LTE

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Vodokotlič
Faca
Prispevkov: 140
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:54
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Kranj

LTE

Odgovor Napisal/-a Vodokotlič » 7. Mar 2013 ob 12:20

Se kaj ve kdaj bo T-2 nadgradil na LTE? Imam LTE router pa me firbec matra :D

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: LTE

Odgovor Napisal/-a obi » 9. Mar 2013 ob 09:30

Kolikor vem se še APEK niti ni odločil kako bo razdelil frekvence oz. kakšni bodo pogoji zakupa... . Se pa dela tudi v tej smeri samo toliko lahko namignem.
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

Sumy
Model
Prispevkov: 313
Pridružen: 26. Sep 2007 ob 08:26
T-2: Še nimam
Paket: Int: 1000/100+TV+telefon
Kraj: Postojna

Re: LTE

Odgovor Napisal/-a Sumy » 9. Mar 2013 ob 13:22

Raje vi prvo z UMTS signalom pokrijte celo slovenijo in pol razmišljajte o LTE... kako ni razdelil..če že Mobitel pokriva z LTE in tudi Si.mobil... raje rečte ni denarja še za UMTS bazne.. :hudicek:

p.s: ni fer da brišeš komentarje..očitno boli resnica..

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: LTE

Odgovor Napisal/-a obi » 10. Mar 2013 ob 08:51

Komentarje brišem ker so neresnični.
Kolikor vem v Sloveniji še ni podeljenih frekvenc LTE. Tako, da tudi tvoj prvi stavek oz. zadnji del le tega je napačen. Lahko oglašujejo da imajo oz. da so pripravljeni za LTE ampak ga nimajo vrjemi mi.
P.S Malo branja - aja da na hitro povem, če malo smrdi po LTE še ne pomeni da je LTE

http://www.delo.si/druzba/infoteh/apek- ... jonov.html

Četrta generacija ali ne?
Za tehnologijo LTE mnogi uporabljajo ime »četrta generacija« mobilne telefonije, saj sledi NMT (prva generacija), GSM (2G) in UMTS (3G). Toda po standardnih Mednarodne zveze za telekomunikacije (ITU) si to oznako zasluži šele tehnologija LTE advanced. Te operaterji večinoma še ne uvajajo, vendar naj bi bile bazne postaje za LTE nadgradljive na najnovejši standard. Omrežji LTE, ki ju uvajata Simobil in Telekom, tako še nista prava četrta generacija. Vse bolj se uveljavlja oznaka 3,9G, tako kot se je za HSPA, nadgradnjo UMTS-a, uveljavila oznaka 3,5G.

Pol pa še tole
http://www.apek.si/sta:-souporaba-frekv ... mts-in-lte

Apek predvideva, da bo v aprilu 2013 objavljen zaključni dokument s strokovnimi podlagami za razpis, do septembra 2013 naj bi bila končana razpisna dokumentacija, v tem času pa bi bilo pripravljeno tudi vse potrebno za izvedbo dražbe, ki bi se lahko pričela predvidoma v mesecu februarju 2014. Po njenem zaključku, bi bile operaterjem izdane odločbe o dodelitvi radijskih frekvenc, tudi v pasu 800 MHz, predvidoma v mesecu juniju 2014. S tako podeljenimi frekvencami bi operaterji, do začetka delovanja v letu 2014, gradili omrežja in preko njih tudi komercialno ponujali storitve. Seveda pa bodo, kot vse doslej, ves čas operaterjem tudi v vmesnem obdobju omogočana testiranja novih tehnologij v frekvenčnih območjih, ki bodo predmet razpisa, vključno s pasom 800 MHz.

Drugič se prej pozanimaj preden pišeš. Stric Google ti bo z veseljem odgovoril na še tako čudno vprašanje.

Aja in še eno provokacijo brez primerne podlage pa bojo terme banovci zate klik bližje.
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

Sumy
Model
Prispevkov: 313
Pridružen: 26. Sep 2007 ob 08:26
T-2: Še nimam
Paket: Int: 1000/100+TV+telefon
Kraj: Postojna

Re: LTE

Odgovor Napisal/-a Sumy » 10. Mar 2013 ob 12:58

Zdej boš reku da Si.mobil laže da ma LTE že v zagonu? in da Mobitel tudi laže ko pravi da pokriva vsa večja mesta z LTE signalom?!?

Vi t-2 se sprijaznite da prvo bo treba pokriti z UMTS signalom lastnim ne se šlepat na tujem omrežju.. Ker s tako politiko se ne morete it oparaterja in konkurirat ostalim trem..


Ja in nalažje je človeka blokirat ko govori resnico... Pol povej kako je lahko Tušmobilu ratalo v 5 letih pokriti 98% signala GSM in z UMTS z 81%? Ker tko kaže da bo Tušmobil kmalu izklopil roming a vi še lep cajt ne..

evo ti dokaz od Si.mobila zemljevid pokritosti LTE zaenkrat samo Ljubljana z okolico.. http://www.simobil.si/sl/inside.cp2?cid ... overageMap Mobitel še ni objavil a baje bo kmalu tudi on..

Pa lep dan...če me blokiraš si vse povedal o sebi..

Sumy
Model
Prispevkov: 313
Pridružen: 26. Sep 2007 ob 08:26
T-2: Še nimam
Paket: Int: 1000/100+TV+telefon
Kraj: Postojna

Re: LTE

Odgovor Napisal/-a Sumy » 10. Mar 2013 ob 13:15

evo dokaz test LTE od Mobitela ki odprt za izbrance.. vir: Forum Alter...

Speedtest:

Slika

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: LTE

Odgovor Napisal/-a obi » 10. Mar 2013 ob 20:28

Hja odprt za izbrance. OK.
Ne ne laže ampak to kar oz ponujajo za izbrance ni čisti LTE (preberi malo tiste linke, ki sem jih pripopal malo višje), tako da še vedno vztrajam pri temu da tisto kar govorita Mobitel in SiMobil ni LTE ampak približek temu bolj bi lahko rekli da je UMTS + kot pa LTE ampak vseeno, ti vem da boš bentil dalje svoje.
TUŠ je lahko tako hitro pokril zaradi nekaj stvari
1. dobil je dosti BP (baznih postaj) od bivše vege
2. UMTS frekvenco je dobil zastonj mi ne.
lahko bi še našteval pa ne mislim.

Da pa samo omenim kvaliteto SiMobilovega zemljevida pokritosti. Tisto kar je svetlo zeleno pomeni da ti boš imel storitve samo na odprtem, takoj ko boš šel v stavbo bo šel signal. Sem se srečal z podobnimi zadevami že na GSM in UMTS prikazom.

Vidim pa da tema zahaja v kreg oz. pregovarjanje kaj je in kaj ni, kdo ima kaj in kdo ne. Tako da prosim. Odgovor primarnemu vprašanju je:
Kolikor vem se še APEK niti ni odločil kako bo razdelil frekvence oz. kakšni bodo pogoji zakupa... . Se pa dela tudi v tej smeri samo toliko lahko namignem.
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

Uporabniški avatar
turist
Model
Prispevkov: 301
Pridružen: 7. Sep 2007 ob 10:58
T-2: Že imam
Paket: T4 optika(100/10) +2x tel +fax
Kraj: Kranj

Re: LTE

Odgovor Napisal/-a turist » 10. Mar 2013 ob 20:56

Pa saj je to, kar ponuja T-2 tudi samo približek mobilne telefonije. Mislim preklapljanje T-2 : Simobil! :blbl:
Slika
Slika - Mobilno

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: LTE

Odgovor Napisal/-a roCkY » 10. Mar 2013 ob 21:14

za kapco pri 3GB nujno rabimo LTE... naprej oa 64kbit kar brez LTE res ne gre

Sumy
Model
Prispevkov: 313
Pridružen: 26. Sep 2007 ob 08:26
T-2: Še nimam
Paket: Int: 1000/100+TV+telefon
Kraj: Postojna

Re: LTE

Odgovor Napisal/-a Sumy » 10. Mar 2013 ob 22:18

obi napisal/-a:Hja odprt za izbrance. OK.
Ne ne laže ampak to kar oz ponujajo za izbrance ni čisti LTE (preberi malo tiste linke, ki sem jih pripopal malo višje), tako da še vedno vztrajam pri temu da tisto kar govorita Mobitel in SiMobil ni LTE ampak približek temu bolj bi lahko rekli da je UMTS + kot pa LTE ampak vseeno, ti vem da boš bentil dalje svoje.
TUŠ je lahko tako hitro pokril zaradi nekaj stvari
1. dobil je dosti BP (baznih postaj) od bivše vege
2. UMTS frekvenco je dobil zastonj mi ne.
lahko bi še našteval pa ne mislim.

Da pa samo omenim kvaliteto SiMobilovega zemljevida pokritosti. Tisto kar je svetlo zeleno pomeni da ti boš imel storitve samo na odprtem, takoj ko boš šel v stavbo bo šel signal. Sem se srečal z podobnimi zadevami že na GSM in UMTS prikazom.

Vidim pa da tema zahaja v kreg oz. pregovarjanje kaj je in kaj ni, kdo ima kaj in kdo ne. Tako da prosim. Odgovor primarnemu vprašanju je:

Kolikor vem se še APEK niti ni odločil kako bo razdelil frekvence oz. kakšni bodo pogoji zakupa... . Se pa dela tudi v tej smeri samo toliko lahko namignem.



Sam še nekaj glede baznih postaj od vege. Vega je pred odhodom svoje bazne postaje prodala Mobitelu in si.mobilov. Tako da je Tušmobilu začel graditi omrežje iz nule. Poznam zgodbo okoli Vege tak ne bi o tem.

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: LTE

Odgovor Napisal/-a obi » 10. Mar 2013 ob 22:48

Itak da bo vedno še samo en samo tole še rečem. Ja vrjamem da poznaš zgodbo, ampak tudi jaz nisem včeraj iz hruške prletu in tako kot ti trdiš nekaj lahko jaz ane. Torej bova zaključila na tem mestu, se strinjaš?
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

Sumy
Model
Prispevkov: 313
Pridružen: 26. Sep 2007 ob 08:26
T-2: Še nimam
Paket: Int: 1000/100+TV+telefon
Kraj: Postojna

Re: LTE

Odgovor Napisal/-a Sumy » 10. Mar 2013 ob 23:08

obi napisal/-a:Itak da bo vedno še samo en samo tole še rečem. Ja vrjamem da poznaš zgodbo, ampak tudi jaz nisem včeraj iz hruške prletu in tako kot ti trdiš nekaj lahko jaz ane. Torej bova zaključila na tem mestu, se strinjaš?

Naj bo po tvoje. Jst nič ne trdim ker okoli baznih od Vege je bilo veliko napisano na spletnih straneh novic. Tak da vem o tem vse;)

Tak zame je tukaj zaključeno nima smisla da se tukaj kregamo okoli tega ;)

evo ti še dokaz da sta Mobitel in Si.mobil kupila bazne postaje od bivše Vege..
Po pogodbah, ki jih je Western Wireless sklenil s Telekomom, Mobitelom, Si.mobilom in državo bo 191 baznih postaj s pripadajočimi lokacijami dobil Mobitel, 135 baznih postaj z lokacijami pa Si.mobil. Vsak izmed operaterjev je plačal po 2,5 milijona evrov, vendar je Telekom očitno iztržil več postaj zaradi sodnih poravnav.

vir: http://www.monitor.si/novica/vega-odpro ... in-odhaja/
Zadnjič spremenil Sumy, dne 11. Mar 2013 ob 09:47, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: LTE

Odgovor Napisal/-a nemo » 11. Mar 2013 ob 09:03

obi napisal/-a:TUŠ je lahko tako hitro pokril zaradi nekaj stvari
1. dobil je dosti BP (baznih postaj) od bivše vege
2. UMTS frekvenco je dobil zastonj mi ne.
lahko bi še našteval pa ne mislim.
Ker potem bi moral tudi napisati, da pri tušu niso povsem zavozili firme, medtem ko jo prejšnje vodstvo t2 je. In brez denarja težko postavljaš bazne postaje. :)
Plačaš 100, dobiš 90.

Uporabniški avatar
veiztex
Nadebudnež
Prispevkov: 457
Pridružen: 14. Dec 2006 ob 15:56
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10
Kraj: Ljubljana

Re: LTE

Odgovor Napisal/-a veiztex » 11. Mar 2013 ob 09:59

Zakaj pa mislis da TUS razprodaja vse zadeve? Najbrz jim gre zelo lepo s 700 mio € dolgov...

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: LTE

Odgovor Napisal/-a nemo » 11. Mar 2013 ob 14:33

Ja, ampak s temi milijoni so očitno postavili bp, medtem ko jih je t2 za to zmanjkalo. Poleg tega jih tuš zaenkrat vrača, medtem ko je t2 šel v prislilno poravnavo.

Ampak saj ni važno, to je že vse mimo, vi samo postavite še kakšno bp.
Plačaš 100, dobiš 90.

Zaklenjeno