tv in videorekorder

Vse o T-2 IP televiziji
petarda
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 11. Avg 2007 ob 21:27
T-2: Že imam
Paket: tv,tel., internet

tv in videorekorder

Odgovor Napisal/-a petarda » 13. Avg 2007 ob 21:32

Ker sem do sedaj ko sem imela na voljo kabelski sistem veselo uporabljala videorekorder, si ga sedaj ko imam t2 sploh ne znam priklopit. Sem pa prebrala da se lahko snema direktno preko računalnika? Kako to naredim?? Imam komplet paket telefon, tv in net. Ker se sama na to ne spoznam, bi prosila vse, ki se spoznate na to in veste kako se stvari streže, da mi vsaj malo in približno razložite, kako torej lahko snemam recimo film s tvja direktno z računalnikom???
V naprej hvala vsem ki boste sodelovali in pomagali rešit moj problem.
Hkrati prosim moderatorje da mi ne zaklenejo in zbrišejo teme, ker starih tem očitno nihče več ne gleda in zato človek pač ostane brez odgovora jaz pa sem si ravno iz tega razloga drznila odpret svojo temo.

cia
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 6. Jul 2007 ob 22:00
T-2: Že imam

Re: tv in videorekorder

Odgovor Napisal/-a cia » 13. Avg 2007 ob 23:55

Lahko se snema na videorecorder in sicer mora biti tv prižgana ali v stand by, na aminotu pa more biti naštiman tisti program, katerega misliš snemat (ne moreš pa en program gledat (recimo slo1), drugega pa snemat (recimo slo2), oziroma tudi to bi lahko rešila z nabavo dodatnega amino- ta.

klemen1
Novinec
Prispevkov: 16
Pridružen: 6. Sep 2007 ob 17:52
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant+1xIPTV
Kraj: Zagorje ob Savi

Re: tv in videorekorder

Odgovor Napisal/-a klemen1 » 13. Okt 2007 ob 23:03

oj.
mene pa zanima, če mogoče kdo ve kako bi lahko povezav med sabo tv vmesnik, televizor in videorekorder. lepo bi prosil za odgovor.

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: tv in videorekorder

Odgovor Napisal/-a Fry » 14. Okt 2007 ob 08:06

Če ima tvoj TV sprejemnik dva SCART priključka, je zadeva dokaj enostavna.
Na en SCART priključiš AMINO, na drugega pa VCR.
S tem rešiš predvajanje iz AMINA in VCR.

Za snemanje je najbolj enostavno, da priključiš RF izhod iz Amina na antenski priključek VCR recorderja.
Na njemu poiščeš signal iz Amina (če se ne motim je to 37 ali 38 kanal) in nato snemaš kot kakeršenkoli analogni program.
RF priključek na Aminu je tisti, ki ima navoj (F priključek; tak kot za satelitsko anteno).

To je zgolj ena od možnosti priklopa.

@petarda
velja tudi za tebe
Za snemanje preko računalnika obstoja posebna tema:
viewtopic.php?f=3&t=2166
kjer je na začetku navedeno potrebno.
Bolj natančno pa je odvisno od samega dostopa, ki ga imaš (VDSL ali optika, če imaš router, če imaš dve mrežni kartici v računalniku, itd)

klemen1
Novinec
Prispevkov: 16
Pridružen: 6. Sep 2007 ob 17:52
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant+1xIPTV
Kraj: Zagorje ob Savi

Re: tv in videorekorder

Odgovor Napisal/-a klemen1 » 14. Okt 2007 ob 11:33

hvala.

mateja
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 25. Okt 2007 ob 08:41
T-2: Že imam
Paket: internet, tv, telefon

Re: tv in videorekorder

Odgovor Napisal/-a mateja » 25. Okt 2007 ob 08:48

Fry

Jest sem točno tako prevezala kot si napisal: se pravi skart Aminota v TV, skart videorekorderja v TV, in antensko povezavo z Aminotom in videorekorderjem,...in je bil kanal še vedno moder, ni nič sprejemal.
Sem potem probala še tako, da sem skart Aminota dala v videorecorder, pa skart iz videorekorderja na TV in sem dobila neko sliko, z zelo veliko motnjami (slika teče po ekranu in skače sem pa tja). Ko je tako priklopljen ne morem preko daljinca videorekorderja nič uštimat, ker ga sploh ne zazna- mislim naštimat kanal.


Fry: ali tudi če mi uspe zadevo nekako povezati ali bo sploh možno, snemat en program in gledat drugega?

PROSIM za hiter odgovor, ker danes mi pridejo aminota nekaj popravit in če to zgoraj z videorekorderjem ni možno bom T2 TV odpovedala in šla nazaj na Telemach

HVALA

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: tv in videorekorder

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 25. Okt 2007 ob 09:15

Snemat en program in gledat drugega ne bo možno, razen če imaš dva Amina (enega nastaviš na kanal, kjer misliš snemat, drugega pa gledaš). To je tudi mene morilo nekaj časa (predvsem kako naj, kadar sem zdoma, zamenjam kanal, da se mi bosta posneli dve oddaji, ki sta na različnih programih), zato sem si uredil snemanje na računalniku (najprej Aditeya, sedaj FripTV).

mateja
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 25. Okt 2007 ob 08:41
T-2: Že imam
Paket: internet, tv, telefon

Re: tv in videorekorder

Odgovor Napisal/-a mateja » 25. Okt 2007 ob 09:42

Kokica2000

Hvala za odgovor....jest se vračam na UPC Telamach... tok škatel tehnike v stanovanju pač ne bom mela...in ne vem zakaj se T2 ne zdi pomembno, da bi določene stvari povedali prej ali dali ven kakšna navodila, ne pa da se že štiri dni zezamo s priklučevanjem...vmes pa še dva dni amino ne dela...

d_g
Legenda
Prispevkov: 1138
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 08:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Ljubljana Bežigrad-Zup. jama: optika T-2

Re: tv in videorekorder

Odgovor Napisal/-a d_g » 25. Okt 2007 ob 09:55

mateja napisal/-a:Kokica2000

Hvala za odgovor....jest se vračam na UPC Telamach... tok škatel tehnike v stanovanju pač ne bom mela...in ne vem zakaj se T2 ne zdi pomembno, da bi določene stvari povedali prej ali dali ven kakšna navodila, ne pa da se že štiri dni zezamo s priklučevanjem...vmes pa še dva dni amino ne dela...
Vse zadeve so že vnarpej jasne. Treba se je pač včasih mal pozanimat, kaj se sploh želi. Navodila so tudi jasna. Če te pa motijo škatle (saj sta samo dve: modem in amino), je pa tudi kakšna rešitev. Sicer pa res ni treba komplicirat...

mateja
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 25. Okt 2007 ob 08:41
T-2: Že imam
Paket: internet, tv, telefon

Re: tv in videorekorder

Odgovor Napisal/-a mateja » 25. Okt 2007 ob 10:27

d_g napisal/-a:Vse zadeve so že vnarpej jasne. Treba se je pač včasih mal pozanimat, kaj se sploh želi. Navodila so tudi jasna. Če te pa motijo škatle (saj sta samo dve: modem in amino), je pa tudi kakšna rešitev. Sicer pa res ni treba komplicirat...
Ja sej fora je v tem, da nočemo komplicirat. Sam, da bom imela pa dva aminota samo zato, da bom lahko snemala. :roll:
Pa, da v treh večerih še nisem uspela dnevnika pogledat, ker URL nikoli ne najde, pol pa na pomoči naročnikom rečejo, da nadgrajujejo, medtem, ko sosedje imajo povezavo.... :mad:

Aja kje na strani od T2 pa je napisano, da bodo problemi z videorekorderjem ? Mislim, da je to podatek, ki je nekaterim pomemben.

Wega
Znanec
Prispevkov: 94
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 23:31
T-2: Že imam
Paket: 10/10, IPTV, VOIP
Kraj: Boršt pri Dvoru pri Žužemberku pri Novem mestu

Re: tv in videorekorder

Odgovor Napisal/-a Wega » 25. Okt 2007 ob 10:35

d_g napisal/-a:
Vse zadeve so že vnarpej jasne. Treba se je pač včasih mal pozanimat, kaj se sploh želi. Navodila so tudi jasna. Če te pa motijo škatle (saj sta samo dve: modem in amino), je pa tudi kakšna rešitev. Sicer pa res ni treba komplicirat...
Eee, ni čisto tako. Navadnim smrtnikom je ta malenkost z videorekorderjem zamolčana. Vsega pač ne moremo spraševati - zdi se logično, da če je IPTV tok super duper pred navadno TV da je uporaba naprednejša ne pa manj praktična. Saj pred nakupom novega avta tudi ne vprašaš a se prižgejo vse luči, ali pa boš moral vgraditi še 5 dodatnih štekarjev na volan. Resnici na ljubo pa so siolovi IPTV naročniki na istem.

Dva aminota??? Ja, ampak kdo slučajno kaj premakne(*) na tem aminotu se za snemano oddajo lahko obrišeš pod nosom. Tako moraš recimo za oddajo ki jo želiš snemati pojutrišnjem dva dni pazit na amino, da bo prav kazal...

(*) premakneš pa mimogrede, ko šaltaš prvega aminota...
Wega
Lep, postaven, pameten
in skromen

DixieFlatline
Navdušenec
Prispevkov: 640
Pridružen: 19. Jun 2006 ob 09:55
T-2: Že imam
Paket: 10/10 Mbps FTTH,IPTV,VOIP
Kraj: Kranj

Re: tv in videorekorder

Odgovor Napisal/-a DixieFlatline » 25. Okt 2007 ob 10:42

Počakaj kak mesec na PVR, pa boš lahko snemala brez videorekorderja pa 2 aminotov, menda bo do konca leta PVR že laufal. Sicer jaz tega ne verjamem :mad:
HulaHop naokrog!

mateja
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 25. Okt 2007 ob 08:41
T-2: Že imam
Paket: internet, tv, telefon

Re: tv in videorekorder

Odgovor Napisal/-a mateja » 25. Okt 2007 ob 10:51

DixieFlatline napisal/-a:Počakaj kak mesec na PVR, pa boš lahko snemala brez videorekorderja pa 2 aminotov, menda bo do konca leta PVR že laufal. Sicer jaz tega ne verjamem :mad:

Blond moment :roll: : kaj je PVR?

mateja
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 25. Okt 2007 ob 08:41
T-2: Že imam
Paket: internet, tv, telefon

Re: tv in videorekorder

Odgovor Napisal/-a mateja » 25. Okt 2007 ob 10:55

Wega napisal/-a:
d_g napisal/-a:
Eee, ni čisto tako. Navadnim smrtnikom je ta malenkost z videorekorderjem zamolčana. Vsega pač ne moremo spraševati - zdi se logično, da če je IPTV tok super duper pred navadno TV da je uporaba naprednejša ne pa manj praktična. Saj pred nakupom novega avta tudi ne vprašaš a se prižgejo vse luči, ali pa boš moral vgraditi še 5 dodatnih štekarjev na volan. Resnici na ljubo pa so siolovi IPTV naročniki na istem.

Dva aminota??? Ja, ampak kdo slučajno kaj premakne(*) na tem aminotu se za snemano oddajo lahko obrišeš pod nosom. Tako moraš recimo za oddajo ki jo želiš snemati pojutrišnjem dva dni pazit na amino, da bo prav kazal...

(*) premakneš pa mimogrede, ko šaltaš prvega aminota...

Točno tko.

Jest se osebno počutim k en idiot, ker sem verjela, da grem na boljše in bolj praktično. Sedaj imam pa že od petka razdejano dnevno sobo, ko žice šibamo sm pa tja in k se amino skoz izklaplja, pa ga reseteramo, pa spet in spet, pa povezava skoz nekaj šteka...

Pri nas gledamo direktno TV cca 30 minut na dan,...vse ostalo gre na snemanje,...tko, da smo sedaj kot ribe na suhem :shock:

DixieFlatline
Navdušenec
Prispevkov: 640
Pridružen: 19. Jun 2006 ob 09:55
T-2: Že imam
Paket: 10/10 Mbps FTTH,IPTV,VOIP
Kraj: Kranj

Re: tv in videorekorder

Odgovor Napisal/-a DixieFlatline » 25. Okt 2007 ob 11:05

Te štekam, isto pri nas smo ponavadi malo pregledali npr. Vikend magazin in dali kake dobre oddaje,serije snemat,ter si kasneje to ogledali, ko smo imeli čas.

nPVR pa omogča snemanje programa na disk od t-2, potem pa imaš nekaj dni časa, da zadevo pogledaš. Stvar se napoveduje že kako leto, optimizem mi vliva dejstvo, da so ga že prikazovali na sejmu 1 mesec nazaj, tko da je pomoje kr blizu.
HulaHop naokrog!

Odgovori