Kvaliteta T-2 Televizije.

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
bradek

Re: Kvaliteta T-2 Televizije.

Odgovor Napisal/-a bradek » 13. Nov 2007 ob 20:24

Ally12, ze kar nekajkrat ej bilo na tem forumu razlozeno kako je s teletekstom na Motorolah. Uporablja se aplikacija, ki je direktno na Motoroli in ne teletekst dekoder na TV sprejemniku. Teletekst je dostopen tudi neposredno iz vmesnika (tipka MENU) in deluje brezhibno na obeh modelih (1510 in 1910).

ally12
Nadebudnež
Prispevkov: 414
Pridružen: 15. Okt 2006 ob 20:29
T-2: Že imam
Paket: T4 Mega
Kraj: Kranj

Re: Kvaliteta T-2 Televizije.

Odgovor Napisal/-a ally12 » 13. Nov 2007 ob 21:35

Tole sem prekopiral iz sorodne teme...

Napisal/-a michael dne 12. nov 2007 21:07
hja no, tkole zdej:

Morm povedat da sem nov naročnik pri T2 optika....in sicer moti me samo televizija in to precej !!!!!

a naštejem ? no pa bom !!

1.) remote control ni sposoben upravljat moje televizije (motorola vip 1510)
- torej moram uporabljati dva daljinca
- kar pomeni če hočem dat tv na glas moram vzet dalinca za tv
- v šiški v prodajalni mi niso povedali da bom dobil tak dalinc, še vprašal sem jih če bo to mogoče in so mi rekli da ja..najbrš so mislili na Amino-ta, dubu sem pa Motorolo , katastrofa

2.) nevem kako je pri vas, ampak programi so zelo neuglašeni
- med šaltanjem programov se včasih tko zatakne da moram čakat po 15 sekund da mi preklopi na drug program
- včasih (ne bom rekel da skos) ampak je to cca. 4x -5x dnevno kar zgine zvok, kokr da bi mi kdo prtisnu mute in pol se zvok kr vrne nazaj
- včasih pride do interference, kar pomeni da slika začne zgubljat na kvaliteti.... pojavijo se nekakšne motnje (ampak zelo kratke)
- in pa TXT --> na teletekstu kar manjkajo kake vrstice, tko da se sploh ne da prebrat do konca (npr. na rtvslo1 sem bral nekaj o volitvah in je mankal cel stvak vmes)

NO TO SO NAPAKE, KI SO RES POMANKLJIVE IN ZELO MOTOČE,........ ŠE NAJBOLJ OD TEGA PA JE MOTEČE DA Z DALJINCEM NE MOREM UPRAVLJATI TV-JA

Da pa ne bom samo grajal pa naj seveda pohvalim internet in pa sam sistem Tv-ja, oz meni (menu), spored, videoteka,..... s tem sem drugače zadovoljen....

ampak res res me zelo moti kakšna neumesna prekinitev zvoka ipd.... ter remote control od motorole !!!!!!!!!

Če pač to ne bo odpravljeno in ne bodo poskrbeli za nas, da nam omogočijo, da bomo lahko upravljali tudi TV in vse te napke.......ne bom dolgo odlašal in vzel ponudnika televizije, ki sem ga imel do sedaj nazaj !!!!!!!!!!!!!!!!!


LP

Js mam HD Motorolo in mi TTX dela. Moti me samo, da nimam funkcij, k jih omogočajo TVji (tud moj, pa ni nč posebnga)...
Slika

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8492
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Kvaliteta T-2 Televizije.

Odgovor Napisal/-a kitl » 13. Nov 2007 ob 21:40

Prosim ne uporabljaj barv ampak raje uporabi funkcijo NAVEDI.
Slika


Lp, Kitl

ally12
Nadebudnež
Prispevkov: 414
Pridružen: 15. Okt 2006 ob 20:29
T-2: Že imam
Paket: T4 Mega
Kraj: Kranj

Re: Kvaliteta T-2 Televizije.

Odgovor Napisal/-a ally12 » 13. Nov 2007 ob 23:19

Poznam funkcijo NAVEDI. Ne poznam pa funkcije, ki mi funkcijo NAVEDI prenese v drugo temo. Zato sem uporabil enostavnejšo in elegantnejšo pot, ki jo seveda ponuja forum. Se pravi, da tudi na forumu ne smemo uporabljati razpoložljivih funkcij?

P.S. Se oproščam, ker je vnos izven teme. No, mogoče pa sem problem jaz, ker nisem dovolj razgledan... In ne znam uporabljati povsem enostavnih poti. Zelo ti bom hvaležen kitl, če me boš podučil... In tudi povedal, katerih funkcij še ne smem uporabljati.

P.P.S Imam nenormalno močn občutek, da pridobitev programov HBO, HBO Comedy, TV1000 ne bo zadovoljila uporabnikov T2...
Slika

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3495
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Kvaliteta T-2 Televizije.

Odgovor Napisal/-a madpanter » 14. Nov 2007 ob 07:18

@ally seveda, da jih nebo zadovoljila, ker vprašanje če bojo sploh jih ponudili. Pomoje bojo kak spet oh in sploh lokalen kanal z programom, ki vsebuje 23 ur na dan reklamami za lokalne dimnikarske storitve ostalo uro programa pa kake bioenergetike in ostale šarlatante :roll: skratka sranji, ki sam brezveze zaseda mesto v programski shemi in dviguje število kanalov.
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
Ed004
Model
Prispevkov: 246
Pridružen: 13. Sep 2006 ob 07:38
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10+HDTV
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Kvaliteta T-2 Televizije.

Odgovor Napisal/-a Ed004 » 14. Nov 2007 ob 08:10

ally12 napisal/-a:...Imam nenormalno močn občutek, da pridobitev programov HBO, HBO Comedy, TV1000 ne bo zadovoljila uporabnikov T2...
zadetek v polno :mrgreen: :mrgreen:

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Kvaliteta T-2 Televizije.

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 14. Nov 2007 ob 08:25

ally12 napisal/-a:Poznam funkcijo NAVEDI. Ne poznam pa funkcije, ki mi funkcijo NAVEDI prenese v drugo temo. Zato sem uporabil enostavnejšo in elegantnejšo pot, ki jo seveda ponuja forum. Se pravi, da tudi na forumu ne smemo uporabljati razpoložljivih funkcij?

P.S. Se oproščam, ker je vnos izven teme. No, mogoče pa sem problem jaz, ker nisem dovolj razgledan... In ne znam uporabljati povsem enostavnih poti. Zelo ti bom hvaležen kitl, če me boš podučil... In tudi povedal, katerih funkcij še ne smem uporabljati.

P.P.S Imam nenormalno močn občutek, da pridobitev programov HBO, HBO Comedy, TV1000 ne bo zadovoljila uporabnikov T2...
Copy paste!
Narediš NAVEDI, in potim tisto skopiraš (pritisneš na tipkovnici Ctrl-A in nato Ctrl-C). Nato greš v drugo temo, odpreš novo sporočilo (ki je na začetku prazno) in pritisneš Ctrl-V. Nadaljuješ s pisanjem na koncu tistega teksta. Preprosto in učinkovito! :D
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: Kvaliteta T-2 Televizije.

Odgovor Napisal/-a Fry » 14. Nov 2007 ob 09:33

Nisem razumel namen tega copy/paste posta (čemu je sploh narejen?)
V njem sta dve trditvi
- daljinc ne dela s televizorjem.
Nihče ne more garantirati da bo daljinec deloval z vsemi televizorji.
Tudi če vzameš "univerzalaca" ni te garancije
V vsakem primeru pa lahko kupiš "univezalaca" iz serije Logitech Harmony, ki pa bo zanesljivo deloval tudi s tvojim televizorjem in drugimi napravami

-Teletekst ne deluje
teletext ne deluje (pravilno ne deluje) na Aminu. Motorola lahko sama prikaže teletekst (brez teletekst funkcij televizorja).
Mislim, da gre tu za napačno uporabo motorole, ali pa je ta defektna.

Ostali problemi so najbrž problemi T-2 in bi jih moral prijaviti.
Omenjene motnje, pa je najbrž kockanje, ki ga T-2 še ni v celoti odpravil (upam da bo nam to srečo prinesel kakšen Miklavž ali Božiček)

jkristjan
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 18:56
T-2: Že imam
Paket: Brežčasni VDSL + tel.

Re: Kvaliteta T-2 Televizije.

Odgovor Napisal/-a jkristjan » 14. Nov 2007 ob 09:50

Meni pa s Motorola zelo dopade. Teletekst je mnogo boljši kot na moji televiziji. Ko enkrat TTX naloži se lahko poljubno sprehajaš po straneh brez čakanja, da bi stran ponovno naložilo. Očitno ima v spominu toliko prostora. ZAKON :mrgreen:

ally12
Nadebudnež
Prispevkov: 414
Pridružen: 15. Okt 2006 ob 20:29
T-2: Že imam
Paket: T4 Mega
Kraj: Kranj

Re: Kvaliteta T-2 Televizije.

Odgovor Napisal/-a ally12 » 14. Nov 2007 ob 09:54

Navadni Nimda napisal/-a: Copy paste!
Narediš NAVEDI, in potim tisto skopiraš (pritisneš na tipkovnici Ctrl-A in nato Ctrl-C). Nato greš v drugo temo, odpreš novo sporočilo (ki je na začetku prazno) in pritisneš Ctrl-V. Nadaljuješ s pisanjem na koncu tistega teksta. Preprosto in učinkovito! :D
Hvala.
Slika

celloak
Legenda
Prispevkov: 1191
Pridružen: 30. Okt 2006 ob 18:20
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika 100/10

Re: Kvaliteta T-2 Televizije.

Odgovor Napisal/-a celloak » 14. Nov 2007 ob 12:03

Očitno je največja težava ta, da "televizijski" teletekst na Motoroli dela, ampak zanič, medtem ko "STB" teletekst dela 1A.

Nasvet: Če si lastite Motorolo, prižigajte teletekst s pritiskom na TTX gumb na Motorolinem daljinskem upravljalniku, ali pa do TTX dostopajte preko menija (Menu-Teletekst).
ko rano rani /
il' je pekar /
il' budala

DixieFlatline
Navdušenec
Prispevkov: 640
Pridružen: 19. Jun 2006 ob 09:55
T-2: Že imam
Paket: 10/10 Mbps FTTH,IPTV,VOIP
Kraj: Kranj

Re: Kvaliteta T-2 Televizije.

Odgovor Napisal/-a DixieFlatline » 14. Nov 2007 ob 12:13

Ja, sej je tudi lažje da z dalincem s katerim šaltaš kanale potem tudi vklopiš ttx prek menija.
HulaHop naokrog!

celloak
Legenda
Prispevkov: 1191
Pridružen: 30. Okt 2006 ob 18:20
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika 100/10

Re: Kvaliteta T-2 Televizije.

Odgovor Napisal/-a celloak » 14. Nov 2007 ob 13:32

Evo, misterij razrešen! :D
ko rano rani /
il' je pekar /
il' budala

ally12
Nadebudnež
Prispevkov: 414
Pridružen: 15. Okt 2006 ob 20:29
T-2: Že imam
Paket: T4 Mega
Kraj: Kranj

Re: Kvaliteta T-2 Televizije.

Odgovor Napisal/-a ally12 » 2. Dec 2007 ob 13:35

OBN TV - eden boljših programov v shemi. Šport, filmi, nadaljevanke, torej bošnjaški POP TV. Včeraj Milan:Juve, danes Fiorentina:Inter, zvečer NBA.

Res pohvala. :D
Slika

Uporabniški avatar
cakani
Znanec
Prispevkov: 71
Pridružen: 1. Nov 2007 ob 20:27
T-2: Že imam
Paket: 10/10 ftth
Kraj: Koper

Re: Kvaliteta T-2 Televizije.

Odgovor Napisal/-a cakani » 2. Dec 2007 ob 16:23

celloak napisal/-a:Očitno je največja težava ta, da "televizijski" teletekst na Motoroli dela, ampak zanič, medtem ko "STB" teletekst dela 1A.

Nasvet: Če si lastite Motorolo, prižigajte teletekst s pritiskom na TTX gumb na Motorolinem daljinskem upravljalniku, ali pa do TTX dostopajte preko menija (Menu-Teletekst).
ni nujno nam na motoroli televizijski ttx deluje brez problemov
Slika

Odgovori