NAKUP ROUTERJA -Multicast

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
humaxboy
Uporabnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 12:25
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10 Mb

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a humaxboy » 8. Jan 2022 ob 12:43

Trenutno imam RT-AX86U, ki je drugače bomba od routerja samo ni pomoči glede prepuščanja multicasta preko LAN portov. MIslim, da RT-AC86U spada tudi v to kategorijo in vsi RT-AXxx. Če bi mi to nekdo potrdil 100% vsaj za RT-AC86U, bi bil hvaležen. Pri RT-AC68U pa to še gre...

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a madpanter » 25. Sep 2022 ob 10:01

Ali ima kdo kaki predlog za router.

Trenutni Linksys EA8500 ne prebavi več kot 350mbit na openwrt (na orginalu brez problema gre).

Želje:
- wifi mora bit vsaj toliko dober kot obstoječi (obstoječi iz 4. nadstropja armirano betonskega bloka nese cca 50m stran na parkirišče),
- odlična podpora openwrt (uporabljam igmpproxy, udpxy (brez tega zaenkrat lahko živim v kolikor igmp deluje ok preko wifi), wireguard)
- če ima še sfp, da optiko direkt not vtaknem bi bilo top da odstranim iz enačbe levelone.
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 26. Sep 2022 ob 11:33

mene pa zanima če ima kdo kaj takega Turris Omnia
doma? :)

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a madpanter » 26. Sep 2022 ob 21:12

mah na openwrt berem, da s turrisom niso toliko zadovoljni... pomoje da bom moral iti v samogradnjo kot npr. neki thinclient ala fujitsu futro S9x0 ali HP thinclient T7x0, pa potem notri dual SFP+ kartico. V en port bi direkt vtaknil T-2 optiko iz drugega pa v neki switch... bom razmislil pa videl kaj in kako.

Nekaj takega npr:

https://www.youtube.com/watch?v=uAxe2pAUY50
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

staher
Novinec
Prispevkov: 24
Pridružen: 23. Jan 2011 ob 09:16
T-2: Že imam
Paket: t4

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a staher » 2. Okt 2022 ob 12:37

POZDRAVLJENI!
Prosim za pomoč.
Imam router Asus RT-AC68U, pa ne vem kaj moram nastavit, da mi IPTV aplikacija deluje preko WIFI-ja.
Sem že mel nastavjeno in je delovalo samo se je sesul in zdaj se ne spolnim kako sem mel nastavljenega, da je to delovalo.

hvala vsem.

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a madpanter » 7. Okt 2022 ob 12:17

Sem očitno našel skoraj "idealni" router samo cena je še malo huda ima pa vse tisto kar potrebujem gre se za: CCR2004-16G-2S+PC. Pomoje bom še malo počakal z nakupom da se pojavi kaki test ampak po specifikacijah zgleda obetavno. Kako je z IPTV na mikrotik routerjih? Ali to sedaj deluje? Kateri acess point bi priporočali da uporabim v kombinicaiji z mikrotik?

@staher: poglej če imaš kje na voljo v nastavitvah udpxy ali igmp, kakor se jaz spomnim ko sem še imel pred leti asus router je nekje neki bilo pri firewalu če se ne motim v zvezi s tem oziroma je celo pisalo prav IPTV filtering. Nisem prepričan več kaj je bilo ker je že dolgo tega.
Zadnjič spremenil madpanter, dne 15. Okt 2022 ob 11:49, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Skorc » 7. Okt 2022 ob 12:57

En zapis oz leta 2019: https://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=1&t=9422
Če si se odločil za MikroTik, bi verjetno bilo smisleno tudi AP nabaviti od MikroTika. Zadevo pol skonfiguriraš, da ti je "glavni" router CAPsManager, AP pa resetiraš na CAPs. Zadeva deluje super. Sam sicer nimam zahtevnega omrežja, "glavni" router je hap ac3, ter 2 AP - poceni zadeve (RB941-2nD).
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a madpanter » 27. Jan 2023 ob 13:34

Skorc napisal/-a:
7. Okt 2022 ob 12:57
En zapis oz leta 2019: https://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=1&t=9422
Če si se odločil za MikroTik, bi verjetno bilo smisleno tudi AP nabaviti od MikroTika. Zadevo pol skonfiguriraš, da ti je "glavni" router CAPsManager, AP pa resetiraš na CAPs. Zadeva deluje super. Sam sicer nimam zahtevnega omrežja, "glavni" router je hap ac3, ter 2 AP - poceni zadeve (RB941-2nD).
Dolgoročno gledano bom skoraj sigurno presedlal na mikrotika samo da prej uredim druge zadeve doma ipd... Sej trenutni EA8500 od linksysa mi deluje odlično (sploh WIFI signal je vrhunski) samo počepne pa pri obremenitvi linije ker mu sfali moči, zdej sem pa dobil še opcijo, da z vezavo nadgradim na 1gbit kar se mi glede na zmogljivost routerja ne splača (bom raje spet probal izsilit dober popust kakor hitrost linije).

Me pa zanima ali je kdo že uspel spravit do delovanja mulitcast na ta novem OpenWRT (22.03) zdej ko ima so prešli iz iptables na nftables? Jaz načeloma uporabljam tale vodič za staro verzijo (21.02) http://oyoy.no-ip.org/oyoyOldPaGe/T-2_TV_OpenWRT.html
sem na hitro probal novo verzijo pred časom pa nisem uspel spravit do delovanja
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

raceboy
Model
Prispevkov: 200
Pridružen: 23. Okt 2013 ob 18:43
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO (Optika)
Kraj: Brkini

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a raceboy » 16. Mar 2023 ob 17:46

madpanter napisal/-a:
7. Okt 2022 ob 12:17
Sem očitno našel skoraj "idealni" router samo cena je še malo huda ima pa vse tisto kar potrebujem gre se za: CCR2004-16G-2S+PC. Pomoje bom še malo počakal z nakupom da se pojavi kaki test ampak po specifikacijah zgleda obetavno. Kako je z IPTV na mikrotik routerjih? Ali to sedaj deluje? Kateri acess point bi priporočali da uporabim v kombinicaiji z mikrotik?

@staher: poglej če imaš kje na voljo v nastavitvah udpxy ali igmp, kakor se jaz spomnim ko sem še imel pred leti asus router je nekje neki bilo pri firewalu če se ne motim v zvezi s tem oziroma je celo pisalo prav IPTV filtering. Nisem prepričan več kaj je bilo ker je že dolgo tega.

CCR2004-16G-2S+PC je top shit router. dejansko ne potrebujes takega doma. rajsi kupi rb4011 ali pa rb5009 pa za razliko kupi vec dostopnih tock cAP AC in jih razporedi po hisi. iptv dela normalno. meni deluje ze 10 let na staremu mikrotiku rb2011

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a madpanter » 28. Mar 2023 ob 06:08

Če bi 5009 imel 2x sfp bi bil idealen ker ima še 2x 2.5 gbit. Škoda ker na CCR2004 niso dali vse lan porte na 2.5gbit. to bi potem bila prava raketa. Sem pa za enkrat malo počakal z vsem gem ker je plan T-2 vse dat na GPON in dokler se ne razjasni okol GPOn sfp modulov kateri delujejo z mikrotikom bom počakal malo z nakupom.
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

raceboy
Model
Prispevkov: 200
Pridružen: 23. Okt 2013 ob 18:43
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO (Optika)
Kraj: Brkini

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a raceboy » 30. Mar 2023 ob 18:16

se strinjam z razliko med tema dvema routrjema. ma smem vprasat zakaj potrebujes doma 2.5gb na port ? interneta nimas vec kot 1gb downloada pomoje. lokalno pa tudi "pomoje" ne potrebujes vec kot 1gb doma. vprasam. lahko mi pa razlozis kaj bi rad imel doma

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a madpanter » 31. Mar 2023 ob 08:58

Ma sej načeloma ne potrebujem, oziroma potreboval bi občasno... Pač doma imam server, na na katerem imam zelo velike *.dwg datoteke, ortofoto podloge, ipd... ki jih prenašam med obdelavo, potem je še stremanje filmov, ki na žalost takrat trokirajo, ko delam, pa še kaj se najde.., zelo hitro se zasiči kapaciteta, ki jo nudi 1gb, sama 2.5gb oprema pa ni več tako draga, na marsikateri matični je na voljo že v osnovi 2.5gb port, kabli načeloma ostanejo isti.... Plan bi bil porabnike dati na 2.5gb, v server pa eno melanox SFP+ pa na 10 gbit in bi to špilalo kar dolgo časa... Bomo vidili kaj se bo iz GPON-a izcimilo ker v tem primeru bi 5009 potem prišel v poštev ker če ne bo GPON SFP-jev imam en port dovolj za server, 1x 2.5gb za moj workstation, ostalo je pa dovolj 1gbit, pa še POE ima kar je odlično za 1x AP oz po potrebi 2X AP.
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

raceboy
Model
Prispevkov: 200
Pridružen: 23. Okt 2013 ob 18:43
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO (Optika)
Kraj: Brkini

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a raceboy » 31. Mar 2023 ob 16:37

v tvojem primeru potem ja. dober plan. jaz bi samo, ce je moznost dal v server 2 x sfp 10gbit. pa se eno kartico sfp 10gbit v racunalnik. pa direktno zvezal.

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a madpanter » 31. Mar 2023 ob 17:12

Tudi to bi bila ena od možnih opcij, čeprav imam raje direkt vse na router vezano 😁
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

raceboy
Model
Prispevkov: 200
Pridružen: 23. Okt 2013 ob 18:43
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO (Optika)
Kraj: Brkini

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a raceboy » 31. Mar 2023 ob 17:20

nevem kolko mas velike datoteke ampak 10GB bi blo vprasanje par sekund :) pa se lokalnega omrezja nebi obremenjeval

Odgovori