T-2 roaming odslej preko Simobila

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
p4pe
Faca
Prispevkov: 147
Pridružen: 15. Jan 2009 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Kranj

Re: T-2 roaming odslej preko Simobila

Odgovor Napisal/-a p4pe » 19. Sep 2013 ob 09:35

Ker se še vedno dogajajo konstantni preklopi na Simobil in občasno zaradi tega prekine tudi klic, sem bil primoran iti na Mobitel. Oba z mojo uporabljava telefone tudi za službene zadeve in je malo zoprno, ko imaš stranko na telefonu, da ti 3x prekine vmes v 2 minutah. Se ne zgodi velikokrat, vendar ponavadi se ravno takrat, ko se kaj dogovarjaš s strankami. Sej, če bi se s kolegom zgovarjal, se ne bi tolk sekiral, če prekine. Tudi ne gre mi nekako v glavo, zakaj v centru Kranja sploh preklaplja na Simobil. Zadnjič mi je v mestu preklopilo brez, da bi vzpostavil klic. Ker sem pa slučajno ravno nekaj rabil internet, sem seveda potem čakal 15 minut, da mi je preklopilo nazaj na T2. No lahko bi ročno preklopil, ampak se mi ne da to počet. :?
Drugi razlog je tudi, da ni nobenega pametnega novejšega telefona v ponudbi. Galaxy S4 bi že zdavnaj lahko bil!? 8)
No, pa da ne bom samo pljuval. Zaenkrat sem še vedno naročnik internet optike in TV pri T2, in sem max. zadovoljen. :rtmT2: :pivo: Ko/če bodo pa malo poštimali tole prekinjanje in preklaplanje, pa recimo še kakšen upgrade prenosa podatkov vsaj na H+, bom pa spet naročil mobilno telefonijo. :pivo:

espero
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 9. Dec 2010 ob 13:13
T-2: Že imam
Paket: T4 (optika)

Re: T-2 roaming odslej preko Simobila

Odgovor Napisal/-a espero » 13. Okt 2013 ob 14:40

Se mogoče še komu dogaja, da enostavno med pogovorom vse utihne, sekunde normalno tečejo le sogovornika enostavno ne slišiš več. Rešitev je edino če prekineš klic in ponovno pokličeš. Naj povem da je GSM konstantno na simobil omrežju in signala je več kot dovolj.

Sumy
Model
Prispevkov: 313
Pridružen: 26. Sep 2007 ob 08:26
T-2: Še nimam
Paket: Int: 1000/100+TV+telefon TS
Kraj: Postojna

Re: T-2 roaming odslej preko Simobila

Odgovor Napisal/-a Sumy » 13. Okt 2013 ob 14:46

To je težava Si.mobil omrežja..nič novega..

Atoll
Navdušenec
Prispevkov: 569
Pridružen: 9. Jul 2008 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: 100/10

Re: T-2 roaming odslej preko Simobila

Odgovor Napisal/-a Atoll » 13. Okt 2013 ob 17:48

Ja, nič novega. Za svoj telefon sem vsaj ugotovil, da ga aeroplane mode on in potem off, vrne v domače omrežje. Mi pa ni jasno, zakaj T2 tako veselo spušča uporabnike v Simobilovo omrežje, potem prehoda nazaj pa ni in ni...
Cord cutter.

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2761
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: T-2 roaming odslej preko Simobila

Odgovor Napisal/-a Jaka » 23. Okt 2013 ob 19:50

Jaz imam Prestigio MultiPhone 4500 duo. Pa teh težav nimam. Mi klica ne prekine, ko naredi prehod iz T.2 na Simobil. Tudi, ko pride na Simobil se kar hitro vrne nazaj na T-2 omrežje.

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

T-2 mobilni internet v omrežju T-2 in Simobil

Odgovor Napisal/-a Mark » 24. Okt 2013 ob 20:46

Za vse naročnike T-2 mobilnih storitev bo med 26. in 31. oktobrom 2013 mobilni podatkovni prenos neomejeno brezplačen. Več na linku.

http://www.t-2.net/zadnje-novice/2013/1 ... ometa.html

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 554
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: T-2 roaming odslej preko Simobila

Odgovor Napisal/-a starfotr » 24. Okt 2013 ob 22:28

Tole je akcija? :shock: Se mi zdi bolj testno obdobje, pa še to kratko. Norčujete se iz uporabnikov. Pa drobni tisk je tudi zanimiv, 5 in 2 GB=NEOMEJENO

Sem mislil, da boste ponudili neomejen intenet, tako kot so ga včasih imeli vsi operaterji in to za stalno. Ahh, :jao:
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9105
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: T-2 roaming odslej preko Simobila

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 24. Okt 2013 ob 22:38

ja to je akcija, in ne, t-2 se ne norcuje iz uporabnikov, to je tvoje mnenje.

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 554
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: T-2 roaming odslej preko Simobila

Odgovor Napisal/-a starfotr » 24. Okt 2013 ob 23:14

Da, res je moje mnenje. Sem s tem prekršil kako pravilo? No, povej še ti svoje mnenje, saj ima vsak pravico do tega. Meni se zdi to sramotna poteza do uporabnikov. Če ne bi bilo te "akcije", bi bilo več koristi, kot če je.

Raje uredite, da bodo enote lahko tudi podatkovni promet, ne samo minute in sms ter mms, samo to je že OT. Administracija in marketing pri vas zelo šepa. Tudi to je samo moje skromno mnenje.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: T-2 roaming odslej preko Simobila

Odgovor Napisal/-a Malkec » 25. Okt 2013 ob 08:46

starfotr napisal/-a:Tole je akcija? :shock: Se mi zdi bolj testno obdobje, pa še to kratko. Norčujete se iz uporabnikov. Pa drobni tisk je tudi zanimiv, 5 in 2 GB=NEOMEJENO

Sem mislil, da boste ponudili neomejen intenet, tako kot so ga včasih imeli vsi operaterji in to za stalno. Ahh, :jao:
Ja, neomejen prenos je. PIše pa, da po prekoračitvi določene količine podatkov T-2 spusti hitrost prenosa. A potem ni več neomejeno? :jao:

Starfotr, predlagam že 15-ič, da greš jezo stresat na svoj domač amis forum.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: T-2 roaming odslej preko Simobila

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 25. Okt 2013 ob 09:15

V primeru presežene skupne meje 5GB prenešenih podatkov v omrežju T-2, bomo uporabniku hitrost prenosa podatkov do konca meseca omejili na 256/128 Kbit/s. V primeru presežene skupne meje 2GB prenešenih podatkov v nacionalnem gostovanju v omrežju Si.mobil, bomo uporabniku hitrost prenosa podatkov do konca meseca omejili na 64/64 Kbit/s.

pier
Faca
Prispevkov: 173
Pridružen: 8. Apr 2008 ob 14:58
T-2: Že imam
Paket: FTTH 105/15
Kraj: Kranj

Re: T-2 roaming odslej preko Simobila

Odgovor Napisal/-a pier » 14. Nov 2013 ob 10:26

Tudi ne gre mi nekako v glavo, zakaj v centru Kranja sploh preklaplja na Simobil. Zadnjič mi je v mestu preklopilo brez, da bi vzpostavil klic. Ker sem pa slučajno ravno nekaj rabil internet, sem seveda potem čakal 15 minut, da mi je preklopilo nazaj na T2. No lahko bi ročno preklopil, ampak se mi ne da to počet.
Pa kako tega ne morjo in ne morjo postimat, v Simobil ti takoj preklop v T2 pa ne. :jao: Pa ne mi govort, da mam narobe skonfiguriran telefon. :namrec:

top58
Znanec
Prispevkov: 81
Pridružen: 15. Jul 2008 ob 22:13
T-2: Že imam
Paket: mobilni

Re: T-2 roaming odslej preko Simobila

Odgovor Napisal/-a top58 » 15. Nov 2013 ob 22:08

Tudi če imam na mobilnem telefonu natavljeno fiksno omrežje, te preklopi na Simobil. Na helpdesku so mi pred časom zagotovili, da bo hitrejše preklaplanje na T2 omrežje urejeno letos jeseni. Kot vidimo se bliža zima, rešitve pa ni.

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: T-2 roaming odslej preko Simobila

Odgovor Napisal/-a oyoy » 16. Mar 2014 ob 21:26

help plizzzz
imam ta telefon, kupljen pri t-2. mms in internet nastavitve za t-2 omrežje so bile že vnešene ob nakupu. telefon uporabljam izključno v simobilovem omrežju, ker t-2 v našem kraju nima bazne postaje. nikakor mi ne delujejo mms-i (trenutno se ukvarjam s sprejemom, do pošiljanja še nisem prišel). poskusil sem tudi s simobilovimi nastavitvami za mms, vendar vsebine mms-a ne dobim. za začetek me zanima, na nastavitvah katerega operaterja bi to moralo funkcionirati - simobilovih ali t-2-jevih?
Slika

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 554
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: T-2 roaming odslej preko Simobila

Odgovor Napisal/-a starfotr » 16. Mar 2014 ob 21:45

Imeti moraš T-2jeve nastavitve. Poglej, če so prave vpisane v tvoj telefon. Kako si pa predstavljaš sprejem MMSa v domačem omrežju, če se slučajno nahajš kje, kjer je signal 3G T-2? Logično je, da s simobilovimi ne bo šlo.

Simobilove nastavitve lahko uporabljaš recimo pri bobu (ker je enako simobil), pri T-2 pa ne, ker ni to isti sistem, ista firma.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Zaklenjeno