Nejasen zvok pri pogovorih

Vse o T-2 mobilni telefoniji
urednik
Faca
Prispevkov: 121
Pridružen: 3. Nov 2011 ob 13:58
T-2: Že imam
Paket: T4

Nejasen zvok pri pogovorih

Odgovor Napisal/-a urednik » 24. Nov 2020 ob 21:46

Kot avdio inženir zaznavam konstantno nejasen zvok pri T-2 MOBILNEM telefoniranju. Primerjal sem z Izimobil (mobitel) kartico, kjer je vse BP.
Že nekaj dni čakam na odgovor tehnične službe T-2, a ni odziva. Ko odgovor dobim, ga tudi prilepim semkaj.
Vaša opažanja dobrodošla. Ali sploh obstaja upanje, da bi kdo to kdaj uredili? Je sploh kdo na T-2, ki ima res kaj pojma o tem, kaj se dogaja?

ANALIZA
Naredil sem vse možne teste, korak za korakom.
Na dveh koncih sem uporabil dual SIM Samsung S9 in S20, v obeh tako najnovejša t-2 (5g) sim, kot izimobil sim izpred 2 let. Oba nastavljena na avtom. izbiro 2,3,4g.
Območji s prisotnim T-2 signalom (4/5 črtic), a večinoma avtomatsko preklapljata v telekomov roaming. Test izveden stacionarno, kot tudi ob 14km vožnji iz točke A-B.

Ob roamingu v telekomu:
Klic IZI><IZI brez motenj, prekinjanj, jasen, glasen
Klic IZI><T-2 z nekaj motnjami (cvrčanje - bandwidth težave?), več prekinjanj, NEjasen (manjkajo frekvence od 1500-5000kHz), tišji (pribl. -2dB)
Klic T-2><T-2 z nekaj motnjami (cvrčanje), več prekinjanj, še bolj NEjasen (manjkajo frekvence od 1500-5000kHz), še tišji (pribl. -3dB)

Oba samo v T-2 omrežju
Klic T-2><T-2 monj motenj in prekinjanj, NEjasen zvok (manjkajo frekvence od 1500-5000kHz), glasen

Za konec še test z izbranim samo 3g standardom: rezultat isti.

Sklep so far:
Pri T-2 je zvok precej slabši in slabše kakovosti in tišji (verjetno uporablja manjši bandwith, posebej pri telekom-roamingu).
Malo bolje je v T-2 omrežju, a to žal ni na voljo povsod.
I do not :rtmT2: for mobile communication :jao:

V sorodni temi objavljena opažanja ostalih.
viewtopic.php?f=18&p=258379&sid=1da3174 ... 4f#p258340
Centrala Štepansko naselje - Lublana

gasdopodna
Nadebudnež
Prispevkov: 449
Pridružen: 7. Feb 2010 ob 10:08
T-2: Že imam

Re: Nejasen zvok pri pogovorih

Odgovor Napisal/-a gasdopodna » 25. Nov 2020 ob 08:09

Tudi jaz dobim pritožbe o slabem zvoku, da me preko T-2 sima slabo slišiiko, zato me ljudje raje kličejo na A1...

Pa tudi na moji strani slišim vse neki zatohlo, ko pri zapackani magnetofonski glavi ali obrabljenem stylusu na gramofonu...

Pa na vedno več klicih se med pogovorom slišijo neki poki, v gostovanju in direktno na T-2...

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Nejasen zvok pri pogovorih

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 25. Nov 2020 ob 09:29

Em ne me zdaj napadat ker sem s T-2 ampak sam te težave nisem zasledil, pa tudi moja draga ne pa se meni vsaki dan precej preko mobilnega telefona.
Bom vsekakor pa sedaj bolj poslušal če je res temu tako.

Nekaj pa sem imel,
moja babica ima telemach mobilno in vsakič ko je v svojem domačem omrežju me ni dobro slišala in tudi drugih ne(Iz a1 ali Telekoma)..
Sem ji prestavil na ročno roaming na Telekom in je zadeva sedaj bolje...

urednik
Faca
Prispevkov: 121
Pridružen: 3. Nov 2011 ob 13:58
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: Nejasen zvok pri pogovorih

Odgovor Napisal/-a urednik » 25. Nov 2020 ob 09:36

Gasdopodna - pri meni je test pokazal, da je to v obe smeri, ja.
Slow, hvala za mnenje, saj pravim, da nekako gre. Testiraj pa dual SIM tlf z dvema karticama, ti bo verjetno vse takoj jasno.
Moji testi so bili izvedeni v šestih različnih delih dneva, šestih različnih dnevih, ob gibanju in statično, s tremi različnimi t-2 uporabniki.
Poleg tega sem večletni izimobil uporabnik in pa dolgoletni T-2 uporabnik mobilne telefonije (slednje prav zaradi te težave, ki se vleče skozi vsa leta ne uporabljam).

Po domače se zvok v primerjavi s T-2 na Iziju kar odpre, kot bi se odprla nebesa. Jasno postane.
Zadnjič spremenil urednik, dne 25. Nov 2020 ob 14:56, skupaj popravljeno 1 krat.
Centrala Štepansko naselje - Lublana

gasdopodna
Nadebudnež
Prispevkov: 449
Pridružen: 7. Feb 2010 ob 10:08
T-2: Že imam

Re: Nejasen zvok pri pogovorih

Odgovor Napisal/-a gasdopodna » 25. Nov 2020 ob 09:58

Kot se odpre iz T-2 na A1...

Saj je tudi pri meni v obeh smereh... A nisem napisal?

Nisi osamljen primer, to o čemer pišeš vemo vsi, ampak pred tabo nihče ni pisal o tem...

Uporabniški avatar
mahi
Legenda
Prispevkov: 1217
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 10:38
T-2: Že imam
Paket: T-4 FTTH 10/10 + 1SDTV
Kraj: Portorož

Re: Nejasen zvok pri pogovorih

Odgovor Napisal/-a mahi » 25. Nov 2020 ob 15:16

Kar nekaj let smo bili pri T-2 in smo načeloma bili kar zadovoljni razen tiste konstantne izgube podatkov pri prehajanju T2 - TS in obratno. Ko je bilo vse skupaj že tako moteče sem svojo številko prenesel na bob in moram rečt. Kvaliteta zvoka ćisto druga kot je prej bila na T2, tako da res je kot pravite. T2 ima slabo kvaliteto le da tega ne opaziš dokler si pri njih....
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Nejasen zvok pri pogovorih

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 25. Nov 2020 ob 15:19

Sam uporabljam tudi BOB in večina sorodnikom sem zrihtal BOB, tudi klic se tako vzpostavi, kristalni zvok, deluje kot treba.

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4607
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Nejasen zvok pri pogovorih

Odgovor Napisal/-a atepej » 25. Nov 2020 ob 15:22

Men se zvok na Samsung A51 sliši ok ... ne vem ....
Slika

gasdopodna
Nadebudnež
Prispevkov: 449
Pridružen: 7. Feb 2010 ob 10:08
T-2: Že imam

Re: Nejasen zvok pri pogovorih

Odgovor Napisal/-a gasdopodna » 25. Nov 2020 ob 19:49

mahi napisal/-a:
25. Nov 2020 ob 15:16
T2 ima slabo kvaliteto le da tega ne opaziš dokler si pri njih....
Ali ko prideš k njim od drugod...

Uporabniški avatar
mahi
Legenda
Prispevkov: 1217
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 10:38
T-2: Že imam
Paket: T-4 FTTH 10/10 + 1SDTV
Kraj: Portorož

Re: Nejasen zvok pri pogovorih

Odgovor Napisal/-a mahi » 25. Nov 2020 ob 19:56

Ne, ko od njih greš drugam 😉
Slika

urednik
Faca
Prispevkov: 121
Pridružen: 3. Nov 2011 ob 13:58
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: Nejasen zvok pri pogovorih

Odgovor Napisal/-a urednik » 25. Nov 2020 ob 19:57

Ja, vse ima smisel. Atepej, se sliši ok, tako kot pred 20 leti. Smo se slišali. Samo če primerjaš, pa vidiš ogromno razliko.
Res me zanima kaj tehnično je pri T-2 narobe. Cenena oprema, slabe nastavitve, slaba pogodba s Telekomom oz. mešanica vsega in kaj v zvezi s tem nameravajo naredit, če sploh kaj.
Pričakujem pa kak splošen odgovor tehnične službe, s katerim ne bom mogel nič počet.
Bi šel nazaj na T-2, če bi se to poštimalo.
Centrala Štepansko naselje - Lublana

gasdopodna
Nadebudnež
Prispevkov: 449
Pridružen: 7. Feb 2010 ob 10:08
T-2: Že imam

Re: Nejasen zvok pri pogovorih

Odgovor Napisal/-a gasdopodna » 25. Nov 2020 ob 20:29

Telekom špara pri nas, ker nismo njihovi... In dobimo vse najslabše...

Od naročniške službe pa ne pričakuj ničesar, ker se bodo sprenevedali do konca...

bosttt
Faca
Prispevkov: 172
Pridružen: 20. Maj 2019 ob 16:50
T-2: Že imam

Re: Nejasen zvok pri pogovorih

Odgovor Napisal/-a bosttt » 25. Nov 2020 ob 22:02

Si bom verjetno kupil SIM od Telekoma, me res zanima, če bom zaznal razliko. Kaj pa kdo ki je prav pri TS (ne mvno), je zvok boljši kot pri T-2? Sicer sem pa v sorodni temi že napisal, da me moti slaba kvaliteta zvoka ampak žal ne morem primerjat in ne vem ali je kriv T-2 ali morda kaj z aparatom.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Nejasen zvok pri pogovorih

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 25. Nov 2020 ob 22:18

urednik napisal/-a:
25. Nov 2020 ob 19:57
Ja, vse ima smisel. Atepej, se sliši ok, tako kot pred 20 leti. Smo se slišali. Samo če primerjaš, pa vidiš ogromno razliko.
Res me zanima kaj tehnično je pri T-2 narobe. Cenena oprema, slabe nastavitve, slaba pogodba s Telekomom oz. mešanica vsega in kaj v zvezi s tem nameravajo naredit, če sploh kaj.
Pričakujem pa kak splošen odgovor tehnične službe, s katerim ne bom mogel nič počet.
Bi šel nazaj na T-2, če bi se to poštimalo.
Veš da niso toliko neumni da ti bodo to povedali. Kaj misliš da boš dobil odgovor, da je recimo pač slaba oprema ali pa kaj drugega, pol pa se bo ta informacija po forumih raztrosila. Tega podatka ne boš dobil. Pa tudi zaposleni na T2 ne bo rekel nikoli čez podjetje kjer je zaposlen. Tako kot Trump ki še vedno trdi da je zmagal.

urednik
Faca
Prispevkov: 121
Pridružen: 3. Nov 2011 ob 13:58
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: Nejasen zvok pri pogovorih

Odgovor Napisal/-a urednik » 26. Nov 2020 ob 16:06

Haha Twelve, Trump, ja :)
Glede na to, da že teden dni čakamo na njihov odgovor bi rekel
1. so tvoji sodelavci na tehničnem toook zasedeni k je ful pritožb,
2. so tok neuki, da so res šli teste delat,
3. pripravljajo diplomatski odgovor oz. izgovor.
Pričakoval sem hitrejši odgovor sicer, ampak očitno ni kakovosti na tem področju.
Centrala Štepansko naselje - Lublana

Odgovori