Dvig hitrosti za drugoTV

Vse o T-2 IP televiziji
samomas
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 28. Sep 2007 ob 09:54
T-2: Še nimam

Dvig hitrosti za drugoTV

Odgovor Napisal/-a samomas » 18. Dec 2007 ob 13:16

Pozdrav,
kaj je potrebno storiti za dvig hitrosti za priklop druge televizije, brez najema STB-ja. Drugo televizijo bi imel priklopljeno prek PC-ja.
In, ali je potrebno za ta dvig hitrosti (2xTV) kaj dodatno mesečno plačevati?

Hvala in LP

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Dvig hitrosti za drugoTV

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 18. Dec 2007 ob 13:43

2 EUR te bo koštala dodatna storitev TV, dobil boš tudi še en TV vmesnik. Linijo ti bodo povečali, ampak samo v primeru, če je to tehnično izvedljivo.
Optika 100/10

samomas
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 28. Sep 2007 ob 09:54
T-2: Še nimam

Re: Dvig hitrosti za drugoTV

Odgovor Napisal/-a samomas » 18. Dec 2007 ob 14:46

Se pravi, da ni mogoč samo dvig hitrosti za drugo TV, kot je to pri SIOL-u, ampak obvezno dobiš v najem še drugi STB.

Hvala.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Dvig hitrosti za drugoTV

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 18. Dec 2007 ob 16:14

Da, tako je, tega ne omogočamo.
Optika 100/10

Uporabniški avatar
HunterMan
Model
Prispevkov: 284
Pridružen: 19. Mar 2007 ob 22:13
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL + zamik + XL shema
Kraj: Ljubečna - 1,5km zračne linije

Re: Dvig hitrosti za drugoTV

Odgovor Napisal/-a HunterMan » 18. Dec 2007 ob 21:10

To ni logično, če je dva evra najemnina za STB, potem če ga ne rabiš (comp. oz. si ga kupil na bolhi) ti teh 2 evrov ni potrebno plačevat. :?
Razočaran nad T-2 od 1.5.2013

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Dvig hitrosti za drugoTV

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 18. Dec 2007 ob 21:13

Ja pa je potrebno, ker se linija toliko bolj odpre, da lahko uporablja drugi tv.

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Dvig hitrosti za drugoTV

Odgovor Napisal/-a Mark » 18. Dec 2007 ob 23:46

samomas napisal/-a:Se pravi, da ni mogoč samo dvig hitrosti za drugo TV, kot je to pri SIOL-u, ampak obvezno dobiš v najem še drugi STB.

Hvala.
Nevem v čem je zdaj problem! Kaj vam je težko plačat ta 2 €? Pa še to brez vezave? Če že omenjaš siol si je mislim, da tam celo potrebno kupit ta vmesnik in je kar drag!

Prvo mora biti to tehnično izvedljivo! Šele potem se linija bolj odpre in nastavi potrebne stvari ni samo v vmesniku catch, sploh na vdsl...

Če si ga kupil na bolhi je vprašanje, če bo sploh kaj delovalo!

OrionLady
Nadebudnež
Prispevkov: 430
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 14:56
T-2: Že imam
Paket: optika T4
Kraj: Kranj

Re: Dvig hitrosti za drugoTV

Odgovor Napisal/-a OrionLady » 19. Dec 2007 ob 01:08

jah lahko si pa eden izmed tistih srečnežev, ki si je aminota kupil pri T2ju . tako kot jaz naprimer...
v primeru, da bi se selila od doma, bi vmesnik vzela s sabo, ker doma potrebe po dveh potem tako ali tako nebi bilo, jaz bi pa recimo imela v novem stanovanju 2 TVja...
in ja, v tem primeru bi mi bil problem doplačevati vsak mesec še dodatna 2 EUR, samo za to, da bi lahko uporabljala še svoj vmesnik zraven, za katerega sem že odštela 25 000 bivših tolarjev.

Verjamem pa, da nas je takih, s kupljenimi vmesniki malo, in da bi se za nas tudi izjema naredila, ane? (če bi seveda linija dopuščala...) :oops:

lp nina

samomas
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 28. Sep 2007 ob 09:54
T-2: Še nimam

Re: Dvig hitrosti za drugoTV

Odgovor Napisal/-a samomas » 19. Dec 2007 ob 09:16

Mark napisal/-a:
samomas napisal/-a:Se pravi, da ni mogoč samo dvig hitrosti za drugo TV, kot je to pri SIOL-u, ampak obvezno dobiš v najem še drugi STB.

Hvala.
Nevem v čem je zdaj problem! Kaj vam je težko plačat ta 2 €? Pa še to brez vezave? Če že omenjaš siol si je mislim, da tam celo potrebno kupit ta vmesnik in je kar drag!

Prvo mora biti to tehnično izvedljivo! Šele potem se linija bolj odpre in nastavi potrebne stvari ni samo v vmesniku catch, sploh na vdsl...

Če si ga kupil na bolhi je vprašanje, če bo sploh kaj delovalo!
Oprosti, ampak dvig hitrosti za drugi TV ni nobena znanost, če ti linija to omogoča. Pri SIOL-u samo prek interneta naročiš še drugi TV in če je možno, ti to naredijo takoj. Kolikor je meni znano in kolikor sem imel sam izkušnje s tem, naredijo vse iz LJ.

Ne gre se za 2 EUR, ampak zakaj bi jih dal, če ne rabim drugega STB-ja.

Še nekaj: Sam sem pri SIOLu in vse deluje OK. Trenutno vsem mojim kolegom in znancem priporočam T2, predvsem zaradi časovne vezave pri Siolu. In kaj sem ugotovil v zadnje pol leta. Edina prednost T2 je, da nima časovne vezave in za 2 EUR nižji strošek. Vse ostalo zaostaja za SIOL-om. Pa ne bi zdaj o tem.

LP
Zadnjič spremenil samomas, dne 19. Dec 2007 ob 09:21, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Dvig hitrosti za drugoTV

Odgovor Napisal/-a BOBI » 19. Dec 2007 ob 09:21

Kaj sploh sprašuješ o možnostih, če nisi uporabnik T2 storitev :?:
Ostani lepo na T1, če ti je tako lepo! Lepo ti je bilo odgovorjeno na zastavljeno vprašanje, zdaj bi pa ti razvijal celo znanost zakaj ni možno!

samomas
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 28. Sep 2007 ob 09:54
T-2: Še nimam

Re: Dvig hitrosti za drugoTV

Odgovor Napisal/-a samomas » 19. Dec 2007 ob 09:23

BOBI napisal/-a:Kaj sploh sprašuješ o možnostih, če nisi uporabnik T2 storitev :?:
Ostani lepo na T1, če ti je tako lepo! Lepo ti je bilo odgovorjeno na zastavljeno vprašanje, zdaj bi pa ti razvijal celo znanost zakaj ni možno!
Sprašujem zato, ker sem "vzdrževalec teh sistemov" pri mojih kolegih, ki nimajo pojma o tem. In so se odločili za T2. Sprašujem pa zato, da zvem.

Pa še to. Praviloma najprej vsa vprašanja preverim na forumih. Mislim, da sem dobil jasen odgovor o tem, da pač ni to možno. Ampak zanimivo, osebek na HD, ko smo preverili še tam, je rekel, da ni problema, če linija le to omogoča. ????

Hvala

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Dvig hitrosti za drugoTV

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 19. Dec 2007 ob 09:58

Če bodo še kdaj vprašanja, le na dan z besedo. Tukaj smo, da pomagamo! :)
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Dvig hitrosti za drugoTV

Odgovor Napisal/-a Cobane » 19. Dec 2007 ob 17:23

slow_slow napisal/-a:Ja pa je potrebno, ker se linija toliko bolj odpre, da lahko uporablja drugi tv.
Vidim, da si še precej frišn na T-2ju pa takih zadev še ne poznaš!

Tista 2 € sta namenjena izključno najemu dodatnega STB-ja... in ne dodatnemu odpiranju linije.

Ne kotali yurlabuč... :mrgreen:
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Dvig hitrosti za drugoTV

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 19. Dec 2007 ob 17:27

Valda čist nov sem, in ja najemnina se plačuje za drug vmesnik, in na klicnem centru ti bodo vsi rekli da ne podpiramo mi preko računalnika sprejemanje TV signala. :D

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Re: Dvig hitrosti za drugoTV

Odgovor Napisal/-a Anubis » 19. Dec 2007 ob 22:17

Mislim, da je "najemnina za vsak dodatni STB" zgolj trzno ime za storitev, ki vkljucuje odpiranje linije za vec TV (ce je to seveda mozno), kaksen kabel in STB (ce ga rabis ali pa ne).
Kaj pa bo povprecen uporabnik (ne-bralec foruma) vedel vse detajle. :)

Odgovori