Kvaliteta T-2 Televizije.

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Uporabniški avatar
ZmAY
Model
Prispevkov: 238
Pridružen: 25. Jan 2007 ob 14:01
T-2: Že imam
Paket: 8/1 + tel + TV
Kraj: Kranj

Re: Kvaliteta T-2 Televizije.

Odgovor Napisal/-a ZmAY » 2. Nov 2007 ob 19:21

pa mogoce ve kdo zakaj kocka, ce mamo dost velko sinhronizacijo, da ne govorim o optiki pa kockah?

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8484
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Kvaliteta T-2 Televizije.

Odgovor Napisal/-a kitl » 2. Nov 2007 ob 19:24

Tak film ki je skockan je pol avtomatsko NUKED :lol:
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
Perplexer
Uporabnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 2. Nov 2007 ob 16:51
T-2: Že imam

Re: Kvaliteta T-2 Televizije.

Odgovor Napisal/-a Perplexer » 2. Nov 2007 ob 21:07

Hmm, kater kanal pa T-2 streama z AC3 zvokom ?

celloak
Legenda
Prispevkov: 1191
Pridružen: 30. Okt 2006 ob 18:20
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika 100/10

Re: Kvaliteta T-2 Televizije.

Odgovor Napisal/-a celloak » 2. Nov 2007 ob 21:27

ORF1, Pro7, (plus obe HD verziji), Voom HD, Discovery HD, SAT1,

pa ziher sem jih precej pozabil.
ko rano rani /
il' je pekar /
il' budala

shorto
T-2jevec
Prispevkov: 395
Pridružen: 16. Feb 2007 ob 01:15
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Kvaliteta T-2 Televizije.

Odgovor Napisal/-a shorto » 3. Nov 2007 ob 23:24

Tak ti bom povedu, sam sm trpeu z telemachom ne le zato, ker so programe skenslal ob 19ih in dali potelj neke da nebom rekel kake, ampak zato ker je bila slika popolni polom. Če te zanima piši PM, ti lahko pošlejm za primerjat dva različna videota pač od t-2 in telemacha in boš videl da je slika pri t-2ju občutnejše lepa (primerjava od t-2ja je samo z Amino-130, ker motorolce še nisem na komp priključil, tukaj je še lepša slika). Edino, kar ima telemach boljš je stabilnost omrežja, sam nevem kaj vsi to kritizirajo, meni je telemeach 1x v zadnjih 3h letih vn vrglo to je pa to. Moram rečt, da smo bili 19let na telemachu (prej še link, ki ga je telemach pokupil itd...) in da sem izredno zadovoljen z t-2jom in vrjemi mi, da nikoli nebom šel nazaj na telemach. Osebno ti res priporočam T-2, ker je slika kot da bi biu tam ;).

ZmAY:
O kockanju na optiki, nebi govorili, ker me kr prime na WC, ko pomislim kak mi televizija trenutno dela. In da sem na optiki ;)

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Kvaliteta T-2 Televizije.

Odgovor Napisal/-a Cobane » 3. Nov 2007 ob 23:57

shorto napisal/-a:ZmAY:
O kockanju na optiki, nebi govorili, ker me kr prime na WC, ko pomislim kak mi televizija trenutno dela. In da sem na optiki ;)
Potem nisi zadovoljen s T-2, če te srat prijemlje! :roll: :mrgreen:
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

shorto
T-2jevec
Prispevkov: 395
Pridružen: 16. Feb 2007 ob 01:15
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Kvaliteta T-2 Televizije.

Odgovor Napisal/-a shorto » 4. Nov 2007 ob 00:21

sj sm napisu trenutno ;). Ko ne dela sraja a.k.a. Ko Pashko ne zajebe kj dela t-2 prvovrstno ;).

Uporabniški avatar
Caffrey
Faca
Prispevkov: 151
Pridružen: 27. Jul 2007 ob 07:58
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: Kvaliteta T-2 Televizije.

Odgovor Napisal/-a Caffrey » 5. Nov 2007 ob 11:12

Nekaj me zanima. Trenutno imam od T2 internet 4/512 (mislim da imam VDSL2 modem), ter IP telefonijo.
Sedaj me pa zanima, kako bi preveril, če je pri meni mogoč priklop IPTV, ter če je možno vzeti celo HDTV paket (oz. kakorkoli ga že imenujejo) , torej če je dovolj dobra linija.
Torej:
-Koliko približno prenosa rabiš za en standardni IPTV?
-koliko priližno za en HDTV?
-kako to izvem.
Slika

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Kvaliteta T-2 Televizije.

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 5. Nov 2007 ob 11:13

Pokliči na 0590 00 002, kjer bo operater lahko preveril zadeve.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: Kvaliteta T-2 Televizije.

Odgovor Napisal/-a borut » 5. Nov 2007 ob 11:22

Caffrey napisal/-a:Nekaj me zanima. Trenutno imam od T2 internet 4/512 (mislim da imam VDSL2 modem), ter IP telefonijo.
Sedaj me pa zanima, kako bi preveril, če je pri meni mogoč priklop IPTV, ter če je možno vzeti celo HDTV paket (oz. kakorkoli ga že imenujejo) , torej če je dovolj dobra linija.
Torej:
-Koliko približno prenosa rabiš za en standardni IPTV?
-koliko priližno za en HDTV?
-kako to izvem.
Standardni IPTV rabi tm okol 8 Mbps, HD pa do 30 Mbps se je rekl... :shock:
Slika

Uporabniški avatar
Caffrey
Faca
Prispevkov: 151
Pridružen: 27. Jul 2007 ob 07:58
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: Kvaliteta T-2 Televizije.

Odgovor Napisal/-a Caffrey » 5. Nov 2007 ob 11:46

U mater, HDTV do 30! To pa ne bo šlo po mojem na mojem priključku. Bo treba kr optiko počakat.
Bom pol probal vsaj navadnega dobit za en TV priključek.
Bom poklical na T2 da preverijo.
Hvala vam.
Slika

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2761
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: Kvaliteta T-2 Televizije.

Odgovor Napisal/-a Jaka » 5. Nov 2007 ob 13:05

Discovery hd najbi šel tudi čez 30.

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: Kvaliteta T-2 Televizije.

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 5. Nov 2007 ob 13:12

Men se modem poveže 28/4 in lahko gledam HD programe brez problema razen občasnih kockic ampak te se pojavljajo na vseh programih.

ally12
Nadebudnež
Prispevkov: 414
Pridružen: 15. Okt 2006 ob 20:29
T-2: Že imam
Paket: T4 Mega
Kraj: Kranj

Re: Kvaliteta T-2 Televizije.

Odgovor Napisal/-a ally12 » 13. Nov 2007 ob 09:10

TTX na Aminotu - v T2 centru v Kranju so mi rekli, da je problem s softwareom. Čudi me, ker je problem enak s tamalo Motorolo. Verjetn je problem pri dekodiranju, ko televizija jemlje TTX iz Aminota. Zakaj tako mislim? Ker pri HD Motoroli je TTX tak, kot mora bit. Edini problem je, ker ne omogoča funkcij, ki jih imajo TVji (da ti loada stran, medtem ko gledaš TV, da so naloadane vse podstrani in da svobodno šaltaš med njimi, nisem še našu funkcije HOLD,...).

Drgač pa mislim, da T2 zadnje pol leta - od pridobitve NASN - spi. Res je, da smo pridobil Mediaset, ki pa je še vedn velik časa zatemnjen. Sicr pa majo več koristi od Mediaset paketa Primorci, mi "Angleži" pa lahk sam prevajalca najamemo. Niti pod razno ni jasno, kaj se dogaja z Discoveryjem HD, za kterga so že za 1.10. rekli, da bo plačljiv. Leto se je res začelo dobr (Foxcrime, NASN, Mediaset, Hallmark), ampak pred poletjem se je zadeva praktično čist ustavla. Od takrat smo bogatejši samo za Discovery HD, ki ga pa itak ne morjo vsi gledat. Tko da praktično ne šteje. Mislim, da zdej pridobitev programov, ki jih ma konkurenca (HBO, TV1000, nenazdanje Sportklub), vsaj zame, ne bi pomenilo, da je T2 TV najboljša. Mogoče v najboljšem primeru izenačena s konkurenco. Res je, da je tuki še nekaj programov, ki pa bistveno ne prtegnejo novih uporabnikov in zadržijo starih (Boomerang, VoomHD, RTV Atlas in ostala jugovina).

Kakor smo vidl na forumu, je uporabnike zlo razburla tud ukinitev 21 programov, med katerimi so bli tud Arte in MCM-a. T2 se ni posebej sekiral za te pripombe. V zadnih dveh mescih so izklopi programov postal pravilo: MTV Adria, zdej NASN sta samo dva, ki sta drgač med višje rangiranimi. Oprost T2, ampak žal nas ne zanimajo nove frekvence in podobni razlogi, mislim, da morte na to prej mislit. In vzpostavit novo frekvenco pred ukinitvijo stare. Poleg tega je v mesecu oktobru najmanj dvakrat izpadla cela shema. Zato sem se odloču, da za oktober zavrnem račun za TV in ga tud ne mislim plačat. Profesionalno od T2 bi blo, da bi zarad vseh izpadov tud telefona, neta in predvsem TV že sami na računih za oktober uporabnikom obračunal nek popust. Mislim, da bi vas ta zadeva močno dvignila v očeh obstoječih in potencialnih uporabnikov. Že zarad tega, ker bi bli neki posebnga.

Sam res nism odvisnik televizije, da bi sam čaku, kdaj bo kej za gledat. In zato ostajam. Slika, roko na srce, res ni najkvalitetnejša, če primerjamo z ostalimi ponudniki. Shema se zarad poletno-jesenskega "spanca" slabša, posebej ker se konkurenca krepi. Pogosti izpadi še dodatno nižajo rang T2. Tud radijske postaje nerazumljivo šumijo že eno leto. Filmi na VoDu res so, ampak realno so največ 2. rang. Zato mislim, da T2 TV sploh ni nikakršn biser. Vse kar trenutno rešuje, je brezplačn najem opreme in zametki HDTV. In verjamem, da zato uporabniki bežijo al pa se sploh ne odločjo. Ko pa omenmo še izpade, je odločeno. In zdej ne bo dovolj, da T2 to odpravi. Potreboval bo en predvsem zanesljiv in presenetliv udarc, ki bi ga izstrelil na vrh ponudnikov. Do takrat pa lahk o tuki opevani cifri s petimi nulami samo sanjamo.

Kdaj pa kdaj bo potrebn kej riskirat. O tem sem že govoril u temi zatemnjevanje HTV2 v času lige prvakov. In izkazal se je, da mam prav. Potrebn bo riskirat s kakim top programom (Premiere, Fox, Voom,...). Žal tko je, in tko bo. Novemu je vedn težko. In če nima nekaj posebnga...
Slika

Uporabniški avatar
satellite
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 5. Okt 2006 ob 13:13
T-2: Že imam
Paket: VDSL 10/2, TV, telefon
Kraj: Maribor

Re: Kvaliteta T-2 Televizije.

Odgovor Napisal/-a satellite » 13. Nov 2007 ob 20:04

Bravo! Se popolnoma strinjam. T2jevci, zbudite se.

Odgovori