zaračunavanje sms sporočil

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
mateja13
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 30. Jul 2015 ob 13:00
T-2: Že imam
Paket: m

zaračunavanje sms sporočil

Odgovor Napisal/-a mateja13 » 30. Jul 2015 ob 13:17

Hojla, dobila sem račun, v katerem mi T2 zaračunava poslan SMS iz Andore 3 in še nekaj EUR. Zanima me, od kdaj Andora ni članica ES in zanjo velja drug cenik. Poleg tega so sporočila npr s Kube, Dubaja, Mehike...obračunana po enako ubijalski tarifi, ki je ne najdeš pri nobene drugem opreaterju in razlaga, da tako pač zaračunava nacionalni operater, me ne zadovolji. Sprejmem višjo ceno npr za 10, 20 do 100%, ne pa namesto 30 centov 3 EUR!!!
Mateja

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: zaračunavanje sms sporočil

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 30. Jul 2015 ob 13:29

Andora ni članica Evropske unije ima sicer nek poseben status ni pa članica.
Klicanje in sporočila izven območja EU je resnično drago in vsak operater si po svoje naredi cenik, ki je v veliki meri odvisen tudi od operaterja gostovanja in zato je to večkratnik cene iste uporabe znotraj EU kje direktiva ureja cene.

"Opozorilo:

Ko naročnik gostuje v omrežjih v državah EU velja, da so klici v države izven EU nekajkrat dražji kot klici znotraj EU. Ko naročnik gostuje v omrežjih v državah izven EU velja, da so klici v in izven EU nekajkrat dražji kot klici znotraj EU. To velja tudi za vse države bivše YU."

mateja13
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 30. Jul 2015 ob 13:00
T-2: Že imam
Paket: m

Re: zaračunavanje sms sporočil

Odgovor Napisal/-a mateja13 » 30. Jul 2015 ob 21:23

Seveda ima vsak operater svoje cene, ne razumem pa, kako lahko T2 zaračunava 100krat več kot Mobitel (Dubaj, Kuba...). Ali so nesposobni pogajalci ali pa nas "obirajo", kjer še lahko. Hvala Bogu za Evropo in njene zakonsko določene cene!!!

Odgovori