Po izhodu iz vlc-ja ostane mrežna aktivnost

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Uporabniški avatar
n/a
Novinec
Prispevkov: 16
Pridružen: 13. Dec 2006 ob 14:41
T-2: Že imam
Paket: 10/10 + 2x TV
Kraj: Šentvid

Po izhodu iz vlc-ja ostane mrežna aktivnost

Odgovor Napisal/-a n/a » 8. Sep 2008 ob 20:24

Imam sledeč problem:

Doma imam iz milan-a vezano na switch in router (WRT54GL - tomato 1.21). Z računalnikom (imac Core2Duo 2,16) sem povezan na router in vse deluje BP. Do problema pride, ko preneham z gledanjem tv-ja, in sicer ostane mrežna aktivnost identična, kot da bi gledal televizijo. Če pa še enkrat prižgem tv preko vlc-ja se pa k mrežni aktivnosti spet doda stream televizije. Tako si lahko nabijem linijo tja do 5MB. Edina rešitev je renew IP, pa še to je včasih potrebno narediti večkrat, da se omrežje umiri.

Kakšna ideja?
Slika

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3980
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: Po izhodu iz vlc-ja ostane mrežna aktivnost

Odgovor Napisal/-a KoMar » 8. Sep 2008 ob 21:23

Treba se je odjaviti od UDP streama, to storiš z ustreznim IGMP paketkom... morda bi pomagal gumb Stop v VLCju?

Uporabniški avatar
n/a
Novinec
Prispevkov: 16
Pridružen: 13. Dec 2006 ob 14:41
T-2: Že imam
Paket: 10/10 + 2x TV
Kraj: Šentvid

Re: Po izhodu iz vlc-ja ostane mrežna aktivnost

Odgovor Napisal/-a n/a » 8. Sep 2008 ob 21:42

Ne, tudi če uporabim stop se zgodi isto. Ko pritisnem stop se stream ustavi, vendar aktivnost ostane in ob ponovnem uklopu se doda nov stream v aktivnost.
Slika

gr
Navdušenec
Prispevkov: 529
Pridružen: 15. Apr 2007 ob 11:15
T-2: Že imam
Paket: T4 20M, 2xTV, Patton
Kraj: Obalala

Re: Po izhodu iz vlc-ja ostane mrežna aktivnost

Odgovor Napisal/-a gr » 8. Sep 2008 ob 23:04

Meni je tako nagajala Vista - XP in Linux sta mi delala normalno, Vista pa ni poslala IGMP leave group sporočila preko igmpproxy-ja na routerju.
Poskusil sem spremeniti static route, izključiti firewall, v registru nastaviti verzijo IGMP itd. ampak nič ni pomagalo.

Rešilo se je bolj ali manj samo po sebi, ko sem zaradi Virtualbox naredil network bridge. :)

Slika

Odgovori