[Vedež] Snemanje posnetkov IPTV na DVD

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

[Vedež] Snemanje posnetkov IPTV na DVD

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 9. Apr 2006 ob 14:51

IPTV uporablja video in audio ki skoraj ustrezata tistemu na DVD (mpeg2 video, mp2 ali ac3 audio). Zato je pretvarjanje posnetega materjala in shranjevanje posnetkov v dvd obliki trivialno. Postopek ne traja več kot 5-10 min, zahteva pa nekaj prostega diska.

Nucniki:
- ProjectX (dobi se na doom9)
- mpeg2shnitt (po želji - doom9)
- ifoedit (doom9)

1. Odpri posnet video v projectx, po želji lahko video tudi odrežeš (na začetku, koncu, reklame...). Guide za ProjectX se nahaja na doom9. Jaz opcij ne spreminjam, razen dveh:
- V special meniju označim Ignore Video Errors after first PTS/GOP. To ima za posledico da projectx napak v videu ne izreže ven ampak pusti noter. Če ne lahko v videu manjka tudi do pol sekunde, kar recimo pri koncertih pokvari cel tempo muzike, tako bo pa pri napaki zakockalo
- V meniju Extern označim Mpeg2Schnitt idd (za to da mpeg2schnitt ne procesira videa še 1x).
Datoteko demuxaš, zato rabiš diska vsaj toliko kot je v originalu bil video velik.

2. (ni nujen korak): Video lahko dodatno odrežeš/izrežeš z mpeg2schnitt. Tu lahko tudi poiščeš morebitne chapter pointe, ki jih napišeš v datoteko CellTimes.txt v obliki:
16776
25887
...
(kjer so števila številke frejmov v videu)

in
3. Kreiranje DVDja s programom IFOEdit - IFOEdit zato ker ne teži če gre za nestandardne datoteke, recimo večino programov se vrti v 544 x 576 ki ni ravno standardna DVD resolucija ampak nastali DVD se bo predvajal kjerkoli brez težav. Greš v meni Author New DVD, izbereš video file, audio file, nastaviš še chapterje, daš ok...počakaš par minut in nato že pečeš z Nerotom. Kvaliteta nastalega DVDja bo identična tistemu ki pride po IPTV, video se vmes ne rekompresira :D
Zadnjič spremenil gulikoza, dne 21. Mar 2008 ob 09:46, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika Optika od 30.5.2008

Jani
Znanec
Prispevkov: 93
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 10:31
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a Jani » 27. Apr 2006 ob 19:06

Cool, da si se potrudo tole spisat.

Mene je zadnjič zje*ana Java matrala, da mi ni delal ProjectX, tako da zdaj gre...

Me pa zanima, ali bi bilo mogoče iz obstoječega fajla samo izrezat določene dele (aka. reklame) brez demuxanja (se pravi, da zadeva ostane v .mpg) ali pa bi bilo za to treba uporabiti še kakšen dodaten muxing tool potem?
Slika

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 27. Apr 2006 ob 21:11

Se mi zdi da zna mpegvcr rezat mpege brez demuxanja, nisem pa ziher. Programček pa žal ni zastonj.
Slika Optika od 30.5.2008

Jani
Znanec
Prispevkov: 93
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 10:31
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a Jani » 28. Apr 2006 ob 20:15

Super, hvala.
Slika

Uporabniški avatar
u2fan
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 17. Apr 2006 ob 20:00
T-2: Še nimam
Paket: 1Mbit SiOL ADSL
Kraj: Vnanje Gorice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a u2fan » 12. Maj 2006 ob 20:31

Sicer sem na SiolTV samo predvidevam da je podobno na T-2. Vse kar rabiš je VLC, le ta ti snema direktno v MPEG-2. Ni treba nič demuxati ipd. :lol:

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 12. Maj 2006 ob 20:39

gre za snemanje v dvd standardu (video_ts, vob datoteke). tega vlc ne naredi
Slika Optika od 30.5.2008

vijavaja
Model
Prispevkov: 317
Pridružen: 14. Nov 2006 ob 17:35
T-2: Že imam
Paket: paket štirica na 10/10 optiki
Kraj: Koper

Re: [Vedež] Snemanje posnetkov IPTV na DVD

Odgovor Napisal/-a vijavaja » 20. Mar 2008 ob 13:45

Še en dober brezplačen program za obdelavo videa, posnetega z VLC - MPEG_Streamclip (MSC). Program ima vse v enem, torej je konverter (iz MPEG TS v MPEG PS), urejevalnik (z njim lahko izrežemo neželene dele posnetka), splitter (razdelimo fajl na dva ali več delov), demuxer(razbije mpeg fajl na video in avdio del). Brezhibna je video in avdio sinhronizacija, je zelo hiter, saj pri urejanju in izrezovanju posnetkov ter demuksanju ne konvertira fajla. Sicer pri shranevanju posnetkov napiše "converting...", vendar to ni čisto res. Uporaba je preprosta, kdor je kaj delal z VirtualDubom, se bo kmalu znašel.
MPEG_Streamclip dobimo tukaj: http://www.squared5.com. Naložimo verzijo 1.1 in verzijo MPEG Streamclip 1.2b2 beta. Delali bomo z beta verzijo, verzijo 1.1 rabimo zaradi priloženega vodiča. Poleg tega bomo potrebovali še Quicktime alternative s pluginom za mpg fajle. Link je na avtorjevi strani.
Tudi za MSC velja, da ponuja bistveno več kot bomo mi potrebovali pri svojem delu, zato samo najvažnejše. Uporabljali bomo funkcije Edit za izrezovanje n.pr. reklam oz. neželenih delov posnetka, Convert za pretvorbe iz mpg TS v mpg PS format in Demux za razgradnjo mpg fajla v video in audio fajl. Ker je spremljajoči vodič dolg, pa še v angleščini, urejanje pa sploh ni najbolje opisano, za urejanje nekaj trikov in nasvetov . Po fajlu, ki ga bomo obdelovali, se pomikamo z miško po časovnem traku. Če želimo označiti dele fajla, držimo tipko Shift, označeni del spremeni barvo. Za fino določanje točke izreza uporabimo Shift in puščica levo za pomik nazaj oz. Shift in puščica desno za pomik naprej. Označeni del izrežemo klasično: Edit -> Cut, postopek prekličemo z Undo, lahko pa prekličemo vse spremembe. Funkciji Convert in Demux ne potrebujeta posebne razlage. Priporočam pa, da fajl konvertirate kot Headed mpg, sicer so lahko pri nekaterih DVD predvajalnikih težave. Pri funkciji Demux uporabimo ločeno razgradnjo, torej video posebej in avdio posebej, ker gre bistveno hitreje kot istočasna razgradnja. Če uporabimo funkcijo Trim, lahko fajl razdelimo na dva ali več delov.
Če imamo enega novejših DVD predvajalnikov, ki so narejeni z Mediatek chipom, lahko prevajamo kar konvertiran (iz mpeg TS v mpeg PS) fajl. DVD kompatibilni zapis je smiselno narediti, če imamo kakšne posebne želje, kot so poglavja, počasno prevajanje naprej oz. nazaj ali kaj podobnega. MSC žal prikazuje samo čas in ne tudi okvirjev, zato boste morali za izdelavo datoteke CellTimes.txt uporabiti n. pr. VirtualDubMod.
Kako iz ločenih video in avdio streamov naredimo DVD kompatibilni video, pa je lepo opisano zgoraj.
Slika

DixieFlatline
Navdušenec
Prispevkov: 640
Pridružen: 19. Jun 2006 ob 09:55
T-2: Že imam
Paket: 10/10 Mbps FTTH,IPTV,VOIP
Kraj: Kranj

Re: [Vedež] Snemanje posnetkov IPTV na DVD

Odgovor Napisal/-a DixieFlatline » 21. Mar 2008 ob 09:42

Tale tema bi lahko kr sticky postala.
HulaHop naokrog!

Uporabniški avatar
Thorr
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 21. Maj 2008 ob 00:25
T-2: Že imam
Paket: ?

Re: [Vedež] Snemanje posnetkov IPTV na DVD

Odgovor Napisal/-a Thorr » 5. Jun 2008 ob 20:38

Imam mogoče malo 2butasto" vprašanje: želel bi posnetio določeno oddajo na DVD ki ima HD 160 Gb. Iz STB sem napeljal na DVD pa iz tam na TV ( vse via scart) .
sedaj mi pa ne odpre več slike DVD-ja.
kako moram naštimat povezave STB-ja z DVD in TV da bo štimalo.
Ja pa kako vem kateri kanal se bo snemal? kako to naštimaš.
Probal sem na DVD naštimat kanale pa mi ni ratalo, sedaj pa še tja ne morem.

vijavaja
Model
Prispevkov: 317
Pridružen: 14. Nov 2006 ob 17:35
T-2: Že imam
Paket: paket štirica na 10/10 optiki
Kraj: Koper

Re: [Vedež] Snemanje posnetkov IPTV na DVD

Odgovor Napisal/-a vijavaja » 5. Jun 2008 ob 22:46

Ta tema se nanaša na posnetke, narejene z VLC. Predvidevam, da te muči snemanje na DVD rekorder. Če ima tvoj TV aparat dva scart priključka, naj bi šlo. STB povežeš normalno na TV (video vhod), DVD rekorder pa na drugi scart (video izhod). Se pa nastavitve razlikujejo od aparata do aparata in je dobro prej prebrati navodila. IMHO, najboljše posnetke dobiš katerim od namenskh programov za snemanje (n.pr. VLC, fripTV) na računalnik in potem po opisanem postopku v tej temi izdelaš DVD. Če snemaš preko TV aparata imaš namreč dvojno konverzijo digitalno v analogno in potem nazaj iz analognega v digitalno.
Slika

Di4pozitiv
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 28. Feb 2009 ob 08:07
T-2: Že imam
Paket: O..p..t..ika preko TS 100/10

Re: [Vedež] Snemanje posnetkov IPTV na DVD

Odgovor Napisal/-a Di4pozitiv » 27. Maj 2009 ob 18:14

Nikakor mi ne rata dobiti željenega rezultata: xvid ali DVD s sinhroniziranim zvokom!

Zadeva je sledeča:
Z IPTV Recorderjem posnamem v .TS. Če zadevo nato predvajam v na primer VLC ali MPC - DELA brez težav. Pri kakršni koli konverziji ZVOK ZAOSTAJA oz. je povsem nesinhroniziran.

Primeri:
- takojšnja obdelava v npr. Avidemuxu (- cilj XVID ali kaj podobnega) - zvok zaostaja že pri predvajanju
- obdelava v projectX-u: najprej demux in nato nazaj v TS - program mi je našel okrog 2200000!!! opozoril oz. napak.
- obdelava v MPEG Streamclip-u: dela recimo rezanje reklam ipd, convert v MPG (ali M2V+MPA) načeloma tudi, vendar pa nato Simple DVD Creator najde ceuga boga napak, 50 minutna zadeva je velika 100 - 300 MB, predvajanje vsebine mape VIDEO_TS v recimo VLC pa takoj postreže z zaostajanjem zvoka...
- obdelava v MPEG Streamclip-u 2: izvoz v MPEG-4 (Apple MPEG4) - nastane en čuden MP4 ali v drugem primeru AVI (kompresiran v Apple MPEG4), ki ga komponenta ne j.be 5%...
- obdelava v MPEG Streamclip-u 3: izvoz v MPG in nato z Nero Recode v Nero Digital (MP4): na začetku zvok dohaja, proti koncu posnetka je že pol sekunde do ene sekunde zamika

Skratka, v nobenem primeru (TS > ProjectX demux/remux > DVD ali XVID oz. MPEG-4) mi zadeva ne dela. MPEG Streamclip ima ves Applov krafl in ne zazna Xvid ali divx kodekov, konvertiranje v MPG in nato v XVID ali DVD pa VEDNO zamakne zvok. in to fejst.

Pa me zanima, če ima kdo mogoče delujočo, simpl varianto kako z opisanimi programi do delujočega xvida. Ja, so komentarji, da je preprosto do DVD formata(ki mi tudi ne deluje), vendar je moj cilj še vedno Xvid, saj prostorsko zahteva najmanj...

Uporabniški avatar
mstojan
Uporabnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 12. Avg 2009 ob 20:18
T-2: Že imam

Re: [Vedež] Snemanje posnetkov IPTV na DVD

Odgovor Napisal/-a mstojan » 19. Avg 2009 ob 20:42

Konvertitaj z "AutoGordianKnot 2.55"! :rtmT2:

Odgovori