Motorola VIP 1910 HD "ropotulja"

Vse o T-2 IP televiziji
Zaklenjeno
alfasud
Znanec
Prispevkov: 53
Pridružen: 5. Sep 2006 ob 23:14
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika(100/10)
Kraj: Ljubljana - Šiška

Motorola VIP 1910 HD "ropotulja"

Odgovor Napisal/-a alfasud » 31. Avg 2007 ob 21:35

Motorola 1910 STB - Vozili smo ...

Po načelu "pomagaj si sam in T2 ti bo pomagal" sem šel danes (petek 31.08.2007) na Brnčičevo ob 15:30:00 zamenjat osovraženega Aminota 130 za novo pridobitev ... Motorolo VIP 1910. Nobenga problema, fantje prijazni, 5 minut je trajalo vse skupaj.
Edino me je mal zaskrbelo ko mi je prijazni uslužbenec zaželel "No, pa vso srečo ..."

Kišta:
- Mat črna, precej velika (250 x 195 x 60) v primerjavi z Amino 110 ali 130 je grrrrrrda.
- Noter "pouhn praznega" kar odmeva ko potrkaš (nisem ga odprl)
- Na sprednji plošči samo ledka (zelena in rdeča) tista slika na linku v pdf je model 1920.
Ko dela sveti zelena ledka na stndby pa rdeča, to je boljše kot pri aminotih.

Daljinec:
- Eleganten glosy black finish. Deluje bolj robustno kot amino daljinci.
- Tipke gumjaste, zelo skupaj postavljene. Na sredini okoli okroglega gumba "OK" so:
- Leva on/off hitri EPG
- Desna on/off hitri EPG
- Zgornja CH+
- Spodnja CH-
Vse štiri tipke so enako visoke in zelo skupaj, tako da ko šaltaš med kanali obvezno pritisneš še sosednjo.
Veliko slabše kot pri obeh amino daljincih.
- Nelogično modalno delovanje tipk za glasnost ki sta majhni in postavljeni nad temi štirimi.

Slika
- HD nastavitve v menuju 720p in 1080i
- Kvaliteta slike ista kot pri 130 (pričakovano)
- Nastavitve za 4:3 in 16:9 nisem našel, avtomatski resize ne dela (Amino 130 je delal)

Zvok
- Zvok na Hdmi dela samo na SD kanalih
- Zvok preko SPIDF in TOS dela na vseh kanalih
- Analogne stereo izhode nisem preiskusil
- Oba digitalna vira nista sinhrona. Nisem ugotovil kateri zamuja/prehiteva

Software
- Osnovna izbira: TV ali Radio
- Osnovni "oranžni" Tv profil, samo osnovna razporeditev kanalov, brez možnosti premikanja
- TTX ne dela
- VOD ne dela
- Radio dela
- močni živci za ogled "tistih" kanalov, potreben sproten vnos kode

Uporabniška iskušnja:

Daljinec ima tri (3) strogo ločene načine delovanja (TV,STB,AUX) in vse tipke upravljajo trenutno izbrano napravo.
To konkretno pomeni: Izbereš STB, premakneš na drugi kanal, zvočniki zarohnijo, v paniki pritisneš Mute ali tipko za zmanjšanje jakosti ... in zvočniki še vedno rohnijo. Ah, seveda nisem izbral pravo napravo, moram pritisniti TV tipko in zmanjšati jakost. Uff ... ok izšlo se je. Pritisnem CH+ in ... nič, tema stvar je crknila. Ne, ni crknla samo prestavil sem na naslednji kanal na TV tunerju in ker nimam antene priklopljene je seveda tema ratala. Ni problema, vzameš daljinc od TV-ja, prešaltaš na Hdmi vhod, selektiraš STB na Motoroli in veselo naprej.

Si ne predstavljam da bi moral še AV receirev krmilit s tem daljincem (AUX), kaj šele da bi celo zadevo skušal razložiti boljši polovici.
Seveda ni potrebeno uporabljati še zunanje ozvočenje saj so zvočniki na tv zadost. Ja če ne gledaš HD kanale, ker tam namreč zvok deluje samo preko SPIDF ali TOS priključka in je na Hdmi-ju mrtva tišina !!!

Drgač pa vse dela ...

No treba je le priznati da so se fantje na T2 potrudili in nam zrihtal novo "HD ropotuljo" ter nas odrešili 130-tke, in se bodo stvari uredile.



Link http://www.motorola.com/content.jsp?glo ... 0536-10546
Slika

celloak
Legenda
Prispevkov: 1191
Pridružen: 30. Okt 2006 ob 18:20
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika 100/10

Re: Motorola VIP 1910 HD "ropotulja"

Odgovor Napisal/-a celloak » 31. Avg 2007 ob 21:49

Tudi sam sem šel danes po težko pričakovano novo ropotuljo, in se v vsem precej strinjam s tabo.

Edino TTX ne vem kaj si delal -- meni stvar dela super. Mogoče si imel priključeno na TV, in ne na STB. Pri Motorolinih modelih je "podpora" za TTX built-in.

Probaj TTX odpreti na STB načinu na daljincu.
ko rano rani /
il' je pekar /
il' budala

alfasud
Znanec
Prispevkov: 53
Pridružen: 5. Sep 2006 ob 23:14
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika(100/10)
Kraj: Ljubljana - Šiška

Re: Motorola VIP 1910 HD "ropotulja"

Odgovor Napisal/-a alfasud » 31. Avg 2007 ob 22:02

Maš prav, sedaj TTX dela.
Vem da se sliši trapasto ampak ko sem popoldne testiral mi je na ekranu pisalo "No TTX service available".

Važno da dela, sej se bojo fantje potrudil in zrihtal še SW.
Sam bom pa definitvno Logitech 525 nabavil.

Aja še to sem pozabil:

Na zadnji strani STB sta dva scart prikljčka. Na enem piše VCR, upam da bodo sedaj vsi VHS ljubitelji prišli na svoj račun. :D
Slika

celloak
Legenda
Prispevkov: 1191
Pridružen: 30. Okt 2006 ob 18:20
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika 100/10

Re: Motorola VIP 1910 HD "ropotulja"

Odgovor Napisal/-a celloak » 31. Avg 2007 ob 22:06

Aja, še to... Napisal si, da je šaltanje po "žgečkljivih" programih tečno. Men je delalo, da sem samo enkrat vpisal kodo, in sem se potem lahko mirno sprehajal med programi.

A teb dela drugače?
ko rano rani /
il' je pekar /
il' budala

alfasud
Znanec
Prispevkov: 53
Pridružen: 5. Sep 2006 ob 23:14
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika(100/10)
Kraj: Ljubljana - Šiška

Re: Motorola VIP 1910 HD "ropotulja"

Odgovor Napisal/-a alfasud » 31. Avg 2007 ob 22:17

Da dela drugače, pravkar sem preveril.

Zadeva se obnaša dokaj naključno. Če pustiš na enem kanalu cca 2-3 min in potem prestaviš na drug kanal istega žanra, zahteva kodo.
Vsekakor drugače kot na 130-tki
Slika

Uporabniški avatar
Ed004
Model
Prispevkov: 246
Pridružen: 13. Sep 2006 ob 07:38
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10+HDTV
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Motorola VIP 1910 HD "ropotulja"

Odgovor Napisal/-a Ed004 » 1. Sep 2007 ob 09:52

alfasud napisal/-a:Motorola 1910 STB - Vozili smo ...

Po načelu "pomagaj si sam in T2 ti bo pomagal" sem šel danes (petek 31.08.2007) na Brnčičevo ob 15:30:00 zamenjat osovraženega Aminota 130 za novo pridobitev ... Motorolo VIP 1910. Nobenga problema, fantje prijazni, 5 minut je trajalo vse skupaj.
Edino me je mal zaskrbelo ko mi je prijazni uslužbenec zaželel "No, pa vso srečo ..."

Kišta:
- Mat črna, precej velika (250 x 195 x 60) v primerjavi z Amino 110 ali 130 je grrrrrrda.
- Noter "pouhn praznega" kar odmeva ko potrkaš (nisem ga odprl)
- Na sprednji plošči samo ledka (zelena in rdeča) tista slika na linku v pdf je model 1920.
Ko dela sveti zelena ledka na stndby pa rdeča, to je boljše kot pri aminotih.

Daljinec:
- Eleganten glosy black finish. Deluje bolj robustno kot amino daljinci.
- Tipke gumjaste, zelo skupaj postavljene. Na sredini okoli okroglega gumba "OK" so:
- Leva on/off hitri EPG
- Desna on/off hitri EPG
- Zgornja CH+
- Spodnja CH-
Vse štiri tipke so enako visoke in zelo skupaj, tako da ko šaltaš med kanali obvezno pritisneš še sosednjo.
Veliko slabše kot pri obeh amino daljincih.
- Nelogično modalno delovanje tipk za glasnost ki sta majhni in postavljeni nad temi štirimi.


nekateri ne bodo nikoli zadovoljni z obliko!


Slika
- HD nastavitve v menuju 720p in 1080i
- Kvaliteta slike ista kot pri 130 (pričakovano)
- Nastavitve za 4:3 in 16:9 nisem našel, avtomatski resize ne dela (Amino 130 je delal)


drži, enako pri meni

Zvok
- Zvok na Hdmi dela samo na SD kanalih
- Zvok preko SPIDF in TOS dela na vseh kanalih
- Analogne stereo izhode nisem preiskusil
- Oba digitalna vira nista sinhrona. Nisem ugotovil kateri zamuja/prehiteva


Software
- Osnovna izbira: TV ali Radio
- Osnovni "oranžni" Tv profil, samo osnovna razporeditev kanalov, brez možnosti premikanja
- TTX ne dela
- VOD ne dela
- Radio dela
- močni živci za ogled "tistih" kanalov, potreben sproten vnos kode


TTX dela

Uporabniška iskušnja:

Daljinec ima tri (3) strogo ločene načine delovanja (TV,STB,AUX) in vse tipke upravljajo trenutno izbrano napravo.
To konkretno pomeni: Izbereš STB, premakneš na drugi kanal, zvočniki zarohnijo, v paniki pritisneš Mute ali tipko za zmanjšanje jakosti ... in zvočniki še vedno rohnijo. Ah, seveda nisem izbral pravo napravo, moram pritisniti TV tipko in zmanjšati jakost. Uff ... ok izšlo se je. Pritisnem CH+ in ... nič, tema stvar je crknila. Ne, ni crknla samo prestavil sem na naslednji kanal na TV tunerju in ker nimam antene priklopljene je seveda tema ratala. Ni problema, vzameš daljinc od TV-ja, prešaltaš na Hdmi vhod, selektiraš STB na Motoroli in veselo naprej.

Si ne predstavljam da bi moral še AV receirev krmilit s tem daljincem (AUX), kaj šele da bi celo zadevo skušal razložiti boljši polovici.
Seveda ni potrebeno uporabljati še zunanje ozvočenje saj so zvočniki na tv zadost. Ja če ne gledaš HD kanale, ker tam namreč zvok deluje samo preko SPIDF ali TOS priključka in je na Hdmi-ju mrtva tišina !!!


tu se pa absolutno strinjam, ampak so obljubili, da bodo poštimali

Drgač pa vse dela ...

No treba je le priznati da so se fantje na T2 potrudili in nam zrihtal novo "HD ropotuljo" ter nas odrešili 130-tke, in se bodo stvari uredile.


nedvomno, treba je samo malo potrpeti :D

Link http://www.motorola.com/content.jsp?glo ... 0536-10546

alfasud
Znanec
Prispevkov: 53
Pridružen: 5. Sep 2006 ob 23:14
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika(100/10)
Kraj: Ljubljana - Šiška

Re: Motorola VIP 1910 HD "ropotulja"

Odgovor Napisal/-a alfasud » 1. Sep 2007 ob 19:25

Sedaj, ko sem zadevo prespal in ste tudi drugi pokomentirali, bi rekel sledeče:

- Design: družica ma raje "ovalne" oblike, men je pa vseen ...

- Modalno delovanje tipk za glasnost je pravzaprav čisto logično.
Saj omogoča upravljanje dveh zunanjih naprav + STB in se pač moraš eksplicitno odločat med TV in AUX.
Amino daljinec ni imel te dileme ker je krmilil samo eno zunanjo napravo + STB
Reštev: Univerzalni daljinec npr. Logitech 525

- Nastavitve formata slike 4:3, 16x9 in avtomatski resize
Rešitev: upgrade firmware-a (Motorola)

- TTX dela. Sem jaz zamoču ko sem pritisnu tipko TTX na kanalu ki le tega nima.

- Zvok na Hdmi dela tudi na nekaterih HD kanalih na nekaterih pa ne.
Predvidevam da je problem s kodiranjem zvoka na strani ponudnika vsebin
Rešitev: upgrade firmware-a (Motorola)

- Uporabniški vmesnik, VOD, timer na kanalih s eksplicitno vsebino
Rešitev: T2 programerji. Mislim da gre pri tem STB-ju za drug API, tko da dejmo jim čas

Še ena luštna finta na daljincu.
Tipka levo spodaj ob navigacijskih tipkah (zavita puščica). Preklaplja med prejšnim in trenutno izbranim kanalom.
Idealno za gledanje poročil, ko spremljaš različne komentarje iste teme na SLO1 in POP-TV, družica pa benti. :twisted:
Slika

Lime
Uporabnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 12. Jul 2006 ob 21:11
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant
Kraj: Kranj

Re: Motorola VIP 1910 HD "ropotulja"

Odgovor Napisal/-a Lime » 1. Sep 2007 ob 20:44

alfasud napisal/-a:- Nastavitve formata slike 4:3, 16x9 in avtomatski resize
Rešitev: upgrade firmware-a (Motorola)
Ali to pomeni da si sam nadgradil firmware? Kakšen je postopek?
Ali so programi, ki oddajajo v 16:9 formatu prikazani v 16:9 ali raztegnjeni?
Ne vem ali naj menjam svojega amina ali naj še malo počakam.

Hvala

alfasud
Znanec
Prispevkov: 53
Pridružen: 5. Sep 2006 ob 23:14
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika(100/10)
Kraj: Ljubljana - Šiška

Re: Motorola VIP 1910 HD "ropotulja"

Odgovor Napisal/-a alfasud » 2. Sep 2007 ob 12:17

Ne, nisem nadgradil FW. Pričakujem da bo postopek isti kot pri aminotih.
Programi 16:9 so prikazani pravilno, 4:3 so pa rastegnjeni na 16:9.
Na tv imam vključeno avtomatsko zaznavo formata, ki deluje na antenskem vhodu.
Ne vem zakaj bi odlašal z zamenjavo A130, razen če te ne moti resetiranje na cca 30 min.
Slika

paskob
Znanec
Prispevkov: 65
Pridružen: 17. Jun 2007 ob 17:49
T-2: Že imam
Paket: 20/10

Re: Motorola VIP 1910 HD "ropotulja"

Odgovor Napisal/-a paskob » 2. Sep 2007 ob 17:30

Hmmmm....
Res človek ne ve kako in kdaj ima prav.Prvič je amino 130 imel problem ker je vse prikazoval širokozaslonsko.Potem ko je bil nadgrajen,jim je šlo n živce,zakaj ne pusti drugače kot tako da je vedno originalen aspect rate.Res je ...amino 130 se je podiral vsake pol ure,kakor da bi imel kak ttx owerflow...ampak...kakorkoli že...zadeva je zelo obetavna.TTX vsekakor dela.Zvok preko HDMI za anixe hd,pro 7 hd in sat 1 hd seveda ne dela....napaka...dela samo v dražjih plasmah ki razumejo 5.1 zvok.Daunsemplali ga bodo pa bo ok...sej...rešitev je na poti...motorola bo bojda do srede poslala napisano skripto za to zadevo.....vse druge funkcionalnosti,ki so že videne na aminotu(predvsem na 110-tki),zahtevajo čas.Js bi zelo srečen bil,da se del softvera kjer so zaključeni profilinarejen nekje do 1.11....seveda letos.no...VOD ....želja je seveda za novo leto....vendar nekako ne vidim realne možnosti za to....je pa dejstvo,da je vsaka zadeva narejena na tej škatli,nekako bolje delujoča kot pri amino 110.
skratka...moja želja bi bila(to je samo želja),da bi vsak naročnik dobil to škatlo,ne glede naq to ali ima hd ali ne.

Uporabniški avatar
MiKi
Model
Prispevkov: 228
Pridružen: 18. Maj 2006 ob 20:21
T-2: Že imam
Paket: FTTH 100/10Mbit + TV + Tel
Kraj: Ljubljana

Re: Motorola VIP 1910 HD "ropotulja"

Odgovor Napisal/-a MiKi » 2. Sep 2007 ob 23:51

Lepo prosim, če mi nekdo odgovori na moja vprašanja.
Imam linijo, ki se nekako postavi DL na 28Mbit, kar pomeni da bi mi hdtv moral delovati, a ne? Ker meni ne deluje niti na VLCju... samo 1 Luxe dela, pa včasih še kak Pro7.
Če ugasnem ali celo izklopim vse "porabnike", bi HDTV MORAL delovati na tej brzini? Rečeno je bilo 22Mbit/kanal, a ne?
Ali lahko zahtevam VDSL2 in ali mi bo kaj pomagal?
Imel sem Aminota 130, kateri se niti pognati ni hotel. Odgovor iz T-2ja je bil, da imam preveč šuma v liniji, da to on pač zazna in se ne požene.
Zanima me, če imaš linijo naprimer 15Mb, ali se Motorola požene vsaj na SD kanalih?
Pa še to. Ali je kdo sprobal, če HDMI izhod lahko priklopiš na DVI monitor preko vmesnika? Mislim, če Motorola to podpira?
Za spalnico rabim nov TV ,pa sem razmišljal če bi kar enga Samsunga 22 ubodu. Nebi namreč radimel 2 daljincev.
Hvala za pomoč.
Lp!

Lime
Uporabnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 12. Jul 2006 ob 21:11
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant
Kraj: Kranj

Re: Motorola VIP 1910 HD "ropotulja"

Odgovor Napisal/-a Lime » 3. Sep 2007 ob 00:35

alfasud napisal/-a:Ne vem zakaj bi odlašal z zamenjavo A130, razen če te ne moti resetiranje na cca 30 min.
Pravzaprav premišljujem o menjavi za A110.

paskob
Znanec
Prispevkov: 65
Pridružen: 17. Jun 2007 ob 17:49
T-2: Že imam
Paket: 20/10

Re: Motorola VIP 1910 HD "ropotulja"

Odgovor Napisal/-a paskob » 3. Sep 2007 ob 05:26

MiKi napisal/-a:Lepo prosim, če mi nekdo odgovori na moja vprašanja.
Imam linijo, ki se nekako postavi DL na 28Mbit, kar pomeni da bi mi hdtv moral delovati, a ne? Ker meni ne deluje niti na VLCju... samo 1 Luxe dela, pa včasih še kak Pro7.
Če ugasnem ali celo izklopim vse "porabnike", bi HDTV MORAL delovati na tej brzini? Rečeno je bilo 22Mbit/kanal, a ne?
Ali lahko zahtevam VDSL2 in ali mi bo kaj pomagal?
Imel sem Aminota 130, kateri se niti pognati ni hotel. Odgovor iz T-2ja je bil, da imam preveč šuma v liniji, da to on pač zazna in se ne požene.
Zanima me, če imaš linijo naprimer 15Mb, ali se Motorola požene vsaj na SD kanalih?
Pa še to. Ali je kdo sprobal, če HDMI izhod lahko priklopiš na DVI monitor preko vmesnika? Mislim, če Motorola to podpira?
Za spalnico rabim nov TV ,pa sem razmišljal če bi kar enga Samsunga 22 ubodu. Nebi namreč radimel 2 daljincev.
Hvala za pomoč.
Lp!
amino 130 ne zazna šuma,ampa je to škatla ki je imela še ogromno bagov.
Tebi ni moglo na vlc-ju delovat drugače,ker nimaš tako močne mašine za h 264 hd mpeg 4 .
praviloma se na 15 mb postavijo vse mašine od aminota pa vse do motorole.
prosi za vdsl 2,pa še naj se vswi kontakti prepucajo pa bo

luser
Znanec
Prispevkov: 60
Pridružen: 5. Avg 2006 ob 17:33
T-2: Že imam
Paket: 4/1Mbps

Re: Motorola VIP 1910 HD "ropotulja"

Odgovor Napisal/-a luser » 3. Sep 2007 ob 13:38

Kolko dolgo se ta ropotulja prebuja, od vklopa v štrom do prikaza kakega kanala?

celloak
Legenda
Prispevkov: 1191
Pridružen: 30. Okt 2006 ob 18:20
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika 100/10

Re: Motorola VIP 1910 HD "ropotulja"

Odgovor Napisal/-a celloak » 3. Sep 2007 ob 14:27

Precej -- kakšno minuto. Se pa na daljinca prižge _takoj_. Večino časa pa tako ali tako prižigamo na daljinca.
ko rano rani /
il' je pekar /
il' budala

Zaklenjeno