Kako izboljšati odzivni čas (ping)

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
Uporabniški avatar
frojnd
Model
Prispevkov: 243
Pridružen: 25. Nov 2008 ob 10:23
T-2: Še nimam

Kako izboljšati odzivni čas (ping)

Odgovor Napisal/-a frojnd » 4. Sep 2014 ob 19:39

Pozdravljeni,

ker očitno še lep čas ne bom na bakru (beri: vdsl centrala je polna in sem prepuščen na milost okoliških hiš, če se bo katera presedlala na optiko oz bo katera odjavila internet - trenutno je možno samo PCM) sem prepuščen na slabe odzivne čase podatkovnega prenosa mobilne telefonije.

Kako bi lahko kar se da izboljšal signal UMTS -a?

Da postavim eno usmerjeno anteno na balkon/streho (mi lahko kdo priporoča katero) v smeri najbližjega oddajnika?

Bo to karkoli spremenilo v zvezi z odzivnim časom?

Kakšni drugi predlogi?

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4607
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Kako izboljšati odzivni čas (ping)

Odgovor Napisal/-a atepej » 4. Sep 2014 ob 19:46

Slika

mare87
Uporabnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 10. Dec 2013 ob 20:56
T-2: Še nimam

Re: Kako izboljšati odzivni čas (ping)

Odgovor Napisal/-a mare87 » 4. Sep 2014 ob 19:55

Koliko pa se giblje, tam okrog 60ms? Za začetek lahko sprobaš poceni variante z folijo in konzervami: http://www.elektron.si/forum/viewtopic.php?t=1202 - sicer dvomim, da bo kaj dosti pomagalo, če imaš dober signal, meni v časih Edge-a je precej pomagalo pri stabilnosti povezave.

Uporabniški avatar
frojnd
Model
Prispevkov: 243
Pridružen: 25. Nov 2008 ob 10:23
T-2: Še nimam

Re: Kako izboljšati odzivni čas (ping)

Odgovor Napisal/-a frojnd » 4. Sep 2014 ob 21:02

atepej, hvala za predlog tale antena zgleda kar robustna.

mare87, ping za tujino je v povprečju 110 ms, ko pingam slovenske strežnike pa 80 ms. Trenutno imam kar dobr signal ja.

Uporabniški avatar
frojnd
Model
Prispevkov: 243
Pridružen: 25. Nov 2008 ob 10:23
T-2: Še nimam

Re: Kako izboljšati odzivni čas (ping)

Odgovor Napisal/-a frojnd » 4. Sep 2014 ob 21:10

ah, tole vse pove: http://serverfault.com/questions/387627 ... be-reduced antena bi prišla prav samo v primeru, če bi imel slab sprejem.

Koliko pa ostali v povprečju dosegate odzivni čas za Slovenijo in tujino?

mare87
Uporabnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 10. Dec 2013 ob 20:56
T-2: Še nimam

Re: Kako izboljšati odzivni čas (ping)

Odgovor Napisal/-a mare87 » 4. Sep 2014 ob 22:04

Težko rečem kaj pametnega, mogoče bi se ti splačalo stestirat prisotnost Lte-ja oz. 4g, ko sem nazadnje probaval so bile številke tam pod 30 za Slo, se pravi tujina + 30, 40 (bližnja). Za igre je 110 res preveč, še sam imam težave ko mi skače ping na vdslu za več ko 100 ms občasno, ampak baje to ni dovolj dober razlog za pregled.

Uporabniški avatar
frojnd
Model
Prispevkov: 243
Pridružen: 25. Nov 2008 ob 10:23
T-2: Še nimam

Re: Kako izboljšati odzivni čas (ping)

Odgovor Napisal/-a frojnd » 5. Sep 2014 ob 11:31

Lte je samo pri telekomu? Jaz ne potrebujem za igre, ampak za video pogovore.

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Kako izboljšati odzivni čas (ping)

Odgovor Napisal/-a roCkY » 5. Sep 2014 ob 12:11

Sam drugega kot menjave operaterja glede laga nisem uspel narediti.
Kaj ti reče speedtest?

Za video klice ne rabim. Precej se z androidnikom povezujem na PC (Splashtop), ki je na 3G povezavi. Prehod s T-2 na TS je skorajda izničil lag. Sedaj ko je mobilnik na 4G pa so stvari še precej bolj tekoče.
Pri nas ima Telekom vsaj polovico nižji ping kot T-2. T-2 se je do speedtest.net gibal okoli 90ms. In ni bilo važno ali sem bil na dvorišču s slabšim sprejemom ali povsem na prostem kakih 800m od bazne. In ping je bil enak na telefonu in na PC prek modema. Telekom pa ima okoli okoli 35ms. Odkar je na anteni LTE pa dobivam na telefonu cca. 45 ms ?? le redko pod 40ms do vseh speedtest serverjev v SLO prek android aplikacije. PC na 3G pa skoraj konstantno reče 33ms.

Primerjave sem delal pred dobrim letom in pol. In takrat je TS z naskomom zmagal. T-2 je za mobilne podtke povsem OK. A ta PING je dejsnko toliko visok, da moti v nekaterih situacijah. Lani sem nameraval menjat le za telefon a sem zaradi pinga nato še podatkovno. Pa še 100% stabilen je TS. T-2 pa je vsaj nekajkrat na mesec cepnil in je bilo treba iti ročno posredovati, da se je nazaj pripel.

Sicer pa bomo kmalu lahko povsem pozabili kaj je to ping (optika)! No tudi Telekomov VDSL2b z 6ms ni od muh.

Odgovori