Glasnost programov

Vse o T-2 IP televiziji
maxmagnus
Guru
Prispevkov: 943
Pridružen: 7. Jul 2006 ob 16:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum

Odgovor Napisal/-a maxmagnus » 27. Nov 2006 ob 12:37

Balonar, dej probi še na Fox News poklicat, da izklopijo tisto piskanje vsakih nekaj minut, ker na T-2 itak ne bo nič od njih...

Uporabniški avatar
Balonar
Guru
Prispevkov: 990
Pridružen: 20. Avg 2006 ob 21:17
T-2: Že imam
Paket: 8/1, 2x IP TV, IP Telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Balonar » 27. Nov 2006 ob 13:04

ah, tistega pa ne gledam :P 8) toliko veselja pa spet nimam :lol: :lol:

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a madpanter » 27. Nov 2006 ob 13:06

tist kurcev dtmf ton fox news oddaja nevem kaj je z mutavimi americani :?
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

maxmagnus
Guru
Prispevkov: 943
Pridružen: 7. Jul 2006 ob 16:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum

Odgovor Napisal/-a maxmagnus » 27. Nov 2006 ob 13:29

Balonar napisal/-a:ah, tistega pa ne gledam :P 8) toliko veselja pa spet nimam :lol: :lol:
Sej nism glih mislu, da boš v New York klicov...:D

Moja poanta je bila v tem, da lahko nekdo, ki se nekaj zavzame in potrudi, neredi več, kot pa neka velika firma kot je T-2...

d_g
Legenda
Prispevkov: 1138
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 08:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Ljubljana Bežigrad-Zup. jama: optika T-2

Tipki "Mute" in + - Vol

Odgovor Napisal/-a d_g » 12. Dec 2006 ob 22:47

A bo kdaj podprta funkcija tipk "Mute" - izklop in vklop glasnosti ter tipki za + - jakost zvoka na daljincu od Aminota, ko deluje v osnovnem načinu STB. :?:

Pa ne reč, da se to ne da, ker se da. 8) Je zelo moteče, ker imam amino povezan tudi z glasebnim stolpom, pa se rabi pol preveč daljincev za uravnavanje zvoka.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 13. Dec 2006 ob 07:02

Ne, ker tisti gumbi mute, zvok +/-, TTX na daljincu so namenjeni televizorju (in ne STBju) kljub temu, da daljinc ni preklopljen v TV mode.

STB nima kaj za manipulirat z jakostjo signalov... Ali lahko na tvojem CD player-ju (komponenti) tudi naštimuješ glasnost preko AUX izhoda?
Ne moreš... lahko pa kvečjemu preko izhoda za slušalke.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

d_g
Legenda
Prispevkov: 1138
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 08:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Ljubljana Bežigrad-Zup. jama: optika T-2

Odgovor Napisal/-a d_g » 13. Dec 2006 ob 08:58

Saj sploh ne gre za "manipulacijo" signalov. Je pa zadeva silno uporabna. Če ti ni všeč, pač pustiš na maksimumu.

Glede na to, da sem prej uporabljal Siol Tv, kjer je stvar delovala 100% (100% sam kar se tiče teh dveh tipk), ne vidim razloga, da to ne bi podprl tudi T-2jev daljinc oz. Amino. Samo sprogramirat je potrebno stvar.

Wega
Znanec
Prispevkov: 94
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 23:31
T-2: Že imam
Paket: 10/10, IPTV, VOIP
Kraj: Boršt pri Dvoru pri Žužemberku pri Novem mestu

Odgovor Napisal/-a Wega » 13. Dec 2006 ob 09:21

Se strinjam, da gre zgolj za izgovor: v nastavitvah aminota (kjer naj bi štelal razne formate slik in podobno) je tudi jakost zvoka.
In na siolu je na daljincu čisto solidno delovala tudi finkcija zvoka.
Tudi tu bi lahko, ne glede na to da lahko preskočiš na upravljanje tvja v celoti - to namreč deluje le če imaš srečo in najdeš pravo kodo za svoj tv

Regulacija zvoka z aminotovim daljincem v amino načinu je torej samo stvar dobre volje (in seveda prostega časa, saj ob vseh novostih ki jih uvajajo verjamem da le tega zmanjkuje).

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Tipki "Mute" in + - Vol

Odgovor Napisal/-a Cobane » 13. Dec 2006 ob 09:32

d_g napisal/-a:Pa ne reč, da se to ne da, ker se da. 8) Je zelo moteče, ker imam amino povezan tudi z glasebnim stolpom, pa se rabi pol preveč daljincev za uravnavanje zvoka.
Zakaj pa raje ne poiščeš kode za tvoj glasbeni stolp (mogoče pa celo obstaja) in Amino daljinc upariš na stolp.

P.S. Sicer je pa ta tvoja želja sila eksotična.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

d_g
Legenda
Prispevkov: 1138
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 08:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Ljubljana Bežigrad-Zup. jama: optika T-2

Odgovor Napisal/-a d_g » 13. Dec 2006 ob 10:25

Želja ni čisto nič "eksotična", ampak je zadeva zelo uporabna. Če kdo ne verjame, naj pogleda pri nekom, ki ima pač Amino od SiolTV-ja.

Z regulacijo tipk + - na aminotu lahko tako istočasno uravavaš zvok na glasbnem stolpu in tv-ju, kar je pa tud zelo uporabno (pri poslušanju radijskih in gledanju tv porgramov).

Pa sploh ne vidim v čem je problem, da se to funkcijo vklopi. Saj gre samo za spreminjanje nivoja glasnosti in nič druzga. Je opcijska izbira (tisti ki bi to želeli uporabljati pač uporabljajo, ostali pa pustijo na miru na maksimalni glasnosti).

Uporabniški avatar
moglasi
Uporabnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 23:12
T-2: Že imam
Paket: TV
Kraj: Ljubljana

ZVOK Na IPTV

Odgovor Napisal/-a moglasi » 6. Jan 2007 ob 19:11

Zvok na aminotu ni najbolj idealen, res je. Na SIOLU je bil naravnost katastrofalno slab. Na t-2 je boljši, še vedno precej neizenačen, moti pa me da je zvok nekaterih kanalov preveč "kompresiran". Raje imam tišji zvok kot tako "navit ali lahko bi rekel nabit".
Prošnja: nikar ne spreminjajte /zmanjšujte dinamike.

Uporabniški avatar
Balonar
Guru
Prispevkov: 990
Pridružen: 20. Avg 2006 ob 21:17
T-2: Že imam
Paket: 8/1, 2x IP TV, IP Telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Balonar » 23. Jan 2007 ob 08:18

POP TV in A Kanal .. že dva tedna ..

NN a mi lahko zaupaš na kateri opremi (TV) Vaši fantje "preverijo" programe, ker medtem, ko meni že dva tedna ven meče zvočnike, ko pridem do poptv in akanal-a, njemu vse igra v najlepšem redu.

Res me zanima ... da se ne da to popravit no ...

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 23. Jan 2007 ob 08:39

Čisto navadna LG plazma je. Balonar, sej tole se štima, ampak kakor veš, je precej dinamike (stalno se spreminjajo nastavitve). Druge razlage ne najdem! :roll:
Optika 100/10

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a madpanter » 23. Jan 2007 ob 08:43

men tudi na pop tv pa akanal vrze ven zvočnike, ko prešaltam iz kerga drugega kanala na ta dva :?
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
Jerry
Legenda
Prispevkov: 1068
Pridružen: 22. Jun 2006 ob 17:11
T-2: Že imam
Paket: VDSL:10/2+IPTV
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Jerry » 23. Jan 2007 ob 10:06

Ja pa ta novi Russia Today je extremno potihm.
SpaceInvader!
Slika

Odgovori