IPTV na računalniku

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
jure.kodzoman
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 3. Jun 2009 ob 10:53
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a jure.kodzoman » 3. Jun 2009 ob 10:56

Zivjo!

z VLC 0.9.9. je bilo precej težav. Predlagam da downloadaš 1.0.0rc1 ali rc2, ki so precej bolj napredni, in veliko stvari je popravljenih. Alternativa je pa 0.8.6, ki je bila zadnja dejansko stabilna verzija pred 1.0.0. Z vsemi vmes lahko pričakuješ nepredvidene težave.

mateoo
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 30. Apr 2009 ob 10:59
T-2: Že imam
Paket: optika

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a mateoo » 3. Jun 2009 ob 20:05

ehh hudirja...instaliral VLC 1.0.0 rc2 in nič!!! instaliral vlc 0.86h in nič.....
pa mi je že delalo... naj omenim da sem med tem zamenjal router. Prej sem imel Linksys wrg54g2, zdaj pa zamenjal na linksys wrg160n.
nastavitve enake...včasih po tem ko zaženem rač. tako dela...potem pa nič več...hudirja. Nekje sem pred časom zasledil potanke nastavitve za vlc, zdaj pa ne najdem več tega..pomoč....

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Fry » 4. Jun 2009 ob 06:21

V Routerju moraš imeti vklopljeno: Allow Multicast

Uporabniški avatar
Balonar
Guru
Prispevkov: 990
Pridružen: 20. Avg 2006 ob 21:17
T-2: Že imam
Paket: 8/1, 2x IP TV, IP Telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Balonar » 4. Jun 2009 ob 11:04

mogoče strange vprašanje pa vendar .. imam dva monitorja .. VLC špila na levem, če pa na desnem zalaufam COD5 (špil) mi pa slika na VLCju zgine .. oz. postane črna .. takoj ko grem iz špila, mi spet pokaže sliko .. hmm?

vtranc
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 21. Sep 2008 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: internet 10/1

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a vtranc » 4. Jun 2009 ob 21:03

Pozdravljeni.

Od včeraj imam težave z IP-tv po novem mi deluje samo motorola čim vklopim vlc je na obeh slika (na tv in prenosniku) negledljiva se močno zatika. Morda kdo kaj ve če je T-2 pričel z omejevanjme IP TV streamov. Upam da se to ni zgodilo ker je to bil edini razlog da sem odpovedal kabelsko in prešel na T2.

lep pozdrav dejan

Uporabniški avatar
Balonar
Guru
Prispevkov: 990
Pridružen: 20. Avg 2006 ob 21:17
T-2: Že imam
Paket: 8/1, 2x IP TV, IP Telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Balonar » 4. Jun 2009 ob 21:07

linija slabša? .. pa ne "zauga"

vijavaja
Model
Prispevkov: 317
Pridružen: 14. Nov 2006 ob 17:35
T-2: Že imam
Paket: paket štirica na 10/10 optiki
Kraj: Koper

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a vijavaja » 4. Jun 2009 ob 22:16

mateoo napisal/-a:ehh hudirja...instaliral VLC 1.0.0 rc2 in nič!!! instaliral vlc 0.86h in nič.....
pa mi je že delalo... naj omenim da sem med tem zamenjal router. Prej sem imel Linksys wrg54g2, zdaj pa zamenjal na linksys wrg160n.
nastavitve enake...včasih po tem ko zaženem rač. tako dela...potem pa nič več...hudirja. Nekje sem pred časom zasledil potanke nastavitve za vlc, zdaj pa ne najdem več tega..pomoč....
Nastavitve za vlc 086 so tukaj: http://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=3&t=3217.
IMHO, pa če ni nujno, ne glej IPTVja na računalniku preko routerja.
Slika

DCMAŽ
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 6. Jun 2009 ob 08:23
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a DCMAŽ » 6. Jun 2009 ob 09:20

Pozdravljeni.

Nabavil Linksys WRT 54 GL, naložil tomato, vklopil Allow multicast, pa IPTV brezžično ne deluje (preko kabla ok).
Je ruter lahko access point ali mora biti kaj drugega? In ali je lahko DHCP ali morajo biti IP statični? Ali kaj drugega?

Hvala.

Smrkc
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 16. Apr 2006 ob 13:11
T-2: Že imam
Paket: optika 10/10
Kraj: Kranj

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Smrkc » 7. Jun 2009 ob 00:15

mam eno vprašanje: do nedavnega mi je EPG v programu multicast TV delal na nekaterih programih, sedaj pa ne dela na nobenem več. mogoče kdo ve razlog, oz. ali obstaja kakšna rešitev za to?

titu
Faca
Prispevkov: 192
Pridružen: 12. Apr 2006 ob 22:37
T-2: Že imam
Kraj: M. Sobota

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a titu » 7. Jun 2009 ob 00:18

Potegni si dol najnovejšo verzijo...
Slika

vtranc
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 21. Sep 2008 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: internet 10/1

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a vtranc » 7. Jun 2009 ob 16:32

linija slabša? .. pa ne "zauga"

Ne razumem zakaj bi bila linija kar naenkrat slabša, do sedaj je bila sinhronizacija 40mb, mi je pa kolega v mariboru omenil da je ugotovil slab prenos na t2 dokler ni naročil še televizije in potem bi mu naj odprli povezavo na T2 na višjo hitrost karkoli bi že naj to pomenilo, dejstvo je da se lahko hitrost na DSLAMU omejuje. Upam da mi bo kdo na T2 nalil čistega vina in rekel bobu bob. Možno je sicer da je to posledica vedno več priklučenih uporabnikov na istem DSLAMU morda kdo ve če bi lahko tudi to bil problem?

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 7. Jun 2009 ob 19:43

Ne ni to čisto tak,
Uporabniku na VDSL, ki ima dovolj pasovne širine omogočimo točno tisto kar ima naročeno. Če imaš ti 40Mb maksimalnega downloada še ne pomeni da ti T-2 avtomatsko vse to sprosti, ampak omeji na naročene storitve.

SPaRC
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 28. Maj 2009 ob 08:43
T-2: Že imam
Paket: FTTH 100/10

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a SPaRC » 7. Jun 2009 ob 23:03

Predlagam dokaj enostavno rešitev, kako speljati IPTV na več računalnikov tako, da je istočasno dostopen tudi internet, ni problemov s poplavlanjem WIFI in ni nevarnosti vdorov.
Vse to je mogoče doseči brez posegov na usmerjevalnikih ali uporabe Linux serverja. Potrebujete računalnik z dvema mrežnima karticama, s nameščenim Windows OS. Kako se to naredi, za gledanje IPTV na enem računalniku (VLC), je bilo v teh forumih že večkrat napisano.
Za posredovanje IPTV v lokalno omrežje, multicast promet ni najbolj primeren, ker poplavi lokalno omrežje (WIFI).
Gulikoza je zadevo zelo dobro rešil z IPTV UDP Multicast na HTTP Proxyem, ki ga je mogoče vgraditi tudi v usmerjevalnik zasnovan na Linuxu. Rešitev pa ni najbolj trivialna za začetnike, ki nimajo dovolj izkušenj z Linuxom, Iptables, VLANih itd. Problem je lahko tudi, da, njegov proxy menda trenutno podpira istočasno le enega klienta.
Predlagana rešitev temelji na Windows multicast UDP-na-HTTP proxyu ruskega izvora PorPas-Soft. Za teiste, ki ne znamo Rusko, si lahko stran prevedemo z google translate. Izgleda, da je program zastonj. V uporabniškem vmesniku so uporabljeni ruski sitemskimi fonti, zato je, ko ga namestite na svoj računalnik, praktično nečitljiv. Za svoje potrebe sem vse ruske zapise, iz exe datoteke, prevedel v angleščino. Prevedeno verzijo, s primeri T-2 playlist za uporabo s VLC in NMT Popcorn A110, lahko snamete na tem mestu.
Priložena je tudi slika uporabniškega vmesnika s parametri, ki jih sam uporabljam. Progam lahko uporablate kot navadno windows aplikacijo, ali pa ga, za stalno uporabo, namestite kot servis.
Program sem skeniral s NOD32, kjub temu, pa za kakšnekoli težave, v vezi z negovo uporabo, ne odgovarjam.

Smrkc
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 16. Apr 2006 ob 13:11
T-2: Že imam
Paket: optika 10/10
Kraj: Kranj

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Smrkc » 8. Jun 2009 ob 14:23

hvala titu... nism opazil da je že nova verzija.

mam še eno vprašanje - mogoče še kdo nima zvoka pri national geographic hd?

titu
Faca
Prispevkov: 192
Pridružen: 12. Apr 2006 ob 22:37
T-2: Že imam
Kraj: M. Sobota

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a titu » 8. Jun 2009 ob 15:25

Izberi drugo zvočno sled (pri Multicast-u s črko L), isto velja za MGM in Viasat History...
Slika

Zaklenjeno