HDTV kanali

Vse o T-2 IP televiziji
Zaklenjeno
B-D_
Faca
Prispevkov: 154
Pridružen: 15. Sep 2007 ob 22:31
T-2: Že imam
Paket: FTTH 50/50

Re: HDTV kanali

Odgovor Napisal/-a B-D_ » 4. Mar 2009 ob 22:57

Navadni Nimda napisal/-a:Lej, kanali so dragi zato, da ti ne bo treba imeti 170 HD kanalov, ampak samo une, ki jih boš hotel. Torej ni tako kot pri SD, pač pa tako, kot hočeš da je. Stranski efekt je, da so kanali nekoliko dražji, kot če bi bili v osnovnem paketu, saj je tam veliko število ljudi, tukaj pa manj.
Ni panike, dajte ves SD + HD drek v en paket (60% kanalov), dobre SD + HD kanale v drugi paket (preostalih 40%), pa bom raje plačeval isto ceno za pol manj a zato cel paket DOBRIH kanalov.

Tistih 100 kanalov ki jih nikoli ne gledam ne bom nikoli pogrešal (in enako jih ne bo 75% folka ki bi takoj šlo na tak ne-bullshit paket). :blbl:


Zanimivo da so samo kanali ki niso nezanimivi in zanič za plačat če so kao vsi HD kanali kao tako dragi. :roll:
Zadnjič spremenil B-D_, dne 4. Mar 2009 ob 22:59, skupaj popravljeno 2 krat.
Slika

DeeKay
Faca
Prispevkov: 125
Pridružen: 23. Jun 2007 ob 21:02
T-2: Že imam
Paket: Internet 4/1, IPTV HD
Kraj: Gornja Radgona

Re: HDTV kanali

Odgovor Napisal/-a DeeKay » 4. Mar 2009 ob 22:58

Navadni Nimda napisal/-a:Ja, enak je. Če ga še ni v shemi, pa še bo.
Kako to misliš v shemi? Ali misliš ORF HD program (se ga da že videti na TV) ali misliš tv spored da je v shemi.

Vem, da sem čudno napisal, ampak upam, da razumeš. :)

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: HDTV kanali

Odgovor Napisal/-a kekoke » 5. Mar 2009 ob 09:44

B-D_, ne vem zakaj ti je tako težko razumet, da kar je zate drek je za druge hrana in obratno? Eni pač gledajo cel dan nabijanje žoge iz ene strani travnika na drugega in sodeč po tem forumu jih je ogromno. Drugi ljubijo svoj vaški program, ki ga vodi nečak od Franckine sestrične, če ne bi bilo prav nobenega interesa nas verjetno tud T-2 ne bi posiljeval s tem, dvomim da kak program plačuje T-2ju, da ga predvajajo. Potem je tu še malo eksotike, za takšne in drugačne manjšine in drugačnost nas samo bogati in imamo vsi verjetno 20 programov, ki jih pregledamo dvevno in jih želimo plačevat, potem je tu še 30, ki jih pregledamo tedensko in vse ostale, ki pa jih tudi pogledamo na par mesecev, da zvemo kaj se dogaja po svetu in da nam mal zraste ego, ko pomislimo na gledalce teh programov, aneda. Če bi vsak plačal samo tistih 20 programov, bi plačal isto, hkrati pa ostal brez drugih 30tih, tako pa imamo vsi vse, na srečo še na poljubnem mestu v programski shemi. Isto je s HD, manj naročnikov, višja cena, in večini očitno ni do kupovanja prevelikih TVjev ali pa nimamo možnosti za sprejem HD vsebin. Zato respekt :car: vsem, ki se zavedajo, da jih pri gladanju TV veseli tehnična naprednost slike, ki ima svojo ceno in so po mojem videnju zato pripravljeni plačevati neracionalno veliko. Za večino pa bo verjetno še dolgo na prvem mestu vsebina pred "količino" slike.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: HDTV kanali

Odgovor Napisal/-a nemo » 5. Mar 2009 ob 12:21

B-D_ napisal/-a:Zanimivo da so samo kanali ki niso nezanimivi in zanič za plačat če so kao vsi HD kanali kao tako dragi. :roll:
A si recimo kdaj pogledal ORF, ko imaš toliko povedat o kakovosti programov? Po moje je še kako zanimiv in kvaliteten in bo - če sem prav razumel - zastonj! Sicer pa cene ponudniki TV ne morejo določati sami, ampak je odvisna od ponudnikov programov, ki - zaenkrat - za HD zahtevajo veliko. Razen za nacionalne programe.
Plačaš 100, dobiš 90.

killah bee
Navdušenec
Prispevkov: 541
Pridružen: 31. Dec 2007 ob 14:47
T-2: Že imam
Paket: 4/512 + IPTV-HDTV + tulifon :)

Re: HDTV kanali

Odgovor Napisal/-a killah bee » 5. Mar 2009 ob 13:14

Dejansko je drago, kot je že B_D pisal... Če preračunaš:

ES HD...4€
Dis HD... 4€
Melody HD...1,5€
History HD... 4€
NG HD...4€

Je to že 17,5€ za 5 programov s tem, da ES HD ni pravi Hd, ampak upscalan SD!!! In definitivno ni vreden 4ih € !

Če bi pa dali recimo za celotni tak paket 5ih programov ceno 12€, bi pridobili veliko več naročnikov, kot pa sedaj, ko ima nekdo samo Dis HD, nekdo samo ES HD in jaz recimo Melody zen HD... Na ta račun bi pa imel celoten paket za 5€ ugodenje, kot posamezno. Tako bi se tud bolje pokrili stroški samih programov!

Pač en HD paket :)
Megane 225 Renault Sport

B-D_
Faca
Prispevkov: 154
Pridružen: 15. Sep 2007 ob 22:31
T-2: Že imam
Paket: FTTH 50/50

Re: HDTV kanali

Odgovor Napisal/-a B-D_ » 5. Mar 2009 ob 13:41

Trik je v tem da tistega šrota za 3,5€ (slabša polovica programske sheme) ne bi nihče gledal in plačeval. Zato bo tako kot je tudi ostalo. V raji je denar. ;)

Če bi delali na poštenosti bi hitro imeli bolj poštene pakete: "šport paket" za 2€, "šwabiland paket" za 3€, "slovenija paket" za 2€, "history+disc+ng paket" vključno s HDji za 5€, itd... pa bi vsak res imel in plačal tisto in toliko kar si želi.

Trenutne cene HD kanalov so pa samo "novelty factor", manj kot se boste na njih naročali, prej jih bo srečala pamet in bodo začeli dajati normalne cene. Tržne zakonitosti pač, najprej probaš koliko bodo butli plačali, če nočejo znižaš ceno, če hočejo plačat, zakaj bi nižal cene?


Dokler seveda ne bo siol tv dal ven poštenega paketa in bo folk masivno začel migrirat, takrat jih bo po čudežu takoj srečala pamet in bo kar naenkrat vse nemogoče čez noč postalo možno.
nemo napisal/-a:
B-D_ napisal/-a:Zanimivo da so samo kanali ki niso nezanimivi in zanič za plačat če so kao vsi HD kanali kao tako dragi. :roll:
A si recimo kdaj pogledal ORF, ko imaš toliko povedat o kakovosti programov? Po moje je še kako zanimiv in kvaliteten in bo - če sem prav razumel - zastonj! Sicer pa cene ponudniki TV ne morejo določati sami, ampak je odvisna od ponudnikov programov, ki - zaenkrat - za HD zahtevajo veliko. Razen za nacionalne programe.
Podnapisi? Nima. Isti drek kot čefurski in francoski šrot, normalnim nerazumljivo in neuporabno. :roll: Zato pa tudi stane toliko kot je vreden: 0€

Nemški kanali so sicer itq že notorious po temu da demonstrirajo zabitost celega šwabinaroda, saj pokažejo še preko satelitov da so večinoma nepismeni ker delajo to kar mi delamo le v risankah za majhne otroke: sinhronizirajo namesto da bi dali podnapise. :car: Tako so še angleške oddaje v žlobudrawščini in neuporabne.
Slika

Uporabniški avatar
pumaxx
Faca
Prispevkov: 156
Pridružen: 27. Sep 2007 ob 14:31
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL+Tel

Re: HDTV kanali

Odgovor Napisal/-a pumaxx » 5. Mar 2009 ob 14:26

B-D malo pogooglaj pa poglej koliko stanejo HD kanali po Evropi , pa se potem pritožuj. Zaenkrat so dragi in pika, verjetno pa to ne bo dolgo trajalo.

killah bee
Navdušenec
Prispevkov: 541
Pridružen: 31. Dec 2007 ob 14:47
T-2: Že imam
Paket: 4/512 + IPTV-HDTV + tulifon :)

Re: HDTV kanali

Odgovor Napisal/-a killah bee » 5. Mar 2009 ob 14:42

pumaxxx...

Primerjat tudi plačilno sposobnost po Evropi in Sloveniji ;-)

Enako je že pri nas... V Lj kava stane v baru 1,5€ ... V Murski soboti oa od oka 0,8€ Štekaš zakaj je tako?

Eno je Evropa... Drugo pa Slovenija... Kot dan pa noč ;-)
Megane 225 Renault Sport

Uporabniški avatar
pumaxx
Faca
Prispevkov: 156
Pridružen: 27. Sep 2007 ob 14:31
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL+Tel

Re: HDTV kanali

Odgovor Napisal/-a pumaxx » 5. Mar 2009 ob 14:48

Zanimivo zakaj pa potem Audija ne dobim pri nas za 50% Nemške cene, kolikor so pri nas tudi nižje plače. Te pokličem letos jeseni ko bom mejaval avto da se boš tako dogovril (-50%)

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: HDTV kanali

Odgovor Napisal/-a nemo » 5. Mar 2009 ob 15:24

B-D_ napisal/-a:
nemo napisal/-a:A si recimo kdaj pogledal ORF, ko imaš toliko povedat o kakovosti programov? Po moje je še kako zanimiv in kvaliteten in bo - če sem prav razumel - zastonj! Sicer pa cene ponudniki TV ne morejo določati sami, ampak je odvisna od ponudnikov programov, ki - zaenkrat - za HD zahtevajo veliko. Razen za nacionalne programe.
Podnapisi? Nima. Isti drek kot čefurski in francoski šrot, normalnim nerazumljivo in neuporabno. :roll: Zato pa tudi stane toliko kot je vreden: 0€

Nemški kanali so sicer itq že notorious po temu da demonstrirajo zabitost celega šwabinaroda, saj pokažejo še preko satelitov da so večinoma nepismeni ker delajo to kar mi delamo le v risankah za majhne otroke: sinhronizirajo namesto da bi dali podnapise. :car: Tako so še angleške oddaje v žlobudrawščini in neuporabne.
Čudno, da tak intelektualec kot ti, ne razume nemško in rabi podnapise. Pa še nekaj ti bom zaupal: sem slišal, da pravi intelektualci ne gledajo Discoveryja in Historyja, prazaprav sploh ne gledajo TV, ampak berejo in pišejo knjige. Baje!

Administratorja pa pozivam, da B-D_-ja malo umiri. Takšno pisanje sodi že pod definicijo sovražnega govora, tako da so na mestu ostri ukrepi.
Plačaš 100, dobiš 90.

DeeKay
Faca
Prispevkov: 125
Pridružen: 23. Jun 2007 ob 21:02
T-2: Že imam
Paket: Internet 4/1, IPTV HD
Kraj: Gornja Radgona

Re: HDTV kanali

Odgovor Napisal/-a DeeKay » 5. Mar 2009 ob 15:32

Ja, pa ORF ima nekatere serije v angleškem jeziku. Komaj čakam ORF HD!!!

SoLoR
Model
Prispevkov: 291
Pridružen: 4. Sep 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant 1000/200

Re: HDTV kanali

Odgovor Napisal/-a SoLoR » 5. Mar 2009 ob 16:48

nemo napisal/-a:Čudno, da tak intelektualec kot ti, ne razume nemško in rabi podnapise.
ne da bi kogarkoli zagovarju tukaj, vendar recimo jaz osebno niti ne toleriram oddaje v drugem kot originalnem jeziku. Ker je enostavno čudno, ko gledaš neki ameriski film v nemščini, tam vsi igralci, ki so včasih v ostalih 45 filmih govorili angleško, sedaj "govorijo" nemško pa odpirajo usta v prazno :< tudi če bi bila slovenska sinhronizacija, bi jaz enostavno nehal gledati slovenske programe, ker to je OGABNO. Recimo tudi če bi bil film v armenjščini, bi ga raje gledal, če bi bil jezik originalen z samo slovenskimi/angleškimi podnapisi kot pa sinhorniziran v katerkol jezik.

janezko
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 2. Dec 2008 ob 13:53
T-2: Že imam

Re: HDTV kanali

Odgovor Napisal/-a janezko » 5. Mar 2009 ob 19:50

se strinjam s predhodnikom, tudi moja želja ni nikogar zagovarjati, ampak sinhrorizirani filmi, oddaje itd. so pohabljeni verzije originalov, teh zadev jest enostavno ne morem prebavljati. raje ne gledam nič kot da gledam jodlarsko govoranco na drugi podlagi.

LP

Uporabniški avatar
DownTaker
Starešina
Prispevkov: 1636
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 14:28
T-2: Že imam
Paket: Telekom
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Re: HDTV kanali

Odgovor Napisal/-a DownTaker » 5. Mar 2009 ob 23:11

Enostavno je odgovor preprost.
To so programi namenjeni nemško govorečemu narodu. Če vam ni za gledat pač ne gledaš. Gledaš tisto kar te zanima in kar razumeš.
Slika

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: HDTV kanali

Odgovor Napisal/-a nemo » 5. Mar 2009 ob 23:17

SoLoR napisal/-a:
nemo napisal/-a:Čudno, da tak intelektualec kot ti, ne razume nemško in rabi podnapise.
ne da bi kogarkoli zagovarju tukaj, vendar recimo jaz osebno niti ne toleriram oddaje v drugem kot originalnem jeziku. Ker je enostavno čudno, ko gledaš neki ameriski film v nemščini, tam vsi igralci, ki so včasih v ostalih 45 filmih govorili angleško, sedaj "govorijo" nemško pa odpirajo usta v prazno :< tudi če bi bila slovenska sinhronizacija, bi jaz enostavno nehal gledati slovenske programe, ker to je OGABNO. Recimo tudi če bi bil film v armenjščini, bi ga raje gledal, če bi bil jezik originalen z samo slovenskimi/angleškimi podnapisi kot pa sinhorniziran v katerkol jezik.
Zato pa jaz na ORF ne gledam ameriških filmov in nadaljevank - večinoma oddajajo tudi originalni ton, a ga na t2 ne moremo izbrati - ampak njihove originalne oddaje. Pa formulo, ki je že nekaj časa v 16:9 pa še brez reklam.
Ampak bistvo mojega odgovora pametnjakoviču je drugje: če ne razumeš nekega jezika, to še ni razlog, da programe v tem jeziku proglasiš za sranje. Poleg ORF imamo v ponudbi še vrsto nemških kanalov in nekateri so zelo kvalitetni (N24, DW-TV, 3sat, bil je Arte HD); za moj okus so dokumentarci marsikdaj bistveno boljši kot tisto švasanje čoperjev na Discoveryju, ki ga je genijalec z - domnevam - nedokončano osnovno šolo proglasil za "intelektualni kanal".
Plačaš 100, dobiš 90.

Zaklenjeno