en predlog za interface - dodatna funkcionalnost

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
kokoon
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 25. Jan 2007 ob 21:08
T-2: Že imam
Paket: 50/50
Kraj: Ljubljana

en predlog za interface - dodatna funkcionalnost

Odgovor Napisal/-a kokoon » 26. Feb 2007 ob 01:35

mogoce odkrivam toplo vodo, mozno je da sem nekej podobnega ze nekoc videl na kaksnem TV sprejemniku:

"kurzor gumba" gor/dol (zdaj imata enako funkcijo kot CH +/-) bi lahko imela sledeco funkcijo

ko bi pritisnil na enega od omenjenih gumbov bi se lahko v manjsem oknu (podobno "tamalemu programu") prikazal spisek programov, z omenjenima kurzorjema bi se pomikal gor/dol po seznamu. kurzorja levo/desno bi lahko delovala kot stran naprej/nazaj. pri vsem tem se gledani program ne bi preklapljal, kvecjemu po dolocenem casu ne-premikanja (npr 2 sek), ali pa po pritisku na OK.

prednosti: sedaj je hitro premikanje po seznamu programov nerodno (je mogoce da je danansji update pohitril preklapljanja oz. omogocil preklapljanje se preden se novi kanal nalozi?), predvsem pa bi premikanje po vidnem spisku v kombinaciji s funkcijama stran naprej/nazaj naredila brskanje oz izbiro zeljenega kanala bistveno bolj pregledno.

Uporabniški avatar
markoggg
Faca
Prispevkov: 170
Pridružen: 21. Jan 2007 ob 22:12
T-2: Že imam
Paket: 1/1, 1-IPtv, 1-telefon
Kraj: Ljubljana-Dravlje

Odgovor Napisal/-a markoggg » 26. Feb 2007 ob 12:22

To bi bila super zadeva! :idea:
To imam jaz pri mojem Soniyu in sem se vedno tako premikau po programih! Seveda je odkar imam IPtv postalo nuporabno!! :cry:
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 26. Feb 2007 ob 12:41

Kokoon - tole pa ni slab predlog! :)
Optika 100/10

Uporabniški avatar
total
Model
Prispevkov: 201
Pridružen: 15. Okt 2006 ob 12:44
T-2: Že imam
Paket: 20/4 VDSL + 2 telefona + IPTV
Kraj: Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a total » 26. Feb 2007 ob 13:08

Super predlog. Upam, da uresniči.
kvecjemu po dolocenem casu ne-premikanja (npr 2 sek)
Se mi zdi, da bi bilo bolje, če bi bil ta čas malce daljši. Nekje 5-10s.
Slika
Čakal 33 dni.

bradek

Odgovor Napisal/-a bradek » 26. Feb 2007 ob 13:19

Ko si v seznamu tv programov poskusi uporabiti tipko desno, namesto tipke ok (da potrdis izbiro), to ti program odpre v ozadju. Mogoce si to mislil, ali kaj drugega?

maxmagnus
Guru
Prispevkov: 943
Pridružen: 7. Jul 2006 ob 16:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum

Odgovor Napisal/-a maxmagnus » 26. Feb 2007 ob 13:23

Jz pa predlagam, da bi se s pritiskom na levo puščico prikazalo okno, ki kaže spored cel dan za program, ki ga trenutno gledaš, po sporedu bi se pa premikal s puščicami(gor, dol).... desna puščica bi pa še naprej odpirala okno, ki kaže, kaj sledi na programu...

...tako ne bi bilo potrebno iti v meni za ogled sporeda za cel dan...

Taj
Znanec
Prispevkov: 75
Pridružen: 12. Nov 2006 ob 19:37
T-2: Že imam
Paket: 20/1
Kraj: Lj-okolica

Odgovor Napisal/-a Taj » 26. Feb 2007 ob 20:08

ja ogled sporeda je res zamuden, ker se stvar kar loada in loada....

Uporabniški avatar
n/a
Novinec
Prispevkov: 16
Pridružen: 13. Dec 2006 ob 14:41
T-2: Že imam
Paket: 10/10 + 2x TV
Kraj: Šentvid

Re: en predlog za interface - dodatna funkcionalnost

Odgovor Napisal/-a n/a » 26. Feb 2007 ob 21:15

kokoon napisal/-a:mogoce odkrivam toplo vodo, mozno je da sem nekej podobnega ze nekoc videl na kaksnem TV sprejemniku:

"kurzor gumba" gor/dol (zdaj imata enako funkcijo kot CH +/-) bi lahko imela sledeco funkcijo

ko bi pritisnil na enega od omenjenih gumbov bi se lahko v manjsem oknu (podobno "tamalemu programu") prikazal spisek programov, z omenjenima kurzorjema bi se pomikal gor/dol po seznamu. kurzorja levo/desno bi lahko delovala kot stran naprej/nazaj. pri vsem tem se gledani program ne bi preklapljal, kvecjemu po dolocenem casu ne-premikanja (npr 2 sek), ali pa po pritisku na OK.

prednosti: sedaj je hitro premikanje po seznamu programov nerodno (je mogoce da je danansji update pohitril preklapljanja oz. omogocil preklapljanje se preden se novi kanal nalozi?), predvsem pa bi premikanje po vidnem spisku v kombinaciji s funkcijama stran naprej/nazaj naredila brskanje oz izbiro zeljenega kanala bistveno bolj pregledno.
Tako nekako je izgledal interface od siola in stvar je bila zelo pregledna (s tem da se je dol/gor premikalo po programih, levo/desno pa po zvrsteh programov)...Vendar se je ob posodobitvi firmware-a stvar zelo upočasnila.To je edina stvar, ki je bila bolje organizirana pri Siolu.
Slika

gdodig
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 18. Dec 2006 ob 12:54
T-2: Že imam
Paket: 100/10 Mbit/s FTTH, IPTV, VoIP
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a gdodig » 27. Feb 2007 ob 17:38

Podobno imajo na Ljubljanskem kablu:
odpre se ti majhno okence v levem spodnjem delu ekrana in imas seznam vseh programov, potem se preskrolaš gor dol da najdes kam bi rad presaltal in stisnes OK.
Prednost tega je da dokler isces kanal se vedno lahko gledas trenutnega.

Aja, pa se nekaj drugega glede vmesnika - ko ste naredili tale nov update za VOD je majhna napakica v tistem seznamu naslednjih dveh programov ki se pojavi ko stisnes desno tipko in sicer v levem spodnjem in zgornjem kotu tista razlika med pravokotnim vogalom in zaobljenim vogalom (kot naj bi bil) ni vec transparentna tako da vogal ni vec zaobljen ampak ima malo modre barve. Vsaj pri meni. :)

celloak
Legenda
Prispevkov: 1191
Pridružen: 30. Okt 2006 ob 18:20
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika 100/10

Odgovor Napisal/-a celloak » 27. Feb 2007 ob 21:52

LOL, mislm da so ze zrihtali to z vogalckom :D

Pedantni.

Odgovori