glasovni predal in tujina - ali obstaja cenejša varianta

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
Uporabniški avatar
srus
Model
Prispevkov: 212
Pridružen: 26. Feb 2009 ob 12:08
T-2: Že imam
Paket: vse

glasovni predal in tujina - ali obstaja cenejša varianta

Odgovor Napisal/-a srus » 29. Mar 2015 ob 20:42

Sem v tujini, izven EU. Nekdo me pokliče na mojo mobilno številko, jaz ne dvignem, klic se preusmeri na T-2 glasovni predal. Klicoči ne pusti sporočila, ampak samo odloži, tako, da niti ne dobim obvestila o glasovni pošti.

Na koncu meseca dobim sledeči račun:

15.03.2015 17:27:24 3864xxxx*** 8 1,0701
15.03.2015 17:27:23 38664100*** 8 5,1726

Torej dobrih šest evrov za nič. In tako pri vsakem klicu, ki se preusmeri na poštni predal :jao:

Kako se temu izogniti? Je možno nastaviti CFNR na predal, ne da bi se obračunal klic preko tujine?

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 554
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: glasovni predal in tujina - ali obstaja cenejša varianta

Odgovor Napisal/-a starfotr » 29. Mar 2015 ob 21:22

Edina možnost je, da telefon ugasneš v Sloveniji in odideš v tujino. V tujini se pa ne smeš priklopiti na omrežje, če želiš klice preusmerjene na telefonski predal po lokalni, slovenski tarifi. Če se boš prijavil v tuje omrežje in potem telefon ugasnil, si naredil napako. Tudi, če ugasneš telefon v tujini in prideš v Slovnijo in se ne prijaviš v slovensko omrežje, ti bodo še vedno računali po tarifi iz tujine.

Ja, žal je to nateg. Zato jaz ne uporabljam predala. To nategujejo vsi operaterji na tem svetu.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Re: glasovni predal in tujina - ali obstaja cenejša varianta

Odgovor Napisal/-a Anubis » 30. Mar 2015 ob 16:16

Jaz sem v "starih casih" to urejal tako, da sem PRED odhodom (torej v svojem omrezju) bodisi vklopil popolno preusmeritev v predal (kjer je bil moj posnetek, da me do tega in tega ne bo in da naj posljejo SMS, ce je kaj nujnega ipd.) bodisi popolnoma izklopil vse preusmeritve v predal.

Odgovori