kockanje tv

Vse o T-2 IP televiziji
urosb
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 2. Jan 2008 ob 14:47
T-2: Že imam
Paket: tv- telefon

kockanje tv

Odgovor Napisal/-a urosb » 2. Jan 2008 ob 15:24

Živjo!

Sem uporabnik t-2 storitev malo manj kot 2 meseca. Imam paket tv- telefon.
Pišem zato, ker doslej še nikjer nisem zasledil, da bi imel kdo tak problem s televizijo kot jaz.
Na začetku sem imel naročene 3 tv in telefon, oddaljenost od centrale približno 930m. Nenehno sem imel probleme, (kockanje) nato je prišel k meni operater, ki je zamenjal kabel od telefonske vtičnice, do modema. Pravi, da je zmanjšal šume do minimuma itd. No zadeva je takrat res delovala brezhibno, - ampak samo en dan, potem pa skoraj isti problemi. Prišlo je do tega, da sem odpovedal eno tv in vrnil aminota ( so mi svetovali na tehnični pomoči), baje da bo potem boljše, kljub temu da sem vedno poudarjal, da je čisto vseeno koliko tv- jev gledam, ali enega, ali vse tri naenkrat, -, ne pomaga noben odklop.
Zadeva je sedaj pri dveh televizorjih ostala enaka, kocke kot prej. Najbolj , kar je zanimivo pa je da je zadeva med tednom,- tja do 12.00 ure popolnoma uredu. (nič kock) Okrog 20.00 pa nenehno kockanje.
Ne pomaga, nobeno resetiranje.
Prosim za kak nasvet oz. pomoč!

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: kockanje tv

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 2. Jan 2008 ob 15:30

tema že obstaja:
viewtopic.php?f=3&t=509

urosb
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 2. Jan 2008 ob 14:47
T-2: Že imam
Paket: tv- telefon

Re: kockanje tv

Odgovor Napisal/-a urosb » 2. Jan 2008 ob 16:03

urosb napisal/-a:Živjo!

Sem uporabnik t-2 storitev malo manj kot 2 meseca. Imam paket tv- telefon.
Pišem zato, ker doslej še nikjer nisem zasledil, da bi imel kdo tak problem s televizijo kot jaz.
Na začetku sem imel naročene 3 tv in telefon, oddaljenost od centrale približno 930m. Nenehno sem imel probleme, (kockanje) nato je prišel k meni operater, ki je zamenjal kabel od telefonske vtičnice, do modema. Pravi, da je zmanjšal šume do minimuma itd. No zadeva je takrat res delovala brezhibno, - ampak samo en dan, potem pa skoraj isti problemi. Prišlo je do tega, da sem odpovedal eno tv in vrnil aminota ( so mi svetovali na tehnični pomoči), baje da bo potem boljše, kljub temu da sem vedno poudarjal, da je čisto vseeno koliko tv- jev gledam, ali enega, ali vse tri naenkrat, -, ne pomaga noben odklop.
Zadeva je sedaj pri dveh televizorjih ostala enaka, kocke kot prej. Najbolj , kar je zanimivo pa je da je zadeva med tednom,- tja do 12.00 ure popolnoma uredu. (nič kock) Okrog 20.00 pa nenehno kockanje.
Ne pomaga, nobeno resetiranje.
Prosim za kak nasvet oz. pomoč!

Naj povem še to, da prijatelj, ki stanuje 2 nadstropja višje v bloku- nima nobenih problemov.

Uporabniški avatar
dhvala
Faca
Prispevkov: 104
Pridružen: 28. Sep 2007 ob 20:25
T-2: Že imam
Paket: 4/1 + 2 X Ip TV + 2 X Pstn
Kraj: Sp. Idrija

Re: kockanje tv

Odgovor Napisal/-a dhvala » 2. Jan 2008 ob 17:41

Moras poklicati na 059000002 in naj ti na oni zresetirajo modem, moras prijaviti tudi napako dispecerju , da ti pride serviser/monter na dom preveriti linijo. Po moje imas slab stik ali kaj podobnega na liniji. Ko se linija uredi tako kot mora biti
tudi kockanja ne bo vec :oops: .
LP dule

Slika

urosb
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 2. Jan 2008 ob 14:47
T-2: Že imam
Paket: tv- telefon

Re: kockanje tv

Odgovor Napisal/-a urosb » 2. Jan 2008 ob 18:29

Sem že prijavil napako, pred enim cca. enim mesecom.-

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: kockanje tv

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 2. Jan 2008 ob 19:12

Lahko jo prijaviš še meni tako, da mi na Zasebna sporočila pošlješ svojo "številko priključka".
Optika 100/10

Veron
Navdušenec
Prispevkov: 642
Pridružen: 17. Apr 2006 ob 13:40
T-2: Že imam

Re: kockanje tv

Odgovor Napisal/-a Veron » 2. Jan 2008 ob 19:14

urosb napisal/-a: Prišlo je do tega, da sem odpovedal eno tv in vrnil aminota ( so mi svetovali na tehnični pomoči), baje da bo potem boljše, kljub temu da sem vedno poudarjal, da je čisto vseeno koliko tv- jev gledam, ali enega, ali vse tri naenkrat, -, ne pomaga noben odklop.
Naj te opomnim, da očitno ne razumeš najbolje oz. ne poznaš delovanje samega omrežja.
To ko omenjaš "saj je vseeno, ali gledam samo 1tv ali 2-3, je čisto enako" - Da enako je, ker sama moč sihnala (sinhronizacija) je stalno enaka do modema, ne glede na to ali gledaš ti tv ali sploh ne. Zakaj so kocke še vedno, čeprav si odpovedal 1tv? Ker gre očitno za neko večjo napako na sami liniji ali kje drugje, ni problem v signalu, kar so prvo hoteli preverit s tem ko so 1tv zmanjšal - sihronizacijo znižal in signal s tem okrepili.

Uporabniški avatar
dhvala
Faca
Prispevkov: 104
Pridružen: 28. Sep 2007 ob 20:25
T-2: Že imam
Paket: 4/1 + 2 X Ip TV + 2 X Pstn
Kraj: Sp. Idrija

Re: kockanje tv

Odgovor Napisal/-a dhvala » 2. Jan 2008 ob 19:38

urosb napisal/-a:Sem že prijavil napako, pred enim cca. enim mesecom.-

Kadar pride do nedolovanja same linije , moras zmeraj prijaviti napako na helpdesk, tako se ve da je z tvojo linijo nekaj narobe in ti za silo postimajo (z resetiranjem do ponovnega kockanja), nato ti pa posljejo serviserja/monterja na dom , da definicira kaksna napake imas na sami liniji.
LP dule

Slika

urosb
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 2. Jan 2008 ob 14:47
T-2: Že imam
Paket: tv- telefon

Re: kockanje tv

Odgovor Napisal/-a urosb » 2. Jan 2008 ob 19:44

Ja, sej zmeraj kličem. Kak dan tudi po večkrat.

urosb
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 2. Jan 2008 ob 14:47
T-2: Že imam
Paket: tv- telefon

Re: kockanje tv

Odgovor Napisal/-a urosb » 3. Jan 2008 ob 19:41

Bravo!

Danes nič več kockic - oz. tako malo, da ni omembe vredno.
Nimda, kaj si naredil ?

No morm pa povedati, da pa mi ne delajo trije programi ( paprika, ljubljana in petelin ).
A se da še tu kaj narediti?

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: kockanje tv

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 3. Jan 2008 ob 20:13

A si preveril pri domačih, če je bil monter pri tebi? Morebiti je bil samo na centrali, jaz pač teh podatkov nimam. Uni trije programi so defektni že na naši strani. Predlagam, da ta cajt gledaš kaj drugega. :)
Optika 100/10

urosb
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 2. Jan 2008 ob 14:47
T-2: Že imam
Paket: tv- telefon

Re: kockanje tv

Odgovor Napisal/-a urosb » 3. Jan 2008 ob 20:56

Zanimivo!
Sem peveril pri domačih, ni bilo nič obiskov.
Tudi monter, me ponavadi prej pokliče in vpraša kakšna je napaka, tko da.....nevem, zadeva se je "čudežno" zrihtala.

Upam da bo tko tud ostalo.

L.P.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: kockanje tv

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 3. Jan 2008 ob 22:07

Glej da takoj javiš napako, ko in če bo spet kaj po svoje sviralo.
Optika 100/10

primo
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 27. Jun 2007 ob 08:12
T-2: Že imam
Paket: optika

Re: kockanje tv

Odgovor Napisal/-a primo » 4. Jan 2008 ob 09:15

Navadni Nimda napisal/-a:Glej da takoj javiš napako, ko in če bo spet kaj po svoje sviralo.
Saj je parkrat napisal, da je prijavil že pred mesecem dni in potem še večkrat, tudi večkrat na dan. Sicer je lepo od tebe in smo ti za to hvaležni, da pomagaš in ko ti urgiraš se hitro zrihta. Toda kakšna je to firma, da serviserji sami od sebe prijavljenih napak takoj ne popravijo.

Uporabniški avatar
dhvala
Faca
Prispevkov: 104
Pridružen: 28. Sep 2007 ob 20:25
T-2: Že imam
Paket: 4/1 + 2 X Ip TV + 2 X Pstn
Kraj: Sp. Idrija

Re: kockanje tv

Odgovor Napisal/-a dhvala » 4. Jan 2008 ob 13:56

Saj ni vse tako crno kot izgleda, sami serviserji/monterji pridejo domov pogledati kaj je z linijo , ko dobijo nalog. To pravim zato ker imam tudi jaz tezave z samim IpTvjem in uspesno resujemo z samim serviserjem/monterjen in z NN. Kaksna stvar pa tudi ni takoj ustimana !! Se pa trudijo vsi na T-2ju, no najde se pa tudi kaksen model , ki se ni dorasel, to pa ze sami vejo !
Zato ti ni treba metati slabo luc na T-2 in na njihove monterje/serviserje :twisted:
LP dule

Slika

Odgovori