudb ostalih operaterjev ne poznam.

Sem že vprašal pa ni noben odgovoril. Simka v modemu na stacionarni lokaciji. T2 dol pade recimo. Gre lahko v Simobil omrežje pri trenutni nastavitvi in naredi za 50€ prometa. Tega si nikakor ne želim.

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: T-2 roaming odslej preko Simobila

Odgovor Napisal/-a RobertM » 6. Apr 2012 ob 22:25

Tisto v "modemu na stacionarni lokaciji" nastavi na ročno izbiro omrežja in je rešeno ;)
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

DreamDesign
Znanec
Prispevkov: 80
Pridružen: 26. Jul 2010 ob 09:59
T-2: Še nimam

Re: T-2 roaming odslej preko Simobila

Odgovor Napisal/-a DreamDesign » 6. Apr 2012 ob 22:34

Priporočam, da naredi T-2 tako blokado, kot jo ima Tušmobil za blokado GPRS-a na m@ roamingu (121*4*1*1# in kliči)

Brez take blokade boste občutili gnev uporabnikov. Ker ene naprave (eni Androidi, npr 2.2) kljub ročni izbiri omrežja vseeno brskajo po nacionalnem roamingu.

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: T-2 roaming odslej preko Simobila

Odgovor Napisal/-a Mark » 6. Apr 2012 ob 22:40

roCkY napisal/-a:100M malo. Par nadgradenj ti nardi, mal vremenskih podatkov pobere pa si obnje brez da bi uspel vsaj pošto pogledat...
Pa nadgrajuješ, ko si na WiFi ali v T-2 omrežju. Glede na to, da dobiš teh 100MB gratis je vseeno pohvale vredna poteza in ko rabiš internet, ga imaš takoj na voljo. V mobitel roamingu pa ni blo možno nič.

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: T-2 roaming odslej preko Simobila

Odgovor Napisal/-a andrejs » 7. Apr 2012 ob 08:30

Mark napisal/-a:Tole z Androidi nevem, če bo delovalo na tak način. Treba sprobat, nekako sem mnenja, da je opcija data roaming (on/off) mišljena za tujino. Morda pa se najde kak app na android marketu, ki to omogoča. Itak, pa boš dobil opozorilni sms, ko se boš približeval kritični meji.
Tudi sam se bojim da tisto z roaming (on/off) ne bo delovalo. Sicer lepo da dobiš obvestilo ko se približuješ meji in da ti blokirajo promet ko narediš 50€, vendar to ni zadosti.

1. Ker če že imam neko zakupljeno količino podatkov za S! omrežje je ne želim koristit takrat ko bo telefon sam to opravil ampak takrat ko bom jaz otel
2. Niti slučajno ne mislim doplačevati za S! prenos podatkov ali pa vsako minuto gledati kdaj sem na S! omrežju da izklopim prenos podatkov
3. Smisel vsega je da imaš prenos podatkov vklopljen in potem pač opazuješ koliko podatkov si že prenesel tisti mesec ko se približuješ vrednosti katero imaš zakupljeno pa blokiraš vse skupaj da ne prideš čez.
DreamDesign napisal/-a:Priporočam, da naredi T-2 tako blokado, kot jo ima Tušmobil za blokado GPRS-a na m@ roamingu (121*4*1*1# in kliči)

Brez take blokade boste občutili gnev uporabnikov. Ker ene naprave (eni Androidi, npr 2.2) kljub ročni izbiri omrežja vseeno brskajo po nacionalnem roamingu.
Točno tako, edina pametna stvar je da naredite nekaj takega da lahko blokira vsak uporabnik sam prenos podatkov v S! omrežju, Ko ga potrebuje pa si ga sam vklopi.
Imate še eno možnost da imate 24/7 enega tehnika v službi katerega pokličeš in ti vklopi prenos v gostovanju, potem pa ga pokličeš da ti ponovno izklopi (vendar ne verjamem da se vam to splača ker bo prevelika gužva pa še plačat ga bote morali)
Mark napisal/-a: Pa nadgrajuješ, ko si na WiFi ali v T-2 omrežju. Glede na to, da dobiš teh 100MB gratis je vseeno pohvale vredna poteza in ko rabiš internet, ga imaš takoj na voljo. V mobitel roamingu pa ni blo možno nič.
Saj to je pohvalno da smo dobili možnost prenosa podatkov v SLO ko smo zunaj omrežja T2. Ker dostikrat ti lahko pride prav, vendar ne želim tistih 10MB porabiti v 1 dnevu potem pa dalje mastno plačevati ker se mi je telefon spomnil in posodobil recimo vreme ko sem se z avtom peljal iz MB v LJ.



POSKRBITE ZA DELOJOČO BLOKADO KER NE MISLIM VSAKO MINUTO GLEDATI IN IZKLAPLJATI PRENOS PODATKOV, DODATNIH € PA TUDI NE BOM PLAČEVAL.
Slika

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: T-2 roaming odslej preko Simobila

Odgovor Napisal/-a roCkY » 7. Apr 2012 ob 08:48

Vkolkor bodo Simobilove bazne smatrane kot romaing tu problema ni saj se da v sistemu izklopit podatke v gostovanju. Sicer smo prišli z dežja pod kap.

Zaklenjeno