Slab signal (signal izgine) oddaljenost 1,43km od bazne

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
Uporabniški avatar
frojnd
Model
Prispevkov: 243
Pridružen: 25. Nov 2008 ob 10:23
T-2: Še nimam

Slab signal (signal izgine) oddaljenost 1,43km od bazne

Odgovor Napisal/-a frojnd » 5. Okt 2015 ob 13:39

Pozdravljeni!

Ker mi je dojadilo da mi, ko pridem domov v bajto izgine t-2 signal (btw živim v ljubljani - karlovško predmestje) bi želel par pojasnil:

- od bajte kjer sem nastanjen pa do najbližje bazne je 1,43km zračne razdalje (Ziherlova 40). Poleg so še 2 bazni, ki sta relativno blizu 1,57km (Cesta v mestni log 31) in 1,89km nakupovalno središče rudnik. Kako izboljšam signal oz, da ne izgine? Kako pogruntati na katero bazno se povezuje oz poizkuša povezati telefon?

- ali se signal lahko izboljša/pridobi z nabavo zunanje UMTS antene npr tole: http://www.ebay.com/itm/1990-2170Mhz-12 ... 4d1412e219 piše da ima signalni razpon med 1990-2170, torej bi delalo tole za t-2 ker dela na 2100? oziroma vse tri zgornje bazne delajo na 2100? http://www.mobilna-telefonija.com/mobil ... staje.html

Ko/če nabavim anteno moram imeti še neko anteno, ki bo signal razpršila po bajti ali nekaj takega, ker ta zunanja antena je samo za pridobivanje signala?

Hvala za odgovore.

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Slab signal (signal izgine) oddaljenost 1,43km od bazne

Odgovor Napisal/-a roCkY » 5. Okt 2015 ob 14:36

Na Ebayu imaš tudi kite. Antena + ojačevalec. Če gre za hišo boš po celotni težko ojačal. Moral boš v vsako etažo potegniti kabel in postaviti ojačevalec. Za eno stanovanje bo pa z enim OK. Ko sem bil še pri T-2 sem si omislil za hladilnico. Notri ne pride nič razen zelo šibak Mobitelv 2G. Do Mobitelove centrale, ki mi že nekaj let dovaja signal je cca. 800m.
T-2 bazne pa so na podobni razdalji kot pri tebi. Z uporabo ojačevalca se notri v predprostoru cca. 8*10m normalno uporablja 3G. Klicanje sploh ni problem podatki pa dosegajo več kot zunaj na strani stavbe kjer je bazna (ni sence) le z nekaj hišami zakrita. Signal iz ojačevalca pa ne gre čez notranje stene. Ves obod in predelne stene so seveda PU paneli 15 cm. Skratka kletka. V hiši pa je bil T-2 signal v delu, ki ni v "senci" hladilnice OK v delu pa je včasih dol padlo.
Bi pa veljalo pogledati za ojačevalcem, ki podpira LTE in 3G vkolikor sploh obstaja. Naj kdo pove (se mi ne da googlat). Telefon se včasih povsem zmede, ko hodim ven in not in je potreben reset će imam avtomatsko izbiro vklopljeno.

Uporabniški avatar
frojnd
Model
Prispevkov: 243
Pridružen: 25. Nov 2008 ob 10:23
T-2: Še nimam

Re: Slab signal (signal izgine) oddaljenost 1,43km od bazne

Odgovor Napisal/-a frojnd » 5. Okt 2015 ob 15:42

roCkY,

o kakih ojačevalcih govoriš? Se prav, antena tisto kar sem jaz nalimal na ebay, ojačevalec pa je verjetno na drugmu koncu unga črnega kabla?

Odgovori