Nekonkurenčnost T-2 pri mobilni telefoniji?

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4607
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Nekonkurenčnost T-2 pri mobilni telefoniji?

Odgovor Napisal/-a atepej » 11. Feb 2014 ob 12:10

Ne to je bil Matevž T. (oziroma Miran K.) al pa un umes - med njima. V glavnem tisti, ki so krivi za to st(r)anje so že zdavanj spokali.
Slika

Nov
Znanec
Prispevkov: 84
Pridružen: 18. Jul 2012 ob 09:30
T-2: Že imam

Re: Nekonkurenčnost T-2 pri mobilni telefoniji?

Odgovor Napisal/-a Nov » 11. Feb 2014 ob 12:43

Eni so še prisotni.

Uporabniški avatar
HunterMan
Model
Prispevkov: 284
Pridružen: 19. Mar 2007 ob 22:13
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL + zamik + XL shema
Kraj: Ljubečna - 1,5km zračne linije

Re: Nekonkurenčnost T-2 pri mobilni telefoniji?

Odgovor Napisal/-a HunterMan » 11. Feb 2014 ob 20:35

@atepej zakaj ne napišeš celotnega priimka? Matevž Turk in Miran Kramberger, si ta dva mislil?
Razočaran nad T-2 od 1.5.2013

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4607
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Nekonkurenčnost T-2 pri mobilni telefoniji?

Odgovor Napisal/-a atepej » 12. Feb 2014 ob 10:06

Ne smemo pisat celotnega imena in priimka, razen če ne želiš da bi Nataši Pirc Musar vsale vse (tud pobrite) kocine - drugače je pa takole:
- Matevž T. and company je povzočil luknjo in v T-2 vdira voda
- Uroš R. je dal komando, da se mora voda ven metat z lavorji čeprav voda še zmeraj vdira
- Sašo T. no ta ni naredu nič, ker njemu je DUTB (slaba banka) zaprla luknjo a kaj ko vodo še zmeraj mečejo ven z lavorji

Predlagam pa da se vrnemo na temo, dokler ne bo sprejet novi ZDIJZ (zakon o dostopu informacij javnega značaja) pa bomo o tem odprli svojo.
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Nekonkurenčnost T-2 pri mobilni telefoniji?

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 12. Feb 2014 ob 13:34

topic ?

svetidej
Znanec
Prispevkov: 91
Pridružen: 13. Jul 2013 ob 14:09
T-2: Še nimam

Re: Nekonkurenčnost T-2 pri mobilni telefoniji?

Odgovor Napisal/-a svetidej » 17. Feb 2014 ob 18:19

T-2 po neuradnih informacijah ni oddal ponudbe za frekvence 800, 900, 1800, 2100 in 2600 MHz.

Po neuradnih informacijah se bodo za frekvence borili Telekom, SI.mobil in Tušmobil.

infecti
Znanec
Prispevkov: 77
Pridružen: 15. Mar 2008 ob 11:36
T-2: Že imam
Paket: 40/15

Re: Nekonkurenčnost T-2 pri mobilni telefoniji?

Odgovor Napisal/-a infecti » 17. Feb 2014 ob 23:58

Drzava bo spet pobrala miljone od operaterjev - ti pa bodo ta izdatek prevalili na... ni tezko uganiti. Klinc pa taka drzava, drzavna uprava vedno na prvem mestu in njene dezurne banke za financiranje cesarkoli, samo da so njihovi. Drzavaljani pa... mah ko jih j***. Naj nas placujejo, pravi Bankrotskova.

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 554
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: Nekonkurenčnost T-2 pri mobilni telefoniji?

Odgovor Napisal/-a starfotr » 18. Feb 2014 ob 08:03

Zakaj niso oddali ponudbe? Ker je to zelo drago. Ali pa čakajo, da bodo proste frekvence podarili z razpisom nekje pod mizo, tako kot pri tušu umts :lol:

Saj ni za pričakovati ponudbe, če imajo "od oka" 5x manj baznih postaj, kot tuš in 10x manj baznih postaj kot glavna dva na trgu. Že tu vidiš, kako so razporejeni deleži uporabnikov in s tem tudi denar. Za Slovenijo sta 2 infrastrukturi vrh glave, ne pa 4, tako kot imamo sedaj, vendar politika je taka, kot je in mislijo, da več operaterjev bo prineslo ...kaj? Nižje cene? Meh. Pri nas je vse kartelno dogovorjeno, pa tudi če bi imeli 100 operatrejev bi bilo isto. Vsi bi bili dragi.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

svetidej
Znanec
Prispevkov: 91
Pridružen: 13. Jul 2013 ob 14:09
T-2: Še nimam

Re: Nekonkurenčnost T-2 pri mobilni telefoniji?

Odgovor Napisal/-a svetidej » 18. Feb 2014 ob 18:41

V Avstriji sta se združila 3 in 4 operater, največ operater pa je pojedel enega virtualca.

Cene so se podražile v povprečju za 70%. Naprimer BigBog v Avstriji se je podražil iz 9,90 na 19,90 €.

Pri 3 operaterjih težje dviguješ cene. Ko sta bila na trgu samo Mobitel in Si.mobil je en podražil pakete za 2 €, naslednji mesec je drug podražil svoje pakete za 2 €. Po prihodu Tušmobila sta največjim dvema čisti dobiček padel tudi za 50%.

Sedaj ima naprimer Si.mobil 30 mio € čistega dobička, brez 3 operaterja bi imeli zagotovo 100 mio €.

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 554
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: Nekonkurenčnost T-2 pri mobilni telefoniji?

Odgovor Napisal/-a starfotr » 19. Feb 2014 ob 07:51

Avstrijski bob za 20€ ima 2000 min, 2000 sms, 2000 Mb, tisti za 10€ je imel po 1000. Pač imajo različne pakete, ki so časovno omejeni.

Hočem reči, če bi imeli mi 2 infrastrukturi ali pa celo samo eno, pa na njej obešene virtualce, bi bilo ravno tako v redu. Saj itak sedaj 1/2 slovenskih infrastrukturnih operaterjev uporablja roaming. Nima smisla delati preklopov, saj so s tem sami problemi, pa še kot uporabnik moraš vedno paziti, da slučajno ne gostuješ v tujem omrežju, saj drugače te čaka visok račun za data.

Postavitev, vzdrževanje, papirji... za bazne postaje Vse to stane, in to plačamo uporabniki. Ali pa upniki.

Zadosti izven teme...
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Nekonkurenčnost T-2 pri mobilni telefoniji?

Odgovor Napisal/-a RobertM » 19. Feb 2014 ob 11:47

@starfotr"Hočem reči, če bi imeli mi 2 infrastrukturi ali pa celo samo eno, pa na njej obešene virtualce, bi bilo ravno tako v redu. "

Dva bi bilo realno OK. Zakaj ne samo ena se je videlo pri zadnji "katastrofi" na notranjskem.
Prav tako bi moral bivši Apek predpisati koliko rezervnega napajanja morajo imeti "glavni" oddajniki, ki so ponavadi na višjih hribih in zato pokrivajo velika območja sicer res le z 2G signalom. Iz teh so praviloma z linki povezane tudi manjši oddajniki (BP) in kljub temu, da imajo elektriko ne delujejo :(
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4607
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Nekonkurenčnost T-2 pri mobilni telefoniji?

Odgovor Napisal/-a atepej » 19. Feb 2014 ob 13:18

Glavni oddajniki (oziroma oddajni centri) majo agregat, problem je v manjših (bivših pretvornikih), ki imajo nekateri le ups.
Slika

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 554
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: Nekonkurenčnost T-2 pri mobilni telefoniji?

Odgovor Napisal/-a starfotr » 19. Feb 2014 ob 15:28

Imamo 4 infrastrukture, službene radijske postaje za policijo, vojsko, gasilce... Pa so v postojni morali posredovati radioamaterji. Toliko o zanesljivosti in današnjih omrežjih.

Če bi hoteli zanesljivost, bo moral vsak oddajnik imeti UPS in agregat ali 2 ter recimo 3000 l goriva, cenratle pa po 10000 l goriva.

Ob katastrofah, vojnah vedno rešujejo situacijo radioamaterji, javno omrežje vedno odpove.

Preveč je zanašanja na mikrovalovne zveze, zakaj ni optike do baznih postaj?

Akos je pa sam sebi namen, kup birokratov, ki se napajajo iz državnega aparata.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4607
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Nekonkurenčnost T-2 pri mobilni telefoniji?

Odgovor Napisal/-a atepej » 19. Feb 2014 ob 16:32

Da bi na manjše oddajnike nameščali agregate, bi se to zelo poznalo pri ceni najema, ker bi RTVSLO imela višje stroške in bi to prevalila na naročnike - najoblj se bi to poznalo na DVB-T.
Slika

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Nekonkurenčnost T-2 pri mobilni telefoniji?

Odgovor Napisal/-a RobertM » 19. Feb 2014 ob 19:49

Kateri oddajniki imajo agregate ?
Morda Nanos,Krvavec,Boč,... :roll:
Ostali malo manjši, ki pokrivajo zelo velika področja pa so vsi po vrsti mrknili od DVB-T, telefonije, linkov, lokalni in državni radio,... :roll:

Nisi verjet ampak na avtoradiu sem kvalitetno poslušal samo srednji val 549kHz Beli križ z dodatkom "alternator sound" :owned:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Odgovori