Tehnični podatki - potrebne hitrosti

Vse o T-2 IP televiziji
Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Tehnični podatki - potrebne hitrosti

Odgovor Napisal/-a RobertM » 6. Jan 2008 ob 19:56

Malce bolj severno ;-)
V Solkanu sem "zadovoljil" samo eno stranko 8)

Tistih 50Hz je problematicnih pri induktivnih bremenih-to so zame kompresorske naprave(klima,hladilnik,...) ki dajo kar vredu "kolp" ob vklopu.Takrat se zna zgoditi grda motnja,ki lahko tudi zrusi povezavo :evil:
Sicer taksne izkusnje nimam z tel. omrezij ampak z industrijske elektronike in racunalniskega omrezja v proizvodnji s kompresorji,ki ravno tako uporabljajo UTP.
Ce bos UTP povlekel v enemu kosu od HO (hisne omaice) do modema v enemu kosu to ni dostukavanje ampak zgledno narejena interna instalacija 8)
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

poiuztrewq

Re: Tehnični podatki - potrebne hitrosti

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 6. Jan 2008 ob 21:04

RobertM napisal/-a:Ce bos UTP povlekel v enemu kosu od HO (hisne omaice) do modema v enemu kosu to ni dostukavanje ampak zgledno narejena interna instalacija 8)
Ravno to ti hočem povedat. Da če bi jaz rad prišel od hišne omarice do dnevne sobe, tega nikakor ne morem narediti pod letvicami, temveč edino po ceveh kjer gre elektrika.

Če pa bi rad vlekel UTP pod letvicami, ga lahko edino doštukam na parico, ki mi pride v dnevno sobo in s tem 10m flat kabla zamenjam z UTPjem, vendar kaj se s tem kablom dogaja do dnevne sobe pa pitaj boga (vmes je sigurno ene 3x razdeljen)...

Tako da idealna varianta je res direkt od omarice. To pa vključuje vleko skupaj s štromom.

Bomo uredili. :)
LPD

scarecrow
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 22:04
T-2: Že imam
Paket: 20/4, 2xIPTV, TEL.
Kraj: Mežica

Re: Tehnični podatki - potrebne hitrosti

Odgovor Napisal/-a scarecrow » 6. Jan 2008 ob 21:59

Tudi jaz imam eno vprašanje. Trenutno imam 2 SD TV, telefon in 20/4 Mbps internet. Modem se mi sinhronizira z 42 Mbps, kar zadostuje za našteto, vse dela OK. Zdaj pa želim en SDTV priključek spremeniti v HDTV. Na HD so mi rekli, da bi to verjetno šlo, le, da bi moral zmanjšati hitrost interneta. Ker so "požrešni" so le HD kanali, me zanima če je mogoče, da se kadar ne gledam TV, ali gledam kak SD kanal, višek hitrosti prerazporedi na internet (razumem, da ne do maksimuma, ampak le, do hitrosti paketa, ki imam naročenega). V tem primeru ne bi menjal paketa, s tem, da bi se zavedal, da mi ob gledanju HD kanalov internet pač ne bo deloval z maksimalno hitrostjo. Je to mogoče, ali pa so hitrosti točno razporejene - toliko za TV, toliko za internet,...?

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Tehnični podatki - potrebne hitrosti

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 6. Jan 2008 ob 22:11

Po pravilih je, da ti morajo delati vse stvari hkrati. HDTV požre tja do 25 mbps, torej bi rabil precej več kot 42 mbps. Načeloma lahko pošlješ dopis in te bodo dali na VDSL-2, če še nisi. Če pa si, pa lahko razmisliš o zmanjšanju paketa dol na 10/4, pa prideš skozi "glih za glih".
Optika 100/10

scarecrow
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 22:04
T-2: Že imam
Paket: 20/4, 2xIPTV, TEL.
Kraj: Mežica

Re: Tehnični podatki - potrebne hitrosti

Odgovor Napisal/-a scarecrow » 6. Jan 2008 ob 22:37

Trenutno sem na VDSL. Se pravi, če dobim VDSL-2, obstaja (vsaj teoretična) možnost, da ne zmanjšam paketa? Hvala za odgovor!

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Tehnični podatki - potrebne hitrosti

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 6. Jan 2008 ob 22:39

Da. Preveri tudi interno inštalacijo (vizualno) - tudi tam se da dobiti še kakšen mbps pasovne širine. Sicer mi pa lahko daš svojo "številko priključka" na Zasebna sporočila in lahko preverim na brzino.
Optika 100/10

poiuztrewq

Re: Tehnični podatki - potrebne hitrosti

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 16. Jan 2008 ob 11:59

Še malo bom izkoristil tole temo...

Če bi rad modem postavil daleč proč od vseh treh TVjev, ali bi lahko (tehnično gledano) povezal en multicast port modema z switchem, nato pa na ta switch obesil 3 TVje?

Načeloma je na enem kablu možnih 100Mbit (razen če bi imel boljše kable in bi imel modem giga port), vendar bi v praksi 3 TVji delovali dobro po istem UTP kablu (in nato vmes preko 100Mbit switcha)?

Pasovna širina verjetno ni problem, ampak ali bi switch oziroma en kabel predstavljali ozko grlo z vidika raznih paketkov in delayjev, ki so meni neznani?

Hvala
D

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Tehnični podatki - potrebne hitrosti

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 16. Jan 2008 ob 12:05

Pri priklopih vedno odsvetujem priklop večih televizji na povezavo modem lan 4 switch na njega pa več tv, po vsej verjetnosti bo ti delalo nekaj časa vredu nato pa začelo kockat.
lp

poiuztrewq

Re: Tehnični podatki - potrebne hitrosti

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 16. Jan 2008 ob 12:10

Veš kaj je fora... iz spodnjega nadstropja (kjer bo modem) bi rad pripeljal mrežne kable v 1. nadstropje (kjer bosta vsaj 2 TVja). Poleg tega bi rad povlekel še LAN omrežje.

Za LAN ni problema... en kabel, spodaj giga router, na vrhu giga switch in sem zmagal.

Za IPTV pa je problem... problem zato, ker bi rad povlekel čimmanj kablov med nadstropjema (podometne cevi niso ravno Mont Blanc) tako da sem računal na eno deljeno povezavo. Ampak se res bojim, da bo slabo. Tako da glede na to, da bodo gor nekako trije TVji, bom pač povlekel vmes 4 kable.

Verjetno je to najoptimalnejša rešitev, kaj?
D

poiuztrewq

Re: Tehnični podatki - potrebne hitrosti

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 16. Jan 2008 ob 12:11

slow_slow napisal/-a:Pri priklopih vedno odsvetujem priklop večih televizji na povezavo modem lan 4 switch na njega pa več tv, po vsej verjetnosti bo ti delalo nekaj časa vredu nato pa začelo kockat.
lp
Pa še to - kaj pa če bi imel 4 TVje?

Imate pri T-2 mogoče 8 portne modeme za VDSL ali VDSL2?

Hvala
D

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Tehnični podatki - potrebne hitrosti

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 16. Jan 2008 ob 12:14

dovolj pasovne širine imaš za 4tv?
Načeloma 2x tv preko switcha še deluje kolko tolko normaln in žal nimamo modemov več kot 4 portne.
lp

poiuztrewq

Re: Tehnični podatki - potrebne hitrosti

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 16. Jan 2008 ob 12:17

Zaenkrat je nimam, ampak imam idejo kako priti do nje. IP telefonija je že v postopku naročanja (ISDN & razcepnik proč), modem pa bom premaknil točno tja, kjer pride parica v bajto.

Saj se spomniš, da si mi meril linijo... ;)

LP D.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Tehnični podatki - potrebne hitrosti

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 16. Jan 2008 ob 12:22

sem se spomnil ja ;)
lp

poiuztrewq

Re: Tehnični podatki - potrebne hitrosti

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 16. Jan 2008 ob 12:24

Še zdaj ne vem, ali lahko že zdaj ko sem še na SRD kar odstranim razcepnik in vežem linijo direkt v modem (logično, da ta čas ne bo delal ISDN) ter mi tako povezano izmeriš, koliko pridobim brez razcepnika...?

LPD

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Tehnični podatki - potrebne hitrosti

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 16. Jan 2008 ob 12:25

brezproblema lahko to nardiš, in ko boš mi javi pa ti povem maximalno takrat možno sinhronizacijo.
lp

Odgovori