Zapuščam mobilno t-2

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9105
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Zapuščam mobilno t-2

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 1. Jan 2016 ob 19:28

Evo jaz zapuščam T-2 mobilno, razlogov je več

preklopi med T-2 in Mobitelom ne delujejo tako kot treba
se dogaja da sploh ne slišiš sogovornika (pa ni kriv mobilnik, ne sim kartica, signal pa je)
telefon vstraja na 3G tudi pri 1 črtici signala in ne ve ali bi se priklopil na T-2 signal ali na Mobitel, če je obojin slab signal
v Mobitelovem omrežju traja in draja da preklopi iz 2G na 3G
ni zakupljenega prenosa podatkov v paketu T4 tera
ni 4G signala od Mobitela
ni več akcij za praznike = zastonj prenos podatkov
Omejena hitrost prenosa v Mobitelovem omrežju (naročniki Mobitela imajo prednost pred T-2 naročnikom na istem oddajniku, videl v praksi)
dodaten zakup prenosa podatkov, več je T2 in manj v Mobitelu ? Lepo prosim v današnjem času da bo nekdo ročno izbiral omrežje ? :jao:
konkurenca, sploh Simobil je signalom bolj napredoval od Mobitela

podjetje t-2 bi moralo pustiti mobilno telefonijo in se posvetiti IPtv in internetu bolj

Tempus fugit
Faca
Prispevkov: 170
Pridružen: 20. Feb 2014 ob 13:54
T-2: Že imam

Re: Zapuščam mobilno t-2

Odgovor Napisal/-a Tempus fugit » 1. Jan 2016 ob 20:00

Za začetek, vsem srečno in zdravo novo leto,kar se pa tiče tvojega posta, so pa to 100% dejstva, ki se že vlečejo odkar je začel T-2 začel z mobilno telefonijo, ni denarja ni tehnologije(LTE),problemi z sim karticami v letu 2008, gostovanje v tujih državah, problemi z dostavo sms-ov, mms-ov v realnem času in tako naprej, kje je že konkurenca,strinjam se s teboj, da ima Simobil naprednejše omrežje kot Mobitel, kar je tudi pokazal v zadnjem letu, pika na i, so pa seveda mobilni paketi T-2, kot si sam opisal,več podatkovnega prenosa v omrežju T-2, ko pa komaj dohaja lasten mizerni 3G in manj prenosa podatkov v Mobitelovem omrežju, kjer se niso uspeli zmenit za omrežje LTE :jao: ,pa kdo še lahko proda tak paket :rtfm:.

Lp!

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Zapuščam mobilno t-2

Odgovor Napisal/-a roCkY » 1. Jan 2016 ob 20:12

Tole se pa bere kot bi svoje stare poste bral...

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Zapuščam mobilno t-2

Odgovor Napisal/-a RobertM » 1. Jan 2016 ob 21:34

Če želiš rešiti problem moraš zapustiti "prvo omrežje v Sloveniji" :nevem:
Preizkušeno na več lokacijah z več (tudi MVNO) operaterji pa je le-to postalo obup (nedosegljivost,prklop 2G,...) :nevem:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

gorann3
Model
Prispevkov: 272
Pridružen: 5. Jan 2015 ob 13:04
T-2: Že imam
Paket: T4 giga

Re: Zapuščam mobilno t-2

Odgovor Napisal/-a gorann3 » 2. Jan 2016 ob 03:05

a klici in smsi normalno delujejo v telekom omrezju, namrec imel bom nonstop vklopljen na telekom

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9105
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Zapuščam mobilno t-2

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 2. Jan 2016 ob 19:22

Edino kar lahko T-2 naredi je :
- vklopi 4G LTE v Mobitel omrežju
- doda nekaj 1000 Mb v paketih T4 in T3

to je pa tudi vse, ostale težave bodo ostale, dokler bo roaming.

večina uporabnikov pa bo ročno izbrala mobilno omrežje od Mobitela, bazne postaje od T2 bodo pa samevale in čez čas za v smeti.

Tempus fugit
Faca
Prispevkov: 170
Pridružen: 20. Feb 2014 ob 13:54
T-2: Že imam

Re: Zapuščam mobilno t-2

Odgovor Napisal/-a Tempus fugit » 2. Jan 2016 ob 20:48

Kaj pa vem,tole se že vleče od kar je T-2 vstopil kot mobilni operater,težavam ni ne konca ne kraja, pa en, pa drug operater, roaming namreč, povsod ista zgodba, znanec mi že nekaj časa teži, pa kaj še nisi na mobilnem paketu T-2, pocen pa fajn dela, mu odgovorim, kaj je pocen, poglej kolk maš prenosa podatkov v T-2 omrežju pa kolk v mobitelovem omrežju, pa poglej kakšno omrežje uporablja T-2, neko skropucalo od 3G,pol pa kr utihne. Pa da morm, še ko vstavim kartico si ročno nastavljat sms, mms, data, lepo vas prosim :jao: .
Zadnjič spremenil Tempus fugit, dne 3. Jan 2016 ob 00:01, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9105
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Zapuščam mobilno t-2

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 2. Jan 2016 ob 21:27

roaming vse pokvari

Atoll
Navdušenec
Prispevkov: 569
Pridružen: 9. Jul 2008 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: 100/10

Re: Zapuščam mobilno t-2

Odgovor Napisal/-a Atoll » 2. Jan 2016 ob 21:47

Če potrebuješ samo klice, ni panike. V vsakem drugem primeru t2 drugim enostavno ne seže niti do gležnjev.
Cord cutter.

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Zapuščam mobilno t-2

Odgovor Napisal/-a atepej » 2. Jan 2016 ob 22:02

Jaz vsem svetujem T3 + Brezčasni mobilni paket

A ja pa primerjajte malo tole: http://www.t-2.net/mobilna-telefonija/b ... lni-paketi in tole: http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik ... -neomejeni
Slika

Uporabniški avatar
SM9/125
Faca
Prispevkov: 118
Pridružen: 4. Nov 2010 ob 20:14
T-2: Že imam

Re: Zapuščam mobilno t-2

Odgovor Napisal/-a SM9/125 » 2. Jan 2016 ob 22:04

Komu to ne seže do gležnjev ====????
Simbilu verjetno ne telekomu tudi verjetno da ne telemach hm o teh bi se dalo zelo na dolgo in široko pogovarjat o njihovih gležnjih in potem praznina ali sem kaj izspustil?
pa ne mislit da nimam težav na T2 mobilni jih imam imel sem jih na simobilu na telekomu na tušu in na (vegi) torej povsod sem imel probleme take in drugačne, če pa vi mislite, da je razvoj kar tako se motite tudi dosti polen je potrebno preskočit in ogromno voljo lastnika, da izpusti kaj denarja za razvoj, kar pa je (iluzija)
vsi jokci na tem forumu ste mi kot mamini sinčki, ko kaj ne gre jokcat k mami pa bo že ona poskrbela no tukaj je T2, ki pa ne more vse uredit, ker je vmes tudi nekaj politike (nekateri upravičeno pizdijo )
Zadnjič spremenil SM9/125, dne 2. Jan 2016 ob 22:11, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Zapuščam mobilno t-2

Odgovor Napisal/-a atepej » 2. Jan 2016 ob 22:09

Brezčasni paketi imajo enak prenos podatkov ne glede ali si pri T-2 ali TS, LTE pa naj bi bil do poletja.

A ja pa pri TS paket Neomejeni D ni neomejen, kliknite na + pri Prenos podatkov pa se vam bo prikazalo tole:

V paketu Mobitel Neomejeni D z neomejenim prenosom podatkov (15 GB PPU) velja princip pravične uporabe storitev prenosa podatkov. Po preseženi vključeni količini 15 GB prenosa podatkov v omrežju Telekom se hitrost prenosa podatkov omeji na 64 kb/s v smeri do uporabnika in 64 kb/s v smeri od uporabnika. Prenos podatkov se nad vključeno količino ob zmanjšani hitrosti ne zaračunava.
Slika

Atoll
Navdušenec
Prispevkov: 569
Pridružen: 9. Jul 2008 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: 100/10

Re: Zapuščam mobilno t-2

Odgovor Napisal/-a Atoll » 2. Jan 2016 ob 22:55

SM9/125, sem bil na T2, ampak sem se enostavno naveličal nenehnega preverjanja, v katerem omrežju sem. Sicer je bilo še v časih Simobila, ampak očitno zdaj ni nič bolje.
Cord cutter.

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Zapuščam mobilno t-2

Odgovor Napisal/-a RobertM » 2. Jan 2016 ob 23:16

MrTwelveTrees napisal/-a:roaming vse pokvari
atepej napisal/-a:Brezčasni paketi imajo enak prenos podatkov ne glede ali si pri T-2 ali TS,LTE pa naj bi bil do poletja.
:hmm:

BDW: Preizkusil sem že vsa omrežja razen sedanjega Telemach pa se v vsakemu pojavljajo določeni problemi. :nevem:
Verjetno ni naklučje, da je pri sosedu še voda boljša.
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Tempus fugit
Faca
Prispevkov: 170
Pridružen: 20. Feb 2014 ob 13:54
T-2: Že imam

Re: Zapuščam mobilno t-2

Odgovor Napisal/-a Tempus fugit » 3. Jan 2016 ob 00:18

SM9/125 napisal/-a:Komu to ne seže do gležnjev ====????
Simbilu verjetno ne telekomu tudi verjetno da ne telemach hm o teh bi se dalo zelo na dolgo in široko pogovarjat o njihovih gležnjih in potem praznina ali sem kaj izspustil?
pa ne mislit da nimam težav na T2 mobilni jih imam imel sem jih na simobilu na telekomu na tušu in na (vegi) torej povsod sem imel probleme take in drugačne, če pa vi mislite, da je razvoj kar tako se motite tudi dosti polen je potrebno preskočit in ogromno voljo lastnika, da izpusti kaj denarja za razvoj, kar pa je (iluzija)
vsi jokci na tem forumu ste mi kot mamini sinčki, ko kaj ne gre jokcat k mami pa bo že ona poskrbela no tukaj je T2, ki pa ne more vse uredit, ker je vmes tudi nekaj politike (nekateri upravičeno pizdijo )
Definitvno ne jokcamo, samo debatiramo, ne rečem da je T-2 slab, super je kar se tiče vsega ostalega, daleč pred ostalimi konkurenti, ampak je z mobilno telefonijo v temo brcnil,ker to se že vleče odkar je začel s tem in ni videti kakršengakoli napredka v razvoju,seveda so tu dejavniki, kar si tudi sam napisal, ampak krivi so si tudi sami, ker cerkvena mavha se slej ko prej tudi izprazni, ko je bilo denarja se ni gledalo na nič.
Je pa tudi res,da smo ratali zelooo zahtevni uporabniki, ker tolikšnega napredka in implementacije same tehnologije, tu mislim LTE pa LTE+, pa posledično 5G, smo vedno prvi v Evropi, kar tega drugje v Evropi ni toliko opaziti.
Zadnjič spremenil Tempus fugit, dne 3. Jan 2016 ob 12:14, skupaj popravljeno 1 krat.

Odgovori