Novi mobilni paketi - Brezčasni paketi

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
map
Znanec
Prispevkov: 65
Pridružen: 21. Maj 2009 ob 13:04
T-2: Že imam
Paket: OD 750/150 - FTTH

Re: Novi mobilni paketi - Brezčasni paketi

Odgovor Napisal/-a map » 3. Nov 2021 ob 14:51

Te mobilni paketi so kot samostojni paketi zelo nekonkurenčni. Zato pa jih šopajo v skupinske pakete. Po drugi strani se pa še kdo najde ki mu paket ustreza. Recimo moji ženi. Oranžni MIDI je kot ulit za sprejemljiv denar. Porabi nekje 1500 enot klicev in 500 enot sms, pa kakih 200 mms. Podatkov pa kak giga ali 2. je bolj zadovoljna kot z hotom ali bobom predvsem zaradi mms, količina date za isti denar je pa nepomembno. Pač ma tak posel, ko je veliko sodelavcev še na starih tehnologijah tipa mms. Tak da zaenkrat vse OK.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Novi mobilni paketi - Brezčasni paketi

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 3. Nov 2021 ob 19:13

Jaz imam samo 2 mobilne v paketih (2x diamant) in obe uporabljajo stari starši samo na 2G signal (brez prenosa podatkov in sms) .... vse ostale mobilne sem prenesel drugam (6x)

Osebno imam Boba in NE pošiljam MMSov, pač sem sem tako navadil.

map
Znanec
Prispevkov: 65
Pridružen: 21. Maj 2009 ob 13:04
T-2: Že imam
Paket: OD 750/150 - FTTH

Re: Novi mobilni paketi - Brezčasni paketi

Odgovor Napisal/-a map » 3. Nov 2021 ob 20:42

erbi napisal/-a:
21. Maj 2021 ob 18:57
Res je, sem trotl. A kljub temu, da dnevno uporabljam službeni net za potrebe testiranj in telefon za službene klice imam mobilnega neta nekje 15gb, klicev pa max do 2 uri na mesec.

kaj hudiča vam rabijo takšne količine?
Čedalje "večje" so razne strani. Video stream požre ogromno, že dober audio stream požre ogromno. Recimo Apple music Hi res lossless audio cca. 145 MB v 3 minutah. Če pa samo insta, facebook, mail, brskanje, chati, itd. Potem pa res ne rabiš.

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Novi mobilni paketi - Brezčasni paketi

Odgovor Napisal/-a Mark » 5. Nov 2021 ob 20:42

Dejansko porabite toliko podatkov ali sploh nimate WiFi-ja in telefon uporabljate, kot hot spote?

Partnerka uporablja precej telefon in nevem, če je 1x prišla blizu 50GB z izklopljenim WiFi izklopljen, pa še otroci so gledali Youtube na njenem telefonu. Če pa je WiFi vklopljen pa bistveno manj.

map
Znanec
Prispevkov: 65
Pridružen: 21. Maj 2009 ob 13:04
T-2: Že imam
Paket: OD 750/150 - FTTH

Re: Novi mobilni paketi - Brezčasni paketi

Odgovor Napisal/-a map » 5. Nov 2021 ob 20:51

Jest jih tam do 30. Pri prejšnjem poslu bi jih pa danes komot 100 giga. No 10 let nazaj sem jih recimo 10. Pač več mobilne Tv in ostali streami poberejo.

map
Znanec
Prispevkov: 65
Pridružen: 21. Maj 2009 ob 13:04
T-2: Že imam
Paket: OD 750/150 - FTTH

Re: Novi mobilni paketi - Brezčasni paketi

Odgovor Napisal/-a map » 5. Nov 2021 ob 20:55

Malo sem se poigral z hi res lossless. Pol ure, nekaj celih komadov, nekaj sem jih preskočil in takoj novega nalaga. Pol urce 1,5 giga. Če si recimo kamionar in to teraš cele dneve nimaš tera dost

Uporabniški avatar
clio24v
Znanec
Prispevkov: 93
Pridružen: 20. Avg 2008 ob 15:23
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kontakt:

Re: Novi mobilni paketi - Brezčasni paketi

Odgovor Napisal/-a clio24v » 1. Feb 2022 ob 19:58

Lexus Style

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Novi mobilni paketi - Brezčasni paketi

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 1. Feb 2022 ob 20:13

Gre se zato, da se še s tem NE UKVARJAŠ, plačuješ naročnino in ne gledaš v katerem mobilnem omrežju si, pa ročno nastavljat nastavitev omrežja, pa čez mejo spet.... tega se enostavno ne dela več. Nismo več 10 let nazaj.

skylon
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 18. Apr 2006 ob 22:47
T-2: Že imam

Re: Novi mobilni paketi - Brezčasni paketi

Odgovor Napisal/-a skylon » 2. Feb 2022 ob 10:21

Problem je še vedno pri samodejni izbiri omrežja ali ročni izbiri T-2 omrežja. Velikokrat telefon sploh ne zvoni (ker verjetno ni signala oz. je zelo slab) in si nedosegljiv.

Edina rešitev je, da ročno nastaviš Telelekom omrežje. Potem pa ima T-2 dodatne stroške. Krivi so pa dejansko sami...
In potem skušajo s takšnimi bombončki kot so te zadnje spremembe količine podatkov uporabnike prepričati, da vseeno uporabljajo T-2 omrežje.

Vendar je v paketu Mini droben tisk (dodaten prenos podatkov v Telekomovem omrežju od 1 do 3 GB, ki se zaračuna) in to lahko nepazljivega uporabnika precej stane. Bolj pravično bi bilo, da se prenos podatkov v tem primeru enostavno blokira tako kot v paketu Midi.

gasdopodna
Nadebudnež
Prispevkov: 449
Pridružen: 7. Feb 2010 ob 10:08
T-2: Že imam

Re: Novi mobilni paketi - Brezčasni paketi

Odgovor Napisal/-a gasdopodna » 2. Feb 2022 ob 11:13

Sem koristil podatke v omrežju T-2 (v gostovanju so tudi blokirani na aparatu) in mi je idiotska centrala jih SPET, kot že večkrat prej tarifirala kot Telekom...

To se dogaja samo pri uporabah T-2 4G, na T-2 3G se še ni zgodilo... Večinoma sicer tarifira pravilno tudi na 4G, ampak se dogaja da sem v T-2 omrezju 4G centrala pa vseeno starifira na Telekom... ?!?

Odgovori