iMessage na T-2

Vse o T-2 mobilni telefoniji
moose
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 26. Sep 2020 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO+

Re: iMessage na T-2

Odgovor Napisal/-a moose » 13. Dec 2020 ob 13:49

Torej klical sem na T2 kjer so mi rekli, da so preverili in da je na njihovi strani vse ok. Potem sem klical na Apple kjer so rekli da je tudi pri njih vse ok. Ponovno sem klical na T2 kjer sem jim povedal da je tudi na applovi strani vse ok, nato pa je naslednje jutro iMessage cudezno delal. Nimam pojma kaj se je zgodilo ampak sedaj deluje tako meni kot sestri. Mislim da so na T2 nekaj popravili in mi ne bojo niti javili kaj je bila tezava.

madhatter
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 13. Feb 2013 ob 11:50
T-2: Že imam
Paket: T4 Mega

Re: iMessage na T-2

Odgovor Napisal/-a madhatter » 20. Dec 2020 ob 15:22

Tole se je meni lani zgodilo na A1. Ob nakupu novega telefona sem po vstavitvi sim kartice v novega moral ponovno aktivirat iMessge. Ni res, kot nekateri tule suvereno trdijo, da je važna povezava z internetom. Naprava se VEDNO aktivira prek sms. Za to potrebuje nekakšen sms strežnik ki pošilja pritaljena sporočila in jih pritaljeno tudi posreduje nazaj. Če je ta strežnik razštelan oziroma je napaka nekje na tej relaciji, prihajajo smsi kot vidna sporočila in se imessage in facetime tako ne moreta aktivirati na tej napravi.

Pri A1 so me ravno tako šetali levo desno, napotovali na apple itd, kjer je izjemno potrpežljiv support asistent šel skozi ves protokol stvari, ki bi bile lahko problem na njihovi strani. Ko sva po enem dnevu šla skozi vse možnosti je reke,l da sva opravila, mi poslal seznam vsega opravljenega, kar naj pošljem operaterju, da me ne bo več obračal nazaj. A1 me je po tem vzel resneje in me po še enem dnevu poklical, da so našli napako pri sebi, da je pritaljena sporočila rutalo prek telemacha in da se opravičujejo. OK, drugič me poslušajte kaj vam govorim, da se dogaja in me ne prekinit takoj, ko omenim iphone, dripci applomrzni.

Tko da če so problemi z aktivacijo teh applovih storitev in če povratni nastavitveno aktivacijski smsi prihajajo vidno, je ponavadi kriv ponudnik telefonije (kar mi je supporter na applu že v začetku rekel ampak deja,l da opraviva vse s svoje strani).

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: iMessage na T-2

Odgovor Napisal/-a madpanter » 20. Dec 2020 ob 18:17

Recimo, da se delno strinjam s tabo. Ampak nažalost je tu če se mene vpraša izključno krivda na applu, ki sploh mora neka "pritaljena" SMS sporočila pošiljat. A za viber tudi dobiš taka sporočila za aktivacijo? Nažalost čudna in specifična implementacija, ki je pričakovana s strani jabolka. Me pa veseli, da se je to zrihtalo. In še enkrat tu ni operater kriv da neki proizvajalec komunikacijskega terminala (v tem primeru Apple) nekaj izvaja po svoje in na svoj način, po možnosti še mimo kakih standardov dorečenih v SMS komunikaciji... To pa da so sporočila letela preko telemacha mi je pa tudi malo čudno ..., dobro tudi o A1 nebi imel nekih pozitivnih komentarjev...

Pa ne me označit za apple haterja niti android fanboy-a, uporabljam izdelke od v skoraj vseh možnih ekosistemih (apple, android, MS in linux).
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Romanowskiy
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 31. Avg 2008 ob 17:56
T-2: Že imam
Paket: 500/100

Re: iMessage na T-2

Odgovor Napisal/-a Romanowskiy » 11. Dec 2022 ob 18:19

V četrtek, 1.12.2022 sem na 064 064 064 podal prijavo napake, da mi iMessage aktivacija na iPhone 11 Pro več ne deluje. Dobro uro pred tem smo s Apple podporo smo ugotovili, da ne deluje SMS sporočilo na številko 48369 ("Message send failure"), ki ga verjetno Apple uporablja za aktivacijo iMessage-a. Prijazen tehnolog mi je dejal, da dobim v roku dneva, dveh odgovor, a ga še nisem dobil - sedaj je že 10 dni od tega.

Verjetno je ista težava, kot je madhatter napisal, da je pritajena sporočiula rutalo preko drugega operaterja?

Je tukaj kak tehnik, ki bi prosim eskaliral zadevo? :please:

Odgovori