HDTV Brez TV vmesnikov

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
tomko036
Faca
Prispevkov: 193
Pridružen: 27. Mar 2007 ob 18:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžna svetloba
Kraj: Kranj

Re: HDTV Brez TV vmesnikov

Odgovor Napisal/-a tomko036 » 8. Maj 2009 ob 21:24

Krasna tale zverinica HD AMiNO, imam pa en majčken problem- imam LG LCD Tv, prej ko sem imel navaden AMINO 110, sem lahko poljubno menjaval sliko iz izvorne (ta opcija je na TV) in 16:9 format slike, se pravi če sem imel nastavljeno izvorno razmerje - format slike, mi je pokazalo recimo pri SLO1 4:3 format slike ( z stranskimi robovi, včasih so bili tudi (pri4:3!) zgoraj, sicer ne vem zakaj, ali na nekem nemškem kanalu 16:9 razmerje slike, se pravi, čisto OK, če sem pa na TV prestavil na 16:9 format, mi je tiste kanale z 4:3 razmerjem (formatom) slike raztegnilo na 16:9, tudi to zastopim (ženske so imele bolj debele riti :hudicek: ) , sedaj sem pa priklopil HD zverinico gor, pa tega TV noče več počenjati, na TV je izginila opcija izvorna :nevem: , na 16:9 razmerju pa ostane format slike 4:3 ( kar je čisto pravilno in mene drugače to čisto nič ne moti, je le kaprica mojega tasta, da mora imeti ogromno sliko čez cel zaslon :hmm: :twisted: ). TV in Amino -ta imam sedaj oba nastavljena na 16:9 format, prav tako imam nastavljen AMINO programsko (glej prejšnje poste) na 16:9 WIDESCREEN. Kaj svetujete?

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: HDTV Brez TV vmesnikov

Odgovor Napisal/-a nemo » 8. Maj 2009 ob 21:37

Kupi nov TV. :)
No, brez heca, žal mnogi HDTV na HDMI ne dovolijo ročnega spreminjanja formata. Ta opcija kar izgine.
Pri Motoroli lahko sicer nastaviš, da imaš vse raztegnjeno na 16:9, ne vem pa, kako je na novem aminu.
Plačaš 100, dobiš 90.

matjazc
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Avg 2007 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: FTTH+IPTEL+HDTV
Kraj: Ljubljana

Re: HDTV Brez TV vmesnikov

Odgovor Napisal/-a matjazc » 8. Maj 2009 ob 21:51

tomko036,

Imava enak problem. S tem, da imam jest priklopljeno na monitor Dell 24". Verjetno bo potreben kakšen update Aminota, da bo delovalo tako kot na ostalih napravah. Meni recimo HD kanali delujejo ok. Potem nekateri kanali, ki oddajajo v 16:9 je tudi vredu, teh je približno 20-30. Ostali, ki pa oddajajo 4:3 pa je vidno na levi in desni strani od slike debel črn rob. Opcija, ki raztegne te kanale trenutno ni možna na Aminotu 130m HD. Recimo zanimivo je, ko vidiš na POP TV, da enkrat oddajajo v 16:9, drugič v 4:3. :mrgreen:

Zanima me, če se tvoj Amino 130m tudi kaj segreva tudi ko je v stanju pripravljenosti?
Kako je pa kej z zvokom preko HDMI? Si opazil kakšen problem (popačen zvok), če recimo naprej prižgeš Aminota nato TV in obratno?

tomko036
Faca
Prispevkov: 193
Pridružen: 27. Mar 2007 ob 18:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžna svetloba
Kraj: Kranj

Re: HDTV Brez TV vmesnikov

Odgovor Napisal/-a tomko036 » 9. Maj 2009 ob 07:44

Vidim, da smo čisto spremenili tole temo :hudicek: , predlagam administratorju, da odpre drugo temo.

Matjažc,
ja mali se segreva, kot vsi AMINOTI, sem se na to čisto navadil in ne komliciram več.
Zvok je drugačen, kot pri navadni zemeljski anteni in sicer je vse za cca 5% glasneje, kar me nič ne moti, da bi bil zvok popačen, pa mislim da ni, ker ga imam še premalo časa in ga še nisem toliko stestiral.

s53zo
Znanec
Prispevkov: 74
Pridružen: 28. Avg 2006 ob 09:25
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika 100/10
Kraj: MS

Re: HDTV Brez TV vmesnikov

Odgovor Napisal/-a s53zo » 9. Maj 2009 ob 08:41

Odzivnost Amina 130M je čudovita. Pri SD in HD kanalih se preklop zgodi mnogo hitreje.

Tudi sam opažam, da signala v 4:3 več ne razvleče na 16:9 ampak ga pravilno prikaže v 4:3. Stvar naše navade je pa kaj raje gledamo.

Opazil sem pa tudi eno napako. Zvok preko HDMI na TV deluje OK. Zvok preko optičnega digitalnega izhoda na receiver pa je ves hreščav in nerazumljiv. Na skoraj vseh kanalih (90%). T2jevci, upam da boste napako čimprej odpravili!

Uporabniški avatar
Tedy
Navdušenec
Prispevkov: 512
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 20:51
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: KR

Re: HDTV Brez TV vmesnikov

Odgovor Napisal/-a Tedy » 9. Maj 2009 ob 09:18

zakaj ima USB, daš zunanji disk in kaj potem? :nevem:
Slika

barabl
Uporabnik
Prispevkov: 35
Pridružen: 26. Mar 2006 ob 15:11
T-2: Že imam
Paket: 100/20FTTH+2XHDTV+GSM+ČAKAM
Kraj: Velenje

Re: HDTV Brez TV vmesnikov

Odgovor Napisal/-a barabl » 9. Maj 2009 ob 09:22

Titan napisal/-a:A ve kdo če majao tanovga Aminota že v Velenjski poslovalnici in če se ga da zamenjat.
Kolk je meni znano jih je na zadnje vsaj 60 čakalo, da do HD STB-ja sploh pridejo, dvomim da je že možna zamenjava, vsaj za enkrat verjetno še ne. :aa:
Slika FTTH
Slika HDTV
Slika GSM
Slika IP TELEFON + BREZŽIČNI ROUTER

Titan
Faca
Prispevkov: 113
Pridružen: 4. Sep 2006 ob 15:45
T-2: Še nimam
Paket: Odšel drugam
Kraj: Polzela

Re: HDTV Brez TV vmesnikov

Odgovor Napisal/-a Titan » 9. Maj 2009 ob 09:34

Sem klicu v Velensko poslovalnico pred parim minutam pa mi je reku da Aminotu 130m sploh niso dobil.

matjazc
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Avg 2007 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: FTTH+IPTEL+HDTV
Kraj: Ljubljana

Re: HDTV Brez TV vmesnikov

Odgovor Napisal/-a matjazc » 9. Maj 2009 ob 09:36

V Ljubljani na Brnčičevi jih imajo. Verjetno bodo v prihodnjem tednu v drugih poslovalnicah.

barabl
Uporabnik
Prispevkov: 35
Pridružen: 26. Mar 2006 ob 15:11
T-2: Že imam
Paket: 100/20FTTH+2XHDTV+GSM+ČAKAM
Kraj: Velenje

Re: HDTV Brez TV vmesnikov

Odgovor Napisal/-a barabl » 9. Maj 2009 ob 10:50

Mislim, da bo preteklo še kar nekaj petkov in prihodnjih tednov, preden bo 60 HDTV željnih uporabnikov iz Velenja končno prejelo željeno storitev, šele potem se bo morda našel kakšen viška za tiste, ki bi morda zadevo želeli zamenjat. Svetujem vam, da nas že enkrat nehate zavajat in ponujat prazne slame še sreča, da so med vami ljudje kateri vedo kako se stvari streže, Mark še enkrat hvala.
Slika FTTH
Slika HDTV
Slika GSM
Slika IP TELEFON + BREZŽIČNI ROUTER

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: HDTV Brez TV vmesnikov

Odgovor Napisal/-a Mark » 9. Maj 2009 ob 10:55

Tedy napisal/-a:zakaj ima USB, daš zunanji disk in kaj potem? :nevem:
Ne to ni podprto. Obstaja zaradi drugih servisnih namenov.

barabl, lepo je slišati pohvale, ko se naredi dobro delo. Mislim, da se celotna ekipa trudi in pomaga, da bi se naredilo maksimalno na vseh področjih.

Lp :rtmT2:

Kita
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 9. Maj 2009 ob 11:03
T-2: Že imam

Re: HDTV Brez TV vmesnikov

Odgovor Napisal/-a Kita » 9. Maj 2009 ob 11:16

tomko036 napisal/-a:Krasna tale zverinica HD AMiNO, imam pa en majčken problem- imam LG LCD Tv, prej ko sem imel navaden AMINO 110, sem lahko poljubno menjaval sliko iz izvorne (ta opcija je na TV) in 16:9 format slike, se pravi če sem imel nastavljeno izvorno razmerje - format slike, mi je pokazalo recimo pri SLO1 4:3 format slike ( z stranskimi robovi, včasih so bili tudi (pri4:3!) zgoraj, sicer ne vem zakaj, ali na nekem nemškem kanalu 16:9 razmerje slike, se pravi, čisto OK, če sem pa na TV prestavil na 16:9 format, mi je tiste kanale z 4:3 razmerjem (formatom) slike raztegnilo na 16:9, tudi to zastopim (ženske so imele bolj debele riti :hudicek: ) , sedaj sem pa priklopil HD zverinico gor, pa tega TV noče več počenjati, na TV je izginila opcija izvorna :nevem: , na 16:9 razmerju pa ostane format slike 4:3 ( kar je čisto pravilno in mene drugače to čisto nič ne moti, je le kaprica mojega tasta, da mora imeti ogromno sliko čez cel zaslon :hmm: :twisted: ). TV in Amino -ta imam sedaj oba nastavljena na 16:9 format, prav tako imam nastavljen AMINO programsko (glej prejšnje poste) na 16:9 WIDESCREEN. Kaj svetujete?

Pozdrav vsem!
Imam enak problem (sem se že malo bal, da je kaj narobe z mojim TV-jem).
Če v nastavitvenem meniju od T-2 na format 16:9 ne pomaga in je format še vedno tak, kot ga oddajajo (na HD je 16:9, nekje je 4:3, nekje pa 16:9 letterbox).
Potem sem probal nastavit 16:9 v meniju od Aminota, vendar pa v tem primeru sploh nimam slike, zvok se pa sliši.
Je komu že uspelo rešiti problem?
PS: TV je LCD Samsung LE46 A765
Zadnjič spremenil Kita, dne 9. Maj 2009 ob 12:41, skupaj popravljeno 1 krat.

matjazc
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Avg 2007 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: FTTH+IPTEL+HDTV
Kraj: Ljubljana

Re: HDTV Brez TV vmesnikov

Odgovor Napisal/-a matjazc » 9. Maj 2009 ob 12:26

Bo potrebno počakati do ponedeljka, da se kaj več izve. Prepričan pa sem, da bo potreben firmware update Aminota 130m HD in verjetno kakšen popravek za T-2 vmesnik, da bo deloval z Aminom 130m HD tako kot deluje z ostalimi napravami (raztegovanje kanalov na 16:9, občasni problem z zvokom na HDMI in optičnem priključku).

Moram pa povedati, da je HD kanale prav užitek gledati na Aminu 130m. :pivo:

:rtmT2:

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: HDTV Brez TV vmesnikov

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 9. Maj 2009 ob 13:41

To ne bo delovalo (raztegovanje 4:3 na 16:9 z deformacijo). Le zakaj bi kdo hotel tako gledat? :nevem:
Fora je najbrž da Amino renderira sliko v resolucijo ki jo nastaviš v nastavitvah, seveda s pravilnim razmerjem, nato pa doda črne robove kjer je potrebno. TV nima potem kaj nastavljati ker vedno že dobi 16:9 sliko...
Slika Optika od 30.5.2008

Kita
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 9. Maj 2009 ob 11:03
T-2: Že imam

Re: HDTV Brez TV vmesnikov

Odgovor Napisal/-a Kita » 9. Maj 2009 ob 14:41

Trenutno gledam kvalifikacije F1 na HTV2 in je format slike 16:9, vendar slika ni čez cel zaslon, ampak je na vseh straneh črni rob (letterbox).
Kar se pa tiče deformacije......navadil sem se gledat raztegnjeno sliko in me moti veliko manj kot 4:3 z robovi ob strani. Ne vem v čem je fora 46 ali več inčnih tv-jev, če potem gledate sliko v 4:3 formatu in je velikost slike enaka kot na starih 72cm diagonalah na crt-jih. Vsakemu svoje pač....

PS
Prej sem imel HD Motorolo in sem lahko spreminjal format slike kakor mi je pasalo, na Aminotu 130 pa to ni mogoče. Motorolo sem zamenjal, ker HDMI ni deloval.

Odgovori